1a4ter
23.08.11,14:15
Ahojte všetci. Prosím o radu. Už neviem kam ďalej. Kúpil som Nano Station 5 Loco pre 5 GHz siete. Nastavil som ho ako klienta, aj miestne nastavenie a už aj všetko možné a stále mi to nevie zosnímať žiadnu sieť. Poslal som to na reklamáciu, ale bol som nútený kúpiť druhú stanicu. Tá robí to isté. Mala by rozpoznať aj 2,4GHz siete ak sa nemýlim. Neviem teraz kde je problém. Má s tým niekto skúsenosti. K zariadeniu nedodávajú žiadny manuál a na nete to nie je tiež nič moc. ďakujem za odpovede
Fero11
23.08.11,16:58
popis ako to mas nastavene (neviem na 100% ci to zachyti aj 2,4GHz)
Na karte main v polozke tools mas site survey, tak skus co ti najde
1a4ter
24.08.11,07:34
Ked dám site survey tak mi tam nenájde žiadne siete. Napadlo ma že to možno nesníma 2,4GHz siete, ale čo som počul tak že by to malo isť. Nastavoval som už viacej takýchto staníc a nikdy som nemal takýto problém.
Fero11
24.08.11,12:22
Nastav wireless mode na station. Ale ved ked si ich viac kusov nastavoval, tak by nemal byt problem.
NS5 loco podla standardu 802.11a je na pasmo 5GHz. Ja ak dam site survey, tak najde len 5GHz siete a pochybujem aby v okoli nebola ziadna 2,4GHz
Ako som pisal v Basic Wireless Settings si nastav mod station a ESSID daj select, podla toho si vyberies najdenu siet (pokial nema ESSID skryte).
Este sa skus pozret na polozku IEEE 802.11 Mode: ci tam nemas aj B,G, lebo ja mam len A, cize len 5GHz
Este by som mozno pripomenul na zalozke advanced a Antenna Settings: si skus zmenit polarizaciu, prtoze mozno mas horizontalnu a nic ti nezachyti
1a4ter
24.08.11,12:25
Tak tam je pes zakopaný. Na IEEE 802.11 Mode mam len možnosť A. Tak v pohode, budem musieť sieťovať s dvoma NS5 loco. Diky za info. myslel som si že to bude asi len v tom že rozpoznáva iba 5 GHz siete.