babatkolulu
25.08.11,10:21
Ahojte ja viem že tu je na tuto temu vela príspevkov ale zatial som nenašla príbuzný tomu našmu....Takže problm začal s domovníčkou ktorá je zavistliva mrcha a podala na nas udanie na mestký úrad...boli sme na predvolaný samozrejme prišla aj ona mudra ako rádio....nás hlavný problem spočíva v tom že sme odstránili nosný múr ktorý sa nachádzal medzi dvomi dverami bol široky asi 1 meter, nahradili sme ho železnými prekladmi a podopreli menším a hlavne užším zželezným stĺpom, na tento zásah máme statický posudok, aležial nám ušlo stavebné povolenie :-(((( domovníčka sa rozkrikovala že sme na miesto muru nič nedali a že tam bola diera v plafone a podobné keci - samozrejme nás to nahnevalo - na mestkom urade to dopadlo tak že musime podať dodatočne stavebné povolenie , len sa chcem opýtať či ho možeme napísať už teraz alebo máme čakať na vyjadrenie mesta v papieri stoji že sa vyjadria do 30 dni , a ako by malo vyzerať dodatočne stavebné povolenie dakujem som zúfala manžel sa chce odsťahovať lebo on s takými zmyjami nechce spolunažívať ale otvorene ja nemienim ustupovať a idem sa biť :-)))
GabiZ
25.08.11,08:29
Žiadosť o dodatočné stavebné povolenie by malo byť tlačivo, ktoré ti dajú na stavebnom úrade. Spravidla je tam i zoznam povinných príloh, ktoré je potrebné k nemu priložiť. Podľa mňa na vyjadrenie mesta nemusíte čakať, pretože on zrejme pošle len výsledky konania - asi štátneho stavebného dohľadu, kde bude len skonštatované porušenie stavebného zákona. Takže ísť na stavebný úrad, vyžiadať si tlačivo a podať. A čo najskôr, lebo ak nie je stavba zlegalizovaná, môže byť nariadené jej odstránenie.
babatkolulu
25.08.11,08:43
Dakujem za pomoc
ciners
25.08.11,09:19
Darmo sa budete pajedit, nosny mur je spolocne vlastnictvo a vy ste zburali aj cudziu vec.