Peter Pindroch
24.08.11,11:53
Dobrý deň
Chcel by som Vas poprosit o radu. Mam záujem o kúpu pozemku. Je ale v územnom pláne vedený ako záhrada alebo lúka. Terajší majitelia tento pozemok rozparcelovali na menšie časti a chcú to predať. Keď sa menil územný plán tak vtedy nejavili záujem o predaj ani zmenu plánu. Neviem ale či je toto problém alebo je možné na tomto pozemku stavať resp. ako postupovať aby som na stavbu dostal stavebne povolenie???? Neviete mi povedať ako postupovať v mojom prípade? O pozemok mam veľký záujem. Je možná len nejaká čiastočná zmena územného plánu alebo nejaký doplnok? Alebo musím čakať pokiaľ sa bude robiť nový územný plán? Môže starostka daj len nejaké potvrdenie, že na tomto pozemku je v budúcnosti plánovaná výstavba???

Som z toho dosť nešťastný a ďakujem za každú radu.

Dakujem
Peter
Nandrolon
24.08.11,10:05
stavebný odbor príslušnej obce či jak sa tomu nadáva by mal vydať predbežný súhlas, ktorý platí 2 roky??
Peter Pindroch
24.08.11,10:19
predbezný suhlas na co myslis? Na zmenu uzemneho planu
Nandrolon
24.08.11,11:16
- existuje nejaký predbežný súhlas s budúcou výstavbou na uvedenom pozemku.
mo-nika
01.09.11,13:00
Zisti si, či sa na tom pozemku dá stavať chata. Keďže je to záhrada, mala by sa dať na nej stavať stavať "záhradná chata", resp. celoročne obývateľná chata. Ak sa dá, tak nečakaj, stavaj a následne- keď sa zmení územný plán, tak si ho prekolauduješ na "dom". Bývať v ňom môžeš, aj keď sa to nevolá "dom".
draik
01.09.11,17:50
Je to intravilán? Je to záhrada? Zmena ÚP je zdĺhavá.