Martin Ch.
16.08.11,22:44
Zdravim, mam problem s 3,5 portmi na PC. Problem mam od kedy som kupil novy pc (nie od ruky) cca pred 2 rokmy no teraz mi to dost vadi. Spocivato v tom ze v zadu na bedni mam 3x 3,5 port a ked do akehokolvek portu pripojim repraky tak v pohode idu ale ked pripojim sluchadla tak zvuk je tichy a strasne chrci. To iste robi zo sluchadlami aj v porte v predu. V sluchadlach to nieje skusal som viacere a na inom pc idu normalne. V pc vo vseliakych tich zvukovych nastaveniach som pozeral a nastavoval no robi to stale. Vie mi niekto pomoct ?
TomasHC
17.08.11,05:05
Najskôr som dlho rozmýšľal čo sú to 3,5 porty :D V nastaveniach zvukovej karty sa dá vybrať typ zariadenia ktoré tam je zapojené - na 99% to funguje aj automaticky, Ty máš zrejme to 1%. Neviem čo máš za zvukový čip a ani ani ovládací software, tak sa ťažko radí. Skús nájsť niečo takéto a ručne to nastaviť na sluchátka.

http://www.asrock.com/support/faq/20021126-02.jpg
Chobot
17.08.11,06:35
Zdravim, mam problem s 3,5 portmi na PC. Problem mam od kedy som kupil novy pc (nie od ruky) cca pred 2 rokmy no teraz mi to dost vadi. Spocivato v tom ze v zadu na bedni mam 3x 3,5 port a ked do akehokolvek portu pripojim repraky tak v pohode idu ale ked pripojim sluchadla tak zvuk je tichy a strasne chrci. To iste robi zo sluchadlami aj v porte v predu. V sluchadlach to nieje skusal som viacere a na inom pc idu normalne. V pc vo vseliakych tich zvukovych nastaveniach som pozeral a nastavoval no robi to stale. Vie mi niekto pomoct ?

Tie repráky, čo pripájaš, majú vlastný zosilňovač?

A je divné, že ani predné porty na sluchátka nefungujú dobre. Máš ich správne pripojené na základnej doske? Nemohol si si pomýliť konektor, keď si predný panel zapájal na ZD?

Skús ešte preinštalovať ovládač zvuku pre ZD, možno sa nastavia štandardné nastavenia a bude to fungovať. Inak ja mám vzadu rozbočovač, z ktorého jeden vývod ide do monitora (má vlastné repráky) a druhý do slúchadiel a obe zariadenia hrajú v pohode z jedného zdroja.
Martin Ch.
17.08.11,08:28
Tak mam win7 a repraky nemaju vlastny zosilovac, ako je hore ten obrazok od TomasHC je tam C-Media Audio... ja mam taku tabulku z nastaveniami Realtek lenze tam nemam na vyber vybrat sluchadla je tam iba stereo, 4.0, 5.1 a 7.1 a ked pripojim sluchadla tak vyskoci ta tabulka od windovsu ze co som pripojil a vyberem sluchadla lenze ich to zoberie ako repraky, v pc pise ze reproduktory su zapojene v predu aj v zadu pricom v predu su sluchadla, aj ked uplne odpojim repro a pripojim sluchadla tak ich zoberie ako repraky, zvuk je zdeformovany.
Chobot
17.08.11,08:56
Tak mam win7 a repraky nemaju vlastny zosilovac, ako je hore ten obrazok od TomasHC je tam C-Media Audio... ja mam taku tabulku z nastaveniami Realtek lenze tam nemam na vyber vybrat sluchadla je tam iba stereo, 4.0, 5.1 a 7.1 a ked pripojim sluchadla tak vyskoci ta tabulka od windovsu ze co som pripojil a vyberem sluchadla lenze ich to zoberie ako repraky, v pc pise ze reproduktory su zapojene v predu aj v zadu pricom v predu su sluchadla, aj ked uplne odpojim repro a pripojim sluchadla tak ich zoberie ako repraky, zvuk je zdeformovany.

A z týchto volieb máš ktoré zakliknuté? Dúfam, že stereo...?:rolleyes:

Lebo ak by si mal niečo iné, tak je možné, že by ti do slúchadiel púšťalo zadné repráky a preto je to tiché.
Martin Ch.
17.08.11,09:05
A z týchto volieb máš ktoré zakliknuté? Dúfam, že stereo...?:rolleyes:

Lebo ak by si mal niečo iné, tak je možné, že by ti do slúchadiel púšťalo zadné repráky a preto je to tiché.

mam zaskrtnute stereo
Chobot
17.08.11,10:27
mam zaskrtnute stereo

TAk potom neviem kde môže byť chyba. Môžem poradiť len jedno - to čo som spravil so synovým PC, keď boli problémy so zvukom - dokúpiť samostatnú PCI zvukovú kartu a používať tú (vtedy treba tú internú vypnúť). Nepamätám si, čo to bol presne za problém, ale viem, že nič nepomohlo. Tak som mu kúpil na inzerát za 5 € zvuk. kartu a bolo po probléme.