2xzuzu22
26.08.11,17:11
Mohol by mi niekto pomôcť?Neviem už sa nejak vyznať v tomto chaose našich úradníkov.Sociálana poisťovňa mi uznala vzhľadom na diagnozu,ktorú mám 55% invaliditu.Ale na úrade sociálnych vecí a rodiny keď som si podala žiadosť o ZŤP,zamietli mi ju.Mám možnosť odvolať sa,ale bude mi to niečo platné?
Prosím ak má niekto podobnú skúsenosť,či mi poradí.Ďakujem pekne.
Xanti
26.08.11,15:23
Hm... SP a UP sú dve rozdielne inštitúcie, konajúce podľa dvoch rozdielnych zákonov.
Takže je to možné ak má človek preukaz ZŤP nemusí byť invalidný a takisto opačne môže byť invalidný a nemať preukaz ZŤ/.

Určite si treba pozrieť zákon na ktorý sa odvolávajú v rozhodnutí a podla toho sa potom odvolať. Nepíšeš bližšie takže sa nedá nič bližšie poradiť.
JarkaL
26.08.11,15:34
Presne tak, ja mám priznaný ID - 80 % postihnutie, ale keď mi priznali preukaz ZŤP, v rozhodnutí bolo 40 % postihnutie. Na ÚP majú úplne iné tabuľky ako SP.
Katy a R
26.08.11,16:15
..
Sociálana poisťovňa mi uznala vzhľadom na diagnozu,ktorú mám 55% invaliditu.Ale na úrade sociálnych vecí a rodiny keď som si podala žiadosť o ZŤP,zamietli mi ju.Mám možnosť odvolať sa,ale bude mi to niečo platné?
Prosím ak má niekto podobnú skúsenosť,či mi poradí.Ďakujem pekne.

Invalidita - "znížená schopnosť pracovať" (posudzuje SP podľa zákona o soc poistení)) , je niečo celkom iné ako "miera funkčnej poruchy" (ZŤP) , ktorú posudzuje UPSVaR podľa zák o príspevkoch na kompenzáciu zdrav postihnutia.
2xzuzu22
26.08.11,17:58
Ďakujem za odpoveď
delonka
31.08.11,06:02
Ďakujem za odpoveď
Zuzu, doporučujem pozrieť si príslušné vyhlášky, ja som sa musela tiež odvolať, pretože pri kontrole odmietnutia som zistila, že ma zaradili do nesprávnych skupín - očnú chorobu zaradili do psychických porúch!? prever si to, v odmietnutí máš citované zákony, skontroluj, či súvisia s tvojou chorobou.,

všetko dobré želám a najmä veľa zdravia
2xzuzu22
31.08.11,15:29
Ďakujem,podala som to odvolanie aj s dokumentáciou ktorú posudkový pán doktor vôbec nespomenul a mal ju k dispozícií.