Clone1
18.08.11,12:06
Dobrý deň,

Ráno som bol pohryznutý psom pri bicyklovaní po poli. Majitel povedal že to spravil prvýkrát, nebol na vôdzke ani nemal náhubok, povedal som mu že sa stavím pre očkovací preukaz, šiel som domov, umyl si ranu - modrina a na 1 mieste cca 0,5 cm rana, zrejme ostane jazva - na lýtku, Prišiel som po očkovací preukaz, očkovaný bol pred mesiacom, šiel som na pohotovosť kde mi ranu ošetrili a zajtra mám ísť na kontrolu, každých 12 hodín mám užívať Unasyn, poslali ma ku svojmu lekárovi, naposledy som bol očkovaný proti Tetanu v roku 2002, môj lekár tam nebol mám prísť zajtra, zajtra idem tiež na kontrolu na pohotovosť, tak prípadne tam by mi mohli dať tetanovku, čo som si zbežne pozeral , ideálne ísť so psom k veterinárovi na vyšetrenie besnoty, hradí majiteľ psa, riešili ste takýto prípad, ako ste sa dohodli s majitelom psa, Kedže som si platil lieky, chcem odškodné.

ďakujem
lujza.j
18.08.11,11:30
Clone1
18.08.11,11:48
ďakujem, riešili ste niekto následky? v Prípade nespolupráce majiteľa psa, viem že sa jedná o trestný čin ublíženia na zdraví a môže byť obžalovaný, či sa niečo vyrieši, kedže vieme ako tu na slvoensku všetko chodí, či je možné odškodnenie čo som platil lieky, v prípade jazvy odškodné dohodu alebo cez políciu a správy od lekárov

ďakujem
Ice dive
18.08.11,11:57
pozeráš veľa TV... predpokladám, že americkú produkciu...

o trestný čin ublíženia na zdravý by šlo ak by si bol 7 a viac dní práceneschopný... a také ublíženie to nie je... t.j. riešilo by sa to ako priestupok....

odškodné, tiež môžeš požadovať, ak je majiteľ slušný a vedomí svojej zodpovednosti tak ti zopár eur dá, ale ak je škoda pod 266 € tak sa s tebou ani policajti nebudú baviť a odkážu ťa na miestny úrad a riešiť to ako priestupok... ale ani tam veľa nečakaj, lebo ak tam majiteľ psa nie je denno denne tak ho budú riešiť len ústne..
Clone1
18.08.11,12:49
diky za odpoved, nechem to az tak riesit, na nete som sa dočítal že je to ublíženie na zdraví , útok nezabezpečeného psa, možnosť podať trestné oznámenie.

pri uhryznutí sa ide na pohotovosť, musí ísť k veterinárovi so psom majitel a uhradit vyšetrenie, mne vznikla zatial skoda tým že som kúpil lieky, Pn nie som, ako mám postupovať, pôjdem za majitelom psa , požiadam o vysetrenie na besnotu a uhradenie liekov, je to ok?

v prípade ak by nesúhlasil, volať mestskú políciu?

vďaka,

dajte mi nádej že sme v právnom štáte, kedže včera som bol na polícii ohladom krádeže kde som ako poškodený a vyšetrovanie žiadne
buchač
18.08.11,13:01
Dobrý deň,

Ráno som bol pohryznutý psom pri bicyklovaní po poli. Majitel povedal že to spravil prvýkrát, nebol na vôdzke ani nemal náhubok, povedal som mu že sa stavím pre očkovací preukaz, šiel som domov, umyl si ranu - modrina a na 1 mieste cca 0,5 cm rana, zrejme ostane jazva - na lýtku, Prišiel som po očkovací preukaz, očkovaný bol pred mesiacom, šiel som na pohotovosť kde mi ranu ošetrili a zajtra mám ísť na kontrolu, každých 12 hodín mám užívať Unasyn, poslali ma ku svojmu lekárovi, naposledy som bol očkovaný proti Tetanu v roku 2002, môj lekár tam nebol mám prísť zajtra, zajtra idem tiež na kontrolu na pohotovosť, tak prípadne tam by mi mohli dať tetanovku, čo som si zbežne pozeral , ideálne ísť so psom k veterinárovi na vyšetrenie besnoty, hradí majiteľ psa, riešili ste takýto prípad, ako ste sa dohodli s majitelom psa, Kedže som si platil lieky, chcem odškodné.
Cena je síce z roku 2008 , ale nepredpokladám ,že by sa rapídne zdvihla ...
ďakujem
http://www.lekarennawebe.sk/lieky/unasyn-12x375-blis-p-10550.html?osCsid=c2895d5226f17b1351882e5aa0a744e2
Tetanus Maximálna cena
4,22 € (127,13 Sk)
Plus lekár ....povedzme ...hm nejakých 20- 25 € ...
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/tetavax-26421.html

diky za odpoved, nechem to az tak riesit, na nete som sa dočítal že je to ublíženie na zdraví , útok nezabezpečeného psa, možnosť podať trestné oznámenie.
...o útok by sa jednalo ,ak by bol nahuckaný .......a to je potom už iná káva ...
pri uhryznutí sa ide na pohotovosť, musí ísť k veterinárovi so psom majitel a uhradit vyšetrenie, mne vznikla zatial skoda tým že som kúpil lieky, Pn nie som, ako mám postupovať, pôjdem za majitelom psa , požiadam o vysetrenie na besnotu a uhradenie liekov, je to ok?

v prípade ak by nesúhlasil, volať mestskú políciu?

vďaka,

dajte mi nádej že sme v právnom štáte, kedže včera som bol na polícii ohladom krádeže kde som ako poškodený a vyšetrovanie žiadne
...šak sa nejak dohodni ....:cool:

Taká malá ranka ....akože sa to vraví podľa Shakespeareho...???;):rolleyes:
lujza.j
18.08.11,13:04
diky za odpoved, nechem to az tak riesit, na nete som sa dočítal že je to ublíženie na zdraví , útok nezabezpečeného psa, možnosť podať trestné oznámenie.

pri uhryznutí sa ide na pohotovosť, musí ísť k veterinárovi so psom majitel a uhradit vyšetrenie, mne vznikla zatial skoda tým že som kúpil lieky, Pn nie som, ako mám postupovať, pôjdem za majitelom psa , požiadam o vysetrenie na besnotu a uhradenie liekov, je to ok?

v prípade ak by nesúhlasil, volať mestskú políciu?

vďaka,

dajte mi nádej že sme v právnom štáte, kedže včera som bol na polícii ohladom krádeže kde som ako poškodený a vyšetrovanie žiadne

ak je pes pravidelne t.j. raz za rok očkovaný proti besnote má to vyznačené v očkovacom preukaze, nech to ho majitel predloží.

Upozorňujeme, že zákon č.39/2007o veterinárnej starostlivosti §17 odst.5 hovorí: Vlastník alebo držiteľ zvieraťa je povinný pri vnímavých mäsožravých zvieratách starších ako 3 mesiace zabezpečiť vakcináciu a každoročnú revakcináciu proti besnote a zabezpečiť bez meškania veterinárne vyšetrenie zvieraťa, ktoré poranilo človeka, ako aj zabezpečiť vyšetrovanie a vakcináciu zvieraťa podľa jeho fyziologických a biologických potrieb.

§48 Priestupku sa dopustí ten, kto odst.1 písm. a/ nezabezpečí ako vlastník alebo ržiteľ zvieraťa pri vnímavých druhoch mäsožravých zvierat starších ako 3 mesiace vakcináciu proti besnote a bez odkladania nezabezpečí veterinárne vyšetrenie zvieraťa, ktoré poranilo človeka.

Ods.2 Za priestupok uvedený v odseku 1 možno uložiť pokutu do 20 000.-Sk/664Eur.
arizona
18.08.11,13:58
Na Slovensku sa besnota nevyskytla uz zopar rokov, takze je mala pravdepodobnost.
Taktiez je takmer nemozne, aby mal besnotu pes, ktory je pravidelne ockovany. Pises, ze majitel priniesol preukaz,kde mal zaznam o ockovani...

A definicia "nebezpecneho psa"? Myslim, ze za nebezpecneho psa sa u nas povazuje pes, ktory uz viac krat pohryzol cloveka.
Nie kazdy pes je automaticky nebezpecny....;)

Skus sa s majitelom dohodnut, aby ti preplatil lieky, ci vysetrenia,ktore si platil.

Ale necakaj, ze zbohatnes na najakom trest. oznameni ,alebo, ze vysudis bohate bolestne, ci odskodne...:---
Clone1
18.08.11,14:47
to ani nemám v úmysle, zajtra skočím na pohotovosť na kontrolu nech mi to pozrú a dajú tetan, kedže 9 rokov dozadu som bol očkovaný, akú istotu mám či bol očkovaný pes ked v preukaze má nálepky, meno . plemeno, údaje tam nemal, len dátum poslednej kontroly, ktoré ako všetci vieme sa dajú vybaviť, ak dostanem tetan čo budem musieť chodiť na 3x na očkovanie v priebehu pol roka, tým by som mal byť chránený, ostane mi jazva a nič sa s tým nedá robiť?
Podla zákona musí ísť po uhryznutí majitel na vlastné náklady na vyšetrenia na besnotu, ak mi zaplatí lieky, bolestné to mi bdue stačiť, doteraz vo všetkom vyhovel.
lujza.j
18.08.11,15:03
to ani nemám v úmysle, zajtra skočím na pohotovosť na kontrolu nech mi to pozrú a dajú tetan, kedže 9 rokov dozadu som bol očkovaný, akú istotu mám či bol očkovaný pes ked v preukaze má nálepky, meno . plemeno, údaje tam nemal, len dátum poslednej kontroly, ktoré ako všetci vieme sa dajú vybaviť, ak dostanem tetan čo budem musieť chodiť na 3x na očkovanie v priebehu pol roka, tým by som mal byť chránený, ostane mi jazva a nič sa s tým nedá robiť?
Podla zákona musí ísť po uhryznutí majitel na vlastné náklady na vyšetrenia na besnotu, ak mi zaplatí lieky, bolestné to mi bdue stačiť, doteraz vo všetkom vyhovel.

je o tom zápis očkovacom preukaze a pes dostáva na obojok plechový štítok, kde je napísaný rok vakcinácie besnoty,meno a adresa MVDr. a číslo štítku, ktorý má vetoš evidovaný
Gina Er
18.08.11,15:11
ostane mi jazva a nič sa s tým nedá robiť?
mimotemy a čo si Ty vari model? :D
Clone1
18.08.11,15:34
Gina : hej, som model.A trošku mi to vadí ako pár ludom na planéte, ked sa mi nieco stane, Emo pomätancom sa to naopak páči, ničiť sa

Platim si poistku, na body by sa to asi nedalo dať?
arizona
18.08.11,15:35
to ani nemám v úmysle, zajtra skočím na pohotovosť na kontrolu nech mi to pozrú a dajú tetan, kedže 9 rokov dozadu som bol očkovaný, akú istotu mám či bol očkovaný pes ked v preukaze má nálepky, meno . plemeno, údaje tam nemal, len dátum poslednej kontroly,ktoré ako všetci vieme sa dajú vybaviť, ak dostanem tetan čo budem musieť chodiť na 3x na očkovanie v priebehu pol roka, tým by som mal byť chránený, ostane mi jazva a nič sa s tým nedá robiť?
Podla zákona musí ísť po uhryznutí majitel na vlastné náklady na vyšetrenia na besnotu, ak mi zaplatí lieky, bolestné to mi bdue stačiť, doteraz vo všetkom vyhovel.

k vyznacenemu :

to skadial beries take hluposti? Ktori doktor by si to zobral na svedomie?:eek:
Pri akomkolvek ockovani, ci podani lieku sa do knizky nalepi nalepka-stitok z ampulky.
Takze sa da spatne vsetko skontrolovat,kedy a proti comu bol pes ockovany.

Zas nerob z toho taku paniku.Vies kolko z nas chodi po svete s jazvou po pohryznuti psa?
Tiez mam jednu...a na krase mi to neubralo :D:D:---
Babka mi to posypala nejakym penicilinovym praskom a hotovo ;)
Clone1
18.08.11,16:01
Gina sa pýtala či som model, hej živím sa tak :0

a preto na slovensku je to tak, nikto nic neriesi, na vsetko sa kasle, prave vcera som bol na polici ohladom inej veci, dnes rano u lekara , správanie sestry k inemu pacientovi cisty socializmus....
Gina Er
18.08.11,16:14
že díky Broňaaaaaa za nevhodné :D
buchač
18.08.11,16:22
Gina : hej, som model.A trošku mi to vadí ako pár ludom na planéte, ked sa mi nieco stane, Emo pomätancom sa to naopak páči, ničiť sa

Platim si poistku, na body by sa to asi nedalo dať?

....to sa fakt nedá čítať .......:eek:

Keď sa niečo stane , tak na to je práve tá poistka .........no záleží aj od toho , čo tá poistka zahŕňa predsa ,alebo sa snáď mýlim ???

Na koľko si Ty , sťa model ceníš svoje telo ....hádam ,že až tak vysoko nerúbeš ...
http://korzar.sme.sk/c/5547022/na-kolko-si-celebrity-cenia-svoje-tela.html
...nedoplatil by si sa ...



Moje jazvy by si nechcel vidieť ...oči , pera , krk , brucho , ruka ,nohy .......kua ,šak ja by som bol milionáááár ;)............len keby som si danú poistku bol platil ...:rolleyes:

Ozaj ...

Clone1 Re: Uhryznutie psom - čo daľej
Gina sa pýtala či som model, hej živím sa tak :0

a preto na slovensku je to tak, nikto nic neriesi, na vsetko sa kasle, prave vcera som bol na polici ohladom inej veci, dnes rano u lekara , správanie sestry k inemu pacientovi cisty socializmus....
...teda , ak si socík pamätáš , tak to si iný " model " ....:---:D:---:D
Gina Er
18.08.11,16:24
:D:D:D:D:D
Clone1
18.08.11,16:29
Gina: niet za čo :)

buchac: hej, pamätam si socik aj správanie ludí, ktoré sa zial velmi nezmenilo len sa prehodili kabaty ale spravanie ostalo, riesit druhych a neriesit podstatu...

dakujem vsetkym diskutujucim ochotnych pomoct k teme
Ice dive
18.08.11,18:13
kokso, 0,5 cm rana t.j. 5 mm, po zahojení/stiahnutí zrejme jazva 3-4 mm, jasné dnešné foťáky dokážu zázraky ako odfotiť komárové dvojdňové strnisko, ale aj vo fotoshope sa dá robiť nemožné... viď predvolebné letáky našich politikov:D:D:D

ak by si to mal na špičke nosa, alebo pod okom, môžeme sa baviť o sťažení spoločenského uplatnenia, že nemôžeš pracovať ako model a pod... ale na lýtku čo si 90 % ľudí ani nemá šancu pri bežnom kontakte všimnúť ťa každý sudca vysmeje...

a ja byť majiteľom psa, a prídem do takéhoto konfliktu s osobou ako si ty, tak v prípadnom súdnom spore by som povedal: "išiel som so psom na prechádzku, pes je bežne pustený veď nikomu nič nerobí 2x ma vykradli, so zlodejom spolupracova... moji susedia s ním vychádzajú dobre nikdy neboli žiadne sťažnosti... no a tento pán šiel na bicykli, pes sa zľakol lebo prudko zazvonil a kopol ho, chudákovi Reximu dal dôvod on sa len bránil... pán sudca zarábam 540 € ten pes je môj jediný kamarát a len sa bránil... čo je prirodzené... ledva vyžijeme nemáme na odškodné" no a je to tvrdenie proti tvrdeniu a kto bude vyzerať ako totálny LOLO, že z bežného človeka ty celbrita chceš vytrieskať odškodné...
lujza.j
18.08.11,18:15
Gina : hej, som model.A trošku mi to vadí ako pár ludom na planéte, ked sa mi nieco stane, Emo pomätancom sa to naopak páči, ničiť sa

Platim si poistku, na body by sa to asi nedalo dať?

mimotemy v auguste model v júny ešte :http://www.porada.sk/t171183-spravny-postup-vypovede.html :D
Gina Er
18.08.11,18:21
mimotemy v auguste model v júny ešte :http://www.porada.sk/t171183-spravny-postup-vypovede.html :D
mimotemyale tam mi užitočné nedal
lujza.j
18.08.11,18:26
mimotemyale tam mi užitočné nedal
mimotemy tak aby ti nebolo ľúto tak teraz ti capol "nevhodné", ja som mu capla "vyriešené":D
Clone1
18.08.11,19:05
ako som napísal slovač ostane slovačou, namiesto riešenia podstaty sa venuje primitivizmu, želám Vám podobné stretnutia so psom : )
poprosím o uzamknutie, prípadne vymazanie témy
alabut
19.08.11,03:30
Najspravodlivejsie je riadit sa Starym zakonom. Uhryzni toho psa tiez.
Clone1
19.08.11,04:23
dakujem :), v tomto prípade radsej sa budem riadit zakonom odpustenia :)
rudopp
19.08.11,04:57
dakujem :), v tomto prípade radsej sa budem riadit zakonom odpustenia :)

Tak načo si zakladal tému ????????????????????????????????:D