Citroon22
17.08.11,19:08
Zdravím, mám taký problém, kúpil som si Mafiu 2 extended a tak ako to robím vždy s hrami a DVD, vybral som oba disky a obal aj so všetkým ostatným som zahodil.(disky si skladujem v brašniach na CD šetrí to miesto)..Inštalovať som sa to pustil až hodne neskôr - najprv som sa musel zaregistrovať do nejakého Steamu a potom to odo mna vypýtalo číselný kód ktorý je vraj v priručke alebo na obale, ktorý sa už doma nenachádza..Ako sa to dá riešiť? ..Na nete som o tom nič nenašiel, všade sú len informácie ako sa to dá cracknúť a stiahnuť, samé pirátstvo..Dá sa niekde ten kód zohnať?? Dal som za to 50 éčiek tak by mi bolo ľuto keby to vyšlo nazmar ..Diky
misoft
17.08.11,17:16
Pokiaľ bol kód na obale - máš smolu - registruješ hru, ktorá má svoj jedinečný kód (ten si vlastnou hlúposťou zahodil) - pokiaľ použiješ iný kód - nezaregistruješ, lebo ti vyhodí, že už je registrovaná. Takže hľadaj originál obal (možno budeš mať šťastie), alebo crack - no to už nebude originál hra.
Citroon22
17.08.11,17:23
to uz nenajdem...nikdy som obaly nepotreboval tak načo by som si ho nechával ..možno by som mohol skúsiť napísať výrobcovi ale to tiež neviem kto je ani ho nájst na nete
misoft
17.08.11,17:29
Máš ponaučenie: nikdy nezahadzuj obaly z originálov, pokiaľ to nemáš nainštalované a zaregistrované.
BTW: na potlači CD (DVD) je zaručene distribútor (aspoň jeho logo).
Martin Ch.
17.08.11,17:42
Ak si stratil cd kluc (jedinecny) tak to uz mozes len cracknut (piratstvo) alebo kupit znovu a nezahadzovat obaly
MatoXVI
22.08.11,23:52
v originálnych hrách sa nevyznám ale nemalo by byť to sériové číslo aj niekde na tom disku ?(nemyslím na potlači)
misoft
23.08.11,17:53
NIE. Na disku je len číslo disku (zakódované) a pri registrácii hry je toto číslo odoslané a porovnané s databázou distribútora (výrobcu) a po zadaní SN je to spárované a následne hra odblokovaná - inak sa ďalej nedostaneš.
Je to preto, že originálna hra sa môže inštalovať a registrovať LEN RAZ [na jeden PC] (toto je potom v databáze poznamenané: dátum registrácie, dátum inštalácie, e-mail address, číslo CD, číslo SN).

BTW: Inak údaje sú aj v registroch PC.
BTW2: Ak by to bolo "niekde" na CD, bolo by to rovnaké, ako keby si mal kreditku s číslom a zároveň vyrazeným PINom - všetko čo má byť LEN pre jedného (jeden používateľ) má tieto dva údaje od seba oddelené.

BTW nakoniec: skúsil si zistiť distribútora hry? Ak je to CD Projekt z Čiech (originál poľská firma) tak sa obráť na http://www.cdprojekt.cz/rejestracja.asp a tam je aj FAQ (ČASTO KLADENÉ DOTAZY) REGISTRACE (klikněte). a tam skús pohľadať pomoc. Možno pošlú iný kód (stáva sa to, že sa stratí originál, preto majú tzv. náhradné).
Martin Ch.
27.08.11,10:53
alebo ten kod moze byt aj dnu v tej knizocke co je pri kazdej orig. hre ale to je asi jedno ked vyhodil obal... alebo si si tu knizocku nechal a vyhodil LEN obal ?
misoft
28.08.11,11:47
Ak to tam nemá,tak mu zostáva už len ujo Gúgl, dať mu otázku Serial-key a hľadať. Určite nájde (ja som našiel niekoľko, ale neudám, čo a kde).