Kes0
22.08.11,20:30
Zdravim,

prave (http://www.inclick.sk/returns/redirect.php?goto=1004&pr=0.1&w_id=920&tstamp=1314040843&pid=1264&cd=e9644bb63d0e4b0e57c0fb2a62f1948b&f=1) riesime dilemu co s nasim stropom v montovanom dome. Situacia je nasledovna:
1. krov je z prehradovych vaznikov
2. ako izolacia je pouzity climatizer ktory je fukany na parozabranu. Parozabrana je prichytena stropnymi latami medzi jednotivymi vaznikmi.
3. strop zdnu miestnosti bude ukonceny sadrokartonom.

Moja otazka je nasledovna. Pri tejto konstrukcii je medzi stopnym sadrokartonom(ktory konci na prieckach) a parozabranou asi 5cm priestor. Tento priestor je ponad cely dom. Nie je oddeleny prieckami. Ja mam obavu, ci to nebude posobit ako nejaka ozvucnica pre zvuk (napr. ruch kuchyne bude pocut az uplne dozadu do spalne). Ja viem ze vazniky nemozu byt oprete o priecky a prehybaju sa aj 2cm, len v povodnom rieseni to bolo cele zafukane izolaciou a nebola tam ta medzera.


Co si o tom myslite? Mali by tam byt nejake "oddelovacie prepazky" nad prieckami?
gipsol
10.03.16,08:35
Priečka mala byť urobená tak že konštrukcia aj s izoláciou mala íst až po parozábranu a sadrokartón by končil kúsok nad stropom... teda ak máte priečku zo sadrokartónu. Ak nie tak odpoveď na otázku je že budete počuť z jednéj miestnosti do druhéj. Riešenie je dať ponad priečky tvrdenú izoláciu ktorá nepotrebuje konštrukciu.
S pozdravom Jozef Solčan
Chobot
10.03.16,09:17
Nič v zlom, chápem, že chceš pomôcť, ale treba si pozrieť aj dátum pridania otázky. Myslím, že od roku 2011 Kes0 už dom postavil a nejako to vyriešil. Takisto aj v ostatných témach.

Nemá zmysel reagovať na staré príspevky a vyťahovať staré témy, keď sa nikto nič nepýtal.

A tiež - porada neslúži na to, aby si niekto robil bezplatnú reklamu. Je pekné, ťže radíš, ale v príspevkoch neuvádzaj odkazy a kontakty na seba či tvoju firmu.
misoft
10.03.16,15:03