VieraPopluharova
24.08.11,20:43
Prajem pekný deň

nehnevajte sa, že Vás takto verejne prosím, ale potrebovali by sme "onko-pacienti" momentálne dosť súrne darcov krvi skupiny "B Rh negatív" pre našu jednu kolegynku poraďáčku, verím, že sa nenahnevá, že Vás takto prosím bez jej vedomia,ale sama viem ako je táto tekutina veľmi potrebná pre nás pacientov a hlavne táto skupina, mám ju i ja, ale bohužiaľ nemôžem darovať. Takže ak by sa niekto predsa len rozhodol darovať, keby ste mi napísali ss a poslala by som Vám meno, ktoré treba nahlásiť pri darovaní krvi, eventuálne by mohli i ostatné krvné skupiny a viem, že transfúzne stanice si to potom menia. Momentálne je dosť nedostatok krvi, ako takej.

Veľmi pekne všetkým ďakujem za pomoc.

PS: krv môžete darovať kdekoľvek, ako som spomenula stanice si ju vymenia medzi sebou podľa potreby.

Dodatok : kto má naozaj vážny záujem darovať krv môže ju darovať v ktorejkoľvek transfúznej stanici a nahlásiť, že je to pre NOU Klenová Bratislava:momentálne je nedostatok všetkých skupín RH negatív, ale môžu sa darovať i ostatné skupiny.

Kto by takto urobil prosila by som o zaslanie mena darcu a č. krvnej konzervy, ktorú dostanete na štítku, aby som to mohla nahlásiť na NOU Klenová.

Odberné miesta v BA Kramáre a Ružinov
VieraPopluharova
24.08.11,19:29
Posúvam....
JarkaL
24.08.11,20:14
Vierka, Ty si ale beťárka, iste reaguješ na môj príspevok v Tvojej (našej ) téme Onkologické ochorenia.
Áno, vždy v letných mesiacoch je nedostatok krvi, lebo ľudia sú roztrúsení po dovolenkách alebo sa im v lete jednoducho nechce darovať, ale bohužiaľ rôzne operácie v dôsledku nehôd alebo chorôb nepočkajú a u nás onkopacientov je to celoročný problém- liečba nám ničí krv a neverili by ste, ako to človeku pomôže, keď dostane 1-2 sáčky.
Mne museli dať krv minulý týždeň a našťastie ju zohnali za 1 deň, takto pred 2 rokmi mi kôli tomu museli posúvať operáciu a aj keď som zohnala niečo cez 20 darcov, nikto nemal moju skupinu a musela som čakať. Nie je to nič príjemné.
Ale dobrí ľudia sa nájdu vždy a ja som veľmi vďačná, že sú ochotní aj takto pomáhať. Na druhej strane sama som voľakedy bola aktívny darca, nevedela som sa dočkať, kedy prejdú 4 mesiace, aby som už mohla bežať na transfúzku. Človek tam vždy stretol super ľudí a mala som pocit, že to pomáha aj mne - vypustím trocha krvi, vytvorí sa nová, mladšia, že?
Vierka, ďakujem TI, že na mňa myslíš a naozaj budem vďačná všetkým, čo darujú, aj keby to nebola moja skupina, im je to v podstate jedno, hlavne, že prinesiem nejaké potvrdenia, že pre mňa niekto daroval a oni si už vymenia skupiny, ktoré práve potrebujú.
Vierka, ďakujem Ti z celého srdca, som dojatá....
pasuliatko
24.08.11,20:42
kiež by som mohla ja darovať krv tak chodím pravidelne :(
jozka56
24.08.11,20:43
info o potrebnej krvičke posuniem....
rudopp
24.08.11,20:47
Prajem pekný deň

nehnevajte sa, že Vás takto verejne prosím, ale potrebovali by sme "onko-pacienti" momentálne dosť súrne darcov krvi skupiny "B Rh negatív" pre našu jednu kolegynku poraďáčku, verím, že sa nenahnevá, že Vás takto prosím bez jej vedomia,ale sama viem ako je táto tekutina veľmi potrebná pre nás pacientov a hlavne táto skupina, mám ju i ja, ale bohužiaľ nemôžem darovať. Takže ak by sa niekto predsa len rozhodol darovať, keby ste mi napísali ss a poslala by som Vám meno, ktoré treba nahlásiť pri darovaní krvi, eventuálne by mohli i ostatné krvné skupiny a viem, že transfúzne stanice si to potom menia. Momentálne je dosť nedostatok krvi, ako takej.

Veľmi pekne všetkým ďakujem za pomoc.

PS: krv môžete darovať kdekoľvek, ako som spomenula stanice si ju vymenia medzi sebou podľa potreby.


0+

ale už dávnejšie nechcú

PS
Dotiahol som to iba na striebornú
JarkaL
24.08.11,21:45
Ja nemám ani tú bronzovú, aj keď som darovala 21 krát - stratila som preukaz a nechcelo sa mi kôli tomu vybavovať potvrdenia (darovala som na viacerých transfúzkach - KE, TV, BA). Ale medailu nepotrebujem, stačí dobrý pocit.
misoft
24.08.11,22:04
Ja síce len 16x, preukaz mám, na medaile kašlem (zbytočnosť u mňa :D)
pepsikova
25.08.11,03:25
...B -RH neg mám aj ja, ale neviem, či môžem....ale aspoň posuniem...a opýtam sa na seba...
...držím silno palčoky aby sa naša kamka rýchlo poliečila...
rudopp
25.08.11,03:37
Ja nemám ani tú bronzovú, aj keď som darovala 21 krát - stratila som preukaz a nechcelo sa mi kôli tomu vybavovať potvrdenia (darovala som na viacerých transfúzkach - KE, TV, BA). Ale medailu nepotrebujem, stačí dobrý pocit.

Veď ani ja som to (a s tým) nerátal. Aj tak je niekde v šuplíku.
A keď je v čakárni veľa ľudí predbieham inak :D:D:D.

PS
Len kedysi kolegov syn mal nejakú krvnú pliagu a mne niečo z krvi priebežne odstredivkovali = cez 2,5 hodinu som bol napichnutý cez obe ruky do "kolotoča krvi" - - a to mi potom zarátali ako 10 klasických odberov.
Barbara
25.08.11,04:08
ja by som tiež rada, ale mám B+, a alergiu:cool:
Letko
25.08.11,04:47
Veď ani ja som to (a s tým) nerátal. Aj tak je niekde v šuplíku.
A keď je v čakárni veľa ľudí predbieham inak :D:D:D.

PS
Len kedysi kolegov syn mal nejakú krvnú pliagu a mne niečo z krvi priebežne odstredivkovali = cez 2,5 hodinu som bol napichnutý cez obe ruky do "kolotoča krvi" - - a to mi potom zarátali ako 10 klasických odberov.

To si asi daroval krvnú plazmu.
pepsikova
25.08.11,05:57
...šup na slniečko...keby náhodou niekto...
VieraPopluharova
25.08.11,06:26
Ďakujem všetkým čo sa ozvali, zistím, ktoré transfúzne stanice potrebujú akú krv a dám to sem na poradu.
Keďže naša JarkaL sa prezradila sama, že je to pre ňu, tak aspoň vidíte, že je to potrebné pre konkrétneho človeka, jedného z nás. Môj manžel pôjde na bud. týždeň, práve mu vychádza odber, doteraz hlásil na mňa, ja momentálne nepotrebujem, takže nahlási JarkuL.
Budem veľmi vďačná každému kto bude ochotný ísť darovať.

Zatiaľ pekne ďakujeme a prajem všetkým krásny deň.

Viera
rudopp
25.08.11,06:52
To si asi daroval krvnú plazmu.

Nechcel som tak otvorene :):):).
willma
25.08.11,08:04
mrzí ma, ale funkčná budem až v novembri - pri poslednom separovanom odbere sa niečo pobabralo a lekár nedoporučil skôr.
VieraPopluharova
25.08.11,08:10
mrzí ma, ale funkčná budem až v novembri - pri poslednom separovanom odbere sa niečo pobabralo a lekár nedoporučil skôr.

Ďakujem, že si sa ozvala, to nevadí, v prípade, že nepotrebuješ darovať v novembri niekomu konkretnemu, poprosím Ťa ak by si to mohla darovať na NOU Klenová a nahlásiť mi to, ostatné vybavím ja.
Krvičku potrebujeme stále a máme jej nedostatok, možno Jarke L dajú teraz od niekoho iného a potom Tvoju tiež dajú kto ju bude potrebovať, tento zámenný systém funguje bežne.
Vopred veľká vďaka.

Viera.
willma
25.08.11,08:22
Vierka, viem o čom hovoríš - chodím presne pre tento typ pacientov , na zavolanie z transfúzky a pre konkrétneho pacienta.
Zita5
25.08.11,08:48
Dievčatá, opakovane chcem napísať...že máte môj obdiv .Na iné slová sa ani nezmôžem.Čítam Vás a veľa krát som veľmi dojatá.Tak mi dovoľte aspoň takto vyjadriť môj obdiv a želám veľa veľa síl a krásnych slnečných dní.
JarkaL
25.08.11,09:40
Tuším mi už ani tú krv netreba, vliali ste do mňa toľko lásky a energie, že je mi hneď lepšie. Všetci ste úžasní.:):):)
Deganova
25.08.11,09:57
Každého priateľa môžeme o niečo poprosiť... urobí to z PRIATEĽSTVA, ale keď poprosíme najlepšieho priateľa ... urobí to z LÁSKY... prajem Vám okolo seba len tých najlepších priateľov... ak by som mohla išla by som darovať, ale vzhľadom k zdravotnému stavu to nejde, takže aspoň takto...
beatam
25.08.11,15:52
Tiež som majiteľkou tejto "uzkoprofilovej" skupiny. Ja ju žiaľ tiež nemôžem darovať, ale v NOU som jej dostala litre. Pri každej transfúzii som bola vďačná, že si niekto našiel ten čas a ochotne daroval "kus seba" pre pomoc a záchranu niekoho neznámeho. Preto všetkým darcom krvi patrí moja veľká vďaka a obdiv. Keby neexistovali, už tu nie som ani ja ..... Ďakujem Vám
mzdarka renca
25.08.11,16:19
aj ja mám B rh neg. a preto ma veľmi mrzí, že som ešte nie úplne zdravotne v poriadku, inak by som bez váhania pre Jarku túto maličkosť urobila.
Jarka, strašne ma to mrzí a štve:mee:
JarkaL
25.08.11,17:34
aj ja mám B rh neg. a preto ma veľmi mrzí, že som ešte nie úplne zdravotne v poriadku, inak by som bez váhania pre Jarku túto maličkosť urobila.
Jarka, strašne ma to mrzí a štve:mee:
Nevadí, ďakujem Ti aj tak, hlavne sa drž, aby si bola v poriadku.
Inak mne veľmi pomohla Tvoja akcia - guláš v Pezinku, doteraz mám krásne spomienky a keď mi nie je dobre, myslím na Vás a na tú náladu, čo tam bola. Ani sama nevieš, ako si mi pomohla.
buchač
25.08.11,17:49
ja by som tiež rada, ale mám B+, a alergiu:cool:
...hm .......čo všetko ja mám.........kua ...:rolleyes:

Respektíve , čo nemám....:confused:

Tuším mi už ani tú krv netreba, vliali ste do mňa toľko lásky a energie, že je mi hneď lepšie. Všetci ste úžasní.:):):)
...ale treba , treba ........



.........tak nemudruj ......:)
mzdarka renca
25.08.11,18:21
Nevadí, ďakujem Ti aj tak, hlavne sa drž, aby si bola v poriadku.
Inak mne veľmi pomohla Tvoja akcia - guláš v Pezinku, doteraz mám krásne spomienky a keď mi nie je dobre, myslím na Vás a na tú náladu, čo tam bola. Ani sama nevieš, ako si mi pomohla.

Jarka, ak budem zase v poriadku, určite niečo znovu vymyslíme a zorganizujeme a už teraz sa teším, lebo aj mne bolo s tebou a s ostatnými poraďákmi úžasne a na tvoj krásny spev dodnes spomínam;):). Takže sa lieč a šetri sa, aby si nám zase mohla zaspievať;):).
VieraPopluharova
25.08.11,18:26
Jarka, ak budem zase v poriadku, určite niečo znovu vymyslíme a zorganizujeme a už teraz sa teším, lebo aj mne bolo s tebou a s ostatnými poraďákmi úžasne a na tvoj krásny spev dodnes spomínam;):). Takže sa lieč a šetri sa, aby si nám zase mohla zaspievať;):).

Renči,

ale ak máš nejakých známych s hoci akou krvnou skupinou a sú ochotní a môžu darovať krv, keby boli takí dobrí a darovali postup popísaný v zadaní.Transfúzky si to potom menia.

Ďakujeme.
VieraPopluharova
25.08.11,18:30
Všetkým pekný večer,

naozaj Vás veľmi pekne prosím , ktokoľvek môže a chce darovať krv, keby bol taký dobrý a daroval pre NOU Klenová, majú nedostatok hlavne RH faktor negatív, ale potrebujú všetky skupiny a všetky faktory. Stačí ísť kedykoľvek.

PROSÍÍM !!!!!!!

a zároveň ďakujem.
Podrobné info u mňa.

V.
mzdarka renca
25.08.11,18:34
Renči,

ale ak máš nejakých známych s hoci akou krvnou skupinou a sú ochotní a môžu darovať krv, keby boli takí dobrí a darovali postup popísaný v zadaní.Transfúzky si to potom menia.

Ďakujeme.
no z rodiny B neg. má len môj synovec, zajtra mu zavolám, či si nájde čas.......aký je postup? musí ísť na nejaké vyšetrenia, či na mieste odberu ho vyšetria?
tictac7
25.08.11,19:07
Veď ani ja som to (a s tým) nerátal. Aj tak je niekde v šuplíku.
A keď je v čakárni veľa ľudí predbieham inak :D:D:D.

PS
Len kedysi kolegov syn mal nejakú krvnú pliagu a mne niečo z krvi priebežne odstredivkovali = cez 2,5 hodinu som bol napichnutý cez obe ruky do "kolotoča krvi" - - a to mi potom zarátali ako 10 klasických odberov.

...že aký macher ;) ja mám regulérnych 42 odberov bez plakety (kašlem na to - zmena bydliska, mena, transfúziek... - veeeľmi pochybujem, že mi to niekedy pomôže), ale do ľavej ma ešte nenapichli... :) - dala som si skúšať pár-krát - mesiac som vyzerala ako pravý feťák :---
VieraPopluharova
25.08.11,19:11
no z rodiny B neg. má len môj synovec, zajtra mu zavolám, či si nájde čas.......aký je postup? musí ísť na nejaké vyšetrenia, či na mieste odberu ho vyšetria?

Renči,

stačí ak pôjde na niektoru transfuznu stanicu buď na Kramare, alebo na Antolsku , nahlasi, že chce darovať krv pre NOU Bratislava, tam ho vyšetria a ak bude môcť darovať, odoberú mu ju a daju mu lístok s číslom konzervy, ak by zabudli, treba si ho pýtať a nahlásiť mi potom meno darcu a č. konzervy krvnej.
Vďaka za ochotu.
V.
tictac7
25.08.11,19:13
Tuším mi už ani tú krv netreba, vliali ste do mňa toľko lásky a energie, že je mi hneď lepšie. Všetci ste úžasní.:):):)

neboj, pôjdem, síce pozitív, ale na výmenu Ti dajú.... stačí 2.9.? Inak, mám v zásobe pár nulkárov pozitív (...som pred pár rokmi zháňala pre priateľa a niektorí ostali pravidelní :) )
VieraPopluharova
25.08.11,19:16
neboj, pôjdem, síce pozitív, ale na výmenu Ti dajú.... stačí 2.9.? Inak, mám v zásobe pár nulkárov pozitív (...som pred pár rokmi zháňala pre priateľa a niektorí ostali pravidelní :) )

Stačí moja a zídu sa i nulky, budeme veľmi vďační, môžeme sa len úprimne poďakovať a modliť sa zato aby si Ty ani Tvoji priatelia nikdy túto drahocennú tekutinu nepotrebovala.

Srdečná vďaka V.
tictac7
25.08.11,19:22
Renči,

stačí ak pôjde na niektoru transfuznu stanicu buď na Kramare, alebo na Antolsku , nahlasi, že chce darovať krv pre NOU Bratislava, tam ho vyšetria a ak bude môcť darovať, odoberú mu ju a daju mu lístok s číslom konzervy, ak by zabudli, treba si ho pýtať a nahlásiť mi potom meno darcu a č. konzervy krvnej.
Vďaka za ochotu.
V.

...len taká medziotázka: Na Antolskej opäť berú? To som nevedela. Dlhé roky som chodila na Partizánsku, raz som bola na Antolskej (keď zrušili Partiánsku), potom, po štyroch mesiacoch, keď som tam prišla, aj tam to bolo zrušené, pár krát som bola na Kramároch, ale chodím do Ružinova.... Inak, keď Antolská funguje - z mojich skúseností, bol lepší personál ako na Kramároch. Keď, ale treba ísť na Kramáre, pre dobrého človeka, rada :) Adriana
VieraPopluharova
25.08.11,19:26
...len taká medziotázka: Na Antolskej opäť berú? To som nevedela. Dlhé roky som chodila na Partizánsku, raz som bola na Antolskej (keď zrušili Partiánsku), potom, po štyroch mesiacoch, keď som tam prišla, aj tam to bolo zrušené, pár krát som bola na Kramároch, ale chodím do Ružinova.... Inak, keď Antolská funguje - z mojich skúseností, bol lepší personál ako na Kramároch. Keď, ale treba ísť na Kramáre, pre dobrého človeka, rada :) Adriana

Oprava samozrejme Ružinov....
VieraPopluharova
26.08.11,06:29
Posúvam ......

a ak Vás môžem ešte raz poprosiť môžu to byť i ostatné krvné skupiny, je pravda, že momentálne veľký nedostatok 0- a B-!!!

ďakujem
Barbara
26.08.11,06:50
[QUOTE=buchač;1834159]...hm .......čo všetko ja mám.........kua ...:rolleyes:



moja lekárka mi povedala, že nemôžem darovať, nakoľko mám alergiu, no však to je jasné, že okrem alergiu mám aj všetko možné, od depky , cez tuky:D:D:D až ................:D a verte mi, že ma to mrzí a veľmi, že nemmôžem pomôcť aj ja:(

Holky a Chlapci ste úžasní, aj z tohto vidno, že sme ozajstná rodinka užitočná;):)
mzdarka renca
26.08.11,06:56
tu prilepím zoznam transfúznych staníc na Slovensku, je ich 12

http://www.ntssr.sk/kde-darovat-krv/bratislava-kramare
pepsikova
26.08.11,11:47
...som prosbu o krvičku hodila aj na markizácky fejsbuk..keď mi už telky ani neodpovedali...
VieraPopluharova
26.08.11,11:52
Pepsi,

ďakujeme, si poklad, ja som to hodila i na facebook darcov krvi, už sa mi ozvala adminka B- a sľubila pomoc, taktiež som to poslala i 0-károm.
Katy a R
26.08.11,11:59
.. ja ešte doplním, že darovať s dá aj na HTO v nemocniciach ... neviem síce, či všade, ale u nás robia odbery - aj keď len raz do týždňa (aktuálne info;))
netreba cestovať ´daleko;)
VieraPopluharova
26.08.11,12:04
Pekný deň všetkým,

takže okrem prísľubu niektorých našich poraďakov sa mi podarilo zohnať cez facebook "MOJA KRVNA SKUPINA" darcov skupiny B- a skupiny 0-. Darcovia B- budú odovzdávať na NOU Klenová lístočky s menom našej Jarmilky a ostatní darujú všetkým onkologickým pacientom.

V.
GabiZ
26.08.11,12:06
[QUOTE=buchač;1834159]...hm .......čo všetko ja mám.........kua ...:rolleyes:



moja lekárka mi povedala, že nemôžem darovať, nakoľko mám alergiu, no však to je jasné, že okrem alergiu mám aj všetko možné, od depky , cez tuky:D:D:D až ................:D a verte mi, že ma to mrzí a veľmi, že nemmôžem pomôcť aj ja:(

Holky a Chlapci ste úžasní, aj z tohto vidno, že sme ozajstná rodinka užitočná;):)


....takisto nemôžem byť darca a tiež ma to mrzí, ale chcela by som touto cestou popriať všetkým, ktorí sa angažujú za túto záležitosť veľa zdaru. ;) A hlavne aby tých darcov bolo čo najviac:) Čo som mohla bolo aspoň to, že som známych upozornila na túto akciu, tak snáď pomôžu.
JarkaL
26.08.11,13:46
neboj, pôjdem, síce pozitív, ale na výmenu Ti dajú.... stačí 2.9.? Inak, mám v zásobe pár nulkárov pozitív (...som pred pár rokmi zháňala pre priateľa a niektorí ostali pravidelní :) )

Jasné, že stačí, ďakujem Ti veľmi pekne za ochotu. Píšem Ti ss.
avalik
28.08.11,10:52
nemozem darovat, ale aspon posuvam
Valcake
29.08.11,20:04
...ja som tiež potrebovala tú vzácnu tekutinu a som veľmi rada, že neboli žiadne problémy. Bohužiaľ, ja darovať nemôžem kvôli inf.žltačke. Držím však palce Jarke aj ostatným...
adi11
29.08.11,20:29
tiez by som mile rada pomohla, ale nemozem darovat kvoli inf.zltacke
VieraPopluharova
02.09.11,07:24
Prajem všetkým pekný deň,

dovoľte, aby som Vám oznámila a zároveň sa poďakovala
našim darcom, ktorých budem priebežne zverejňovať podľa toho ako sa mi budú hlásiť.
Dnes veľmi pekne ďakujeme:

Lucke Červenkovej

ktorá , práve dnes darovala svoju krvičku JarkeL.
VieraPopluharova
02.09.11,08:40
Ešte by som chcela všetkých upozorniť, tí čo by mali záujem a pôjdu darovať krv, keby nahlásili meno našej Jarky: Jarmila Lipčaková NOU KLenová a potom mi spätne do ss poslali č. krvnej konzervy, aby som to mohla hlasiť na NOU Klenová, bez konkretneho mena transfuzna stanica odmieta posielať krv na NOU Klenová.

Všetkým vopred ďakujem.
JarkaL
20.09.11,18:38
Ahojte, ďakujem Vám všetkým. Dnes mi dali ďalšiu konzervu krvi, lebo hemoglobín bol len 70, takto sa ťažko hýbe, nieto robí DPH... Zajtra mi dajú ďalšiu konzervu, snáď budem silnejšia, zatiaľ som slabá ako muška.
Ste zlatí, ďakujem Vám za seba aj za ostatných, čo tiež potrebujú krv.
verkaz
20.09.11,18:54
Hoci nemôžem byť už darcom, je krásne, že sú na porade takí skvelí ľudia, ktorí pomôžu keď je to potrebné. Jarka drž sa. Prajem skoré uzdravenie.
JarkaL
21.09.11,03:20
Ďakujem.
VieraPopluharova
20.10.11,20:16
Prajem všetkým pekný večer,

chcela by som poprosiť všetkých poraďákov, ktorí môžu darovať to najcennejšie majú - krv, aby tak urobili pre našu JarkuL, opäť potrebuje trošku dopustiť pohonné látky.
Tí, ktorí nemôžu a maju známych čo chodia darovať krv mohli by ich poprosiť. Jarka potrebuje krvičku skupiny "B Rh negatív"no môže byť i iná, transfúzne stanice si to dokážu zameniť. Stačí ak pôjdete do akejkoľvek transfúznej stanice a nahlásite, že je to pre Jarku Lipčákovú NOU Klenová a je to súrne.

Všetkým pekne vopred ďakujem.
osky
23.10.11,19:01
ahojte.
ja sice taku krv nemam/mam A pozitiv/ a nikdy som este ani nedarovala,ale keby som mohla niekomu pomoct,dala by som sa na to.

len ma zaujima,ako je to mozne prakticky-mozem darovat na SK krv,ked zijem v Rakusku a na SK si neplatim ziadne poplatky,nemam karticku poistenca.....skratka poistena som len v Rakusku.
musela by som daco platit za odber na SK alebo ako by to bolo?viete.ciste teoreticky.
VieraPopluharova
23.10.11,19:06
osky, neviem hneď odpovedať, ale určite to zajtra zistím.
cimocimo
26.10.11,12:48
Bohu žiaľ, ale pre zdravotný stav už nie. Dal som 58x. Dúfam,že a nájdu dobrí ľudia a pomôžu Vám.
JarkaL
27.10.11,18:56
Tak to je chvályhodné, v mojich očiach si hrdina.
hnedoočka
02.11.11,09:15
Zaujímalo by ma, či sa na transfúzke niekto z vás stretol s takým problémom:

manžel išiel darovať krv / ináč chcela som i ja so synom, no nemohli sme z objektívnych príčin/ ,dala som mu meno našej Jarky.Dokonca chcel zobrať so sebou kolegyne ,ktoré majú krvnú skupinu "0".
teraz mi volal a som doslova zdesená z toho, že biznis vládne nad ľudskou pomocou: bolo mu vysvetlené, že to nie je tak jednoduché ,ako v minulosti, lebo teraz každá nemocnica má svoj biznis, rieši vlastné náklady a keby transportovali krv do Bratislavy, tak by nemuseli mať preplatené náklady na transport, resp. každá nemocnica má iné tarify a bratislavská by im to nemusela uznať.

Vraj jedine tak, že by mali dohodu s transfúzkou v Blave ,že tie náklady im v plnej výške preplatí ,aby nemocnica- už mi to príde ako biznis centrum- nebola v takom prípade stratová.......

Vraj ide najprv o náklady a pacient je kdesi až na konci......
Podobné problémy mali i s krvou do Košíc....tak neviem, to Jarke musí dať krv len bratislavčan?:mad:

ináč je tam syn,keby pozháňal kámošov ,i známy, čo chodí pravidelne darovať.....skúsim ešte cez nich.

Ale táto správa ma aj tak zabila.....ľudia sú darcami bez nároku na odmenu, niekedy na úkor dovolenky a oni takto?:confused:
Katy a R
02.11.11,09:32
.. u nás žiadne problémy neboli (dve miesta odberu) ... že je to v poriadku - zapísali si meno a NOU Klenová - a hotovo!
(ale aj Vierka P to nahlásila ;))
VieraPopluharova
02.11.11,19:55
Áno,

tak som bola informovaná z centrálne transfúznej stanice a doposiaľ s tým nebol žiadny problém, možno teraz keď lekári štrajkujú je problém, ale naozaj darovali ľudia i z iných krajov SR, nahlásili mi č. krvnej konzervy, alebo niekde stačilo len nahlásiť Jarkine meno a nebol problém. Priebežne si to overujem na hematologii na NOU Klenová.

V.
VieraPopluharova
02.11.11,20:01
Zaujímalo by ma, či sa na transfúzke niekto z vás stretol s takým problémom:

manžel išiel darovať krv / ináč chcela som i ja so synom, no nemohli sme z objektívnych príčin/ ,dala som mu meno našej Jarky.Dokonca chcel zobrať so sebou kolegyne ,ktoré majú krvnú skupinu "0".
teraz mi volal a som doslova zdesená z toho, že biznis vládne nad ľudskou pomocou: bolo mu vysvetlené, že to nie je tak jednoduché ,ako v minulosti, lebo teraz každá nemocnica má svoj biznis, rieši vlastné náklady a keby transportovali krv do Bratislavy, tak by nemuseli mať preplatené náklady na transport, resp. každá nemocnica má iné tarify a bratislavská by im to nemusela uznať.

Vraj jedine tak, že by mali dohodu s transfúzkou v Blave ,že tie náklady im v plnej výške preplatí ,aby nemocnica- už mi to príde ako biznis centrum- nebola v takom prípade stratová.......

Vraj ide najprv o náklady a pacient je kdesi až na konci......
Podobné problémy mali i s krvou do Košíc....tak neviem, to Jarke musí dať krv len bratislavčan?:mad:

ináč je tam syn,keby pozháňal kámošov ,i známy, čo chodí pravidelne darovať.....skúsim ešte cez nich.

Ale táto správa ma aj tak zabila.....ľudia sú darcami bez nároku na odmenu, niekedy na úkor dovolenky a oni takto?:confused:

Tak toto som ešte nepočula, resp. som sa s tým nestretla, naozaj, pretože nejde o priamo krv , ktorú Vy darujete, že tá by sa previezla, transfúzne stanice si to medzi sebou nahlasujú a menia si podľa potreby, ale vždy sa k pacientovi dostane krvná konzerva skupiny, ktorú potrebuje a s menom darcu, dokonca sa môže darovať i iná krvná skupina a tie si tiež zadeľujú transfúzne stanice podľa požiadavky nemocnice, takže to funguje v podstate tak, že darujete krv, nahlásite meno pre koho to je a pre ktorú nemocnicu a zbytok je na menežmente transfúznych staníc ale počet krvných konzerv na meno Jarky musí sedieť a toľko koľko darcov jej darovalo toľko ich musí dostať ak ich potrebuje.
V prípade, že by ich nebolo treba, urobia sa z nich krvné deriváty, ktoré je možno skladovať dlhšie a budú pre iných ľudí, ktorí ich taktiež potrebujú.
osky
02.11.11,20:05
Zaujímalo by ma, či sa na transfúzke niekto z vás stretol s takým problémom:

manžel išiel darovať krv / ináč chcela som i ja so synom, no nemohli sme z objektívnych príčin/ ,dala som mu meno našej Jarky.Dokonca chcel zobrať so sebou kolegyne ,ktoré majú krvnú skupinu "0".
teraz mi volal a som doslova zdesená z toho, že biznis vládne nad ľudskou pomocou: bolo mu vysvetlené, že to nie je tak jednoduché ,ako v minulosti, lebo teraz každá nemocnica má svoj biznis, rieši vlastné náklady a keby transportovali krv do Bratislavy, tak by nemuseli mať preplatené náklady na transport, resp. každá nemocnica má iné tarify a bratislavská by im to nemusela uznať.

Vraj jedine tak, že by mali dohodu s transfúzkou v Blave ,že tie náklady im v plnej výške preplatí ,aby nemocnica- už mi to príde ako biznis centrum- nebola v takom prípade stratová.......

Vraj ide najprv o náklady a pacient je kdesi až na konci......
Podobné problémy mali i s krvou do Košíc....tak neviem, to Jarke musí dať krv len bratislavčan?:mad:

ináč je tam syn,keby pozháňal kámošov ,i známy, čo chodí pravidelne darovať.....skúsim ešte cez nich.

Ale táto správa ma aj tak zabila.....ľudia sú darcami bez nároku na odmenu, niekedy na úkor dovolenky a oni takto?:confused:

ludsky zivot uz v dnesnej dobe nema ziadnu cenu.......je to ozaj smutne.
hnedoočka
02.11.11,20:56
Tak toto som ešte nepočula, resp. som sa s tým nestretla, naozaj, pretože nejde o priamo krv , ktorú Vy darujete, že tá by sa previezla, transfúzne stanice si to medzi sebou nahlasujú a menia si podľa potreby, ale vždy sa k pacientovi dostane krvná konzerva skupiny, ktorú potrebuje a s menom darcu, dokonca sa môže darovať i iná krvná skupina a tie si tiež zadeľujú transfúzne stanice podľa požiadavky nemocnice, takže to funguje v podstate tak, že darujete krv, nahlásite meno pre koho to je a pre ktorú nemocnicu a zbytok je na menežmente transfúznych staníc ale počet krvných konzerv na meno Jarky musí sedieť a toľko koľko darcov jej darovalo toľko ich musí dostať ak ich potrebuje.
V prípade, že by ich nebolo treba, urobia sa z nich krvné deriváty, ktoré je možno skladovať dlhšie a budú pre iných ľudí, ktorí ich taktiež potrebujú.

Vierka, meno i nemocnicu mal na lístku, tak nechápem.Sám mi volal do práce, čo mu povedali.Možno ,ak budeš niekedy s nimi v kontakte, mohla by si sa na to spýtať, aké majú skúsenosti s michalovskou transfúzkou.
JarkaL
04.11.11,16:55
Včera mi dali ďalšiu konzervu, ešte nie som ako rybička, ale cítim sa omnoho lepšie.
Ďakujem Vám.
VieraPopluharova
13.11.11,19:51
Pekný večer.

najskôr Jarka, som rada, že Ti je lepšie, ak ešte treba krvičku len mi daj vedieť,
hnedoočka : moja neviem prečo mu takto povedali, keď pre michalovskú transfúzku platí to čo pre iné, nahlásia do centrálnej transfúznej stanice, že je to priamo na meno, i keď priamo tato krvná konzerva nepocestuje do BA, centrálna transfúzna stanica poskytne v BA krvnú konzervu iného darcu s Jarkinou skupinou a tá z michalovskej ostane pre potrebu v Michalovciach.
Ide len o to , aby bolo dostatok darcov a Jarka sa dozvie od koho ta krvička je, to znamená od Vás, to je bežný postup centrálnej evidencie.
Volala som si na hematologiu na NOU BA, asi si splnili povinnosť, pretože v tomto čase som mala nahlásených len 2 darcov a bolo tam pre Jarku to znamená nepriamo od Tvojho manžela a ešte jedného anonymného.
Ďakujem za každého nového darcu, môže byť hoc aká skupina i keď najlepšie by bola Jarkina.

Vaša V.
veruska
15.11.11,17:17
Pekný večer,
dnes bol manžel aj s kolegom darovať krv, tak som im dala lístok s menom Jarky. Sestrička z nitrianskej transfúzky nenamietala, poznačila si meno, nemocnicu a že v poriadku.
VieraPopluharova
21.11.11,11:25
Veruska,

veľmi pekne ďakujem i v mene Jarky ,ktorá krvičku potrebuje.

V.
tictac7
21.11.11,11:54
Veruska,

veľmi pekne ďakujem i v mene Jarky ,ktorá krvičku potrebuje.

V.

Ahoj, Vierka,

ani som si nevšimla, že to je ešte stále aktuálna akcia. Ja opäť pôjdem posledný decembrový-prvý januárový týždeň (to vieš, odstup nejaký musím dodržať), tak sa Ti potom ozvem, či ešte bude treba pre Jarku. ...a možno sa ku mne pridá aj kolegyňa, už chcela aj predtým, len najskôr bola tehotná, potom kojila, ale teraz už malý bude mať dva roky, tak by už mohla ísť ;)
VieraPopluharova
01.12.11,15:06
Pekný večer všetkým,

nehnevajte sa, ale dávam to i sem, prosím buďte teraz v myšlienkach pri našej Jarke L, ktorej sa veľmi zhoršil zdravotný stav...:mee:

Ďakujem Vám všetkým, ktorí Ste jej poskytli to najcennejšie čo Ste mali.
danushka
02.12.11,11:43
Zbohom Jarka, lúčim sa s Tebou ako s výnimočne skromným a pokorným bojovníkom veľkého srdca.
Daj Bože Jarke spokojného odpočinku a veľa síl pozostalým, budú ju potrebovať.
:mee::mee::mee:
osky
02.12.11,14:22
smutne.nech nam odpociva v pokoji-uz ju nic neboli.
Katka01
22.01.12,15:29
Ahoj Jarka, je od teba slachetne, ze chodis pravidelne darovat krv. Ty ziaden preukaz na plaketu nepotrebujes, oni maju v pocitaci pri tebe zaevidovany presny pocet bezplatnych odberov. Ked pojdes najblizsie darovat krv, pri tom okienku kde dostavas gastrac povedz, ze uz mas tento pocet odberov a ze mas zaujem o udelenie plakety. Ty mas narok uz aj na striebornu, nielen bronzovu. Neviem, ako to spravia v tvojom pripade, ci ti daju naraz obe plakety, alebo tam zajdes na dva krat (takuto ceremoniu robia len raz rocne, mna pozvali v decembri, cize ak sa teraz nahlasis, pocitaj s tym, ze ta pozvu az na dalsi december). Ale urcite tam chod, je to velmi mile, ja som bola velmi nadsena tou super atmosferou aku tam vytvorili. Kazdy darca dostane aj symbolicky darcek + tu plaketu. Je tam program, deti nam zaspievali pekne pesniky, bolo to velmi mile. A hlavne, mala som tam pocit, ze konecne niekto ocenil to, co robim. Mali tam dakovnu rec, az som sa rozplyvala ako nas vyzdvihovali, aki sme doleziti, dakovali nam a vsetci boli ku nam hrozne mili, kazdy sa na mna usmieval, no citila som sa tam jak nejaka hviezda :-) Hoci to bolo pred 2 rokmi, doteraz mam z toho dobre pocity. Tiez tam uvidis ludi, ktory dosiahli uz zlatu ci dokonca diamantovu plaketa a nad tym je este jedna plaketa, ktora ma specialny nazov a uz si ho nepamatam, aj taki ludia tam boli. Je to inspirujuce pozerat na tychto ludi, ktori darovali krv uz niekolko desiatok krat. Na transfuznej stanici nikdy nemam pocit takej velkej vdaky, hoci nemozem povedat, zeby tam neboli mili. Jari, chod tam, uz len pre tu atmosferu, nebudes lutovat :-)
Katka01
22.01.12,15:30
Toto mal byt prispevok pre JarkaL, myslela som, ze mi to zobrazi priamo pod jej prispevkom
Katka01
22.01.12,15:35
Ja mam teraz za sebou 14 bezplatnych odberov, chcem to dotiahnut na dvadsinu aby som zas mohla ist na to odovzdavanie plakety :) Ale samozrejme nielen kvoli tomu to robim, robila by som to aj bez toho, proste rada pomozem ked mam tu moznost. Naposledy som bola darovat krv pred 3 dnami a jednu pikosku vam odtial napisem. Ak mate nizky tlak, viete ako si ho rychlo a jednoducho zvysite? Mne lekarka namerala len 90/60, co bolo nedostacujuce. Poslala ma preto vypit si nejaky caj a potom na zachode urobit 20 drepov. Urobila som jak mi povedala, vratila sa, premerala tlak z noha a cuduj sa svete - 120/80! Kukala som jak mucha puk! Osobne si nemyslim, ze to bolo tym cajom, lebo ja som kym som tam dosla vypila liter vody, popijala som ho aj v autobuse jak som tam cestovala, cize nemyslim, ze som mala nedostatok tekutin. Urcite to urobili tie drepy.
arizona
22.01.12,15:39
Ahoj Jarka, je od teba slachetne, ze chodis pravidelne darovat krv. Ty ziaden preukaz na plaketu nepotrebujes, oni maju v pocitaci pri tebe zaevidovany presny pocet bezplatnych odberov. Ked pojdes najblizsie darovat krv, pri tom okienku kde dostavas gastrac povedz, ze uz mas tento pocet odberov a ze mas zaujem o udelenie plakety. Ty mas narok uz aj na striebornu, nielen bronzovu. Neviem, ako to spravia v tvojom pripade, ci ti daju naraz obe plakety, alebo tam zajdes na dva krat (takuto ceremoniu robia len raz rocne, mna pozvali v decembri, cize ak sa teraz nahlasis, pocitaj s tym, ze ta pozvu az na dalsi december). Ale urcite tam chod, je to velmi mile, ja som bola velmi nadsena tou super atmosferou aku tam vytvorili. Kazdy darca dostane aj symbolicky darcek + tu plaketu. Je tam program, deti nam zaspievali pekne pesniky, bolo to velmi mile. A hlavne, mala som tam pocit, ze konecne niekto ocenil to, co robim. Mali tam dakovnu rec, az som sa rozplyvala ako nas vyzdvihovali, aki sme doleziti, dakovali nam a vsetci boli ku nam hrozne mili, kazdy sa na mna usmieval, no citila som sa tam jak nejaka hviezda :-) Hoci to bolo pred 2 rokmi, doteraz mam z toho dobre pocity. Tiez tam uvidis ludi, ktory dosiahli uz zlatu ci dokonca diamantovu plaketa a nad tym je este jedna plaketa, ktora ma specialny nazov a uz si ho nepamatam, aj taki ludia tam boli. Je to inspirujuce pozerat na tychto ludi, ktori darovali krv uz niekolko desiatok krat. Na transfuznej stanici nikdy nemam pocit takej velkej vdaky, hoci nemozem povedat, zeby tam neboli mili. Jari, chod tam, uz len pre tu atmosferu, nebudes lutovat :-)

Niekedy sa oplati citat aj prispevky vyssie napisane....:mee:

alebo pozri sem http://www.porada.sk/t181618-zbohom-jarka.html
Katka01
22.01.12,15:54
Arizona, uz mi dosla SS. Je mi to hrozne luto, no je pravda, ze som necitala celu diskusiu, je tu toho 8 stran. Teraz som to prebehla a uz pochopila. Ze ta cela akcia bola vlastne urcena pre nu. Hoci som ju nepoznala, dost ma to zasiahlo, je to hrozne ked odide mlady clovek plny zivota :( Uprimnu sustrast vsetkym jej najblizsim :(