Mirkaska
22.08.11,21:21
máte niekto skúsenosti s tekutou gumou? je talianska alebo kanadská a je to vraj úžasná vec na hydroizoláciu. našla som len jednu diskusiu na inom fóre, kde píšu, že je to klamstvo.
220870
23.08.11,03:32
Hlavne je to veľmi drahé.
IvanPK
23.08.11,04:29
Mne keď robili sprchový murovaný kút v bytovke tak majstri použili nejakú tekutú izoláciu pod obklad aj dlažb....je to dobre...
arizona
23.08.11,04:39
máte niekto skúsenosti s tekutou gumou? je talianska alebo kanadská a je to vraj úžasná vec na hydroizoláciu. našla som len jednu diskusiu na inom fóre, kde píšu, že je to klamstvo.
Kde to chcete pouzit?
Mirkaska
23.08.11,04:47
zvonku na pretretie spojov beton - DT a fugy medzi DT-čkami, ktoré budú v zemi po vyrovnaní terenu. aby tade nešla voda.
andiablo
23.08.11,11:43
daj na to penetrák a nalep ipu určite ta to vyjde lacnejšie ako tam dávať tekutú izoláciu
Mirkaska
23.08.11,12:34
daj na to penetrák a nalep ipu určite ta to vyjde lacnejšie ako tam dávať tekutú izoláciu
ideme zateplovať polystyrénom, a ten sa vraj s ipou nemá rád.
arizona
23.08.11,13:01
Davali ste to niekto na izolaciu podlahy, ci muru?
Ake mate skusenosti?
220870
23.08.11,16:35
zvonku na pretretie spojov beton - DT a fugy medzi DT-čkami, ktoré budú v zemi po vyrovnaní terenu. aby tade nešla voda.
Prečo chcete takýmto spôsobom izolovať spodnú stavbu?
Mirkaska
23.08.11,18:01
Prečo chcete takýmto spôsobom izolovať spodnú stavbu?
akým spôsobom sa má izolovať? sú to základy (mimo tej našej nešťastnej pivnice) cca 30 cm pod úrovňou terenu robené z DT-čiek. ideme to zatepľovať XPS, chceme pod XPS dať ešte hydroizolaciu.
220870
23.08.11,18:06
Takto sa spodná stavba neizoluje.Nič tým nedosiahnete.Sú to vyhodené peniaze.
Mirkaska
23.08.11,18:14
na hornej strane domu, sme našli cca 2 cm medzeru medzi betonom a prvym radom DT-čiek, plná hliny, ked sme vopchali kelňu, stále bolo cítiť iba hlinu. dom má 9 metrov, z toho cca 7m je táto medzera od 0,3 mm do 2 cm. tadiaľ nám pravdepodobne išla dnu voda a v zime, ked sme ešte nekurili v hrubej stavbe nám nadvihlo základovú dosku v obývačke (prvá miestnosť nad tou medzerou), a to máme základy na tejto strane asi 1,6 m. máme puklinu v doske... preto chceme dať nejakú hydroizoláciu okolo celého domu na úroveň DT-čiek, ked to teraz máme odkopané kvoli drenážam.
nikdy v živote by som už nedala DT-čka pod terén :-((
Mirkaska
23.08.11,18:15
Takto sa spodná stavba neizoluje.Nič tým nedosiahnete.Sú to vyhodené peniaze.
ako sa izoluje? to nie je kvôli pivnici.
Mirkaska
23.08.11,18:20
vo všetkých odborných článkoch na nete o význame zateplenia základov, sokla (aby neboli vlhké kúty a plesne v rohoch) sa spomína, že XPS nenahrádza hydroizoláciu, že proti vlhkosti treba základy a sokel izolovať inak. chceme dať niečo na úroveň DT-čiek pod úroveň terenu a nevieme či aj nad terenom nalepiť ipu pod XPS. na XPS bude ešte nopovka.
220870
23.08.11,18:29
Základy sa neizolujú voči vlhkosti.Betonovemu základu nemúže voda ublížiť.izoluje sa len murivo od základov.Stále nechápem prečo chcete izolovať základy proti vlhkosti.Nikdy sa to nerobilo.Robí sa to len pri pivniciach a to tak ,že sa vymuruje po celom obvode pivnice z vonkajšej strana izolačná prímurovka a na ňu sa nalepí ipa ale to sa robí pri výkopoch základov pred ich zalievaním..Na samotný základ nieje nutné dávať hydrizoláciu.
Mirkaska
23.08.11,19:56
Áno, len my tú pivnicu nemáme urobenú normálnym sposobom ako ste písali. Dom máme v miernom svahu, ílovité podložie, prevýšenie cca 1 meter na 13 metroch.
po zaliatí základov, vybetónovaní vyrovnávacieho betonu pod šalovačky a vytiahnutí šalovačiek, sa v spodnej časti domu ukázal priestor na pivnicu. veľmi sme sa tomu bránili, kedže manžel vedel, že budú s tým spojené len problémy, ked sa pivnica neplánuje od začiatku a neurobí poriadne.
nakoniec nás ale zlomili, že ten priestor je škoda nevyužiť. takže sme zvnútra obkopali základy, a samozrejme dovnútra začala pritekať voda. možno popod základy, lebo tam boli dva otvory na prívod vody a vnútorná nosná priečka nie je kopaná tak hlboko ako obvodová, tá je obnažená.
voda určite priteká aj cez styk základového betonu s vyrovnávajúcim betonom (pod šalovačky) + spoj vyrovnávajúci beton - šalovačky, kedže tieto spoje sú pod terénom.
takže teraz sme obkopali dom tak, že sme odkryli styk základového betonu s vyrovnávajúcim a o cca 30 cm nižšie. v pivnici vidno, že už cez tieto styky voda nepriteká. mokro je ale pri podlahe, len ešte nevieme, či je to z ešte natečenej vody cez "styky" alebo je tam aj nejaká voda popod základy (dúfame, že nie).
vodu popod základy neriešime, lebo to na 99% vyzerá na povrchovú vodu pritečenú cez "styky". ak voda priteká aj popod základy, bude to väčší problém, kedže ju nemáme kam odviesť. (blízko je sused, nedá sa to vyspádovať)

Otázka:
ako hydroizolačne ošetriť "styky" betonov a šalovačiek, kedže XPS pôjde od základového betonu ? plánovali sme to natrieť nejakou tekutou hydroizol., potom pre istotu natrieť gumoasfaltom (SA 12 od fi paramo) alebo dať IPU. alebo tekutá hydro + gumoasfalt + IPA.
chceme tam dať radšej viac vrstiev, aby sme s tým mali pokoj, ked je to všetko odkopané.
popri tom riešime, či a ako chytí XPS na Ipu alebo na gumoasfalt.

takisto robíme aj drenáž okolo domu, ktorá by mala zviesť povrchovú vodu.
Letko
02.05.12,06:48
GUMOASFALT

Môžem to natrieť na dosky na terase namiesto laku (bude sa po tom chodiť)?
vojtoo
19.07.12,07:04
Tekutú gumu by som určite neaplikoval na základy a hlavne do zeme. Podla našich skúseností sa osvedčila tekutá guma na streche , na vnútornú stranu bazéna a dokonca je skvela na izolovanie strechy karavanu lebo je ľahká a pružná.
bodliak
19.07.12,07:28
V bagandžiach určite. Naboso nie.
dasoft
19.07.12,09:42
Ked budete pouzivat klasicku ipu alebo kvalitnejsi glasbit 400 v dvoch vrstvach ako ja, pozor aby sa to neodlepovalo ako mne http://www.porada.sk/t197771-odpadajuce-izolacie.html. Spravilo mi to trochu rozdiel v hrubke, teraz neviem ci sa to bezne obhadze maltou do stratena, alebo ako sa to zvacsa riesi... Tiez som uvazoval iba to natriet gumou, ale ipa snad vydrzi cosi viac...
Adriana86
14.01.13,14:10
Zdravím,
môžem odporučiť tekutú gumu, je fakt super. Akurát sa moc nedá zohnať. Ja si ju vygugloval, až cez jeden dopytový systém, kde napíšete požiadavku a oni vám odpovie. Je to super. Môžem odporučiť .. :)
aran
14.01.13,15:58
Niéééééé , pozor na tekutú gumu.
Na streche neviem, lebo tam som ju ešte nemal. Ale nie na spodnú stavbu , nie na balkón, nie pod omietku!!!
misomiso
14.01.13,16:08
Niéééééé , pozor na tekutú gumu.
Na streche neviem, lebo tam som ju ešte nemal. Ale nie na spodnú stavbu , nie na balkón, nie pod omietku!!!

Preco nie na balkon? Vraj sa do toho daju rovno pokladat obkladacky. Ked dam na balkon IPU, cim na nu budem lepit obkladacky ??