SamuelG
22.08.11,20:03
Mám O2 fer s dobíjaním kreditu a mobil sony ericsson K550i

AK mi niekto pošle dlhšiu sms napr trojitú tak mi ta sms chodí po častiach. napr príde prvá časť o 15 minút druhá a o ďalších 20 minút príde tretia časť.

Predtým som mal v mobile kartu T-mobile a všetko fungovalo

Neviete náhodou niekto kde by mohol byť problém ?
lujza.j
22.08.11,18:06
ja som mala minule problém zavolala som na ich info linku a dali do poriadku. neprišla mi sms z konkrétneho čísla. kontaktuj info linku.
alla66
22.08.11,18:22
Mám O2 fer s dobíjaním kreditu a mobil sony ericsson K550i

AK mi niekto pošle dlhšiu sms napr trojitú tak mi ta sms chodí po častiach. napr príde prvá časť o 15 minút druhá a o ďalších 20 minút príde tretia časť.

Predtým som mal v mobile kartu T-mobile a všetko fungovalo

Neviete náhodou niekto kde by mohol byť problém ?
Práve mi na SE 550 s O2 číslom prišla jedna dlhá sms vo veľkosti dvoch sms....

skontroluj nastavenie -> Ponuka - Správy - Nastavenie - Textová správa - Max.dĺžka správy >>>vybrať -Max.dostupná
SamuelG
22.08.11,18:31
Práve mi na SE 550 s O2 číslom prišla jedna dlhá sms vo veľkosti dvoch sms....

skontroluj nastavenie -> Ponuka - Správy - Nastavenie - Textová správa - Max.dĺžka správy >>>vybrať -Max.dostupná


To mam tak nastavene v mobile a aj tak mi to robi :(
SamuelG
24.08.11,05:20
vážne nevie nik poradiť ?
arizona
24.08.11,06:10
vážne nevie nik poradiť ?
O2 ma svoje forum a poradnu.
Zaregistruj sa a zadaj otazku. Odpoveda aj pracovnik O2,aj ostatni uzivatelia,ktori mozno riesili podobny problem.
Ja som tam vzdy dostala odbornu pomoc;)
alla66
24.08.11,18:01
vážne nevie nik poradiť ?
Tvoj SE 550 nevie spracovať dlhé sms, moje SE ( K550, K750, C902) fungujú korektne...
Urob zálohu telefónu a daj továrenske nastavenie.
Roz kús ko va né správy chodia z jedného čísla, alebo z viacerých?
SamuelG
25.08.11,15:50
Tvoj SE 550 nevie spracovať dlhé sms, moje SE ( K550, K750, C902) fungujú korektne...
Urob zálohu telefónu a daj továrenske nastavenie.
Roz kús ko va né správy chodia z jedného čísla, alebo z viacerých?


ale ako to ze ked tam mam t mobile kartu tak vsetko ide normalne .. a ked dam o2 tak mi to prijima sms po castiach ... taktiez niekedy mam problem z odoslanim sms mi odosle az na treti pokus


pisal som aj na O2 forum a nic ziadna odpoved aj som volal do O2 a operator mi povedal ze sa na to pozru ... uz je to dva dni a nikto sa neozval proste nic
AnnaK
25.08.11,16:09
Mne osobne nepríde dlhšia správa vôbec. Príde mi síce sms ale keď ju otvorím, je tam napísané: Správa sa nedá zobraziť. Mám tiež O2 a telefón Nokiu.
alla66
25.08.11,17:08
ale ako to ze ked tam mam t mobile kartu tak vsetko ide normalne .. a ked dam o2 tak mi to prijima sms po castiach ... taktiez niekedy mam problem z odoslanim sms mi odosle az na treti pokus



Spomínal si, že ti TM karta zoberie dlhé sms, iba s O2 máš problémy.... Skús ešte O2 SIM-ku v inom telefóne, či to nie je chybou karty.
Ak bol telefón braný z TM, zvykne haprovať.

Továrenské nastavenie si skúšal?



Mne osobne nepríde dlhšia správa vôbec. Príde mi síce sms ale keď ju otvorím, je tam napísané: Správa sa nedá zobraziť. Mám tiež O2 a telefón Nokiu.

O akú Nokiu ide?....

Máš dostatok kreditu? .... pre korektné využívanie služieb je v o2 potrebné mať na karte 1.66 €

.....nemáš plnú pamäť?
SamuelG
25.08.11,17:19
Spomínal si, že ti TM karta zoberie dlhé sms, iba s O2 máš problémy.... Skús ešte O2 SIM-ku v inom telefóne, či to nie je chybou karty.
Ak bol telefón braný z TM, zvykne haprovať.

Továrenské nastavenie si skúšal?




O akú Nokiu ide?....

Máš dostatok kreditu? .... pre korektné využívanie služieb je v o2 potrebné mať na karte 1.66 €

.....nemáš plnú pamäť?


ano mobil Sony Ericsson K550i je z T-mobile ale bol t-mobilom odblokovany takze by to malo byt ok.
alla66
25.08.11,17:22
v prvom rade musíš zistiť, či je vadná karta alebo mobil...daj ju do iného mobilu a pošli si dlhú sms...
AnnaK
26.08.11,16:30
O akú Nokiu ide?....

Máš dostatok kreditu? .... pre korektné využívanie služieb je v o2 potrebné mať na karte 1.66 €

.....nemáš plnú pamäť?

Platím mesačné faktúry a pamäť s prijatými aj odoslanými sms pravidelne čistím, mám tak max. 10 správ v pamäti. Mám Nokiu 1616.

Je zaujímavé to, že včera mi mala prísť dlhšia sms. Odoslaná bola 3 krát a 3 krát prišlo oznámenie, že správa sa nedá zobraziť. Po 24 hodinách teda dnes mi prišli 3 sms-ky, že mi prišli nové MMS a zobrazila som si ich postupne na internete na adrese http://mms2.02.com/... Boli to normálne sms správy, ktoré mi včera neprišli.
alla66
26.08.11,18:32
Platím mesačné faktúry a pamäť s prijatými aj odoslanými sms pravidelne čistím, mám tak max. 10 správ v pamäti. Mám Nokiu 1616.

Je zaujímavé to, že včera mi mala prísť dlhšia sms. Odoslaná bola 3 krát a 3 krát prišlo oznámenie, že správa sa nedá zobraziť. Po 24 hodinách teda dnes mi prišli 3 sms-ky, že mi prišli nové MMS a zobrazila som si ich postupne na internete na adrese http://mms2.02.com/... Boli to normálne sms správy, ktoré mi včera neprišli.
....ako vieš, že to neboli MMS správy? SMS by si nenašla na adrese http://mms2.02.com/...

Oznam "Správa sa nedá zobraziť" býva na starých telefónoch, ktoré nepodporujú MMS a dlhé správy chodia rozkúskované do viacerých sms....preto si myslím, že ti známi posielajú MMS. Treba im povedať, aby ti neposielali MMS správy, lebo tvoja Nokia 1616 ich nepodporuje....
Kapacita pamäte je na 250 správ, preto nie je potrebné odstraňovať každú SMS.:)
AnnaK
28.08.11,05:30
....ako vieš, že to neboli MMS správy? SMS by si nenašla na adrese http://mms2.02.com/...

Oznam "Správa sa nedá zobraziť" býva na starých telefónoch, ktoré nepodporujú MMS a dlhé správy chodia rozkúskované do viacerých sms....preto si myslím, že ti známi posielajú MMS. Treba im povedať, aby ti neposielali MMS správy, lebo tvoja Nokia 1616 ich nepodporuje....
Kapacita pamäte je na 250 správ, preto nie je potrebné odstraňovať každú SMS.:)

Ďakujem moc za radu, z O2 som nedostala žiadnu odpoveď. Telefón mám niečo vyše roka, ale bude to asi tým, že nepodporuje MMS.