katinka81
23.08.11,09:43
prosim vas poradte mi - kupila som si take male multifunkcne zariadenie - tlaciaren,skener, kopirka v jednom a neviem ako to dat dokopy s notebookom. budem potrebovat asi kupit este nejaky kabel, ktorym ich spojim? aky kabel to je? a koncovky by mali byt asi usb na nom? nevyznam sa v tom vobec...pre info notebook je zn. fujitsu siemens a tlaciaren - hp deskjet 1050. vopred dakujem za rady!
katinka81
23.08.11,10:03
nikto?
KoxXxo
23.08.11,10:38
katinka81
23.08.11,10:49
nemam praveze ziadny, takze taky ako si mi poslal, si mam kupit? su vsetky rovnake tie prepojovacie kable? az zas nekupim zly... vlastne ta hrubsia koncovka pojde do tlaciarne, usb koncovka do pc, potom uz len dam instalacne cd od tlaciarne do notebooka a spustim ho... a malo by to fungovat....
domenico.office
23.08.11,11:16
... usb koncovka do pc, potom uz len dam instalacne cd od tlaciarne do notebooka a spustim ho... a malo by to fungovat....

HP-čka sa inštalujú spôsobom, že sa spustí CD, bez pripojenej tlačiarne, po nainštalovaní potrebného, si inštalácia vyžiada od teba, aby si pripojila tlačiareň do USB portu počítača a po skončení inštalácie príde na rad kalibrácia tlačiarne a skenera.
misoft
23.08.11,17:35
katinka81: pýtaj si v obchode USB prepojovací kábel A-B (A-B pomenovanie jednotlivých konektorov: A = ten širší a plochý, B = ten štvorcovejší. Širší do PC, štvorcový do tlačiarne).
Postup pre HP jednoducho popísal domenico - najskôr z CD ovládače, potom pripojiť tlačiareň (bez toho postupu by PC nevedel, čo má do seba pripojené a čo má s tým robiť). A postupovať podľa inštrukcií, ktoré sa zobrazujú na monitore.
katinka81
25.08.11,11:12
velmi pekne vam dakujem za pomoc!
Soňula
08.09.11,07:23
Ahojte, prosím vás, ja mám takýto problém: mám multifunkčne zariadenie PHILIPS LaserMFD 6020. inštalačne CD je vo Win XP, Vista, potom daľšie CD je v Linuxe. Kúpila som si novy notebook, kde je Windows 7, tam sa mi po nainštalovani CD /Win XP,Vista/ objavuje chybove hlasenie. Pozrela som aj na nete, je tam program na stahnutie pre toto zariadenie vo Win7, len mám obavy, aby som si to dobre nainštalovala. Máte s týmto skúsenosti? Robí sa to takto? Ďakujem
dalid
08.09.11,07:55
to čo si našla, by mal byť ovládať pre tvoju Philips tlačiareň pre Win7. Treba ho inštalovať, pokiaľ máš v PC Win7...
Soňula
08.09.11,08:04
to čo si našla, by mal byť ovládať pre tvoju Philips tlačiareň pre Win7. Treba ho inštalovať, pokiaľ máš v PC Win7...


ahoj, to čo som našla, vôbec nebol ovládač. mám problém, ako vyhladať tento ovladač. Čo mám zadať do internet.vyhladavača: názov zariadenia a Windows7 ? Prosím poraď mi. Dík.
KoxXxo
08.09.11,09:52
Soňula
09.09.11,05:43
Toto by mohlo byť ono. (http://support.sagemcom.com/site/driver/CompanionSuiteProLL2V1_2_6U.exe)


To ale je ono, presne toto som hladala. Veľka vďaka za pomoc. som zvyknuta na tento program, idem si ho nainštalovať.
Farks
09.01.12,18:37
Dobrý večer. Potrebovala by som sa spýtať ohľadom inštalácie tlačiarne do notebooku. Ide o tlačiareň HP Laser Jet M1536. Potrebujem vedieť ako zistím IP adresu tej tlačiarne? Notebook mám pripojený cez wifi.
Ďakujem za čas.
Vlado40
09.01.12,18:44
Pripoj si tlačiareň k NTB káblom USB a nainštaluj si ovládače.Ak tlačiareň spojazdníš ,tak ju pripoj k routru sieťovým káblom.Router by jej mal automatický prideliť IP adresu ,ako ju prideľuje aj NTB a tlačiareň by sa mala ukázať v sieti.
Dodatok.Nainštaluj si ovládače a tlačiareň pripoj k USB až keď to PC bude vyžadovať.
Farks
09.01.12,18:50
Lenže k tej tlačiarni usb kábel nemám je tam niečo ako sieťový :) Sú tam také možnosti že buď sa dá nainštalovať usb káblom alebo cez tú ip adresu. Ja sa pýtam asi ako úplny hlupák ale to mám ten sieťový kábel prepojiť s rooterom? ďakujem za trpezlivosť
Vlado40
09.01.12,18:56
Sieťový kábel pripoj k NTB ak nemáš USB kábel a skús nainštalovať tlačiareň.Je lepšie najprv spojazdniť tlačiareň na NTB.Až potom spoj tlačiareň káblom s routrom.
mecky
09.01.12,18:58
prepoj to s routrom,
router automaticky priradi tlaciarni ip, a potom nasledna instalacia na ntb prebehne (mala by) takmer sama
Farks
09.01.12,19:02
Sieťový kábel pripoj k NTB ak nemáš USB kábel a skús nainštalovať tlačiareň.Je lepšie najprv spojazdniť tlačiareň na NTB.Až potom spoj tlačiareň káblom s routrom.
Tak nejako som si myslela, že to funguje aj ja, ale tam pýtam tú IP adresu, ktorú nemám, no nevadí zajtra skúsim zavolať na nejaký hotline (sa pobavia :)) Ďakujem pekne za čas
Farks
09.01.12,19:06
prepoj to s routrom,
router automaticky priradi tlaciarni ip, a potom nasledna instalacia na ntb prebehne (mala by) takmer sama
skúsim, ďakujem