rado3105
22.08.11,12:31
Proti transformacii zdravotnictva na akciove spolocnosti(ktore sa oznacuje aj ako skryta privatizacia) sa rozbehla peticia pred nemocnicami v Bratislave. Je to posledna moznost pred ochranou nasho zdravia a nasich penazi pred zlodejmi z Penty, ktore tieto nemocnice skupuju. Tym sa vyrazne zvysi doplacanie za vykony a pobyty, tak ze si to malokto z nas dovoli. Pricom dnes nase nemocnice co sa tyka vykonov patria k vrcholu EU. Nase zdravotnictvo co sa tyka kvality vykonov(aj napriek zlej vybave) je na tom lepsie ako mnoho zapadoeuropskych krajin.
Tak ludia kto si uvedomuje co moze vzniknut nasledkom privatizacie nemocnic, prosim Vas podpiste danu peticiu, je to aj pre Vas.
http://www.slovenskypacient.sk/clanok/296/zdravie:-proti-transformacii-nemocnic-na-akciovky-sa-rozbehla-peticia
http://hnonline.sk/c1-52610070-za-peticiou-proti-transformacii-nemocnic-nie-je-strana-smer
PS: Poistovna dovera je vlastnena Pentou, riaditelstvo vseobecnej zdravotnej je z Penty, Uhliarik je dohodeny Pentou(len tak pre obraz)
rudopp
22.08.11,11:16
Proti transformacii zdravotnictva na akciove spolocnosti(ktore sa oznacuje aj ako skryta privatizacia) sa rozbehla peticia pred nemocnicami v Bratislave. Je to posledna moznost pred ochranou nasho zdravia a nasich penazi pred zlodejmi z Penty, ktore tieto nemocnice skupuju. Tym sa vyrazne zvysi doplacanie za vykony a pobyty, tak ze si to malokto z nas dovoli. Pricom dnes nase nemocnice co sa tyka vykonov patria k vrcholu EU.
Nase zdravotnictvo co sa tyka kvality vykonov(aj napriek zlej vybave) je na tom lepsie ako mnoho zapadoeuropskych krajin.
Tak ludia kto si uvedomuje co moze vzniknut nasledkom privatizacie nemocnic, prosim Vas podpiste danu peticiu, je to aj pre Vas.
http://www.slovenskypacient.sk/clanok/296/zdravie:-proti-transformacii-nemocnic-na-akciovky-sa-rozbehla-peticia
http://hnonline.sk/c1-52610070-za-peticiou-proti-transformacii-nemocnic-nie-je-strana-smer
PS: Poistovna dovera je vlastnena Pentou, riaditelstvo vseobecnej zdravotnej je z Penty, Uhliarik je dohodeny Pentou(len tak pre obraz)

Ak je pravda, čo píšeš (že sú aj vprvo aj vľavo) , tak je škoda atramentu.


PS
Takto všeobecne : " mnoho zapadoeuropskych krajin" - sú to iba KECY. a nedá sa o tom ani len diskutovať.
Keby si konkretizoval , že "mnoho" = 2 , alebo 12 , alebo 20 - - bolo by to viehyhodnejšie.
mahony1
22.08.11,11:32
[QUOTE=rudopp;1831128]Ak je pravda, čo píšeš (že sú aj vpravo aj vľavo) , tak je škoda atramentu.


jasne, vsetko hned hod do koša... ved načo sa zaujímať o nemocnice, kým si zdravý?

Členom petičného výboru je profesor Peter Staněk z Ekonomického ústavu Slovenskej akadémie vied (SAV). Nemocnice, ktoré už fungujú ako akciové spoločnosti, sú podľa Staněka v zisku preto, lebo vykonávajú len nenáročné diagnózy a drahé presúvajú na koncové nemocnice.
duves
22.08.11,11:37
Rok Penty vo vláde: 5,5 milióna rukojemníkov
Všetky médiá sa venujú v posledných týždňoch hodnoteniu roku súčasnej vlády. Prišiel preto čas vyhodnotiť aj rok vlády z pohľadu skupiny, ktorá značnú časť jej aktivít strategicky plánuje a aj efektívne riadi. Odvahu priznať tento vplyv predovšetkým v zdravotníctve našiel aj týždenník Trend, ktorý sa téme venuje vo svojom aktuálnom čísle. Dva palce hore pre reportéra Františka Múčku. A najlepšie aj jednu ochranku k tomu.
Nejde totiž o bežných zlodejov, akých poznáme z predchádzajúcej vlády, ktorí kradli v zdravotníctve zo spotreby. V sektore, do ktorého ide 7,8 % výdavkov z HDP dokázala Penta za rok ovládnuť štátnu exekutívu, zmeniť systémovo zákony a takmer monopolne ovládnuť finančné toky.
Kľúčovým bolo manažérske ovládnutie Všeobecnej zdravotnej poisťovne (jej šéf prišiel z Penty) a tak spolu s Dôverou (ktorú vlastnia) rozhodujú o platbách za 93 % všetkých občanov Slovenska. Navyše zákon dal poisťovniam ešte voľnejšie ruky pri výbere poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. A tam je pôvod trhového stalinizmu, ktorý skupina v tomto sektore zaviedla.
Viacerým poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, ktorí odmietli ponuku Penty na prevzatie, boli vypovedané dvomi najväčšími poisťovnami zmluvy. Lekárňam, ktoré sa vzopreli avizícii zdržujú platby tak dlho, že už nemajú na nájom ani výplaty. A podľa poslednej novely zákona nebudú viac poisťovne povinné uzatvárať zmluvy so štátnymi nemocnicami. Ako to skončí sa môžeme pozrieť na poslednom prípade, keď si špinavú robotu spravil šéf Všeobecnej zdravotnej poisťovne - revolučné rušenia oddelení prebehli iba v zariadeniach konkurujúcich skupine.
Ľúbivo možno znie aktuálne zdanenie zisku poisťovní, avšak tvorba rezerv nie je naviazaná na počet poistencov, ale na základné imanie. Ale predovšetkým vytváranie zisku z prerozdeľovania verejných prostriedkov naozaj nemožno považovať za podnikanie, pod ktorého rúškom celá akcia prebieha. Preto niet divu, že zisk poisťovne Dôvera presiahol 16 miliónov Euro. Vzorec je jednoduchý - čím menej vyplatíte, tým viac zarobíte.
A keď už vyplatíte, tak iba svojim zariadeniam. Penta ovládla takmer každú časť reťazca - poisťovňu, lekárne, polikliniky, laboratória, nemocnice. Dokonca aj 'nezávislé' inštitúty, ktoré sa snažia pôsobiť ako think-tanky a ovplyvňovať verejnú mienku v prospech jej stratégie. Zostali už iba posledné 2 články - farmaceutické firmy a štátne nemocnice.
Boj proti farmaceutickým firmám, ktoré sa snažia vtesnať do role tých zlých, sa skončil. Schválenie referencovania cien na druhú najnižšiu úroveň v EÚ ako povinnosť lekárov predpisovať formou účinnej látky znamená ukončenie vplyvu skupiny nadnárodných výrobcov originálnych liekov, ktorých nevedli ovládnuť. Zníženie výdavkov v prospech pacientov je vďačný kompromis, keďže sa zároveň s ním vytvorila nová trhová príležitosť - biznis s generikami. Treba očakávať, že Penta čoskoro ohlási v tejto oblasti nejakú akvizíciu. A z ušetreného sa predsa môžu napríklad oddlžiť nemocnice.
Čo sa tých týka, budú premené na akciové spoločnosti a oddlžené. A následne ponúknuté k privatizácii. Nepredpokladám, že by sa našiel samovrah, ktorý by chcel robiť konkurenciu Pente. Po vstupe do tohto biznisu by ho čakala výpoveď 93 % pacientov zastupovaných dva poisťovňami. A tak zostane iba jeden záujemca o kúpu. Predpokladám, že pri takom záujme bude cena trhová, t.j. dopyt rovná sa ponuke. Koľko Penta ponúkne, toľko budú stáť.
Na toto všetko by mal poukázať Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou ako regulátor, ktorého platíme z našich daní. Ten má vykonávať dohľad nad správnym poskytovaním zdravotnej starostlivosti a nad zdravotným poistením. Žiaľ, aj jeho šéf prišiel na túto stoličku priamo z Penty.
Po 4 rokoch predchádzajúcej vlády nás bolo 5,5 milióna okradnutých.
Po roku vlády Penty nás zostalo 5,5 milióna rukojemníkov.
duves
22.08.11,11:39
jasne, vsetko hned hod do koša... ved načo sa zaujímať o nemocnice, kým si zdravý?

Členom petičného výboru je profesor Peter Staněk z Ekonomického ústavu Slovenskej akadémie vied (SAV). Nemocnice, ktoré už fungujú ako akciové spoločnosti, sú podľa Staněka v zisku preto, lebo vykonávajú len nenáročné diagnózy a drahé presúvajú na koncové nemocnice.
Je toho viac, čo sa robí, ake svinstva. Polovička mi robí v zdravotníctve, tak môžem poreferovať. Dnes som podpísal petíciu na Kramaroch.
rado3105
23.08.11,10:20
http://aktualne.centrum.sk/video/?id=1003275
http://aktualne.centrum.sk/domov/zdravie-skolstvo-spolocnost/clanek.phtml?id=1240624
Penta ovladne zdravotnictvo, hovori sa ze odstrani nadnarodne firmy zasobujuce lekarne generikami a vytvori vlastne od ktorych bude brat lieky. Ked nebude mat konkurenciu na celej linii zdravotnictva, moze si diktovat ceny a obmedzovat vykony, inymi slovami vsetci budu v pi...
rudopp
23.08.11,10:29
http://aktualne.centrum.sk/video/?id=1003275
http://aktualne.centrum.sk/domov/zdravie-skolstvo-spolocnost/clanek.phtml?id=1240624
Penta ovladne zdravotnictvo, hovori sa ze odstrani nadnarodne firmy zasobujuce lekarne generikami a vytvori vlastne od ktorych bude brat lieky. Ked nebude mat konkurenciu na celej linii zdravotnictva, moze si diktovat ceny a obmedzovat vykony, inymi slovami vsetci budu v pi...

Takže nie iba gynekológovia ?
felix1
23.08.11,22:41
Tento problem na saba navazuje aj dalsie problemy a ak si nanalejeme cisteho vina je to vsetko len o zaujmovych skupinkach ( lekari, Penta + konkurencia).
MEDIK vystuduje za peniaze nas danovych poplatnikov.
Po skonceni ocakava 2XXX.-EUR plat ikak planuje odchod do sveta
Navrhujem nech si zoberie kazdy student bezhotovostnu pozicku na studia (nielen medici !!!) . Ak odpracuje x rokov, za kazdy rok s realnym platom v SR, tak sa mu odpise x% z dlhu za studia.
Nemusi zaplatit nic v hotovosti len si odpracuje to co dostal ZADARMO.
Ak chce ale pracovat v zahranici, je potrebne mu umoznit uhradu nakladov (v splatkach ? )a tym moznost uhradit studium dalsieho studenta.
Naklady na zdravotnu starostlivost do 18 rokov , naklady na ZS a SS ma ako bonus stale zadarmo...
Nepopulare ? Iste, ale preco ma pani Agneša a pan Alfonz z Hornej Marikovej platit studium zbohatlickeho synka z primarskej dynasteie v Brastislave a teraz este bojovat v zabomysych vojnach medzi lekarmmi, Pentou a ost. spolocnostamki z CR o svoje prava ??? Som mimo tento odbor, ale nechapem preco sa podporuje kampan proti znizovaniu cien liekov? Bude menej penazi na odborne stretnutia ( uplatky vo forme skoleni ) na Floride a podobne ???
rudopp
24.08.11,04:10
Tento problem na saba navazuje aj dalsie problemy a ak si nanalejeme cisteho vina je to vsetko len o zaujmovych skupinkach ( lekari, Penta + konkurencia).
MEDIK vystuduje za peniaze nas danovych poplatnikov.
Po skonceni ocakava 2XXX.-EUR plat ikak planuje odchod do sveta
Navrhujem nech si zoberie kazdy student bezhotovostnu pozicku na studia (nielen medici !!!) . Ak odpracuje x rokov, za kazdy rok s realnym platom v SR, tak sa mu odpise x% z dlhu za studia.
Nemusi zaplatit nic v hotovosti len si odpracuje to co dostal ZADARMO.
Ak chce ale pracovat v zahranici, je potrebne mu umoznit uhradu nakladov (v splatkach ? )a tym moznost uhradit studium dalsieho studenta.
Naklady na zdravotnu starostlivost do 18 rokov , naklady na ZS a SS ma ako bonus stale zadarmo...
Nepopulare ? Iste, ale preco ma pani Agneša a pan Alfonz z Hornej Marikovej platit studium zbohatlickeho synka z primarskej dynasteie v Brastislave a teraz este bojovat v zabomysych vojnach medzi lekarmmi, Pentou a ost. spolocnostamki z CR o svoje prava ??? Som mimo tento odbor, ale nechapem preco sa podporuje kampan proti znizovaniu cien liekov? Bude menej penazi na odborne stretnutia ( uplatky vo forme skoleni ) na Floride a podobne ???

A prečo si (lekári) myslíte, že moja práca energetika je menej odborná?
Aj ja chcem za ňu viac peňazí :D:D:D .
Najmä, keď mám skúsenosť s viac lekármi nižšej špecializácie :
Keď prídeš, povieš čo ti je a čo ti má predpísať, ide všetko hladko.
Ľubomír
24.08.11,05:51
A kto zacháni dôchodcov a ľudí, ktorých zahraničné firmy platia na hranici minimalnej mzdy? Vážim si prácu lekárov, ale aj oni si musia uvedomiť, že táto ekonomiíka nemá na ich západné platy. Všetci sme podhodnotení. Dajme preto všetci zamestnaní výpovede! Kam to povedie? Lekári pri svojom nariekaní nie sú tí najbiednejší. Niekedy pred špitálom stáli Žiguliky, dnes sú to bavoráky, VW a pod. Pokiaľ naša ekonomika nestúpne aspoň na 90% priemeru EU, tak sa musia lekári tiež uskromniť.
jar88
24.08.11,07:31
Je toho viac, čo sa robí, ake svinstva. Polovička mi robí v zdravotníctve, tak môžem poreferovať. Dnes som podpísal petíciu na Kramaroch.
Psy štekajú, ale karavana ide ďalej.:D
----------------------------------
Ešte veľa chorých oplačete, než prídete na to, že je lepšie zaplatiť si lekára, ako platiť úradníka, ktorý ti sľúbi zaplatiť lekára.
účtovník 007
24.08.11,07:45
A kto zacháni dôchodcov a ľudí, ktorých zahraničné firmy platia na hranici minimalnej mzdy? Vážim si prácu lekárov, ale aj oni si musia uvedomiť, že táto ekonomiíka nemá na ich západné platy. Všetci sme podhodnotení. Dajme preto všetci zamestnaní výpovede! Kam to povedie? Lekári pri svojom nariekaní nie sú tí najbiednejší. Niekedy pred špitálom stáli Žiguliky, dnes sú to bavoráky, VW a pod. Pokiaľ naša ekonomika nestúpne aspoň na 90% priemeru EU, tak sa musia lekári tiež uskromniť.

Toto je presne príklad toho, ako to celé nemá fungovať a funguje. Práve pre tento prístup, sa nikto z tých nedotknuteľných hore, nebojí o svoje gule.

Pri akomkoľvek odpore akejkoľvek skupiny, sa vytvorí vlna protiodporu proti prvotnému odporu a je po odpore. Ty si to vo svojom príspevku krásne naznačil. Vždy treba poštvať proti sebe dve skupiny a je po probléme a kľudne sa môže bačovať ako doteraz.
dôchodcovia versus mladí
živnostníci versus zamestnanci
učitelia versus .......(veď majú prázdniny)
zdravotné sestry versus.....(veď len vysedávajú)
doplň si čo chceš.
Práve, že treba podporiť všetkých, čo dokážu zmobilizovať sily a niečo podniknúť, nie začať káčkať o dôchodcoch a zamestnancoch zahraničnej firmy. Treba podporiť učiteľov, zdravotné sestry, lekárov....všetkých, lebo raz ich skupina bude ochotná podporiť požiadavky napríklad dôchodcov.


Len sa teda uskromňujme, aby tá pliaga, čo je cez poslanecké lavice, rôzne štátne zákazky a sociálne podniky prisatá na cecku tejto krajiny, mali ešte viac.

Ale v petícii je iný bod, ktorý by mal byť výkričníkom. Premena ZZ na a.s.
Potom tu budeš nariekať, že musíš za obvoďákom cestovať 100 km. Ale teraz Ti vadí, že lekári ešte nie sú takí chudáci, ako....Ale veď o to ide, poštvať. Tak si pekne treba sušiť bylinky, neotravovať, pracovať do 70-tky a dôchodku sa nedočkať, len pekne zgegnúť bez nároku na čokoľvek.
Ja som raz na internete zo srandy navrhla Miklošovi, aby zaviedol penále za dožitie sa dôchodku. Kto vie, možno raz ....
bromid
24.08.11,08:05
Toto je presne príklad toho, ako to celé nemá fungovať a funguje. Práve pre tento prístup, sa nikto z tých nedotknuteľných hore, nebojí o svoje gule.

Pri akomkoľvek odpore akejkoľvek skupiny, sa vytvorí vlna protiodporu proti prvotnému odporu a je po odpore. Ty si to vo svojom príspevku krásne naznačil. Vždy treba poštvať proti sebe dve skupiny a je po probléme a kľudne sa môže bačovať ako doteraz.
dôchodcovia versus mladí
živnostníci versus zamestnanci
učitelia versus .......(veď majú prázdniny)
zdravotné sestry versus.....(veď len vysedávajú)
doplň si čo chceš.
Práve, že treba podporiť všetkých, čo dokážu zmobilizovať sily a niečo podniknúť, nie začať káčkať o dôchodcoch a zamestnancoch zahraničnej firmy. Treba podporiť učiteľov, zdravotné sestry, lekárov....všetkých, lebo raz ich skupina bude ochotná podporiť požiadavky napríklad dôchodcov.


Len sa teda uskromňujme, aby tá pliaga, čo je cez poslanecké lavice, rôzne štátne zákazky a sociálne podniky prisatá na cecku tejto krajiny, mali ešte viac.

Ale v petícii je iný bod, ktorý by mal byť výkričníkom. Premena ZZ na a.s.
Potom tu budeš nariekať, že musíš za obvoďákom cestovať 100 km. Ale teraz Ti vadí, že lekári ešte nie sú takí chudáci, ako....Ale veď o to ide, poštvať. Tak si pekne treba sušiť bylinky, neotravovať, pracovať do 70-tky a dôchodku sa nedočkať, len pekne zgegnúť bez nároku na čokoľvek.
Ja som raz na internete zo srandy navrhla Miklošovi, aby zaviedol penále za dožitie sa dôchodku. Kto vie, možno raz ....

tak ty lekari co sa chystaju podat hromadne vypovede, nech tak aj spravia a nech dokazu, ze nemaju len reci, ale aj skutky. a nech sa vidi ake to ma dalsie nasledky. uvidite, ze to dopadne ako v cechach, ze nikto nepoda ziadne vypovede :D prida sa im par supov a vsetko bude pokracovat tak ako predtym.
Ľubomír
24.08.11,10:05
Toto je presne príklad toho, ako to celé nemá fungovať a funguje. Práve pre tento prístup, sa nikto z tých nedotknuteľných hore, nebojí o svoje gule.

Pri akomkoľvek odpore akejkoľvek skupiny, sa vytvorí vlna protiodporu proti prvotnému odporu a je po odpore. Ty si to vo svojom príspevku krásne naznačil. Vždy treba poštvať proti sebe dve skupiny a je po probléme a kľudne sa môže bačovať ako doteraz.
dôchodcovia versus mladí
živnostníci versus zamestnanci
učitelia versus .......(veď majú prázdniny)
zdravotné sestry versus.....(veď len vysedávajú)
doplň si čo chceš.
Práve, že treba podporiť všetkých, čo dokážu zmobilizovať sily a niečo podniknúť, nie začať káčkať o dôchodcoch a zamestnancoch zahraničnej firmy. Treba podporiť učiteľov, zdravotné sestry, lekárov....všetkých, lebo raz ich skupina bude ochotná podporiť požiadavky napríklad dôchodcov.


Len sa teda uskromňujme, aby tá pliaga, čo je cez poslanecké lavice, rôzne štátne zákazky a sociálne podniky prisatá na cecku tejto krajiny, mali ešte viac.

Ale v petícii je iný bod, ktorý by mal byť výkričníkom. Premena ZZ na a.s.
Potom tu budeš nariekať, že musíš za obvoďákom cestovať 100 km. Ale teraz Ti vadí, že lekári ešte nie sú takí chudáci, ako....Ale veď o to ide, poštvať. Tak si pekne treba sušiť bylinky, neotravovať, pracovať do 70-tky a dôchodku sa nedočkať, len pekne zgegnúť bez nároku na čokoľvek.
Ja som raz na internete zo srandy navrhla Miklošovi, aby zaviedol penále za dožitie sa dôchodku. Kto vie, možno raz ....

Mýliš sa kamrát. Bolo tu pár pokusov "spodiny" o štrajk, ale mi uniklo, že by lekári, učitelia a iná inteligencia otvorila ústa a podporila štrajkujúcich. V PP je nemocnica akciovkou a pri ošetrovaní a pobyte v nej som dostal zdravotnú starostlivosť , s ktorou som bol spokojný. Transfomácie ZZ na a.s. sa nebojím, pretože chodím roky do takého zariadenia a je to ok. V PP sú aj dve súkromné ZZ a je to v nich super. Aj nemocnice musia gazdovať zodpoverdne. Prekáža mi, že lekári majú iba malú zmienku o platoch , a pritom som presvedčený, že to je hlavný bod, o ktorý im ide. Hrdinstvo lekárov opadne za pár mesiacov, keď príde čas výpovedi. Stiahnu chvosty a budú radi, že majú flek. Som zvedavý, koľkí z nich dotiahnu výpovede dokonca.
Andy Kralik
24.08.11,17:14
Kdesi som čítal, že keby nebolo tých lekárov, sestier a pacientov.. zdravotníctvo by aj celkom dobre fungovalo..
viktorviktor
24.08.11,17:49
jedno mi je divné, všetky akcie, petície protesty robia lekári a pacient len čumí s otvoreným ústami. možno čaká na pečeného holuba, to ma chce niekto presvedčiť, že lekári všetko čo robia, robia len z lásky a potreby pomáhať pacientovi,
a že sa všetko predraží, veď už teraz podľa TV viac platia od slovákov iba švajčiari a gréci
pasuliatko
24.08.11,21:53
Proti transformacii zdravotnictva na akciove spolocnosti(ktore sa oznacuje aj ako skryta privatizacia) sa rozbehla peticia pred nemocnicami v Bratislave. Je to posledna moznost pred ochranou nasho zdravia a nasich penazi pred zlodejmi z Penty, ktore tieto nemocnice skupuju. Tym sa vyrazne zvysi doplacanie za vykony a pobyty, tak ze si to malokto z nas dovoli. Pricom dnes nase nemocnice co sa tyka vykonov patria k vrcholu EU. Nase zdravotnictvo co sa tyka kvality vykonov(aj napriek zlej vybave) je na tom lepsie ako mnoho zapadoeuropskych krajin.
Tak ludia kto si uvedomuje co moze vzniknut nasledkom privatizacie nemocnic, prosim Vas podpiste danu peticiu, je to aj pre Vas.
http://www.slovenskypacient.sk/clanok/296/zdravie:-proti-transformacii-nemocnic-na-akciovky-sa-rozbehla-peticia
http://hnonline.sk/c1-52610070-za-peticiou-proti-transformacii-nemocnic-nie-je-strana-smer
PS: Poistovna dovera je vlastnena Pentou, riaditelstvo vseobecnej zdravotnej je z Penty, Uhliarik je dohodeny Pentou(len tak pre obraz)


Tym sa vyrazne zvysi doplacanie za vykony a pobyty, tak ze si to malokto z nas dovoli. // toto máš odkial? :confused:

Pricom dnes nase nemocnice co sa tyka vykonov patria k vrcholu EU. Nase zdravotnictvo co sa tyka kvality vykonov(aj napriek zlej vybave) je na tom lepsie ako mnoho zapadoeuropskych krajin. // fakt by ma zaujímalo odkial to máš... bol si niekedy hospitalizovaný keď tu takéto veci píšeš? poznáš nejakého zdravotníka osobne? :confused:
Ľubomír
25.08.11,03:54
Vie niekto rozumne vysvetliť čoho sa lekári boja? Ja to naozaj nechápem. Už v súčasnosti existujú nemocničné akciovky a NZZ a fungujú. Neplatím v nich nič navyše oproti št. nemocnici, takže reči o vyšších platbách pacietov sú neopodstnené. Prečo organizátori štrajku robia takú paniku pri zmienke o prechode namocníc na a.s.?
rudopp
25.08.11,04:29
Vie niekto rozumne vysvetliť čoho sa lekári boja? Ja to naozaj nechápem. Už v súčasnosti existujú nemocničné akciovky a NZZ a fungujú. Neplatím v nich nič navyše oproti št. nemocnici, takže reči o vyšších platbách pacietov sú neopodstnené. Prečo organizátori štrajku robia takú paniku pri zmienke o prechode namocníc na a.s.?

1, V a.s. bude viditeľnejšie , kto a ako "pres..l" peniaze, ktoré nemocnica dostala.

2, Štát nebude až tak naklonený oddlžovať a.s.


PS
Teraz tam na mieste riaditeľa môže sedieť či Fero, či Ďuro / či rozumie lekárstvu / či rozumie ekonomike/ či ničomu.

Zadĺži ju - - po čase ju aj tak oddlžia + "najhoršia":) sankcia pre neho = odvolanie.
rudopp
25.08.11,04:31
Vie niekto rozumne vysvetliť čoho sa lekári boja? Ja to naozaj nechápem. Už v súčasnosti existujú nemocničné akciovky a NZZ a fungujú. Neplatím v nich nič navyše oproti št. nemocnici, takže reči o vyšších platbách pacietov sú neopodstnené. Prečo organizátori štrajku robia takú paniku pri zmienke o prechode namocníc na a.s.?

Podľa mňa ekonomickej slobody a ZODPOVEDNOSTI .
BXLmiami
25.08.11,06:19
jedno mi je divné, všetky akcie, petície protesty robia lekári a pacient len čumí s otvoreným ústami. možno čaká na pečeného holuba, to ma chce niekto presvedčiť, že lekári všetko čo robia, robia len z lásky a potreby pomáhať pacientovi,
a že sa všetko predraží, veď už teraz podľa TV viac platia od slovákov iba švajčiari a gréci
2 veci-viac ako Gréci či Švajčiari platia vo forme hotovostných platieb a nie celkove,Švajčiari napr.majú veľmi tvrdý systém kde odvádzajú peniaze aj za deti a dôchodcov a nie je to 50 mesačne ale o dosť viac.
2-platíte v hotovosti veľmi veľa,pretože nie je poriadok.Je to jednoducho kompenzácia.Kdesi som to už písala-ked spravím testy,poisťovna mi dá cca o 13 ečok za ne menej,ako mna stál materiál.Zaplatia koľko určili a hotovo,skutočná suma ich nezaujíma.Ja ale nemožem robiť tak,že pacientovi dám 13 euro.Zdravotnú starostlivosť spoplatniť zo zákona nemôžem,ale všetko okolo čo nie je zdravotná starostlivosť ano.Takže všetko okolo sa spoplatní.A kontroly aj v tých sukromných nemocniciach už začali-Malacky a Saca-a pre nich je výsledok,že je všetko v súlade so zákonom.Lebo aj je.Ono to možno nevyzerá,ale každý poplatok je konzultovaný s právnikom,aj Zdravita aj lekárska komora majú svojich právnikov,ktorí sa danou problematikou zaoberali.
Jednoducho treba určiť čo je štandard a čo nie,to je jediná cesta ako sa z tejto situácie dostať.
Jana Motyčková
26.08.11,07:46
Ale v petícii je iný bod, ktorý by mal byť výkričníkom. Premena ZZ na a.s.
Potom tu budeš nariekať, že musíš za obvoďákom cestovať 100 km.
Bobo - z vlastnej skúsenosti - vieš - manžela do... v nemocnici, ktorá je n.o. a dali ho dokopy v a.s. a musím povedať, že v a.s. (NÚSCCH a.s.) to som mala pocit, že som v inom svete, nielen v kvalite poskytovania zdrav.starostlivosti -ale aj v prístupe (aj ku mne ako manželke), v starostlivosti. Neplatili sme tam nič. S inými nemocnicami našťastie skúsenosti nemám, ale na základe tejto skúsenosti, kiež by boli všetky nemocnice a.s..
K tomu cestovaniu k obvoďákovi - všetci obvoďáci, ktorých v rodine máme sú súkromní lekári a necestujeme 100 km.
Kvaka
26.08.11,09:26
My máme tiež súkromnú obvodnú lekárku, aj súkromnú špecializovanú ambulanciu. Priplácame si za nadštandard, ako dôchodcovia máme zľavu na ročnom poplatku. Sme spokojní. Tiež máme neskutočne zlú skúsenosť so štátnym zdravotníckym zariadením, dvakrát diagnostický omyl, jeden stál manžela skoro život.
duves
26.08.11,09:34
Mne manželka robí v zdravotníctve, pracovala aj v sukromnych polikilinikach, takže si dovolim poodhaliť ich tajomstvo úspechu, lebo vidím, že ich mnohí vychvalujete do nebies.
Sukromne zariadenia davaju nakladne činnosti vyšetrovať do štátnych. Dokonca, ak je podozrenie na ochorenie, pošlu vas vašmu obvoďakovi na odber krvi a pod. To preto, aby sukromne diagnisticke centrum nezvyšovalo naklady sebe.
A za posledne. Ak vam taketo sukromne diagnosticke centrum niečo zistí, nedajbože napr. nadorove ochorenie, skončite aj tak v štátnej nemocnici, pretože tam take ochorenia neliečia.
Cely ofajč tychto sukromnych zariadení aspon mne pripomína porevolučný vznik eseročiek pri byvalych štatnych podnikoch. Napr. taky spracovatel mäsa - vznikla eseročka, ktora robila najdrahšie finalne vyrobky a štatnemu podniku zostali iba neefektivne, stratove činnosti.
Tak tomu sa hovorí u nas bratov na západ od našich hraníc: Nedělat a vydělat.
jar88
26.08.11,09:48
Mne manželka robí v zdravotníctve, pracovala aj v sukromnych polikilinikach, takže si dovolim poodhaliť ich tajomstvo úspechu, lebo vidím, že ich mnohí vychvalujete do nebies.
Cely ofajč tychto sukromnych zariadení aspon mne pripomína porevolučný vznik eseročiek pri byvalych štatnych podnikoch. Napr. taky spracovatel mäsa - vznikla eseročka, ktora robila najdrahšie finalne vyrobky a štatnemu podniku zostali iba neefektivne, stratove činnosti.
Tak tomu sa hovorí u nas bratov na západ od našich hraníc: Nedělat a vydělat.
Čudujem sa ti.
Keď do toho tak dobre vidíš, prečo neprestaneš dělat a nepustíš sa do vydělávaní peněs?:---
Prečo nechávaš manželku vykorisťovať?:D
To je skoro to isté, ako ju pásť.;) Chlap, čo má gule, ženu neposiela pre peniaze, ale ju živí a šetrí pre seba a svoje deti.
------------
------------
Už si prišiel na to, kde je tvoje tajomstvo NEúspechu???????
BXLmiami
26.08.11,10:04
Mne manželka robí v zdravotníctve, pracovala aj v sukromnych polikilinikach, takže si dovolim poodhaliť ich tajomstvo úspechu, lebo vidím, že ich mnohí vychvalujete do nebies.
Sukromne zariadenia davaju nakladne činnosti vyšetrovať do štátnych. Dokonca, ak je podozrenie na ochorenie, pošlu vas vašmu obvoďakovi na odber krvi a pod. To preto, aby sukromne diagnisticke centrum nezvyšovalo naklady sebe.
A za posledne. Ak vam taketo sukromne diagnosticke centrum niečo zistí, nedajbože napr. nadorove ochorenie, skončite aj tak v štátnej nemocnici, pretože tam take ochorenia neliečia.
Cely ofajč tychto sukromnych zariadení aspon mne pripomína porevolučný vznik eseročiek pri byvalych štatnych podnikoch. Napr. taky spracovatel mäsa - vznikla eseročka, ktora robila najdrahšie finalne vyrobky a štatnemu podniku zostali iba neefektivne, stratove činnosti.
Tak tomu sa hovorí u nas bratov na západ od našich hraníc: Nedělat a vydělat.
To je ale logické,nie?Predsa štátne nemocnice intermitentne oddlžujú a sukromné nie.Sukromná si nemôže dovoliť charitu a v štátnej je to každému jedno.Okrem toho,najvačšie kapacity,ktoré do toho hovoria,ktoré sa majú biť za svoje peniaze sú v štátnych nie v sukromných.Koľkokrát sme vyargumentovali platby a všetky realne nákladové položky padli na tom že docent doktor csc vyhlásil,že ved je to moment a urobí sa to ako nič.Najlepšie sa to ilustruje na príklade,ked v neviem ktorej nemocnici argumentovali o ozonovom výkone pod CT vyšetrením....je to lacné ošetrenie.....ako môže byť prosím Vás lacné ošetrenie ked na to potrebujete 100 tisíc eurový prístroj a špeciálne upravené pracovisko?1x ročne špeciálne kontroly s technikmi div že nie zo zahraničia atd.Pokiaľ niekto v tých štátnych nezačne aj rozmýšľať,nepojde to dobrým smerom.
jar88
26.08.11,10:20
To je ale logické,nie?Predsa štátne nemocnice intermitentne oddlžujú a sukromné nie.Sukromná si nemôže dovoliť charitu a v štátnej je to každému jedno.Okrem toho,najvačšie kapacity,ktoré do toho hovoria,ktoré sa majú biť za svoje peniaze sú v štátnych nie v sukromných.Koľkokrát sme vyargumentovali platby a všetky realne nákladové položky padli na tom že docent doktor csc vyhlásil,že ved je to moment a urobí sa to ako nič.Najlepšie sa to ilustruje na príklade,ked v neviem ktorej nemocnici argumentovali o ozonovom výkone pod CT vyšetrením....je to lacné ošetrenie.....ako môže byť prosím Vás lacné ošetrenie ked na to potrebujete 100 tisíc eurový prístroj a špeciálne upravené pracovisko?1x ročne špeciálne kontroly s technikmi div že nie zo zahraničia atd.Pokiaľ niekto v tých štátnych nezačne aj rozmýšľať,nepojde to dobrým smerom.
Nebudem ti vyvracať tvoju naivitu, nemá to zmysel.
Pochopíš, až sa bude konať tender na mýtny systém v zdravotníctve.
----------------------
Chyba je úplne niekde inde.
Ľubomír
26.08.11,10:30
Mne manželka robí v zdravotníctve, pracovala aj v sukromnych polikilinikach, takže si dovolim poodhaliť ich tajomstvo úspechu, lebo vidím, že ich mnohí vychvalujete do nebies.
Sukromne zariadenia davaju nakladne činnosti vyšetrovať do štátnych. Dokonca, ak je podozrenie na ochorenie, pošlu vas vašmu obvoďakovi na odber krvi a pod. To preto, aby sukromne diagnisticke centrum nezvyšovalo naklady sebe.
A za posledne. Ak vam taketo sukromne diagnosticke centrum niečo zistí, nedajbože napr. nadorove ochorenie, skončite aj tak v štátnej nemocnici, pretože tam take ochorenia neliečia.
Cely ofajč tychto sukromnych zariadení aspon mne pripomína porevolučný vznik eseročiek pri byvalych štatnych podnikoch. Napr. taky spracovatel mäsa - vznikla eseročka, ktora robila najdrahšie finalne vyrobky a štatnemu podniku zostali iba neefektivne, stratove činnosti.
Tak tomu sa hovorí u nas bratov na západ od našich hraníc: Nedělat a vydělat.

Neviem ako to funguje u vás, ale v PP ti pod jedou strechou urobia všetké vyšetrenia. Je to NZZ a funguje bez problémov. Problém vidím v tom, že niekto sa bojí zrušenia socializmu v nemocniciach. Zdravotníctvo je rezort, do ktorého sa nalievajú peniaze ako do čiernej diery. Strácajú sa tam neskutočné peniaze.
duves
26.08.11,10:36
To je ale logické,nie?Predsa štátne nemocnice intermitentne oddlžujú a sukromné nie.Sukromná si nemôže dovoliť charitu a v štátnej je to každému jedno.Okrem toho,najvačšie kapacity,ktoré do toho hovoria,ktoré sa majú biť za svoje peniaze sú v štátnych nie v sukromných.Koľkokrát sme vyargumentovali platby a všetky realne nákladové položky padli na tom že docent doktor csc vyhlásil,že ved je to moment a urobí sa to ako nič.Najlepšie sa to ilustruje na príklade,ked v neviem ktorej nemocnici argumentovali o ozonovom výkone pod CT vyšetrením....je to lacné ošetrenie.....ako môže byť prosím Vás lacné ošetrenie ked na to potrebujete 100 tisíc eurový prístroj a špeciálne upravené pracovisko?1x ročne špeciálne kontroly s technikmi div že nie zo zahraničia atd.Pokiaľ niekto v tých štátnych nezačne aj rozmýšľať,nepojde to dobrým smerom.
No istym sposobom je to fakt, čo si uviedol no chyba nie je v tom podla teba v tom zlom rozhodnutí kapacity docent doktor niekto, ale v tom, že zdravotny system je finančne poddimenzovaný. Alebo, kto teda rozhodne, kedy CT použiť a kedy nie? Ak prídena vyšetrenie iny niekto, vtedy je to v poriadku, tomu urobia CT jedna radosť a inokedy sa to nepoužije, lebo treba šetriť? Tak nech sa oficialne vyhlasi v mediach, že sa vážení bude šetriť, v každom zdravotníckom zariadení bude špečialny agent, ktorí rozhodne, kedy sa aké vyšetrenie použije alebo nepoužije. Lebo cielom je šetrenie.
Ja do zdravotneho systemu odvadzam roky slušne financie, 9 rokov som nebol na PN a na preventívku po 10 rokoch ma vykopala iba manželka a to mam 48 rokov. Čo sme všetci tak tupí, že nevidime, kde je pes zakopany?
jar88
26.08.11,10:43
No istym sposobom je to fakt, čo si uviedol no chyba nie je v tom podla teba v tom zlom rozhodnutí kapacity docent doktor niekto, ale v tom, že zdravotny system je finančne poddimenzovaný. Alebo, kto teda rozhodne, kedy CT použiť a kedy nie? Ak prídena vyšetrenie iny niekto, vtedy je to v poriadku, tomu urobia CT jedna radosť a inokedy sa to nepoužije, lebo treba šetriť? Tak nech sa oficialne vyhlasi v mediach, že sa vážení bude šetriť, v každom zdravotníckom zariadení bude špečialny agent, ktorí rozhodne, kedy sa aké vyšetrenie použije alebo nepoužije. Lebo cielom je šetrenie.
Ja do zdravotneho systemu odvadzam roky slušne financie, 9 rokov som nebol na PN a na preventívku po 10 rokoch ma vykopala iba manželka a to mam 48 rokov. Čo sme všetci tak tupí, že nevidime, kde je pes zakopany?
Asi ste, alebo skôr jednoducho, ste.
Konečne si si položil tu správnu otázku.:---
BXLmiami
26.08.11,10:44
Asi sme.
mzdarka renca
26.08.11,10:50
A za posledne. Ak vam taketo sukromne diagnosticke centrum niečo zistí, nedajbože napr. nadorove ochorenie, skončite aj tak v štátnej nemocnici, pretože tam take ochorenia neliečia.


nesúhlasím, môžeme skončiť napr. v Onkologickom ústave sv. Alžbety a tá veru štátna nie je, je to s.r.o.
Mimochodom, doporučujem tento ústav v prípade potreby, je tam úžasný personál, všetko je tam k dispozícií, bez problémov Vám tam urobia predoperačné vyšetrenia behom pol dňa, každý tam vie presne čo má robiť, čakanie minimálne.
Ak niekto chce vidieť, ako by to malo všade v zdravotníctve fungovať, stačí sa tam ísť pozrieť.
veronikasad
26.08.11,10:52
Reni, ale len na "exkurziu" ...
trisestri
26.08.11,10:53
Zdravotnictvo je komplikovaný pojem,v USA nemaju socialistické zdravotníctvo a čuduj sa svete v štrukture ich dlhu patrí medzi najvätšie položky.U nás je system neprehladný a demotivačný,tie peniaze sa nejak stracajú a takmer nikto nie je spokojný,ale je aj pravda že tohto roku i ten budúci ide do zdravotníctva menej financii.Východiskom je sprehladnit a zefektivnit system,zrealnit cenu výkonov a prestat z nejakým limitovaním vykonaných výkonov-ak jeden doktor ma pacientov a maka a ten druhý ma toho o polovicu menej,nech to aj vidno aj na ohodnotení,nie vsjo rovno,ale aj pacienti nech majú jasno čo a akou formou zaplatia.
A Uhliarikové vyjadrenia že lekari neopustia pacientov kvoli platom, to je už čisto socialistické a nie pravicové./len netreba zamienat pojmy socialné za socialistické/
mzdarka renca
26.08.11,10:56
Veronika, jasné, len na exkurziu, ako inak;):)

- jedno ti ale poviem, tam pochopíš, ako ti je dobre a doteraz si o tom ani nevedela;):)
Jana Motyčková
26.08.11,10:58
ale je aj pravda že tohto roku i ten budúci ide do zdravotníctva menej financii.
Tak zrovna toto by som netvrdila.
duves
26.08.11,11:02
nesúhlasím, môžeme skončiť napr. v Onkologickom ústave sv. Alžbety a tá veru štátna nie je, je to s.r.o.
Mimochodom, doporučujem tento ústav v prípade potreby, je tam úžasný personál, všetko je tam k dispozícií, bez problémov Vám tam urobia predoperačné vyšetrenia behom pol dňa, každý tam vie presne čo má robiť, čakanie minimálne.
Ak niekto chce vidieť, ako by to malo všade v zdravotníctve fungovať, stačí sa tam ísť pozrieť.
Ja som tam bol na preventívke, ale to mi platil zamestnávatel. Lenže, taketo vyšetrenie (preventívne) by malo byť štandartom, že bez čakania. Zo zakona mame narok na preventívne prehliadky. No štandartne je to o tom čakaní. To, čo by som inak absolvoval 7 hodin, trvalo polovičku.
trisestri
26.08.11,11:06
Tak zrovna toto by som netvrdila.

aspon v zmysle štatného rozpočtu s ohladom na výšku inflacie,čo sa týka priamých platieb občanov,tam je evidentný nárast a vyhladovo bude pokračovat bohužial.
duves
26.08.11,12:20
Čo sme všetci tak tupí, že nevidime, kde je pes zakopany?


Asi ste, alebo skôr jednoducho, ste.


Samozrejme, Vaša výsosť, vas som nechcel prehliadnuť, som nezdvorilý:---. Aj nadalej ste vodcom (tupeho) stáda. Dokonca môžem s presvedčením povedať, že ak sa štýl a múdrosti vašich príspevkov nezmenia, tak dlho, predlho vás nikto veličenstvo NEOHROZÍ v prvenstve TUPOSTI.
ivantt
30.08.11,10:25
Velmi zaujimava debata ... ale :
- kto pojde strajkovat za mna alebo podpise peticiu ? Potreboval by som denne svetlo, cerstvy vzduch... a nemozem strajkovat.. je nas tu asi 10 s nizkym platom a na strajk je to malo. keby sme strajkovali nikto si toho ani nevsimne a vraj na nase miesto caka tisicky dalsich ludi.. no dobre, tak nikto...

- mna nezaujima co maju vo svjciarsku, grecku alebo hocikde inde.-..- tiez by som rad zaplatil hoci aj 100€ keby soim mal plat 2500 alebo dochodok 2000.

- mna zaujima moja buducnost, moje istoty. Vidim ze ziadnu a ziadne nemam.. hmmm.. nechcem skapat ako dedusko v zamestnani, nechcem skapat od hladu alebo v cakarni u lekara na lavicke lebo som sa nedostal kôli poistovni na radu.

- a nakoniec... nepodpisujem to, comu nerozumiem. A keby som aj rozumel, vzdy to dopadne uplne inak a otoci sa to proti narodu. Len par vyvolenych si pomasti brusko. Vidim ako to chodi u lekara v cakarni, kolko ludi caka a pride mladenec s kufrikom a ludia cakaju dalej lebo kufrikovy mužík ma dolezite info pre lekara. Pride lekarov kamarat, bratranec a nakoniec sa dozviem ze mam prist inokedy ked nie som surny, ze uz nie je cas na mna obycajneho neprotekcneho cloveka. Idem k lekarovi a tomu nesedi poistovna, zmenim poistovnu a ta nesedi zubarovi.. tak zmenim poistovnu znovu a odborna lekarma ma posle do... no jednoducho mam si hladat ineho lekara. Za 3 roky 3 poistovne a 3 lekari na nezhodnu.. trpí tym lekar ?? nie, on nie ale pacient... preco za mna pacienta nejde nikto strajkovat a nepodpise peticiu aby som sa mal lepsie ??? ( nehadzem vsetky do jedneho vreca, ale moja skusenost je taka ako som napisal )
rado3105
03.09.11,11:42
To ze nemocnice su stratove: Este raz pre tych nechapavych: V minulosti sa vsetky zarabajuce odvetvia v nemocnic sprivatizovali(rtg, ct, mri, rozne testy), stratove odvetvia ostali na krku statu(chirurgia, geriatria, interna..). To ze sukromne funguju je ze vsetky narocne vykony posielaju do statnych nemocnic. O tom ako funguje sukromne zdravotnictvo mozete vidiet na zubarovi v BA. Vzdy zaplatite za jednu navstevu viac ako 50e(pricom tych navstev je viac). Priemerny plat na slovensku je 350e(neratam tu tych par milionarov co ho dvihaju na 700e).
My za nase peniaze oddlzime nemocnice, potom sa zmenia na akciovky a nasledne predaju Pente. Penta o tom rozhodne, lebo uhliarik je dosadeny nimi, maju doveru a riaditelstvo vseobecnej je z Penty. Pomaly pentaci kupuju cele kramare, vselijakymi pofidernymi zmluvami. A ak chcete vediet viac o tejto svinskej firme, tak si odporucam nastudovat, ich specializaciou je privadzanie podnikov do krachu.
Ako sa to da riesit? Najdrahsia polozka su lieky a vybavenie(pristroje), tie su zmluvne dohodnute a kupuju sa za 10x vacsie ceny od niektorych vopred urcenych firiem, pricom od inych(napr. India, Cina, Rusko) by sa dali tie stroje a lieky kupit 10x lacnejsie. Ale samozrejme za sprostredkovanie takychto uzasnych zmluv sa plati pekne peniazky, na ukor toho ze to ide z nasich penazi. Toto vam nepovedia a ani ziadny blbec si to neuvedomi. Lebo dnes ma vela ludi vela nacitaneho, lenze problem je ze citaju a nepouzivaju pritom mozog.
RAMBO1111111
05.09.11,10:00
To ze nemocnice su stratove: Este raz pre tych nechapavych: V minulosti sa vsetky zarabajuce odvetvia v nemocnic sprivatizovali(rtg, ct, mri, rozne testy), stratove odvetvia ostali na krku statu(chirurgia, geriatria, interna..). To ze sukromne funguju je ze vsetky narocne vykony posielaju do statnych nemocnic. O tom ako funguje sukromne zdravotnictvo mozete vidiet na zubarovi v BA. Vzdy zaplatite za jednu navstevu viac ako 50e(pricom tych navstev je viac). Priemerny plat na slovensku je 350e(neratam tu tych par milionarov co ho dvihaju na 700e).
My za nase peniaze oddlzime nemocnice, potom sa zmenia na akciovky a nasledne predaju Pente. Penta o tom rozhodne, lebo uhliarik je dosadeny nimi, maju doveru a riaditelstvo vseobecnej je z Penty. Pomaly pentaci kupuju cele kramare, vselijakymi pofidernymi zmluvami. A ak chcete vediet viac o tejto svinskej firme, tak si odporucam nastudovat, ich specializaciou je privadzanie podnikov do krachu.
Ako sa to da riesit? Najdrahsia polozka su lieky a vybavenie(pristroje), tie su zmluvne dohodnute a kupuju sa za 10x vacsie ceny od niektorych vopred urcenych firiem, pricom od inych(napr. India, Cina, Rusko) by sa dali tie stroje a lieky kupit 10x lacnejsie. Ale samozrejme za sprostredkovanie takychto uzasnych zmluv sa plati pekne peniazky, na ukor toho ze to ide z nasich penazi. Toto vam nepovedia a ani ziadny blbec si to neuvedomi. Lebo dnes ma vela ludi vela nacitaneho, lenze problem je ze citaju a nepouzivaju pritom mozog.

veľmi výstižné a presné.....v našej krajine je to len o peniazoch a my obyčajný občania tejto skorumpovanej republiky sme dojnou kravou pre nich!
rudopp
05.09.11,10:56
To ze nemocnice su stratove: Este raz pre tych nechapavych: V minulosti sa vsetky zarabajuce odvetvia v nemocnic sprivatizovali(rtg, ct, mri, rozne testy), stratove odvetvia ostali na krku statu(chirurgia, geriatria, interna..). To ze sukromne funguju je ze vsetky narocne vykony posielaju do statnych nemocnic. O tom ako funguje sukromne zdravotnictvo mozete vidiet na zubarovi v BA. Vzdy zaplatite za jednu navstevu viac ako 50e(pricom tych navstev je viac). Priemerny plat na slovensku je 350e(neratam tu tych par milionarov co ho dvihaju na 700e).
My za nase peniaze oddlzime nemocnice, potom sa zmenia na akciovky a nasledne predaju Pente. Penta o tom rozhodne, lebo uhliarik je dosadeny nimi, maju doveru a riaditelstvo vseobecnej je z Penty. Pomaly pentaci kupuju cele kramare, vselijakymi pofidernymi zmluvami. A ak chcete vediet viac o tejto svinskej firme, tak si odporucam nastudovat, ich specializaciou je privadzanie podnikov do krachu.
Ako sa to da riesit? Najdrahsia polozka su lieky a vybavenie(pristroje), tie su zmluvne dohodnute a kupuju sa za 10x vacsie ceny od niektorych vopred urcenych firiem, pricom od inych(napr. India, Cina, Rusko) by sa dali tie stroje a lieky kupit 10x lacnejsie. Ale samozrejme za sprostredkovanie takychto uzasnych zmluv sa plati pekne peniazky, na ukor toho ze to ide z nasich penazi. Toto vam nepovedia a ani ziadny blbec si to neuvedomi. Lebo dnes ma vela ludi vela nacitaneho, lenze problem je ze citaju a nepouzivaju pritom mozog.

Truľo :D:D:D:D:D

(keby to tak bolo dávno by sa do 900 % zvýšenia ceny niekto napchal)
RAMBO1111111
05.09.11,12:26
Truľo :D:D:D:D:D

(keby to tak bolo dávno by sa do 900 % zvýšenia ceny niekto napchal)

tak ako to raz povedal božský Kája (tento svet neriadia politici,ale ludia v zákulisí)
a ty si asi jeden z tých čo sa napchal
rudopp
05.09.11,13:51
tak ako to raz povedal božský Kája (tento svet neriadia politici,ale ludia v zákulisí)
a ty si asi jeden z tých čo sa napchal

Nie že by som ti musel odpovedať, ale ja si zarábam normálne (DP vlani = nula)
gerlach
08.09.11,20:25
tak ako všade aj v zdravotnictve je to tak asko v stavebnictve plaču že nemaju peniaze a ani nebudu mat prečo pretoto ja podla tabuliek budem mat za malovanie cca 0.80 centov za m2 ale ja to viem urobit aj za 50 centov ale učtovat na fakturu budem 80 centov zbytok si ja a zadavatel pekne rozdelime a tak nebudu nikdy peniaze ktory doktor nema dom nechodi na dovolenky minule som si dal urobit vypis zo Všzp aprišiel som na to že ked som bol na pohotovosti na mali zakrok na palci tak podla nich som tam bol už tyžden skôr .Chodil som aj na previezi na pohotovosti to bola amla ranka na ambulancii velka rana rozdiel 5 eur takž tak nejako treba na nich bič
rado3105
16.09.11,22:13
rudopp ty si bud niekym nastrceny alebo si taky blby, gerlach, asi moc nechapete co sa tu deje? Je to tiez ako v stavebnictve: na jedneho cloveka berie dodavatel zakazky 50e na h, a kym to prejde cez desat firiem ku tebe, tak ty mas 5e. Nehovorim tu o malych zakazkach ze ides robit nejaku budu. Ale o statnych zakazkach, vid bratislavsky stadion. Je to ako s kupovanim veci na statne urady, kupuju sa za 10 nasobne vacsie ceny - vid nasa armada, vid. informatizacia....
duves
19.09.11,05:40
To ze nemocnice su stratove: Este raz pre tych nechapavych: V minulosti sa vsetky zarabajuce odvetvia v nemocnic sprivatizovali(rtg, ct, mri, rozne testy), stratove odvetvia ostali na krku statu(chirurgia, geriatria, interna..). To ze sukromne funguju je ze vsetky narocne vykony posielaju do statnych nemocnic. O tom ako funguje sukromne zdravotnictvo mozete vidiet na zubarovi v BA. Vzdy zaplatite za jednu navstevu viac ako 50e(pricom tych navstev je viac). Priemerny plat na slovensku je 350e(neratam tu tych par milionarov co ho dvihaju na 700e).
My za nase peniaze oddlzime nemocnice, potom sa zmenia na akciovky a nasledne predaju Pente. Penta o tom rozhodne, lebo uhliarik je dosadeny nimi, maju doveru a riaditelstvo vseobecnej je z Penty. Pomaly pentaci kupuju cele kramare, vselijakymi pofidernymi zmluvami. A ak chcete vediet viac o tejto svinskej firme, tak si odporucam nastudovat, ich specializaciou je privadzanie podnikov do krachu.
Ako sa to da riesit? Najdrahsia polozka su lieky a vybavenie(pristroje), tie su zmluvne dohodnute a kupuju sa za 10x vacsie ceny od niektorych vopred urcenych firiem, pricom od inych(napr. India, Cina, Rusko) by sa dali tie stroje a lieky kupit 10x lacnejsie. Ale samozrejme za sprostredkovanie takychto uzasnych zmluv sa plati pekne peniazky, na ukor toho ze to ide z nasich penazi. Toto vam nepovedia a ani ziadny blbec si to neuvedomi. Lebo dnes ma vela ludi vela nacitaneho, lenze problem je ze citaju a nepouzivaju pritom mozog.
S tou Pentou uplne suhlasim. Polovička robí v zdravotníctve, už som to písal: http://www.porada.sk/1831150-post4.html a 5.príspevok.
JEDNA SA O MODRACKE TUNELOVANIE VEREJNYCH FINANCII URCENYCH NA ZDRAVOTNÚ STAROSTLIVOST.
jar88
19.09.11,07:21
S tou Pentou uplne suhlasim. Polovička robí v zdravotníctve, už som to písal: http://www.porada.sk/1831150-post4.html a 5.príspevok.
JEDNA SA O MODRACKE TUNELOVANIE VEREJNYCH FINANCII URCENYCH NA ZDRAVOTNÚ STAROSTLIVOST.
Ty vieš, že základom chudoby a biedy, je nevedomosť?
---------------
Asi nevieš a tak si naivne myslíš, že nejaká petícia niečomu pomôže.
---------------
Ľudia tvojho druhu sú hlavne preto odsúdení na biedu. Vždy vám to tí chytrejší vytunelujú a tunelovať budú vždy a stále. Tomu sa nijako zabrániť nedá. Tunelovanie skončí až vtedy, keď to bude vytunelované. To znamená, že až keď nebude čo tunelovať, nebude sa tunelovať. Zároveň však platí, že nebude ani čím platiť za zdravotné výkony. To je to isté, ako keby ste nemali žiadnu zdravotnú poisťovňu (pritom pod zdravotnou poisťovňou v dnešnej podobe si treba uvedomiť, že sa jedná len o prerozdelovňu povinne vybratých odvodov).
------------------------------------------
Som zvedavý, čo budeš písať, až všetko rozkradnú a celé to zbankrotuje. Vrátane dôchodkového zabezpečenia.
--------------------------------------
Tiež som zvedavý, či budeš pýtať od štátu nejakú náhradu za stratené peniaze, ktorými si sa 20 rokov musel podieľať na tomto bankrotárskom systéme.
duves
19.09.11,12:38
Asi nevieš a tak .......
Nespomím si, že by som sa ťa na niečo pýtal. Resp. nepožiadal som ťa, aby si sem písal tie tvoje blbosti na kvadrat.
Kvaka
19.09.11,14:14
Ty vieš, že základom chudoby a biedy, je nevedomosť?
---------------
Asi nevieš a tak si naivne myslíš, že nejaká petícia niečomu pomôže.
---------------
Ľudia tvojho druhu sú hlavne preto odsúdení na biedu.Ako vieš, či trpí biedou? Vždy vám tebe nie? to tí chytrejší vytunelujú a tunelovať budú vždy a stále. Tomu sa nijako zabrániť nedá. Tunelovanie skončí až vtedy, keď to bude vytunelované. To znamená, že až keď nebude čo tunelovať, nebude sa tunelovať. Zároveň však platí, že nebude ani čím platiť za zdravotné výkony. To je to isté, ako keby ste nemali žiadnu zdravotnú poisťovňu (pritom pod zdravotnou poisťovňou v dnešnej podobe si treba uvedomiť, že sa jedná len o prerozdelovňu povinne vybratých odvodov).
------------------------------------------
Som zvedavý, čo budeš písať, až všetko rozkradnú a celé to zbankrotuje. Vrátane dôchodkového zabezpečenia.
--------------------------------------
Tiež som zvedavý, či budeš pýtať od štátu nejakú náhradu za stratené peniaze, ktorými si sa 20 rokov musel podieľať na tomto bankrotárskom systéme.
No ja ti nejako Jarko môj, nerozumiem. Ty patríš ku ktorým? Ty si sa na starobu už zabezpečil? Teba sa to ako občana tohto štátu nijako nedotkne? Lebo aj keby to tak bolo, ešte stále nebudeš mať dosť na zdravotnú starostlivosť v prípade veľmi nákladnej liečby, keď ti pôjde napríklad o život. Čo ty radíš, okrem toho, že každému oponuješ? Rada by som sa pripojila k tej záchrane zdravotníctva, veď už si užívam dôchodok, a už aj možno onedlho budem potrebovať viac lekársku starostlivosť. To, že mi ju zabezpečujúce ústava, z touto vedomosťou sa nestanem zdravá, rovnako, ako sa nestanem bohatá s vedomosťou nejakých zákonov. Daj riešenie, pomôž nám nevedomým. :)
jar88
20.09.11,09:16
No ja ti nejako Jarko môj, nerozumiem. Ty patríš ku ktorým? Ty si sa na starobu už zabezpečil? Teba sa to ako občana tohto štátu nijako nedotkne? Lebo aj keby to tak bolo, ešte stále nebudeš mať dosť na zdravotnú starostlivosť v prípade veľmi nákladnej liečby, keď ti pôjde napríklad o život. Čo ty radíš, okrem toho, že každému oponuješ? Rada by som sa pripojila k tej záchrane zdravotníctva, veď už si užívam dôchodok, a už aj možno onedlho budem potrebovať viac lekársku starostlivosť. To, že mi ju zabezpečujúce ústava, z touto vedomosťou sa nestanem zdravá, rovnako, ako sa nestanem bohatá s vedomosťou nejakých zákonov. Daj riešenie, pomôž nám nevedomým. :)
Čo ti na to napísať?
Prečítaj si sama:
Za posledných desať rokov nové srdce potrebovalo približne 1400 ľudí. Z nich až polovica mala kontraindikáciu, pre ktorú nemohli byť zaradení na čakaciu listinu. Primárka hovorí, že podľa ich záznamov 90 percent z nich do päť rokov zomiera.
Kritériá na zaradenie na čakaciu listinu na srdce sú najprísnejšie zo všetkých orgánových transplantácií. Ešte smutnejšie je podľa odborníčky to, že štát nemá dostatok peňazí na to, aby zachránil životy ľudí, ktorí sa na transplantačnú listinu nedostali. Primárka hovorí, že každý z nich by potreboval čerpadlo, ktoré by mu nahradilo srdce. Jedno stojí 150-*tisíc eur.
Z polovice ľudí, ktorí splnia kritériá na zaradenie na čakaciu listinu na transplantáciu srdca, sa na ňu skutočne dostane len 30 percent. Rozhoduje závažnosť ich zdravotného stavu, hovorí Goncalvesová.


Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/6062581/rad-na-srdce-je-stale-prilis-dlhy.html#ixzz1YTwMg8QZ

Pýtaš sa ku ktorým patrím?
Radšej ti napíšem ku ktorým nepatrím.
Nepatrím k tým chorým, zatiaľ. Nepatrím a určite nebudem patriť k tým nezabezpečeným a odkázaným.
-----------------------------------
No a v prípade, že budem potrebovať nejakú drahú operáciu, budem sa musieť dostať na čakaciu listinu. Ak je pravda, že len 10% ľudí sa dožije, tak ja v prípade záujmu a svojej potreby, určite nebudem v tej skupinke zvyšných 90%.
Jana Motyčková
20.09.11,09:34
Ak je pravda, že len 10% ľudí sa dožije, tak ja v prípade záujmu a svojej potreby, určite nebudem v tej skupinke zvyšných 90%.
[/COLOR][/LEFT]
Si si istý? Ako to zariadiš? Zoženieš si niekde to srdce?
jar88
20.09.11,09:55
Si si istý? Ako to zariadiš? Zoženieš si niekde to srdce?
Ak budem mať záujem a potrebu, tak ho budem mať.
A ako si to zariadim, to ti tu asi nemusím vypisovať.
-------------------------------------------------
No a ak chceš odpoveď aj na tú poslednú časť, síce neskutočne hlúpu, ale predsa len otázku, tak sa ťa spýtam ja.
Keď si chceš nechať v servise vymeniť čerpadlo, asi nečakáš, že ťa pošlú niekam zháňať s tým, že až si ho zoženieš, namontujú.
Kvaka
20.09.11,09:56
Ty vieš, že základom chudoby a biedy, je nevedomosť?

Ľudia tvojho druhu sú hlavne preto odsúdení na biedu. Vždy vám to tí chytrejší vytunelujú a tunelovať budú vždy a stále. Tomu sa nijako zabrániť nedá. Tunelovanie skončí až vtedy, keď to bude vytunelované. To znamená, že až keď nebude čo tunelovať, nebude sa tunelovať. Zároveň však platí, že nebude ani čím platiť za zdravotné výkony.
........



No ja ti nejako Jarko môj, nerozumiem. Ty patríš ku ktorým? Ty si sa na starobu už zabezpečil? Teba sa to ako občana tohto štátu nijako nedotkne? Lebo aj keby to tak bolo, ešte stále nebudeš mať dosť na zdravotnú starostlivosť v prípade veľmi nákladnej liečby, keď ti pôjde napríklad o život. Čo ty radíš, okrem toho, že každému oponuješ? Rada by som sa pripojila k tej záchrane zdravotníctva, veď už si užívam dôchodok, a už aj možno onedlho budem potrebovať viac lekársku starostlivosť. To, že mi ju zabezpečujúce ústava, z touto vedomosťou sa nestanem zdravá, rovnako, ako sa nestanem bohatá s vedomosťou nejakých zákonov. Daj riešenie, pomôž nám nevedomým. :)


Čo ti na to napísať?
Prečítaj si sama:
Za posledných desať rokov nové srdce potrebovalo približne 1400 ľudí. Z nich až polovica mala kontraindikáciu, pre ktorú nemohli byť zaradení na čakaciu listinu. Primárka hovorí, že podľa ich záznamov 90 percent z nich do päť rokov zomiera.
Kritériá na zaradenie na čakaciu listinu na srdce sú najprísnejšie zo všetkých orgánových transplantácií. Ešte smutnejšie je podľa odborníčky to, že štát nemá dostatok peňazí na to, aby zachránil životy ľudí, ktorí sa na transplantačnú listinu nedostali. Primárka hovorí, že každý z nich by potreboval čerpadlo, ktoré by mu nahradilo srdce. Jedno stojí 150-*tisíc eur.
Z polovice ľudí, ktorí splnia kritériá na zaradenie na čakaciu listinu na transplantáciu srdca, sa na ňu skutočne dostane len 30 percent. Rozhoduje závažnosť ich zdravotného stavu, hovorí Goncalvesová.


Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/6062581/rad-na-srdce-je-stale-prilis-dlhy.html#ixzz1YTwMg8QZ

Pýtaš sa ku ktorým patrím? Radšej ti napíšem ku ktorým nepatrím.
Nepatrím k tým chorým, zatiaľ. No ja som sa nepýtala na tvoj zdravotný stav :D, skôr na to, či patríš k tým chytrejším, čo nás tunelujú:--- Nepatrím a určite nebudem patriť k tým nezabezpečeným a odkázaným. lebo nie si nevedomý, teda si chytrý a zabezpečený :)
-----------------------------------
No a v prípade, že budem potrebovať nejakú drahú operáciu, budem sa musieť dostať na čakaciu listinu. Ak je pravda, že len 10% ľudí sa dožije, tak ja v prípade záujmu a svojej potreby, určite nebudem v tej skupinke zvyšných 90%. si si istý?

Jarko, sám si sa nejako zaplietol, neodpovedáš na položené otázky, nedal si riešenie, nepripúšťaš, že ak tu ľudia argumentujú, ako a prečo treba podporiť zdravotníctvo, tak nemyslia iba na seba, ale aj na iných. Nie každý, kto je chytrý, tuneluje, ale to asi vieš. Preto treba podporiť zdravotníctvo, lebo sa plánuje meniť daňovo-odvodové zaťaženie, štát bude mať vyšší príjem z dani z príjmu na úkor odvodov do SP a ZP. Dotovať bude zrejme len SP a nanajvýš štátne zdravotnícke zariadenia. Po sprivatizovaní zdravotníctva už bude všetko inak, teda poisťovne zaplatia zo znížených odvodov len nevyhnutné náklady na liečbu. Kto bude platiť ostatné? Nie každý je zabezpečený, nie každý sa narodil chytrý, a ak sa aj narodil chytrý, nie každý, kto je chytrý, tuneluje, teda nie každý je sviňa. Napriek tomu si nemyslím, že ty si ten, čo tuneluje, alebo čo tuneloval, možno si len zdvihol podhodenú rukavicu zo zeme.:) Ja by som naozaj rada počula tvoju radu, ako podporiť to zdravotníctvo, lebo súkromní lekári nevyžijú z poisťovní, a ľudia nebudú mať na liečbu peniaze. To, ako si ty zabezpečený, to je tvoja vec, toto tu je porada, tak Jardo raď, čo pomôže, keďže podľa teba to petícia nie je. Skús poradiť tým nezabezpečeným, tým možno deväťdesiatim percentám.
mimotemy Dnes mi dcéra povedala peknú hlášku, na každú sviňu sa varí voda.
Jana Motyčková
20.09.11,09:56
Myslím, že medzi čerpadlom a srdcom je rozdiel, čerpadiel sa dá vyrobiť, koľko len chceš.
jar88
20.09.11,10:06
Myslím, že medzi čerpadlom a srdcom je rozdiel, čerpadiel sa dá vyrobiť, koľko len chceš.
No tak to som ja nevedel.:eek:
Ja som si myslel, že srdce je odpad z mŕtveho, a to čerpadlo za 150.000 € je AC pumpa z MB 1000 (auto ŠKODA s.p. Mladá Boleslav)
------------------------------
Prepáč moju nevedomosť.
Jana Motyčková
20.09.11,11:04
Akurát, že píšeš o čakacej listine. Na čerpadlo čakacia listina nie je, tá je na transplantáciu.
Citujem :
"No a v prípade, že budem potrebovať nejakú drahú operáciu, budem sa musieť dostať na čakaciu listinu. Ak je pravda, že len
10% ľudí sa dožije, tak ja v prípade záujmu a svojej potreby, určite nebudem v tej skupinke zvyšných 90%."

A k tomu čerpadlu - aj tu je podmienka zdravá pečeň a zdravé obličky a nie len tak zo srandy. Skús si vygoogliť niečo o LVAD, nájdeš aj štatistiky. Na Slovensku bolo do r.2010 naimplantovaných 18 čerpadiel, v troch prípadoch zomreli pacienti po operácii. U ďalších 15 prípadov v neskoršom období bolo spolu cca 18 kompkikácií. Ľudia s LVAD sú zaradení automaticky na čakaciu listinu na transplantáciu, ak im nevzniknú kontraindikácie. V USA sa implatnujú tieto čerpadlá vo väčšom, aj bez zaradenia do transplantácie, dožitie neviem.
Mám síce neskutočne hlúpe otázky, ale o čerpadlách na srdce a transplantácii čosi viem (manžel je jeden z tých 18-tich).

Ale celé je to mimo témy. S petíciou Zachráňme zdravotníctvo nesúhlasím. Pretože problém je niekde celkom inde ako je v petícii formulované a nemám problém s pretransformovaním nemocníc na a.s..
duves
20.09.11,17:55
Si si istý? Ako to zariadiš? Zoženieš si niekde to srdce?
Vraj úspešne implantuju určitym ľudom srdce svini domácej. Aky človek, take srdce.
alabut
20.10.11,17:05