MatoXVI
22.08.11,01:00
Dobrý deň mám taký problém , pri niektorých hrách konkrétne The Witcher 2 mi hra seká neznesiteľne .. pri zvýšení detailov alebo rozlíšenia .. dá sa to hrať iba na low detailoch a ešte aj to musím zmanšiť rozlíšenie, moje optimalne je 1920x1080 .. parametre NB sú : Intel Core i7 2630QM , Nvdia Geforce 550M 2GB,RAM 6GB.HDD:640GB
nemyslím si že mám slabé parametre a preto mi to seká,myslím si že pracuje iba grafika procesora ktora je tam zabudovaná Intel HD grafics..prosím poradte či to može byť ono a keď hej ako zapnem aby pracovala iba tá Geforcka ďakujem :)
Timer3
22.08.11,01:40
Eh na notebooku mas integrovanu grafiku a len tu jednu, procesor je ina vec. Ta integrovana grafika to je ta Geforce 550M. A proste mozes splnat poziadavky, ale hra ti nepojde koli tomu, ze ta grafika nie je taka ista vykonna ako do normalneho PC, ale pohral by som sa s ovladacmi na kartu. Mas najnovsie ? Skusal si niektore nastavenia, napriklad vypnut AA (antialiasing) uplne a podobne ?
duves
22.08.11,03:17
Dobrý deň mám taký problém , pri niektorých hrách konkrétne The Witcher 2 mi hra seká neznesiteľne .. pri zvýšení detailov alebo rozlíšenia .. dá sa to hrať iba na low detailoch a ešte aj to musím zmanšiť rozlíšenie, moje optimalne je 1920x1080 .. parametre NB sú : Intel Core i7 2630QM , Nvdia Geforce 550M 2GB,RAM 6GB.HDD:640GB
nemyslím si že mám slabé parametre a preto mi to seká,myslím si že pracuje iba grafika procesora ktora je tam zabudovaná Intel HD grafics..prosím poradte či to može byť ono a keď hej ako zapnem aby pracovala iba tá Geforcka ďakujem :)
http://extrahardware.cnews.cz/na-jakem-pc-si-zahrajete-witcher-2-assassins-kings

Doporučené konfigurace


Procesor: čtyřjádrový Intel nebo AMD
RAM: 3 GB pod Windows XP, 4 GB v případě Vista/7
Grafická karta: GeForce GTX 260 1 GB nebo Radeon HD 4850 1 GB
Místo na disku: 16 GB


No podla toho, čo som si teraz pozrel, tak sa CPU javí ako 4 jadrovy. RAM je ok, hadam aj grafika. A skus znižiť rozlišenie, či sa to nezlepší?
MatoXVI
22.08.11,13:28
Eh na notebooku mas integrovanu grafiku a len tu jednu, procesor je ina vec. Ta integrovana grafika to je ta Geforce 550M. A proste mozes splnat poziadavky, ale hra ti nepojde koli tomu, ze ta grafika nie je taka ista vykonna ako do normalneho PC, ale pohral by som sa s ovladacmi na kartu. Mas najnovsie ? Skusal si niektore nastavenia, napriklad vypnut AA (antialiasing) uplne a podobne ?Notebook podporuje OPTIMUS na doske je integrovana grafa Intel HD grafics akú ma pamať to netuším ale v notebooku je ešte externá Geforce GT550M s 2GB pamate.Graficke karty by sa mali prepínať samé podľa využitia či si to žiada.Napr ako som už spomínal The Witcher 2 niektoré hry to podla mna vyhodnotí ako slabé na zátaž.a pracuje iba integrovaná ..
MatoXVI
22.08.11,13:37
http://extrahardware.cnews.cz/na-jakem-pc-si-zahrajete-witcher-2-assassins-kings


No podla toho, čo som si teraz pozrel, tak sa CPU javí ako 4 jadrovy. RAM je ok, hadam aj grafika. A skus znižiť rozlišenie, či sa to nezlepší?
áno procesor je 4 jadrový . Predom som vedel že túto hru si na tomto Full HD rozlíšení aký notebook podporuje nezahrám s nejakými vyhovujúcimi detailami.Problém je v tom že hra seká aj pri znížení rozlíšenia na 1330x768.. a detaili musím mať na nízke..aby hra išla plynulo.. :( no ten obraz niečo strašne je to kockaté..ak zvýšim detaily na stredné alebo vyššie hra už nejde plynulo a obraz sa pri pohyboch rozmazáva skúsim stiahnuť FRAPS a napísať sem na kolko FPS pri daných detailoch hra fičí . BTW ovladače mám najnovšie..a ešte chcem dodať iné hry ako napr. Assassins Creed Brotherhood,NFS world,Nfs Shift,Mafia 2, všetko full aj rozlíšenie plynulosť všetko super..
Vlado40
22.08.11,13:43
Ovládače máš zo stránky nvidia alebo od NTB.
MatoXVI
22.08.11,13:50
Ovladače mám od Nvdie najnovšie až taký amatér nie som ^^
Vlado40
22.08.11,13:58
Ovladače mám od Nvdie najnovšie až taký amatér nie som ^^

To je niekedy problém,niekedy sú staršie ovládače zo stránky výrobcu NTB lepšie.Či si "až taký amatér" alebo nie,mne je to jedno.
mecky
22.08.11,14:06
pohrab sa trochu v ovladacoch nvidie, niekde v nastaveniach optimusu sa daju aj manualne nastavit aplikacie kedy sa ma prepnut grafika (pridat tam spustaci subor hry)
MatoXVI
22.08.11,14:09
to je práve to ,v tom som sa hrabal našiel som hru The Withcer 2 chcelo to spúštací .exe súbor lenže to práve Witchera spúštam cez launcher ale pokúsim sa v tom ešte pohrať.ďakujem za radu
mecky
22.08.11,14:13
tipujem ze to asi bude chciet pridat witcher2.exe
MatoXVI
22.08.11,14:18
no witcher 1 tu je .exe ale u 2 nie to je to že 2 sa spúšta cez launcher vlastne ..
mecky
22.08.11,14:26
exe by tiez malo niekde byt, skus ho dat vyhladat, skoda ze niesom doma, na stolnom to mam nainstalovane, skus pozriet adresar bin
inak v pripade ze to mas kupene a instalovane cez steam tak je ten subor niekde v program files/steam ....
MatoXVI
22.08.11,14:45
už to mám detaily na Ultra rozlíšenie síce len 1366x768 ale stým nič nenarobím grafika parádna už teraz ;-)
duves
22.08.11,17:21
už to mám detaily na Ultra rozlíšenie síce len 1366x768 ale stým nič nenarobím grafika parádna už teraz ;-)
Nič v zlom, ale vid odpoved č.3. Takže dobry den stará mama!
pitash
11.09.11,19:37
skus kliknut v pravom dolnom rohu na baterku a prepni na balanced..s tou grafikou a tym procesorom na NB nemoze byt ziadne sekanie :)