Lokithor
19.08.11,12:48
Zdravim.

Chcel by som sa informovat ci uz tu niekto ma skusenosti s tymto kurzom.

Pre upresnenie, je to onnline kurz a robim ho v UK. Vsetko je v pohode, len s jednzm s cim budem mat problem je SQL, a access advanced.

Nema niekto k tomu nejaku e-book ktora je pisana zrozumitelne? Moze byt aj v EN jazyku, ale lepsie by bolo v sk alebo cz.

A ak niekto uz robil takyto kurz, ci je dobry na vyuzitie v praxi.
Dakujem

Tuna je rozlozenie kurzu:

MCITP - DBA

IT Fundamentals- No Exam
Covering:
Word 2007
Excel 2007
PowerPoint 2007
Access 2007
Access 2007 Advanced

Windows 7 Configuration MCTS 70-680

MCITP: DBA

SQL Server 2005 MCTS 70-431 (Exam Required)
Microsoft SQL Server 2005 Design MCITP 70-443 (Exam Required)
Microsoft SQL Server 2005 Admin MCITP 70-444 (Exam Required)

MCITP: Database Developer


Microsoft SQL Server 2005 Solutions MCITP 70-441 (Exam Required)
Microsoft SQL Server 2005 Data Access MCITP 70-442 (Exam Required)

Plus live labs.
Zoltan Miklos
19.08.11,13:18
ja osobne som robil v Londyne MCTS SQL Server 2005 70-431, ktory je teraz uz zastaraly (uz novsi na SQL 2008).
Ale predpokladam, ze na MCITP nepotrebujes vediet vsetky skusky a ako napr. pises na Access Advanced ani nie je skuska. ja osobne by som nesiel na kurz, ktory obsahuje v sebe cele curiculum na nany certifika. radsej by som si sam absolvoval po jednom jednotlive skusky. aj preto, lebo kym na MCITP stravis obrovske mnozstvo casu, niektore MCTS skusky by si mozno zvladal hned a v CV je lepsie mat teraz malu skusku dnes, nez velky certifikat zajtra ;-). takze radim rozbit MCITP na kusy a pripravovat sa na jednotlive skusky jednotlivo. co sa tyka studijneho materialu, ja som mal zdroje rozne torrenty (piratebay.org)
este jeden detail: preco robis MCITP SQL, ked si myslis, ze budes mat problem prave s SQL a Access. Ako od uchadzaca na dany certifikat, ocakaval by som od teba, ze mas uz viacrocne realne skusenosti s DBA a SQL Developmentom, tym padom by prave tieto dve veci pre teba mali byt hrackou :-)
a este raz upozornujem, ze 2005 je zastarale - nie ze zaplati ci len penny za kurz na 2005... uz len 2008 !!!
ak chces konkretne zdroje na material, mozem poskytnut cez sukromnu spravu (nechcem to sem vesat)
Lokithor
19.08.11,15:02
ono je to tak, ze som dva a pol roka na slovensku pracoval ako spravca/admin/ podnikovej siete. Win 2003 server, web server a komplet vseko v podnikovej sieti. Momentalne som a pracujem zatial ako picker v Uk. Nechcem to robit nastalo. A kedze chcem robit v IT sfere tak som tuna povinny spravit nejake kurzy aby som mal certifikaty a lahsie sa dostal na nejake dobre miesto napriklad ako spravca. Ked ma oslovila pracovna agentura zameriavajuca sa na pracu v it ponukli mi 4 druhy kurzof a tento kedze obsahuje aj baliky office 2003, win 7 a sql sa mi zdal najlepsi. Viem ze sql 2005 je stare ale vsak nemoze sa velmi lisit od najnovsiej verzie. Islo o to ze co sa jedna o office a win nemam ziadne problemy so zvladnutim kurzov a chcel som sa blizsie zaoberat aj sqr servermi. Len problem je v tom ze o sql viem prd hoci vedomosti co sa tyka win, office, sparavovani servera a veci s tym spojene nan skoro v malicku. No tie veci by si mi mohol dat, teda preposlat na mail. Inac za chyby sa ospravedlnujem som momentalne pripojeny cez mobile phone. Este raz dik za tvoj cas
Zoltan Miklos
20.08.11,07:28
ja som zacinal volakedy v UK ako umyvac riadu :-) - najkrajsie dni mojho zivota - ziadna zodpovednost :-D.
podla mna si urob najprv certifikaty z toho, v com uz mas prax i.e. Win Servers a Office. k tymto produktom najdes tiez kopec zaujimavych examov, ktore ti velmi dobre ukazu na CV. Potom sa sustred na hladanie si zamestnania zodpovedajuceho tvojim certifikatom. a az potom, ked uz pevne sedis na IT stolicke v niektorej banke v London City, tak budes mat moznost zaoberat sa s SQL.
ale je to samozrejme na tebe. ja mam len pocit, ze ucit sa SQL, ziskat skusku a rovno s tym ist na pohovor by bola pre mna trochu strma jazda.
zelam vela statia v UK :-)
Lokithor
20.08.11,07:47
Dakujem ti, asi sa o to pokusim, zavolam a informujem sa ci mozem zmenit rozrobeny kurz.