indiga
18.08.11,07:47
CHcem poprpsiť o radu. Pracujem ako štátny zamestnanec na ÚPSVaR. Moja pracovná zmluva je na dobu určitú počas zastupovania zamestnankyne , ktorá je na materskej dovolenke. Mám vo výhľade nové stabilnejšie miesto, ale termín nástupu je v priebehu necelých 2 týždňov. Musí terajší zamestnávateľ akceptovať moju výpoveď, v takom krátkom časovom horizonte? Poraďte prosím.Ďakujem
GabiZ
18.08.11,06:06
Skončenie štátnozamestnaneckého pomeru na žiadosť štátneho zamestnanca

Skončenie štátnozamestnaneckého pomeru sa realizuje rozhodnutím služobného úradu na základe žiadosti štátneho zamestnanca. Toto rozhodnutie je vedúci služobného úradu povinný vydať do 30 dní od doručenia žiadosti zamestnanca. Štátnozamestnanecký pomer sa potom skončí dňom uvedeným v rozhodnutí. Zákon o štátnej službe aj tu stanovuje lehotu, ktorá od vydania rozhodnutia do dňa určeného v rozhodnutí ako deň skončenia štátnozamestnaneckého pomeru, nesmie byť dlhšia ako 30 dní. Ak služobný úrad nevydá rozhodnutie v 30-dňovej lehote od doručenia žiadosti zamestnanca, štátnozamestnanecký pomer sa zo zákona automaticky skončí 60. dňom od doručenia žiadosti štátneho zamestnanca.

Štátny zamestnanec sa môže dohodnúť so služobným úradom na ukončení pracovného pomeru dohodou k určitému konkrétnemu dátumu.