Imrich Nagy
28.08.11,14:12
Vlastním telefón HTC diamond2. Mám problém s automatickým zapínaním dátového pripojenie pomocou služby O2 SK Internet. Napriek tomu, že dátové pripojenie v telefóne vypnem, po chvíli sa znova zapne (zrejme kvôli aplikácii HTC Sense bežiacej v pozadí). Mohli by ste mi poradiť, ako mám automatické zapínanie dátové pripojenie zmeniť tak, aby sa používalo iba vtedy, keď si ho v nastaveniach telefónu vopred zapnem? Ďakujem.
viktorviktor
28.08.11,12:34
alla66
28.08.11,18:06
Vlastním telefón HTC diamond2. Mám problém s automatickým zapínaním dátového pripojenie pomocou služby O2 SK Internet. Napriek tomu, že dátové pripojenie v telefóne vypnem, po chvíli sa znova zapne (zrejme kvôli aplikácii HTC Sense bežiacej v pozadí). Mohli by ste mi poradiť, ako mám automatické zapínanie dátové pripojenie zmeniť tak, aby sa používalo iba vtedy, keď si ho v nastaveniach telefónu vopred zapnem? Ďakujem.
...skús pozmeniť profil;)
http://forum.mobilmania.sk/viewtopic.php?f=10&t=1112414
kolacikvanilka
28.08.11,18:12
Skúste ako prvú možnosť D) 1.) (oklamanie nepriateľa), ak nebude nápomocná, ostatné možnosti.

A) Pravdepodobne ide o nasledovné príčiny:
1. spustená funkcia „push web pages“. Je nadefinovaný zoznam web stránok, ktorých obsah aktualizuje zariadenie na pozadí. Využíva na to dostupné spojenie. Cez záložku Internet, ďalej Menu, Dátové nastavenia (Data Settings), vypnúť voľbu Push Internet a Roaming
2. je aktivované automatické sťahovanie zmien na akciových trhoch. Cez záložku Stock, ďalej Menu, Settings vypnúť voľby Download data automatically a Download data when roaming
3. je aktivovaná automatická aktualizácia predpovede počasia. Záložka Weather, ďalej Menu a Settings. Vypnúť obidve voľby.
4. Môže ísť o nastavenie e-mail účtov (Start -> All Programs -> Messaging, z tzv. Account Picker Screnn ďalej Menu -> Options alebo Menu -> Tools -> Options zo zoznamu správ a ďalej jednotlivé záložky resp. odkaz na spodnej strane displeja „Review all download settings“) voľba Automatic Send/Receive alebo Use automatic send/receive when roaming – ponechať nastavenia nezaškrtnuté = vypnuté
5. Direct Push E-mail v rámci Comm Managera (Start -> All Programs) resp. tzv. Fetch Mail (ak bolo zariadenie nastavené pre príjem správ z Exchange Server-ov)
B) Podľa manuálu sa zariadenie s nastaveným pripojením na internet (WiFi, GPRS, EDGE, dial-up) pripája aj automaticky, ak to vyžaduje aplikácia (napr. Push web pages, RSS kanály, QuickGPS, Windows update).
C) Príčinou môže byť aj inštalovaná aplikácia tretej strany (napr. Google), ktorá je na internete závislá (updaty!).
D) Preskúmanie všetkých nastavení:
Start -> Settings -> All Settings záložka Connections:
1. Connection Setup – ponúka voľbu krajín a operátorov pre dátové spojenia. Po voľbe krajiny a operátora, ktorí nesúhlasia s údajmi na SIM karte a následnom reštarte zariadenia, zariadenie stratí možnosť prístupu na internet (manuál str. 208)
2. Advanced Network – vypnutie HSPA spojenia, nastavenie GPRS (nastaviť nesprávny údaj, ktorý znemožní spojenie)
3. Comm Manager - Start -> Settings -> Communications – táto možnosť bola určite použitá
alessi
28.08.11,19:32
ja by som to riešil opačnoym smerom. za 6 eur mesačne maš neobmedzený internet a by som mal na haku či je alebo nie je zapnuty net. teda ak to nespomaluje ani inak neobmedzuje používanie mobilu.
alla66
29.08.11,17:15
ja by som to riešil opačnoym smerom. za 6 eur mesačne maš neobmedzený internet a by som mal na haku či je alebo nie je zapnuty net. teda ak to nespomaluje ani inak neobmedzuje používanie mobilu.

mimotemyalessi, neobmedzený internet už nie je v ponuke ....http://www.o2.sk/pre-vas/internet
alessi
29.08.11,19:05
ale je...obmedzena je len rýchlosť internetu. po prekročení určitých limitov.
alla66
29.08.11,19:08
V súvislosti s novou ponukou internetových balíčkov nie je od 19.7.2011 dostupná nová aktivácia extrabalíčka Data Neobmedzene dostupná. Zákazníci s aktivovaným extrabalíčkom Data Neobmedze môžu tento naďalej využívať.