Mirkaska
22.08.11,21:29
ako správne zo stavebného hľadiska riešiť na dome tú časť, kde je na základovej doske nalepená IPA, na tom vyrovnávacia malta, tehla... ide mi o vonkajšiu časť. vraj je to dosť citlivé miesto, kadiaľ vniká dnu vlhkosť. ipa nám presahuje múr cca 1 cm. čiže nedá sa veľmi vyhnúť. niekto to vyhýna hore cez maltu, niekto nadol na sokel. nemám čo ohnúť.
poradte, ako to ošetriť.
dakujem
alltracboy
22.08.11,20:03
ja som to natrel gumoasfltom co som nasiel a prekryl to cele XPS, cez to bude presahovat izolacia fasady, takze pokial sa tam dostane vlhkost, tak jedine pri potope.
220870
23.08.11,03:30
Idete dom zateplovať? alebo omietať.
mendo933
23.08.11,03:51
ja zateplujem a natiahol som 50cm pas IPI okolo domu, siaha od 1 radu tehiel az pod podkladny beton na DT-cka
220870
23.08.11,03:57
Pokiaľ zateplujete tak to nieje nutné.ale zle ste neurobili.Keď budete lepiť styrodur treba pod izolaciou odyzolovať priestor medzi styrodurom a základom,tak aby vlhkosť neprchádzala vzduchom na tehlu.
arizona
23.08.11,04:22
Pokiaľ zateplujete tak to nieje nutné.ale zle ste neurobili.Keď budete lepiť styrodur treba pod izolaciou odyzolovať priestor medzi styrodurom a základom,tak aby vlhkosť neprchádzala vzduchom na tehlu.

Mozes prosim Ta napisat konkretnjesie,ako odizolovat ten priestor? Tiez ma to zaujima. Diky
220870
23.08.11,16:25
Takto nejak.Medzeru medzi styrodurom a stenou vždy vyplňame montážnou penou alebo kompletne dookola pritriem lepidlom.Tak aby sa zabránilo prúdeniu vlhkého vzduchu smerom nahor..
arizona
23.08.11,17:01
Dakujem.
Aky je rozdiel medzi styrodurom a tekutou lepenkou? /pouzitie v interieri/
220870
23.08.11,17:25
Mustíte presne zadať čo treba izolovať.Využitie styroduru a tekutej lepenky je diametrálne odlyšné.
arizona
23.08.11,17:28
Mustíte presne zadať čo treba izolovať.Využitie styroduru a tekutej lepenky je diametrálne odlyšné.
Betonovu podlahu pod plavajucou podlahou+mur proti vzlinavej vlhkosti,ktora sa vytvori vzdy iba v lete na cca 3 mesiace:rolleyes:
220870
23.08.11,17:38
Máte podlahové kúrenie a neizolované múry?
Mirkaska
23.08.11,17:40
Pokiaľ zateplujete tak to nieje nutné.ale zle ste neurobili.Keď budete lepiť styrodur treba pod izolaciou odyzolovať priestor medzi styrodurom a základom,tak aby vlhkosť neprchádzala vzduchom na tehlu.

takže vnútorná vodorovná hydroizolácia základovej platne - ipa, ktorá ide popod obvodové múry, presahuje vonku cca 1-2 cm. na tom sú zvyšky vyrovnávacej malty. malta nie je zvonku rovná. urobiť niečo s tou prečnievajúcou ipou alebo ju odrezať?

ide cez vyrovnávaciu maltu dnu vlhkosť?

dali by sme tam IPU (resp. uvažovali sme aj nad tekutou gumou - pýtam sa v inej téme), len nevieme, či môže ísť ipa pod polystyrén.

na obrázku - čo je medzi XPS a nopovkou? nevidno to dobre, je to ešte XPS?
220870
23.08.11,17:58
Pokiaľ idete zateplovať tak s tou ipou ktorá trčí nemusíte robiť nič pokiaľ nezavadzia ppolystyrénu.Ak by zavadzala tak ju ohnite je jedno ktorým smerom,prípadne odrežte.Ipa a polystyrén sa nemajú radi len pri priamom dotyku.Ak je medzi nimi špára pol milimetra tak to stačí.Chemickú reakciu polystyrén vs ipa v takýchto mietach neriešte aj keby sa to dotýkalo je to bezpredmetné.Horšie je keď je polystyrén položený na ipe pod poterom tam je trvalo pritáčaný o ipu je to v nevetranom priestore kde má prístup len málo vzduchu a v priebehu xxx rokov z neho ubudne možno pol milimetera.Dajte nejaké fotto tej trčiacej ipy.
arizona
23.08.11,18:00
Máte podlahové kúrenie a neizolované múry?
1. nie
2.asi nie :confused:
220870
23.08.11,18:11
Tým že natriete povrch poteru asfaltom alebo naň nalepíte gumu nič nedosiahnete.Treba zistiť príčinu vlhnutia a tú odstrániť.
Mirkaska
23.08.11,18:24
Máte podlahové kúrenie a neizolované múry?

čo znamená neizolované múry? my máme podlahovku a ak je toto spojenie nebezpečné, čo treba robiť?
220870
23.08.11,18:33
Neizolované múry= to že medzi murom a betonovym základom nieje vodorovná izolácia väčšinou IPA Hydrobit .
Podlahovka nechápem zadaniu.
arizona
23.08.11,18:59
Tým že natriete povrch poteru asfaltom alebo naň nalepíte gumu nič nedosiahnete.Treba zistiť príčinu vlhnutia a tú odstrániť.
Ach,jaj!:rolleyes::confused::cool::mee:
Tonko,navstivila som desiatky internetovych for,precitala stovky prispevkov,obvolala zopar firiem zaoberajucich sa vlhkostou,ale zial, odpoved na moju otazku som doteraz nenasla...v

Mame problem s vlhkym murom.Vzdy v lete sa tam objavi vlhky flak,nie su tam plesne,len to spatne vyzera.Zbytok roka je stena "normalna".

Vsade citam "treba zistit,odkial vlhkost pochadza, zavolajte si odbornika,ktory navrhne konkretne, najlepsie riesenie...":confused:
Obvolali sme zopar firiem,co sa zaoberaju odstranovanim vlhkosti.
Kazda firma odporuca urobit nieco ine, "co urcite pomoze".Samozrejme zavisi to od toho,ktora sa cim zaobera. Jedna radi podrezat,druha injektaz atd.

/ da sa aj nejak laicky zistit zdroj vlhkosti a od toho potom pokracovat , co dalej?/

Podrezavaniu sa branim zubami-nectami, injektaz je riesenie na par rokov...

Ak mi niekto odpovie na moju otazku,budem rada, bude to pre mna odpoved hodna MILION bodikov :);)
-kde a ako hladat odbornika, co vie zistit,preco vlkost vznika?
-ako sa taky clovek vola? Teda jeho profesia, nazov zivnosti,ci nieco podobne?
-ako zistit, ze ten clovek sa ozaj vyzna a rozumie tomu?
220870
23.08.11,19:27
Laicky sa to nedá zistiť.Pošlite mi zopár fotto zvlhnutých miest ,z interiéru aj z exteriéru vždy jedno a to isté miesto.Možno to budem vedieť posúdiť z fotografií na amstavby@amstavby.sk.
Niekedy to býva úplná prkotina.:D niekedy je to drastickejšie.
Indeed
23.08.11,19:30
Ach,jaj!:rolleyes::confused::cool::mee:
Tonko,navstivila som desiatky internetovych for,precitala stovky prispevkov,obvolala zopar firiem zaoberajucich sa vlhkostou,ale zial, odpoved na moju otazku som doteraz nenasla...v

Mame problem s vlhkym murom.Vzdy v lete sa tam objavi vlhky flak,nie su tam plesne,len to spatne vyzera.Zbytok roka je stena "normalna".

Vsade citam "treba zistit,odkial vlhkost pochadza, zavolajte si odbornika,ktory navrhne konkretne, najlepsie riesenie...":confused:
Obvolali sme zopar firiem,co sa zaoberaju odstranovanim vlhkosti.
Kazda firma odporuca urobit nieco ine, "co urcite pomoze".Samozrejme zavisi to od toho,ktora sa cim zaobera. Jedna radi podrezat,druha injektaz atd.

/ da sa aj nejak laicky zistit zdroj vlhkosti a od toho potom pokracovat , co dalej?/

Podrezavaniu sa branim zubami-nectami, injektaz je riesenie na par rokov...

Ak mi niekto odpovie na moju otazku,budem rada, bude to pre mna odpoved hodna MILION bodikov :);)
-kde a ako hladat odbornika, co vie zistit,preco vlkost vznika?
-ako sa taky clovek vola? Teda jeho profesia, nazov zivnosti,ci nieco podobne?
-ako zistit, ze ten clovek sa ozaj vyzna a rozumie tomu?

Neverím, že práve JA by som mohol získať od Teba nejaký bodík,

no kardinálné riešenie problémov s vlhkosťou je vhodné VETRANIE .
Mirkaska
23.08.11,19:49
Pokiaľ idete zateplovať tak s tou ipou ktorá trčí nemusíte robiť nič pokiaľ nezavadzia ppolystyrénu.Ak by zavadzala tak ju ohnite je jedno ktorým smerom,prípadne odrežte.Ipa a polystyrén sa nemajú radi len pri priamom dotyku.Ak je medzi nimi špára pol milimetra tak to stačí.Chemickú reakciu polystyrén vs ipa v takýchto mietach neriešte aj keby sa to dotýkalo je to bezpredmetné.Horšie je keď je polystyrén položený na ipe pod poterom tam je trvalo pritáčaný o ipu je to v nevetranom priestore kde má prístup len málo vzduchu a v priebehu xxx rokov z neho ubudne možno pol milimetera.Dajte nejaké fotto tej trčiacej ipy.

dobre drží polystyrén na IPE? ide o sokel, na ktorom bude kamenný obklad, budú sa dávať kotvy...
220870
23.08.11,19:59
Polystyrén drží na ipe veľmi zle skoro vôbec. respektíve lepidlo ktorým sa lepí polystyrén nedrží na ipe.
Mirkaska
23.08.11,21:04
Polystyrén drží na ipe veľmi zle skoro vôbec. respektíve lepidlo ktorým sa lepí polystyrén nedrží na ipe.
a teraz čo?
220870
23.08.11,21:07
Mirkaska
24.08.11,18:43
Mirkaska
30.08.11,08:40
takto
https://picasaweb.google.com/106567978431169398851/Alfa105?authkey=Gv1sRgCMrm7byq4OXgRg#5637456862744 519330
moli by ste to prosím popísať?
ako teda ošetriť - izolovať toto miesto bez použitia ipy, kedže ideme zatepľovať EPS?