lessdesspelless
20.08.11,17:47
zdravim
uz davnejsie ma bolela chrbtica vo vyske lavej lopatky ale len pri vytacani tela do strany
bol som s tym za vseobecnym lekarom ktory mi dal tabletky ktore som vybral. bolest pomaly ustupovala a asi tyzden po dobrati tabletiek zmyzla
teraz sa vratila pri cviceni v posilovni (ale nedvihal som nic strasne tazke)

nejako velmi ma to neboli a ani neobmedzuje ale nechcem aby to skoncilo zle
nevie mi niekto nieco poradit?
masaz,chiropratka(KE okolie) a pod.
video1983
20.08.11,15:49
lujza.j
20.08.11,15:52
nevznikla ti bolesť po nejakom cvičení v posilke, napr. príťahy kladky a pod.
lessdesspelless
20.08.11,15:54
nie cvicil som hrudnik par cvikov a serii... ked som sa postavil aby som sa ponatahoval zrazu som si ju vsimol, ale pri cviceni som necitil nic zle
Gina Er
20.08.11,16:02
iba sa Ti vrátil naspäť ten problém.....asi si začal príliš skoro cvičiť.
lessdesspelless
20.08.11,16:19
nie cvicim uz asi 2-3 tyzdne odkedy bolest zmyzla, takze by to nemalo byt tym

ale ked som sa tak zamyslel dnes som cvicil cvik pulover, ktory sa moze technicky podobat na pritahy kladky co spominala lujza.j kedze je pri tomto cviku zatazeny aj široký sval chrbtový
lujza.j
20.08.11,17:14
nie cvicim uz asi 2-3 tyzdne odkedy bolest zmyzla, takze by to nemalo byt tym

ale ked som sa tak zamyslel dnes som cvicil cvik pulover, ktory sa moze technicky podobat na pritahy kladky co spominala lujza.j kedze je pri tomto cviku zatazeny aj široký sval chrbtový

viem ako sa cvičí pulover, ja si myslím že to máš z cvičenia:(myslím, že niečo veľmi natiahnuté, pochybujem že zapálené. ja ked má niečo bolavé z cvičenia a nie su to kríže/to už je potom katastrofa/ tak si dávam Nimesil.
skús niečo obmedziť aj ked vo fáze cvičenia to nie je jednoduché a cvičiť chrbát bez toho aby nebola namáha lopatková časť sa asi nedá:(
lujza.j
20.08.11,17:17
Ja by som odporucila tablety IMUNE. Ide o cisto prirodne tablety, mne osobne pomohli. ak mate zaujem, kontaktujte ma

toto je akože reklama:eek: tri príspevky kde odporúčaš tento preparát....
Gina Er
20.08.11,17:18
viem ako sa cvičí pulover, ja si myslím že to máš z cvičenia:(myslím, že niečo veľmi natiahnuté, pochybujem že zapálené. ja ked má niečo bolavé z cvičenia a nie su to kríže/to už je potom katastrofa/ tak si dávam Nemesil.
skús niečo obmedziť aj ked vo fáze cvičenia to nie je jednoduché a cvičiť chrbát bez toho aby nebola namáha lopatková časť sa asi nedá:(
nemyslela si nimesil? lebo som to hľadala....a je to len na recept....ja síce nejem veľa liekov,ale posledné dni som hotová na kríže :(
lujza.j
20.08.11,17:20
áno Nimesil, hned opravujem:)
lujza.j
20.08.11,17:25
nemyslela si nimesil? lebo som to hľadala....a je to len na recept....ja síce nejem veľa liekov,ale posledné dni som hotová na kríže :(

ja som bola chytená vo februári po chrípke mi to skočilo do krížov, ale aké lieky mi dal lekár fakt neviem zabrali, ale vybrala som celé balenie. ja mám potom ešte osvedčený Aulin-práčok, ale neviem či je volne predajný. lebo tie klasiky a dorsiflex a diklofenak mi nezaberajú.
redie
07.09.11,14:40
pri bolestiach chrbta by som bola opatrnejsia ako sa len prepchavat tabletkami. moze ist aj o problem s platnickami. ak je platnicka moc poskodena alebo vysunuta, da sa to liecit uz len operativne, lebo lieky sice mozu bolest utlmit, ovsem nie je to finalne riesenie a stale do seba tlacit lieky nie je dobre.
v prvom rade by som sa vyvarovala otacavych pohybov a ak su bolesti neni intenzivne odporucam ako prevenciu cvicit, cvicit, cvicit. natahovacie cviky a posilnovacie cviky na torzne svaly. ak mate sedave zamestnanie, treba sa sem tam prejst, ponatahovat, zmenit stolicku - napr sem tam pouzit fitloptu, klakacku (http://www.chrbtica.eu/www-wenus-sk/eshop/1-1-Zdravotne-pomocky-na-sedenie/0/5/18-Klakacka-kovova-cierna), alebo sedak (http://www.chrbtica.eu/www-wenus-sk/eshop/1-1-Zdravotne-pomocky-na-sedenie/0/5/25-Dynamicka-podlozka-na-sedenie-cervena-SISSEL-SITFIT). hlavne nesediet osem hodin v kuse bez pohybu.
ivantt
08.09.11,05:44
Co sa tyka liekov, su to len oblbovaky. Neriesia nic okrem bolesti. takze necitis bolest, bez problemov cvicis a pritom si mozes ublizit. Na tvojom mieste by som siel ortopedovi s tym, aby zrengenoval chrbticu, ci tam nie je ustiepene z niektoreho stavca alebo vysunuty stavec alebo platnicka. Keby bolo vsetko v poriadku, dal by som sa viac krat namasirovat a uvolnit chrbtove svalstvo. samozrejme to chce aj nejaku pauzu v cviceni. Nema vyznam nieco liecit a na druhej strane tomu hned ublizovat. Vsetko ma svoj cas ktory je nevyhnutne potrebny a ked nieco uponahlas, mozes si este viac ublizit. Moze to byt aj zatazova zlomenina alebo prasklina a to sa nemusi zned zo zaciatku zistit tak opatrne s tym.
220870
08.09.11,16:13
Dnes som sa bol dať vyrovnať a skontrolovať svojej lekárke.Tiež ma trochu pobolievalo medzi lopatkami.Žiadne tabletky ani masérky.Na samom začiatku treba ponaprávať chrbticu,vráťiť späť povyskakované stavce.
V máji keď ma chytila chrbtica a nemohol som si sám ani tpánku obuť ma doktori chceli rezať ,alebo lepšie povedané zabiť liekmi a predať pohrebnému ústavu povololenku na odstrel .Dnes mi nič nieje a za to vďačím len tej zlatej pani.
tomasjuve
08.09.11,16:20
skusal niekto inverzny stol , myslim ze moze byt celkom uzitocny na problemy s chrbtom v amerike si ho pochvaluju
redie
13.09.11,16:08
skusal niekto inverzny stol , myslim ze moze byt celkom uzitocny na problemy s chrbtom v amerike si ho pochvaluju

aj na SR su uz inverzne stoly (http://www.chrbtica.eu/chrbtica/eshop/5-1-Pomocky-pre-relax-a-uvolnenie/0/5/51-Inverzny-rehabilitacny-stol-SISSEL-Hang-Up)