teekanne
23.08.11,12:06
Zdravím všetkých. Potrebovala by som poradiť ohľadom mojej choroby-zápalu priedušiek. Mám vybraté 2 balenia ATB Cedax, celý sirup Hedelix a zlepšenie žiadne. Hlieny neviem ani poriadne vykašľať, dokonca ani hedelix nejak extra nepomohol, len ich cítim pri dýchaní a kašli. Lekárka mi vravela, že pokiaľ nie sú žlté je to ok, ja vlastne ani neviem aké sú. Nemám teplotu, ani bolesti, iba hlieny a chytené hlasivky. Od lekárky som odišla s tým, že som na PN ešte ďalší týždeň, už bez liekov ( poslala ma k alergológovi- bohužiaľ má voľný termín až o mesiac a ja dovtedy nemôžem byť takto). Viete mi poradiť niečo čo by mi mohlo pomôcť, čo máte overené? budem vďačná za každú radu. Ešte by som dodala, že sa liečim dnes 8deň
BXLmiami
23.08.11,10:08
Calcium s vyššími dávkami C vitamínu,najlepšie typ s pomalým vstrebávaním,Homeovox 4x 1 tb,to sú homeopatiká,lipový čaj.
teekanne
23.08.11,10:23
ďakujem za odpoveď, mohl by byť aj kalciový sirup? ten mám momentálne aj doma. Čo sa týka vitamínu C, beriem zatiaľ klasicky celaskon 4tab denne (treba vymenit?) Homeovox je dostat kupit aj v lekarni,alebo iba v specializovanej predajni?
BXLmiami
23.08.11,11:05
Vymeniť,pretože klasický Celaskon niečo spotrebuješ,zvyšok vyčúraš.Kalciový sirup môže byť.
teekanne
23.08.11,11:11
ďakujem
plada
23.08.11,12:00
Ja som bola tiež zahlienená a pomohol mi solmucol, taký prášok, dáva sa do vody. Stav sa mi rapídne zlepšil, sama cítim, že priedušky mám už na 80% odhlienené. Inak ten solmucol dostaneš bez predpisu. Stojí asi 4 eurá.
Prajem skoré uzdravenie
teekanne
24.08.11,06:31
ďakujem obom. Homeovox mám už doma, dnes si ho začnem dávať. Hlieny mi uz v podstatnej miere ustúpili, skôr mám teraz suchý kašel.Najhoršie je, že aj keď hlieny už nemám, cítim sa horšie, viac mám chytené hlasivky a cítim aj bolest n apriedusnici, nie stále len ked smrkám a kaslem. človek chorobu asi cíti. Inak stále len lenžím, čo ja nezvyknem a choroba stále nie je preč:-( už som z toho celkom zúfalá
evuš
24.08.11,06:45
ďakujem obom. Homeovox mám už doma, dnes si ho začnem dávať. Hlieny mi uz v podstatnej miere ustúpili, skôr mám teraz suchý kašel.Najhoršie je, že aj keď hlieny už nemám, cítim sa horšie, viac mám chytené hlasivky a cítim aj bolest n apriedusnici, nie stále len ked smrkám a kaslem. človek chorobu asi cíti. Inak stále len lenžím, čo ja nezvyknem a choroba stále nie je preč:-( už som z toho celkom zúfalá

Skús ešte taký "babský" recept : 2 dl mlieka priviesť skoro do varu s lyžičkou medu a lyžičkou čerstvého postrúhaného chrenu, užívať 2-3 krát denne /piť čo najteplejšie/
teekanne
24.08.11,07:04
Rada by som, ale bohužiaľ mlieko piť nemôžem, pretože ho hneď dám zo seba von.
Bella85
24.08.11,15:01
Zdravím. Na tvoje problémy so zápalom priedušiek je jeden super liek, ktorý kúpiš v lekárni aj bez predpisu, volá sa Wobenzym. Hlavne ti pomôže s vykašliavaním hlienov a tiež zvýši účinky antibiotík a teda pomáha k rýchlejšiemu uzdraveniu
pasuliatko
24.08.11,19:09
Ambrobene... tbl sú veľmi dobré mne vždy pomohli...
lujza.j
24.08.11,19:33
Zdravím. Na tvoje problémy so zápalom priedušiek je jeden super liek, ktorý kúpiš v lekárni aj bez predpisu, volá sa Wobenzym. Hlavne ti pomôže s vykašliavaním hlienov a tiež zvýši účinky antibiotík a teda pomáha k rýchlejšiemu uzdraveniu

http://www.wobenzym.sk/
teekanne
25.08.11,05:52
AHojte, dakujme vsetkym za odpovede:-) Mam sa o nieco lepsie, ATB uz neberiem dobrala som aj druhe balenie. Hlieny ako tak ustupili, co-to este vykaslem,ale uz to nie je vela. Vcera som bola na ORL tam mam vsetko ok, a moja obvodna ma nanutla aj k alergologovi. Na ORL mi dali antihistaminika, kedze hlasivky stale nemam ok a stale sa aj tak necitim dobre. No uvdime.