kajkomen
27.08.11,20:08
Prepáčte že som ďalší Váš zákazník ktorý má problémy s prehrievaním ale je toho dosť čo Vám chcem napísať.

Počítač mám od 07.12.2007.
Všetky potrebné informácie sú v prílohe v obrázkoch nafotené mobilom od toho aké mám komponenty v PC cez to či mám dobre umiestnenú skrinku na stole + volty čo mi ukazuje v Biose a v Evereste potom ešte v Evereste základné informácie+ vnútro počítača +grafická karta.

Takže mám problém taký s PC to dám tiež na fotku čo mi to vypisuje bios pri štartovaní windowsu keď som si to preložil píše že sa prehrieva CPU. Keď aj vyčistím celý PC tak možno to vydrží bez hlásenia tak možno 2 hodiny a zase to robí tú istú chybu Dávnejšie mi to robilo keď som hral len hry ale aj primitívne na záťaž PC. Teraz už aj pri tom keď som na internete alebo počúvam hudbu. Viem že tam musím dať teplo vodivú pastu ale podľa mňa keď to spravím tak sa na tom nič nezmení lebo potom mi zase bude odchádzať grafická karta lebo stále či je zima či leto je žeravý chladič proste celá horúca veľmi. Potom napr. mi vypína zdroj to je zase taká vec že sa mi prehrieva PC a automaticky vypne PC. Už dávnejšie som robil neviem aký to bol program som tam nahádzal veci čo mám v PC a ono my to vyhodnotí aký tam treba k tým komponentom zdroj. Vypísalo mi že 400 W ale netreba mať pre istotu nejakú rezervu napr. 450W alebo pre istotu až 500W???


ĎAKUJEM veľmi pekne za rady a odpovede keby ste nejaké info potrebovali tak len napíšte.
mecky
27.08.11,18:18
zdroj mas sice riadny smejd, ale problem je v teplote, takymto stylom dostava ten cpu riadnu nakladacku
takze kupit teplovodivu pastu (napr arctic mx-2) a pekne to prepastova, teplota cpu sa musi drzat do 65C aj v zatazi
ze je graficka horuca az tak nevadi (aj ked to nieje idealne), znesie bez problemov teploty aj okolo 90C
Vlado40
27.08.11,18:26
Mal si prepnuté v biose Smart Q-Fan function aj na Enabled.Skús prepnúť a vyber si jednu z možnosti. Ináč mimochodom vadný zdroj je aj príčinou vysokej teploty procesora aj keď sa to nezdá.
kajkomen
27.08.11,18:48
a aké možnosti akú lebo nerád sa hrám v biose už som tam toho dosť pokašlal v biose.
kajkomen
27.08.11,18:50
+ešte prídávam hlášku o prehrievaní procesora
Vlado40
27.08.11,18:52
a aké možnosti akú lebo nerád sa hrám v biose už som tam toho dosť pokašlal v biose.

Ak sa nemýlim zvyknú tam byť 3.Standart-Silent-Turbo,ale záleži to od dosky.Teplovodivú pastu si vymenil,ak ešte nie tak to sprav.Ak aj potom teplota neklesne ,tak je niekde problém.Nemá to nič spoločné s odchádzaním grafiky.
kajkomen
27.08.11,18:53
tu je to hlásenia.
kajkomen
27.08.11,18:54
takže mám tam dať to 3.Standart-Silent-Turbo mám Asus M2N. Vieš čo to vlastne znamená? A je tam toho viacej na výber. Alebo dám fotku čo tam je na výber???
Vlado40
27.08.11,18:58
Doska riadi podľa teploty otáčky ventilátora na procesore.Ak je turbo ,tak by malo ísť o vyšie otáčky a tým lepšie chladenie.
mecky
27.08.11,18:59
q-fan je len inteligentne riadenie ventilatora podla teploty, u teba aj tak pojde naplno :)
kajkomen
27.08.11,19:08
pridávam čo my vypisuje ked dám enable pri tom q-fan
tu je obrázok

Fan Auto Mode Start Voltage
rozmedzie od 4V do 6V

Fan Auto Mode Start Speed Temp
rozmedzie od 25°C - 48°C

Fan Auto Mode Start Full Speed Temp
rozmedzie od 67°C - 75°C

Mám to vypnúť alebo ako to mám nastaviť teploty? a volty?

Ďakujem.
mecky
27.08.11,19:10
pokial ti neklesnu teploty tak je zbytocne sa tym zapodievat
kajkomen
27.08.11,19:11
takže možem akurát investovať len do lepšieho a výkonejšieho zdroja? koľko W a ktorý mi poradíte? Nechem nič drahé lebo už teraz sme don ho moc vrazili. ĎAKUJEM
kajkomen
27.08.11,19:16
Chcem sa opýtať na to nanášanie teplo vodivej pasty ako to trba spraviť lebo akože fakt do nejakého servisu kvôli tomuto nehcem ísť lebo si vypitajú keď ma výde pasta 5 ečok tak daľších 5 ečok si vypitajú za servis. Viem že to treba presne kde sa dotyka procesor s chladičom len v akom množste mám to vytlačiť z tej tuby najpr. málo a potom pritlačiť nech sa to rozotre a ked budem vidieť že je málo tak tam trocha pridať a zase pritlačiť? Tak to stači spraviť? Nič viacej? ĎAKUJEM ste ochotný pomôcť.
Vlado40
27.08.11,19:16
Na to čo máš postačí 450W zdroj.Samozrejme nekupuj podľa ceny.tak napr.
http://datacomp.sk/lc-power-lc6450gp2-v2-2-450w-black_d93240.html
mecky
27.08.11,19:22
o ano, LC power, jedna z nejvacsich katastrof na trhu, niektore modely su dokonca zivotu nebezpecne

najpr zacni s tou pastou, na zdroj sa zatial vykasli
jeden z navodov na nanasanie pasty (na youtube je ich plno):
http://www.youtube.com/watch?v=tQUdr823g1w
Vlado40
27.08.11,19:29
Doteraz mi zdroj TAGAN 480W ťahal 5 HDD...a výkonnejšiu grafiku,Vymenil som ho teraz za jednu najväčšiu katastrofu na trhu :
http://datacomp.sk/lc-power-lc6650-v2-3-650w-black-giant-silent_d59296.html
a som spokojný.Ináč zvyknem kupovať aj lacnejšie zdroje :
http://datacomp.sk/pc-komponenty-pc-zdroje-550w_c99.html?stishowtype=1&scaid=34
a aj keď ich niekto kritizuje ,tak som zatiaľ s nimi problém nemal.
mecky
27.08.11,19:40
samozrejme ze ich skritizujem. su to nekvalitne vyrobky nedodrzujuce standardy, ani vlastnu specifikaciu,

v danej cene su aj ovela kvalitnejsie kusky ako seasonic, corsair, niektore modely od ocz

tagan patril kedysi medzi spicku, dnes skor k priemeru
Vlado40
27.08.11,19:49
Seasonic sú v pohode s 3-ročnou zárukou ,ktorú však obchodníci skrešú na 2 roky ako keby záruku dával obchod.Dokonca zdroje:
http://datacomp.sk/fortron-aurum-500w-80plus-gold_d89866.html
majú 5-ročnú záruku ,ale obchod ju opäť zníži na 2 roky.
kajkomen
27.08.11,19:52
a budemi tam narp. tento zdroj pasovať ide my teraz o to ATX 2.0 ATX 2.3 atď.
Ete nemožem dávať linky vypisuje že mám len 8 príspevkou.
Myslím tento zdroj.

CORSAIR CX600 V2
Vlado40
27.08.11,19:56
Zdroje sú typizované,takže tam vlezie.Skús ešte tú pastu a ak máš možnosť vyskúšať iný zdroj ,tak skús iný zdroj aby si zbytočne nekupoval zdroj ak je problém niekde inde.Ja mám na servis 350W zdroj Enermax a potiahne toho dosť.
Ináč už si niekedy vyfúkal aj zdroj od prachu.Ja to robím 2x do roka komplet celé PC.Zapnem kompresor a idem.
kajkomen
27.08.11,20:41
Hej to robievam už pomerne dosť často že ho celý rozmontujem aj zdroj aj GK aj CPU takže to robievam .
kajkomen
28.08.11,07:23
Dnes som vymenil z môjho poskladaného PC zdroj rovnakého výkonu 400W zatiaľ som tam tú teplo vodivú pastu nedal a zatiaľ to drží uvidíme keď ho ešte nechám dlhšie zapnutý.

Jedna chyba ktorú by som chcel pomôcť je tá grafická karta ja aj behom 5 minúť čo len spustím PC hneď sa mi tam ten chladič horúci dosť horúci a aj keď hrám hru tak som len prepol do windowsu pomocou alt+tab a chcel som to vrátiť spať na hru tak mi to robilo čiernu obrazovku proste mi to nenačítalo ten obraz hry. Čo s tým robiť?