Luna
17.08.11,20:18
Ahojte! Mám takú technickú otázku. Firma sídli v inom meste a ja by som chcela klientovi zasielať výplaty e-mailom. Problém je ale v tom, že tie mzdy by som chcela posielať zaheslované. Neviete ako na to?
zk24
17.08.11,18:22
Ahojte! Mám takú technickú otázku. Firma sídli v inom meste a ja by som chcela klientovi zasielať výplaty e-mailom. Problém je ale v tom, že tie mzdy by som chcela posielať zaheslované. Neviete ako na to?


Mzdy? Nemyslis skor vyplatne pasky?
Aj my dostavame vyplatne pasky mailom, zaheslovane. Vsetci sme si napisali hesla, vlozili do obalok, poslali na mzdove.

Nevies ako na to. Ako na co? Na to ako zaheslovat .pdf dokument, alebo ako poslat mail, alebo ako na co nevies?
domenico.office
17.08.11,18:32
zk24
17.08.11,18:35
Mozno by bolo pre teba vhodne vlozit vsetko do jedneho foldra/zlozky a zazipovat. Pri zipovani je moznost zaheslovat zlozku.


.....Kam zmizol prispevok, na ktory som teraz reagovala? :eek:
Luna
17.08.11,18:43
Presne to potrebujem zaheslovať PDF súbor. Ešte jednu otázku mám. Klient keď dostane takýto e-mail ako si otvori zaheslovaný súbor? Zakaždým mu príde nové heslo?
zk24
17.08.11,18:46
Presne to potrebujem zaheslovať PDF súbor. Ešte jednu otázku mám. Klient keď dostane takýto e-mail ako si otvori zaheslovaný súbor? Zakaždým mu príde nové heslo?

Ty pridelis heslo dokumentu. Samozrejme mu ho musis povedat (osobne, poslat postou, zatelefonovat), nie ze ho napises do nazvu mailu :)
On ked bude otvarat ten dokument bude si to od neho pytat heslo. to zada a otvori sa mu to
domenico.office
17.08.11,18:50
Len na okraj: dá sa vyriešiť šifrovaná mailová komunikácia a bolo by poriešené. Netreba nič heslovať.
Luna
17.08.11,18:52
Ty pridelis heslo dokumentu. Samozrejme mu ho musis povedat (osobne, poslat postou, zatelefonovat), nie ze ho napises do nazvu mailu :)
On ked bude otvarat ten dokument bude si to od neho pytat heslo. to zada a otvori sa mu to

Fajn, takže raz klientovi poviem heslo a to sa meniť nebude. No idem na to. Dúfam že to zvládnem.:eek:
pepsikova
17.08.11,18:55
..ja len takú otázku:...každý klient má predsa svoju emailovú adresu, nik iný sa k jeho emailu nedostane..a ak pošleš výplatné pásky ako prílohu v emaili,prečo ju musíš heslovať?..a zipovať?..
Luna
17.08.11,18:55
Len na okraj: dá sa vyriešiť šifrovaná mailová komunikácia a bolo by poriešené. Netreba nič heslovať.


A to sa ako robí?
Tweety
17.08.11,18:56
Fajn, takže raz klientovi poviem heslo a to sa meniť nebudem..:eek:
Ty sa ani nemusíš.:--- Podarilo sa Ti to teda.:---
domenico.office
17.08.11,18:56
dostane Keksi, dostane.... sú machri
Luna
17.08.11,18:59
..ja len takú otázku:...každý klient má predsa svoju emailovú adresu, nik iný sa k jeho emailu nedostane..a ak pošleš výplatné pásky ako prílohu v emaili,prečo ju musíš heslovať?..a zipovať?..


Môže sa stať že podklady k mzdám sa dostanú do nesprávnych rúk. Práve sa mi to stalo.
domenico.office
17.08.11,19:09
A to sa ako robí?

Mailová komunikácia sa dá šifrovať medzi dvoma partnermi, ak mailovú správu podpíšeš osobným certifikátom. Mali by na to slúžiť aj voľne vystaviteľné certifikáty.
day
17.08.11,19:29
posielate "pasky" aj zamestnancom bez firemneho e-mailu?
pepsikova
18.08.11,05:44
Môže sa stať že podklady k mzdám sa dostanú do nesprávnych rúk. Práve sa mi to stalo...

..aha, tak prepáč, to je nepríjemné...dúfam, že to vyriešiš bez nejakej väčšej ujmy...