Monka 7
24.08.11,13:44
Ahojte poraďáci! chcem sa vás opýtať nie som v tejto mzdovej tematike veľmi zbehlá-mám priateľa, ktorý prestupuje od jedného zamestnávateľa k druhému. U jedného končí dňom 31.08.2011(jeho posledný deň v práci) a u druhého začína až 05.09.2011. Moja otázka je čo vlastne s tými 5-mi dňami medzi 31. a 05-tym septembrom? Má sa zaregistrovať na úrade práce alebo niečo podobné?
Tweety
24.08.11,11:45
Ahojte poraďáci! chcem sa vás opýtať nie som v tejto mzdovej tematike veľmi zbehlá-mám priateľa, ktorý prestupuje od jedného zamestnávateľa k druhému. U jedného končí dňom 31.08.2011(jeho posledný deň v práci) a u druhého začína až 05.09.2011. Moja otázka je čo vlastne s tými 5-mi dňami medzi 31. a 05-tym septembrom? Má sa zaregistrovať na úrade práce alebo niečo podobné?
Dá. ALebo sa prihlási do ZP ako samoplatiteľ.
kn-alka
24.08.11,11:47
buď sa zaregistruje na úrad práce, alebo tých pár dní bude samoplatiteľ, musí sa na to obdobie prihlásiť do zdrav.poisťovne a doplatiť zdravotné poistenie
Monka 7
24.08.11,11:52
Dobre ak by teda sa chcel prihlásiť ako samoplatiteľ-potrebuje nejaké tlačivo...kde by som ho mala hľadať? a do Sociálnej poisťovni nemusí podať také tlačivo len do zdravotnej?ďakujem
zk24
24.08.11,11:54
Dobre ak by teda sa chcel prihlásiť ako samoplatiteľ-potrebuje nejaké tlačivo...kde by som ho mala hľadať? a do Sociálnej poisťovni nemusí podať také tlačivo len do zdravotnej?ďakujem

Zalezi v ktorej zdravotnej poistovni je prihlaseny. ZP ma tlaciva na stranke.

Do Sociálnej poistovne sa nemusi prihlasovat.

Ak by bol VSZP, tak je to toto tlacivo:
http://www.vszp.sk/files/tlaciva/new/Oznamenie_poistenca_platitela_poistneho_nove_vypln itelne2.pdf
kn-alka
24.08.11,11:54
do sociálnej nie, len ak by chcel dobrovoľne sa poistiť.
V akej je zdravotnej poisťovni? každá má vlastné tlačivá
avalik
24.08.11,11:56
Dobre ak by teda sa chcel prihlásiť ako samoplatiteľ-potrebuje nejaké tlačivo...kde by som ho mala hľadať? a do Sociálnej poisťovni nemusí podať také tlačivo len do zdravotnej?ďakujem

na stranke svojej zdravotnej poistovne

ale ja by som sla aj na tych par dni na urad prace sa zahlasit
kn-alka
24.08.11,11:56
tu je napríklad Všeobecná:

http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=40
Monka 7
24.08.11,11:57
Poistený je v Dôvere. Idem sa pozrieť na stránku. Ďakujem vám všetkým veľmi pekne:)