lalocik1
19.08.11,12:37
Čaute chlapi, potrebujem poradiť. Zakúpil som nový PC HP Pavilion 5400, všetko funguje okrem zvuku z PC pri vložení hocijakého USB. Všetky súbory načíta správne, ale aj pri odpojení nevydá žiaden zvuk. Zvuky mám nastavené ako Windows (predvolené), skúšal som aj konkrétne zvuky prehrať (zmena motívu systému windows) a tam funguje, len pri prihlásení a odhlásení nefunguje. Neviete, kde by mohol byť problém?
duves
19.08.11,11:05
Ako spolu súvisí nazov temy a zvuky?
lalocik1
19.08.11,11:16
Súvisí tak, že keď vložíš hocijaké USB do PC vydá ti taký prihlasovací gong a keď ho odpojíš tak odhlasovací gong. V predvolených Windows zvukoch mi to prehrá, ale pri pripájaní a odpájaní nie.
Chobot
19.08.11,13:49
Súvisí tak, že keď vložíš hocijaké USB do PC vydá ti taký prihlasovací gong a keď ho odpojíš tak odhlasovací gong. V predvolených Windows zvukoch mi to prehrá, ale pri pripájaní a odpájaní nie.

START > Settings > Control Panel > Sounds and Audio Devices > a tam si pozri, či máš zadefinovaný zvuk pri Device Connect a Device Disconnect.
lalocik1
19.08.11,14:16
Ahoj Chobot! Práve tam to mám nastavené na windows predvolené zvuky a práve tam mi to aj prehrá, ale pri vložení USB do compu nie. Ja to nechápem.
lalocik1
19.08.11,14:36
Kedysi dávnejšie v práci nám neprehrávalo ani uvítanie či pri odhlasovaní compu predvolené zvuky, niekde som to našiel a opravil som to len pri registroch cez príkaz regedit, ale už sa nepamätám, bolo to už dávno.
Chobot
19.08.11,20:42
Ahoj Chobot! Práve tam to mám nastavené na windows predvolené zvuky a práve tam mi to aj prehrá, ale pri vložení USB do compu nie. Ja to nechápem.

Tak skús dať vlastnú schému zvukov a pridaj nejaký iný zvuk - proste trochu zaexperimentuj s tými zvukmi.
TomasHC
20.08.11,06:36
Ja som rád keď mi tam nič nečvrdliká :)
misoft
20.08.11,12:33
Tak skús dať vlastnú schému zvukov a pridaj nejaký iný zvuk - proste trochu zaexperimentuj s tými zvukmi.
Veru, nech experimentuje. Ja mám svoju vlastnú schému (zvukovú), kde sa mi pri spustení systému ozýva uvítanie ženským hlasom (stále milšie ako tá blbá windowsmelódia), ostatné zvuky (ktoré sú potrebné) sú tiež prerobené, nepotrebné držia hubu :D.
lalocik1
23.08.11,04:30
Tak páni, skúsil som vymeniť USB za iné, čo mám doma a predstavte si, že tam mi to nerobí ba dokonca ani po reštarte PC mi nemrzne. Ten zmrd z Taiwanu, čo má 16GB mi blokoval aj počítač pri bootovaní a musel som to spraviť až v biose. Stiahol som k nemu aj ovládač, ale ani to nepomohlo, len oprava položky v biose. Dá sa to nejak ešte ináč spraviť, aby mi USB neblokovalo PC? Díky za vaše rady
duves
23.08.11,05:10
Lenže čo nie je z Taiwanu, činy, vietnamu?
Chobot
23.08.11,06:45
Tak páni, skúsil som vymeniť USB za iné, čo mám doma a predstavte si, že tam mi to nerobí ba dokonca ani po reštarte PC mi nemrzne. Ten zmrd z Taiwanu, čo má 16GB mi blokoval aj počítač pri bootovaní a musel som to spraviť až v biose. Stiahol som k nemu aj ovládač, ale ani to nepomohlo, len oprava položky v biose. Dá sa to nejak ešte ináč spraviť, aby mi USB neblokovalo PC? Díky za vaše rady

Neviem, čo to znamená, že ti USB blokuje počítač. Ale ak pri zapínaní máš zastrčený USB kľúč, je možné, že sa z neho snaží bootovať. V takom prípade treba v BIOSe nastaviť postupnosť bootovacích médií - teraz máš asi na prvom mieste USB zariadenie. Treba nastaviť, aby to bolo:

1. DVD
2. HDD
3. USB
lalocik1
23.08.11,12:26
Ja som v biose nastavil USB device ako disable a už mi to nerobí. Ak to aktivujem naspäť ako enable znova pri vložení kľúča pq1 16GB v pc sa to zastaví pri bootovaní, ostane čierna obrazovka s čiarkou a windows7 nenabehne. Ako a kde sa nastavuje to poradie médií?
Chobot
23.08.11,13:22
Ja som v biose nastavil USB device ako disable a už mi to nerobí. Ak to aktivujem naspäť ako enable znova pri vložení kľúča pq1 16GB v pc sa to zastaví pri bootovaní, ostane čierna obrazovka s čiarkou a windows7 nenabehne. Ako a kde sa nastavuje to poradie médií?

Je niekoľko verzií BIOSu, no menu BIOSu nie je tak rozsiahle, aby si nevedel nájsť poradie bootovacích zariadení. Musíš prebehnúť jednotlivými záložkami a určite to nájdeš.

Teraz sa ti to zastaví pri bootovaní, lebo ak máš zasunutý USB kľúč, tak PC si myslí, že má natiahnuť OS z USB kľúča. Ak tam nič nenájde, tak čaká, čo urobí užívateľ (niekedy ešte zvykne upozorniť, aby sa pripojilo správne zariadenie s OS (napr. textom "Insert bootable CD/USB).
lalocik1
23.08.11,15:59
Zaujímavé je, že sa to zastavovalo len pri tomto kľúči u ostatných to nerobilo. A mimochodom, nevedel by si mi poradiť ešte ohľadne odstránenia zvyšku programu EST NOD32? Už ma nebavilo dávať tam klúče tak som ho odinštaloval a chcel som tam dať AVG a nejde ho nainstalovať. Ostali mi nejaké zvyšky po NODE, ktoré nejde odstrániť ani z registrov.
sthruska
24.08.11,07:07
Musíš ísť do procesov. Všetky od EST-u vypnúť. Potom
vymazať všetky jeho adresáre
prečistiť registre