zuskacek
21.08.11,09:29
Dobrý deň,

podarilo sa mi obliať skrinku - PC. bolo to asi dva deci tekutiny a hned som ho otvorila a snažila sa poutierat.
teraz keď ho zapnem,začína sa rozbiehať - všetky tie info na začiatku ale windows nenabehne. čo tam može byť poškodené?
sthruska
21.08.11,07:35
Tekutina Ti mohla zatiecť na plošné spoje a teraz robí skrat. Daj to niekomu kto sa v tom vyzná a veríš mu.
Ak máš na PC veci o ktoré nechceš prísť, tak si ich najprv zálohuj na iné médium tak, že svoj disk pripojíš k inému PC.
Veľa sťastia.
zuskacek
21.08.11,07:40
díky. a ako si pripojim ten disk k inemu PC? mám doma len notebook,aj k tomu sa to dá?
Ice dive
21.08.11,08:07
no myslím, že jednoduchšie by to bolo pripájať do iného PC, notebook nemá na to koncovku...
Fero11
21.08.11,08:18
odmontuj plechy zo skrinky a nechaj komponenty (MB, grafiku atd ....) poriadne vysusit, samozrejme zavisi aj od toho, kde konkretne sa voda dostala.
Potom ho skus zapnut
Vlado40
21.08.11,08:20
Už tu bolo spomenuté,nech sa na to pozrie ten ,kto sa tomu viacej rozumie.Odpojiť HDD,mechaniku a skúsiť testovať iba samotnú dosku.
Pred tým sa pozrieť či sú na doske stopy po tej tekutine...samozrejme ak tá tekutina nebola smola.Vybrať HDD a pripojiť na iné PC či je v poriadku,na ňom sú dáta ,ostatné má čas.
Chobot
21.08.11,10:36
Dobrý deň,

podarilo sa mi obliať skrinku - PC. bolo to asi dva deci tekutiny a hned som ho otvorila a snažila sa poutierat.
teraz keď ho zapnem,začína sa rozbiehať - všetky tie info na začiatku ale windows nenabehne. čo tam može byť poškodené?

Dobré by bolo upresniť, čo to bolo za tekutinu. Ak to bola voda, tá by veľkú škodu po rýchlom vysušení nemala urobiť. Ak to bola nejaká sladká malinovka, to je horšie. Ak to bola nejaká priemyselná tekutina (Savo, kyselina chlórovodíková, acetón), tak si chystaj peniaze na nový komp. Tiež treba zistiť, kam všade sa tá tekutina dostala.

Samej ti neodporúčam nič skúšať - ak nepoznáš k
jednotlivé komponenty, nevieš identifikovať, či sú funkčné, alebo nie. Daj to niekomu, čo sa v PC vyzná
Timer3
21.08.11,11:13
Vybrat Hardisk a napojit do ineho pc, zalohovat data, PC nezapinaj, odpoj zo siete a nechaj vysusit poriadne a potom vyskusaj, tiez sa s tym nebabri sama, moze dojst ku skratu a mozes si ublizit, v zdroji mas prud jak v zasuvke, s tym sa sama nehraj preboha.
zuskacek
21.08.11,11:54
Dobré by bolo upresniť, čo to bolo za tekutinu. Ak to bola voda, tá by veľkú škodu po rýchlom vysušení nemala urobiť. Ak to bola nejaká sladká malinovka, to je horšie. Ak to bola nejaká priemyselná tekutina (Savo, kyselina chlórovodíková, acetón), tak si chystaj peniaze na nový komp. Tiež treba zistiť, kam všade sa tá tekutina dostala.

Samej ti neodporúčam nič skúšať - ak nepoznáš k
jednotlivé komponenty, nevieš identifikovať, či sú funkčné, alebo nie. Daj to niekomu, čo sa v PC vyzná


bola to kofola... :(
tak musim nájst niekoho kto sa na to pozrie.
ďakujem.
duves
21.08.11,19:01
bola to kofola... :(

Ak ju miluješ, niet čo riešiť.