melbak
16.08.11,17:28
kupili sme byt v 7 posch.panelaku, chceli by sme vyburat cast steny (nie je nosna)medzi kuchynou a obyvackou, chcem sa opytat, ci ma niekto nejake skusenosti, prip.odporucit firmu, pretoze tam bude dost odpadu atd.
o potrebych veciach pre stavebny urad sme uz nieco pozistovali, aj o suhlase najomnikov
zaujimaju ma vase rady suvisiace so samotnou realizaciou

dakujem
bubkoch
16.08.11,15:48
pred pol rokom so tym presiel ... staci na urad ohlasit rekonstrukciu, prilozis plan uprav prd a po, popises rozsah prac, dolozis stanovisko spravcu, nepotrebujes jeho suhlas, ani suhlas susedov, vyvesis oznam v spolocnych priestoroch a mozes robit ... spravca ti v stanovisku pre urad moze ulozit podmienky, napr. denne upratovanie bordelu zo spolocnych priestorov, zakaz skladovat a nechavat material a odpad pred blokom, od ktorej do ktorej mozes pracovat, a pod., ak je priecka nenosna, nepotrebujes statika

ja som vybural priecku medzi kuchynou a obyvackou v dlzke cca 2,5m, majstri to vyrezali ako jeden kus, potom este napoly a ako 2 kusy to vyniesli von, za par minut to mali za sebou :)
addo77
19.08.11,10:21
Ci je to nenosna priecka musite vediet na 122 %. Urcite mate aj vykres.
Sestra s priatelom to riesili zhruba pred mesiacom. MYsleli sme si ze je nenosna .. napokon bola samozrejme nosna .. takze trebalo zohnat statika .. ten spravil projekt .. suhlasy netreba .. statik spravil vsetko co bolo treba .. a so ziadostou sa islo na urad .. obvykle natahovacky a nakoniec to dostali .. dali oznam do vchodu a firma to za den zvladla .. rozrezany panel na kusky sa odviezol do miestnych zbernych surovin.
Indeed
19.08.11,10:23
Pozor ! 1 m2 panelu ma okolo 200 kg !

Búrat len po častiach !!!
melbak
20.08.11,13:50
dakujem za odpovede, ja som uz nieco vyguglila, firmy, ktore som nasla boli prevazne pre BA, hladam pre NR, niektore firmy maju aj statika, ak ma niekto konkretnu skusenost budem rada
Paula
20.08.11,13:58
Moja skúsenosť s priečkami mojich susedov:

http://www.porada.sk/1679056-post8.html
melbak
20.08.11,14:05
dakujem, precitala som si odkaz, myslim aj na "druhu stranu", lebo v panelaku, kde este byvame , sme uz vselico zazili, vsetky prerabky isli nacierno a pri poslednej to skoncilo velmi zle, DD a obyvatelia razne zakrocili, ale nic sme nezmohli, skoncilo to smiesnou pokutou

preto hladam a zistujem