ZombY
23.08.11,23:37
Ahojte mam nainštalovaný win7 64-bit a pri spustení hocijakej hry sa mi vypne PC .... neviete čo to môže robiť?? PLS :(




parametre pc: procesor intel(R) core(TM)2 duo E7400 2,80Ghz, 4gb Ram ,64-bit os Windows 7 ultimate
KEJKA
23.08.11,22:13
mne sa nezapne - nenaštartuje.
Zoltan Miklos
23.08.11,22:20
iba pri hrach? co tak Word, ci IExplorer? ci prehravanie videa? otastoval si, ci sa pretazuje nejaky komponent, ako napr. procesor, ci pama:t? skusil si preinstalovat drajvre? pripadne preinstalovat DirectX. pozrel si si EventLog, ci tam nenajdes nejaky zaznam na kriticku udalost? vies povedat konkretnu hru, pri ktorej sa ti to stava? more info please :-)
skus ak mas pristup do vnutra krabice, vyskusaj vytiahnut RAMky a nechat bezat pocitac len s jednou kartou, ak bezi, tak tam trcid druhu kartua a takto otestovat vsetky karty RAM.
pocitac sa ti inac vypina okamzite po spusteni hry? mozno by stalo za to sledovat teplotu procesora pri spusteni hry, ci sa ti neprehrieva. ak by sa ti prehrievalo PC, mohol by si skusit otvorit stroj a nechat ho bezat otvoreny.
ZombY
24.08.11,07:22
procesor mi beži bez prehrievania... ja si osobne myslim že či nemam poškodenu ram..... po zapnuti hry mi ide hra asi cca 10 nim potom sa vipne cely pc... pri prehravačoch (video,audio) to nerobi ani pri Worde a expoleri
misoft
24.08.11,15:43
Aplikácie (Word, Explorer, prehrávače) nie sú až tak náročné - preto to zvládne. Pri hrách je to však iné - procesor, graf.karta sa vyťažujú viac (väčší počet výpočtov v CPU i GPU = stúpnu nároky na výkon = nedostatok príkonu zo zdroja. PC (resp. zdroj) sa pred preťažením chráni vypnutím.
Otázka: veľkosť zdroja (koľko wattov)?
Je to desktop (stolný počítač), alebo NB (notebook)?
evula303
26.08.11,04:06
Chcela by somm sa opýta. PC mi ide normálne, len všetky názvy súborov, programov a tak isto texty vo worde sa zmenili na nejaké znaky (štvorčeky, trojuholníky, fajky, krížiky, bodky). Tieto znaky sú aj keď zapnem net a chcem napísať adresu....Čo s tým spraviť? Mám Vistu. Díky za odpovede.
sthruska
26.08.11,04:18
Podľa všetkého sa ti zmenilo "jazykové" nastavenie. Ak sa trocha vyznáš do PC tak si nastav v "Miestne a jazykové nastavenia" všade slovenčinu či Slovensko.
evula303
26.08.11,07:57
lenže ja ani nemôžem nájsť kde to je, lebo všade sú tieto haky-baky
sthruska
26.08.11,08:30
Hm, to ma nenapadlo. Tak buď niekoho kto sa v tom vyzná, alebo reinštalovanie OS.
PS: môžbyť, že si schytala vírus.
evula303
26.08.11,09:53
to napadlo aj mňa, ale antivirák mám tak potom neviem. skúsim preinštalovať systém
KoxXxo
26.08.11,10:08
evula303
26.08.11,13:02
mám vistu
KoxXxo
26.08.11,14:19
To by mohlo fungovať.