martin-nik
28.08.11,10:38
dobry den potreboval by osm presny postup ako urobim viprazane rezne co treba najskvor urobic mam kupenu struhanku aj vajcia dakujem
avalik
28.08.11,08:41
marjankaj
28.08.11,08:45
A ani olej nezabudni kúpiť.
pavol54
28.08.11,08:51
A ani olej nezabudni kúpiť.
Olej nie je dobrý treba bravčovú masť, olej pri vysokých teplotách je karciogénný.
marjankaj
28.08.11,08:57
Ani bravčové mäso sa príliš neodporúča.:cool: A ani vyprážanie.:cool:
220870
28.08.11,08:58
No a my dávame na spodok hrnca miesto servítky krajec chleba.
martin-nik
28.08.11,09:02
ale ta muka je povinna? nestaci len do vajicka namociť a potom len do struhanky
avalik
28.08.11,09:03
ano je povinna, aby sa udrzalo vajicko na mase

zazvon susedke ;)


------
ako pise jozka nizsie, mozes ju nahradit struhankou
jozka56
28.08.11,09:17
Ja múku pri obaľovaní rezňov nepoužívam....nasolené mäso obalím strúhanka-vajce-strúhanka a šup vysmážať.
avalik
28.08.11,09:19
Ja múku pri obaľovaní rezňov nepoužívam....nasolené mäso obalím stúhanka-vajce-strúhanka a šup vysmážať.

tak to skusim :) ... o jednu nadobu na umyvanie menej :)
babi2
28.08.11,09:24
ale ta muka je povinna? nestaci len do vajicka namociť a potom len do struhanky
Ja obaľujem rezne najskôr v strúhanke, potom do vajíčka a nakoniec ešte do strúhanky, múku na obaľovanie nepoužívam, sú výborné chrumkavé. Moji známi, ktorí jedli u mňa rezne takto pripravené, ináč už ani nerobia:)
Zazvonil telefón a kým som dotelefonovala a tu to odpálila, Jožka ma predbehla:), ešte dodám ja vyprážam na oleji+masť, tak pol na pol
pavol54
28.08.11,10:13
Ja múku pri obaľovaní rezňov nepoužívam....nasolené mäso obalím strúhanka-vajce-strúhanka a šup vysmážať.
Inak ja som už rezeň vyprážaný jedol už veľmi dávno nahradil som ho pečeným, je to zdravšie.
jozka56
28.08.11,10:38
pečený rezeň nepoznám...ako ho pečieš????
pavol54
28.08.11,10:47
Pečené mäsko nepovedal som rezeň, minule také pekne prerastené narezané na plátky, posolené posypané prísadami, rascou mletou,posolené podliate vodou,trochu masti, pre chuť troche cibule obložiť a eventuálne pár strúčikov cesnaku. Výsledok hrče za ušami. Mäso na rezne je suché to dávam spolu zo stehnom na zabíjačku do klobás, tam musí ísť tá najvyššia kvalita je hriech ho zničiť na rezne.
Inak exituje aj prírodný rezeň, ten nebýva obaľovaný ale ako sa pripravuje neviem.
tetrisss
28.08.11,10:55
Vyprazany rezen nie je zdravy, ale je taaaky dobryyy! Ked mi dochadzaju napady, tak ho spokojne urobim. Maso neklepem, nesolim, nekorenim. Pripravim si polohrubu muku, do nej dam sol, korenie, vajcia vyslaham s trochou soli, struhanku robim doma. Maso do muky, vajca, struhanky a hned do oleja, na jednej strane , kym sa nezatiahne, to je len chvilu a otacam a potom podla potreby. Ked nechas na jednej strane dlho, maso pusti stavu a struhanka ti opadne. Do oleja davam kusok mrkvy, potom sa neprepali /neviem preco, ale je to tak/, hotove rezne davam na kuchynske utierky, aby neboli mastne. Ked mam reznov vela, robim ich v rure na plechu, su este lepsie. Ako kompenzaciu mozeme k reznu jest iba zeleninivy salat.
lujza.j
28.08.11,11:01
Pečené mäsko nepovedal som rezeň, minule také pekne prerastené narezané na plátky, posolené posypané prísadami, rascou mletou,posolené podliate vodou,trochu masti, pre chuť troche cibule obložiť a eventuálne pár strúčikov cesnaku. Výsledok hrče za ušami. Mäso na rezne je suché to dávam spolu zo stehnom na zabíjačku do klobás, tam musí ísť tá najvyššia kvalita je hriech ho zničiť na rezne.
Inak exituje aj prírodný rezeň, ten nebýva obaľovaný ale ako sa pripravuje neviem.

tak ich rob z mäsa ktoré nie je suché;)
jozka56
28.08.11,11:12
pavol54 a ja, že hovoríme o vyprážanom rezni:):) a prírodný rezeň je rezeň bez obaľovania osmahnutý:)
pavol54
28.08.11,11:38
Jožka ja som občasný amatér tak ma ako odborníčka na domácu kuchyňu nechytaj za slovíčka. Ale viem ako sa varí káva alebo čaj, v rýchlovarnej kanvici sa nedá pripáliť. To som bol ešte pred obedom tak mi ušiel názov témy. Škoda že sa téma po vyčerpaní odpovedí vlečie ďalej do stratena že sa už niekedy ani nevie o čom bola na začiatku.
jozka56
28.08.11,12:04
až taká odborníčka na domácu kuchyňu nie som, fakt som bola v tom, že hovoríš o pečenom rezni.......nevadí, horko je, padám s obedom na chatičku:) ochladiť sa.
truch
28.08.11,12:09
Tiež robím klasicky, múka, vajce, strúhanka, ale k vajíčku pridávam trochu smotany, alebo plnotučné mlieko a vegetu. Hotové rezne dávam do hrnca v ktorom mám vložené toto
http://www.design-house.sk/nabytokgalan/data/product/small/644806_8.jpg
cedidlo, alebo tak akosi sa to volá:D
evaj63
29.08.11,17:49
U nás rezne nebývajú často, ale ked' máme na ne chut', tak vysmažený rezeň hňed' ako ho vytiahnem z panvice, rýchlo ho namočím do vriacej vody a tým z neho odíde všetok olej. arobievam to tak už skoro 20 rokov. raz to poradila mojej mame kardiochirurgička, keby už bez rezňa nemohla vydržat'. A ked'že moj muž má problémy s tlakom, u nás sa rezne robia len takto, prípadne ich strčím do rúry.
jozka56
29.08.11,21:24
martin-nik, tak ako????....rezeň sa vydaril????
danushka
29.08.11,21:56
Joženka moja, nepoznám rezeň, čo by sa nevydaril :D...
KATA50
30.08.11,12:23
Na Vareche som našla tento recept
http://varecha.pravda.sk/recepty/pampusikove-opite-rezne-fotorecept/15015-recept.html
a už ináč rezne nerobím. Sú fantastickéééééééé :-))
erzet
30.08.11,13:04
No a my dávame na spodok hrnca miesto servítky krajec chleba.
...a potom zest ako omascený chleba.
lujza.j
30.08.11,13:11
martin-nik, tak ako????....rezeň sa vydaril????

asi sa nedozvieme:) ako tu:http://www.porada.sk/t175055-rychla-pomoc.html
rdb
31.08.11,06:56
asi sa nedozvieme:) ako tu:http://www.porada.sk/t175055-rychla-pomoc.html
Ale to najma pre to, ze sme mu neporadili spravne.
Lebo najprv treba urobic toto - kupit maso!
:)
trisestri
31.08.11,13:18
a robi niekto rezne v zemiakovom cestičku?
avalik
31.08.11,13:36
a robi niekto rezne v zemiakovom cestičku?

myslis cernohor? obcas :)
osky
31.08.11,17:32
dovolim si prispiet aj ja svojou troskou vedomosti.chcem podotknut ze poznatky su z mojho zivota a nie z internetu!
myslime si ze na rezniku sa neda pokazit nic,ale stalo sa mi,ze som si kupila mäso na rezne-bolo to na nom doslovne napisane,no a napokon bolo ako podrazka.
takze ja na rezne uz kupujem jedine mäso z kare.

inak rezne maju povod na cisarskom stole habsburgovcov ako tzv.Wienerschnitzel/viedensky rezen/ a original je robeny z telacieho mäsa.
bravcovy rezen ako ho pozname ma zase povod v Milane a je to typicky rezen pre tento taliansky region/costoletta milanese/.

pokial som sa nevydala do tejto krajiny,nevenovala som pozornost priprave natolko,ale moj muz je na rezne maniak a naucil ma ,ako sa to spravne ma robit.dokonca som si to pozrela aj v jednej televiznej relacii, kde sefkuchar vysvetloval nasledovne:

-rezne naklepat na tenko a z oboch stran posolit,nechat chvilku postat,ak su na tom dake mastnejsie slachy,treba ich trosku narezat,aby sa to pri smazeni neprehybalo
-muka ma byt hladka
-vajcia-nesolia sa!!!!!,pretoze ak sa posolia,prave vtedy struhanka zvykne opadavat allebo sa oceruje od rezna a okrem toho sa vajcia ani nemaju celkom rozhabarkovat,maju sa len popucit a trosku akoby preslahat vidlickou,ale nema to byt taka jednoliata hmota kde uz nevidno kde je bielko a kde zltko-do vajec sa nepridava vobec nic!!!!
-struhanka v rakusku je mleta na hrubo,neznasam ju,ale pouzivaju taku.asi to tak ma byt aby rezne boli chrumkave.
ja si ju este doma meliem alebo kupujem na slovensku.doma robim len obcas,ak mam dake suche zemle.
-na panvicu si dame rozohriat bravcovu mast,ziadny olej/to je potom original viedensky rezenik/ a ma jej byt dost ale nie tolko,aby rezen bol cely ponoreny.
-rezne popritlacame z oboch stran do muky,otrasieme zvysnu muku a obalime vo vajci a nasledne v sruhanke.
-vlozime do horucej masti-rezen ma byt do polovice namoceny a lyzicou ho polievame z vrchu,ked chyti pociatocnu korocku,obratime a polievame obcas povrch-celkovo sa ma rezen obratit presne 7 razy-nepytajte sa ma preco ale mam to vyskusane,najprv som sa na tom tiez smiala,ale nieco na tom je,rovnomerne sa prepecu a nehoria
-pravy rezen nevyzera rovnomerne vysmazeny ako z fritovacej nadoby!!
pravy rezen sa robi na panvici,ako som to popisala.
-klast na papierove utierky,ziadne namacanie do vody a pod.
to je pravy viedensky rezen,ci uz original telaci alebo podobny bravcov/milansky/.
nova obdoba je uz aj z kuracich alebo morcacich prs-tieto neklepeme,len narezeme na tensie platky,ale nemaju byt tenucke ako tie predosle.
no a ina varian je cordon blue-ktory ako original je na prirodno,ale v rakusku ked si objednate cordon blue,dostane normalny bravcovy vyprazany rezen naplneny sunkou a syrom.;)
no a tie dalsie varianty ako cernohorsky,v pivnom cesticku..........atd.to su uz veeeeelmi vzdialeni pribuzni klasickej slovenskej "snicle":D

tak dobru chut.

-inak,som zabudla podotknut ze tu mrkvu pouzivam aj ja pri vysmazani a priznavam ze miesto masti davam olej.
erzet
31.08.11,21:23
Človek by si myslel, obyčajne "šnicle", ale vidím že to je priam veda.
Gapo
01.09.11,16:41
Ja obaľujem rezne najskôr v strúhanke, potom do vajíčka a nakoniec ešte do strúhanky, múku na obaľovanie nepoužívam, sú výborné chrumkavé. Moji známi, ktorí jedli u mňa rezne takto pripravené, ináč už ani nerobia:)
Zazvonil telefón a kým som dotelefonovala a tu to odpálila, Jožka ma predbehla:), ešte dodám ja vyprážam na oleji+masť, tak pol na pol
Dnes som robil rezne a urobil som dva aj podľa predchádzajúceho postupu.
Dal som na tanier normálny aj iba "strúhankový" aj sebe aj manželke.
Nech som sa snažil ako som vládal, rozdiel som nezistil, ani manželka, všetky boli rovnako chrumkavé a šťavnaté.;)
Jediný prínos je, menej riadu a žiadna múka, teraz neviem ako je to cenovo:cool:, ale zdá sa mi, že múka je lacnejšia.:D:D
tetrisss
01.09.11,18:04
No a teraz co ma chudak zadavatel temy robit, aky postup si zvolit? Niektore tie rady su uplne protichodne.
Gapo
03.09.11,14:41
Haha, no to je jednoduché, urobiť fašírku :)
Hazard77
03.09.11,15:34
My keď dovyprážame tak rezne položíme na papierovú servítku a myslím, že to je najlepší spôsob.
katalóg
03.09.11,22:38
My keď dovyprážame tak rezne položíme na papierovú servítku a myslím, že to je najlepší spôsob.To som si myslela aj ja.
Ale po predvedení prípravy rezňov Evy Pilarovej, som jej dala za pravdu.
Klasicky pripravené vyprážané rezne. Počas vyprážania na vedľajšej platni bublala vriaca voda v kastróli. Po vybraní rezňa každý jeden ponorila na sekundu do vriacej vody a vytiahla von. Uložené na plechu ich nechala pár minút "zapiecť", teda v podstate vysušiť. Voda v kastróli ostala hnedá po oleji.
Podľa mňa takto pripravené rezne sú zbavené vo väčšej miere tuku z vyprážania. Takto robí aj vianočnú rybu. Ideálne pre žlčnikárov a pod.