maryann.b
25.08.11,13:49
Dobrý deň, viete mi poradiť, či môžem cez internet ponúkať liek, ktorý je na predpis? Aby som sa nedostala do problémov ... Stalo sa to, že moja dcérka (má 15. mes. a epilepsiu) začala užívať liek Keppra (sirup), ja som si z lekárne na Kramároch vzala hneď 2 balenia, pretože normálne si ho treba v lekárni objednať a na Kramároch ho majú stále, no za 3 dni sa malej zmenila liečba, začala brať Sabril a Keppru sme jej úplne vysadili. No a mne doma zostali dve nenačaté balenia v originálnom balení za 22 EUR (peňazí nemáme nazvyš), ktoré už žiadna lekáreň späť nevezme. Čo mám robiť? Rada by som to predala, aj keď so zľavou :o((. Poraďte prosím? Nepotrebujete niekto takýto liek?
pasuliatko
25.08.11,11:53
vráť to do lekárne... takto to od teba asi nikto nekúpi...
lujza.j
25.08.11,11:53
skús to poriešiť v lekárni, poprípade či by ti to nevymenili za to čo teraz uživa
maryann.b
25.08.11,12:07
Nie nedá sa to. Pýtala som sa v troch lekárňach. Taká múdra by som bola aj ja, ale nevezmú späť už raz vydaný liek.
Ivka161172
25.08.11,15:21
maryann.b
25.08.11,15:40
Ivka, dakujem za radu!
ErinErin
25.08.11,18:41
Zákon presne definuje, kto môže manipulovať s liekmi - ak nie si lekárnik, nemala by si to (pre)dávať ďalej. Veď ďaľšiemu pacientovi v prípade potreby liek preplatí tiež poisťovňa, takže bude doplácať podobne ako ty. A úprimne, byť na mieste toho pacienta - kúpila by si si liek pod rukou alebo vybrala z lekárne, ak by ťa to vyšlo finančne rovnako? :rolleyes: Ak liek nepotrebujete, vhodnejšie by bolo obrátiť sa na lekára, ktorý liek predpísal.
maryann.b
26.08.11,06:22
Ahoj, ja by som ho predala za polovičnú cenu. Lekára som sa pýtala a vraj ho mám doniesť na oddelenie do nemocnice, oni ho dajú potom pacientom. Ja viem, že naše zdravotníctvo je na tom zle ale aj naša rodina je na tom zle a keby som dostala späť aspoň polovicu zaplatenej sumy, budem mať na mlieko pre malú. Nikto si ani nevie predstaviť, koľko výdavkov navyše máte, ak máte postihnuté dieťa. To vám je naozaj treba každučké euro. Takto som prišla o 22 EUR ... Aj tak to nie je v poriadku, že liek nemôžeme v originálnom balení vrátiť späť do lekárne. Môžem vari ja za to, že lekár zmenil môjmu dieťaťu liečbu?
ErinErin
26.08.11,08:12
Ahoj, ja by som ho predala za polovičnú cenu. Lekára som sa pýtala a vraj ho mám doniesť na oddelenie do nemocnice, oni ho dajú potom pacientom. Ja viem, že naše zdravotníctvo je na tom zle ale aj naša rodina je na tom zle a keby som dostala späť aspoň polovicu zaplatenej sumy, budem mať na mlieko pre malú. Nikto si ani nevie predstaviť, koľko výdavkov navyše máte, ak máte postihnuté dieťa. To vám je naozaj treba každučké euro. Takto som prišla o 22 EUR ... Aj tak to nie je v poriadku, že liek nemôžeme v originálnom balení vrátiť späť do lekárne. Môžem vari ja za to, že lekár zmenil môjmu dieťaťu liečbu?

Ak sú problémom financie, možno by poradili tí, čo ovládajú túto problematiku, či máte nárok na nejaké kompenzačné dávky - napr. zo soc. poisťovne. (Bývalo pri niektorých ochoreniach, ak napr. vyžadujú špeciálnu diétu či pomôcky.) Prípadne by mohol pomôcť niekto ako
http://www.dobryanjel.sk/

Ale ohľadom nemožnosti vrátiť už raz vydané lieky do lekárne - to je určite v poriadku. Totižto to by mohol hocikto špekulovať (aj keď teba sa to asi netýka) - využíva lieky - napr. sirup Keppru, doleje ovocným sirupom, zakamufluje a bude sa tváriť, že vracia nevyužité. Keď si niekto vyberá liek z lekárne, mal by mať istotu, že dostane kvalitný liek.
pasuliatko
26.08.11,17:13
Ahoj, ja by som ho predala za polovičnú cenu. Lekára som sa pýtala a vraj ho mám doniesť na oddelenie do nemocnice, oni ho dajú potom pacientom. Ja viem, že naše zdravotníctvo je na tom zle ale aj naša rodina je na tom zle a keby som dostala späť aspoň polovicu zaplatenej sumy, budem mať na mlieko pre malú. Nikto si ani nevie predstaviť, koľko výdavkov navyše máte, ak máte postihnuté dieťa. To vám je naozaj treba každučké euro. Takto som prišla o 22 EUR ... Aj tak to nie je v poriadku, že liek nemôžeme v originálnom balení vrátiť späť do lekárne. Môžem vari ja za to, že lekár zmenil môjmu dieťaťu liečbu?

nie ale nikto ti nekázalkupovať namiesto 1 balenia 2 ...
maca.tt
26.08.11,17:22
ano nekázal ale ked mám o to dieťa strach a lieky je problém zohnať tak chcem mať rezervu to je pochopitelné,pri takej diagnoze ,zažila som to viem čo to je za život s epilepsiou
pasuliatko
26.08.11,20:03
ano nekázal ale ked mám o to dieťa strach a lieky je problém zohnať tak chcem mať rezervu to je pochopitelné,pri takej diagnoze ,zažila som to viem čo to je za život s epilepsiou

áno ja to chápem... istota je istota... ale nie vždy sa to oplatí vieš...
ErinErin
26.08.11,20:27
U epilepsie je niekedy problém nastaviť lieky aj u dospelého: Existujú síce poznatky, ktorý liek najčastejšie zaberie na druh záchvatov, ale nebýva to 100% - lieky sa hľadajú, niekedy zaberie až kombinácia. U detí sa nervový systém vyvíja - nastávajú zmeny v reakcii na lieky (čo zaberalo, neskor už nemusí), rastom organizmu sa mení aj dávka. Našťastie mnohé deti vyrastú aj z epilepsie...

Radou do budúcnosti je dať si predpísať viac balení lieku na viac receptov - možno ich vyberať postupne. Lekáreň je zo zákona povinná liek zabezpečiť do 24 hodín.
maryann.b
29.08.11,13:40
Pasuliatko, lenže tieto lieky si treba dopredu objednávať a je ťažké, stále lietať k lekárovi pre recepty, potom s objednávkou do lekárne a následne znovu po objednané lieky, ak máš doma takto choré dieťa, s ktorým si akurát stále po doktoroch a rehabilitáciách. Asi si to ani nevieš predstaviť, inak by si takto nepísal(a). Nikdy Ti to ani prežívať neprajem. A ak dieťa tých liekov berie na "kilá", tak si niekedy nemôžeš zobrať len jedno balenie, lebo za chvíľu potrebuješ recept opäť. Je to začarovaný kruh.

Riešením je každý liek na iný recept ....