Oliver123
17.08.11,20:33
dobry den. prosim vas o radu. preinštalovaval som počitač s windowsom xp. nainštaloval som jediny sound driver, ktory mi išiel nainštalovat z tych, ktore som našiel na internete (Realtek High Definition Audio Driver), pretože nemam CD od zakladnej dosky. Zvuk sa mi prehrava len z reproduktorov na monitore, z pridanej a určite spravne zapojenej sustavy 2.1 zvuk nevychadza, ani zo sluchatiek. taktiež nefunguje mikrofon na sluchatkach. Ked dam v ovladacom paneli Zvuk a zvukove zariadenia, ide mi ovladat hlasitost zvuku, v okne Zvuky je zvukova schema Windows Default, v okne Zvuk je v prehravani zvuku Predvolene zariadenie ATI HD Audio rear output ako jedina možnost. v Nahravanie zvuku je napisane "Bez nahravacich zariadení" cele v šedom (neda sa to zmenit) a v Prehravanie hudobneho zaznamu je Predvolene zariadenie Microsoft GS Wavetable SW Synth - tiež jedina možnost. v okne Hlas, je to podobne. Prehravanie hlasoveho zaznamu: ATI HD rear output (jedina možnost), a Nahravanie hlasoveho zaznamu: Bez nahravacich zariadeni. viete mi prosim pomôcť?
Vlado40
17.08.11,19:46
Zrejme si nenainštaloval zvukovú kartu na základnej doske ,ale iba tú na grafickej preto je dostupné iba ATI HD audio ,ktoré je súčasťou grafiky.Akú máš dosku a OS.Pozri sa do správcu zariadení.
Oliver123
17.08.11,21:08
mam windows XP. a dosku mi spravca zariadeni nevypisuje, a program everest ju ukazuje ako neznámu. v spravcovi zariadeni je jedno neznáme zariadenie. myslim ze to bude ta doska. ale ked som otvoril počitač, tak je tam na doske napisane lenovo rev: V0.3
Vlado40
17.08.11,21:41
Správca zariadení neukazuje typ dosky.Skús AIDA64 :
http://www.aida64.com/downloads
Oliver123
17.08.11,22:05
toto mi napisalo:
This computer seems to have an unknow motherboard
The current version of AIDA64 you are running does not fully support your system.

To get improved and fixed support for your system, use the AIDA64 Report Wizard to submit the Hardware Report of your system zo FinalWire.

The submitted informationwould enable us to implement full support for your system in the next release of AIDA64.
Do you wish to create a Hardware Report now and submit it to Final Wire?
->Yes
->No
Vlado40
17.08.11,22:14
Pri zapnutí PC a načítaní prvej obrazovky typ procesora ,RAM si stlač pauzu a tam by mal byť aj typ základnej dosky.
Oliver123
17.08.11,22:26
alebo nemyslim na to iste na čo ty, alebo moj počitač nerobi to či mysliš ty.
po prečitani tvojho prispevku som reštartoval počitač, a ukazal iba klasicke menu, že či chcem vstupit do boot menu, či chcem preručit štandartne spustenie počitača a ešte jedna možnost nad tym. neukazoval mi žiadne informacie o CPU, ani RAM
KoxXxo
18.08.11,04:56
Oliver123
18.08.11,07:01
Všeobecné informácie :
Výrobca : LENOVO
Produkt : LENOVO
Verzia : 0.1
Sériové číslo : INVALID
Podpora MP : Áno, 2 CPU(s)
Verzia MPS : 1.4

Informácia o skrinke :
Výrobca : LENOVO
Type : Desktop
Verzia : To Be Filled By O.E.M.
Sériové číslo : To Be Filled By O.E.M.
Asset : Nešpecifikované

OEM Support :
HPET : Áno
SLIC : Áno
SLP OA : v2.0
nVidia SLI Ready : Nie

Informácia o senzore :
Monitorovací čip : ITE IT8718F

Informácia o zabudovaných zariadeniach :
Embedded Controller : Áno

Informácia o slotoch :

Externé konektory :

toto je všetko čo mi onej zistil PC Wizard. Everest aj AIDA64 ukazuju nazov zakladnej dosky ako neznámy ale ukazuju ID zakl. dosky: 63-0100-009999-00101111-102507-Lakeport$UP945G53_BIOS VER: 2TKT53A 2007.10.25
a zaujimavo sa lišia vlastnosti, everest ukazuje realny aj efektivny takt 100MHz a AIDA ukazuje realny takt 200 a efektivny 800MHz
Vlado40
18.08.11,07:16
alebo nemyslim na to iste na čo ty, alebo moj počitač nerobi to či mysliš ty.
po prečitani tvojho prispevku som reštartoval počitač, a ukazal iba klasicke menu, že či chcem vstupit do boot menu, či chcem preručit štandartne spustenie počitača a ešte jedna možnost nad tym. neukazoval mi žiadne informacie o CPU, ani RAM

Každé PC aj NTB načitáva pri spustení procesor ,RAM,HDD ...nevidieť to iba vtedy ak je zapnuté v biose logo výrobcu základnej dosky .
Oliver123
18.08.11,07:49
no tak tam je obrovsky napis LENOVO ale to uz viem dlhsie ze je ta doska od lenovo
Vlado40
18.08.11,10:00
Nainštaluj si tento program ,spusti sken a aké ovládače nájde potrebné pre PC.Možno nájde aj ovládač na zvukovú kartu.
http://www.superovladac.cz/
Oliver123
18.08.11,17:23
s tymto programom som to už skušal. velmi užitočny, ale ovladač na zvuk mi neponukol, možno pretom že už som mal ten ATI nainštalovany