Demi0
20.08.11,18:10
Neviem, či je to dobre otázka dobre zaradená, tak ak nie do predu sa ospravedlňujem:)

Dostali sme predvolanie z poisťovne, že máme do konca mesiaca podať rzzp. Podľa toho čo som sa dočítala sme povinnosť nemali.
Jedná sa o študenta, ktorý nie je živnostník len má pridelené daňové identifikačné číslo. za celý rok nemal žiadne príjmy.
Tak podľa Vášho názoru bolo treba podať rzzp za rok 2010 alebo nie?
ak áno na akom tlačive.

ďakujem
veronikasad
20.08.11,16:20
Neviem, či je to dobre otázka dobre zaradená, tak ak nie do predu sa ospravedlňujem:)

Dostali sme predvolanie z poisťovne, že máme do konca mesiaca podať rzzp. Podľa toho čo som sa dočítala sme povinnosť nemali.
Jedná sa o študenta, ktorý nie je živnostník len má pridelené daňové identifikačné číslo. za celý rok nemal žiadne príjmy.
Tak podľa Vášho názoru bolo treba podať rzzp za rok 2010 alebo nie?
ak áno na akom tlačive.

ďakujem
aké DP podával ? Je v ZP prihlásený ako SZČO ? Na akú činnosť mu bolo DIČ vydané ?
Demi0
20.08.11,17:00
tak IČO nemá, ale vraj je braný ako szčo v zdravotke, aj ked tam žiadnu prihlášku nedával. a dič bolo pridelené ako finančnému poradcovi. /ovb/
Demi0
21.08.11,09:49
nevie mi nikto poradiť?
veronikasad
21.08.11,09:51
tak IČO nemá, ale vraj je braný ako szčo v zdravotke, aj ked tam žiadnu prihlášku nedával. a dič bolo pridelené ako finančnému poradcovi. /ovb/
podával DP alebo oznámenie na DU, že túto činnosť nevykonával ?

Po získaní licencie sa mal v ZP zaevidovať ako SZČO (aj keď nemá IČO) a teda mu vznikla aj povinnosť podať RZZP.
Demi0
21.08.11,09:54
podaval danové priznanie B nulové.
takže má podať rzzp a teda má aj zaplatiť odvody za minulý rok?
veronikasad
21.08.11,09:56
podaval danové priznanie B nulové.
takže má podať rzzp a teda má aj zaplatiť odvody za minulý rok?
Mal podať RZZP (za nepodanie v termíne zrejme dostane pokutu). Ak nemal príjem, zostáva poistencom štátu, nedoplatok na RZZP mu nevznikne. Treba podať RZZP typu B.

Splnil si oznamovaciu povinnosť voči ZP ako SZČO ?
Demi0
21.08.11,09:56
inak neviem ako to robili predtým, pretože nemusel nič podávať ani platiť do zdravotnej poisťovňe a dič má už tri roky
Demi0
21.08.11,09:58
pýtala som sa známej, pokuty za toto nedávajú. dakujem:D

len ked som skúšala vyplnať tlačivo tak mi stale udáva, že mu vzniká nedoplatok. Nemôžeš mi povedať čo tam mám vyplniť aby mi to vykazovalo nulu?
veronikasad
21.08.11,10:06
inak neviem ako to robili predtým, pretože nemusel nič podávať ani platiť do zdravotnej poisťovňe a dič má už tri roky
Platil mal začať až od účinnosti novely zákona o ZP od 1.1.2011.

Zrejme nemá splnenú oznamovaciu povinnosť voči ZP, preto na jeho nepodané RZZP neprišli.
Demi0
21.08.11,10:10
takže až od tohto roku. ale ak som to dobre pochopila tak za minulý rok mu nedoplatok nevzniká. ďakujem.
veronikasad
21.08.11,10:10
pýtala som sa známej, pokuty za toto nedávajú. dakujem:D

len ked som skúšala vyplnať tlačivo tak mi stale udáva, že mu vzniká nedoplatok. Nemôžeš mi povedať čo tam mám vyplniť aby mi to vykazovalo nulu?
treba správne vyplniť odd. IV. dôvod B

http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=71782&d=1299006761
Demi0
21.08.11,10:20
takže ak som to dobre pochopila tak za minulý rok mu nedoplatok nevzniká, len budú vymáhať nedoplatok od 1.1.2011 do teraz

je to tak?
Demi0
21.08.11,10:20
Ďakujem krásne. za pomoc:D
Demi0
21.08.11,13:39
zase otravujem ja viem. ale nechce ma pustiť ta ten link. takže sa spýtam ešte takto. v položke 42 minimálne základy môžem dať pre tento prípad nulu? akonáhle tam dám sumu v eurách prislušnú za minulý rok tak to vykazuje nedoplatok.