Scot2
29.08.11,09:30
Ahojte, takže sa rozhodujem medzi 2 NTB tak by som Vás chcel poprosiť o radu prípadne názor alebo skúsenosť, ktorý a prečo.

P.S. reči typu že neviem čo s peniazmi si nechajte ja viem prečo som si vybal také mašiny....

ASUS

http://www.alza.sk/asus-n73sv-tz543x-d254183.htm


DELL

http://www.sysnet.sk/dell-inspiron-n7110-i7-2630qm-200g-173-hd-led-nv-2gb-4gb-640gb-dvdrw-wl-bt-cam-w7hp64bitmui-swich/

by som povedal že ten DELL je základ a ten ASUS je len vylepšený model so somarinakmi navyše no len rozdiel v nich je dosť velký 2x väčšia pamäť aj HDD, grafiky podobné, je "len" o 100€ drahší. Ja myslím do budúcna a je dobré mať teraz namakané parametre aby som nemusel o pár rokov riešiť že dačo mi nestačí....
Ide o to že mám pocit že ASUS nieje dobre no kvalitne spravený a že za pár rokov sa mi doslova rozpadne....a toto mi bráni pri jeho kúpe...
Fero11
29.08.11,07:54
Takze este si to nekupil :)
Necakal si ze sa ozvem prave ja, co ?
http://www.porada.sk/t174164-dell-or-sony.html
Moja rada ostava stale ta ista
bye
Scot2
29.08.11,08:04
čakal som hlavne teba:) nekúpil som preto lebo peniaze som získal až teraz....
Inak by ma zaujímalo aj ASUS má tú službu že v prípade poruchy prídu ku mne domov?
ladon
29.08.11,12:47
caff,
neviem o tom ze by Asus mal taku sluzbu ako DELL (Next bussines day). Neviem otvorit ten link na DELL ale nasiel som taky isty :) rozdiel tam mas napriklad aj vo WIN 7 (Asus-profi , DELL -Home premium), zalezi na tom co chces. DELL ma nizssie rozlisenie displeja, slabsiu grafiku, 50% ramky a mensi HDD ... ale myslim ze tieto rozdiely vidis...a za 100E navyse je u asusu podla mna podstatne viac muziky :) siel by som skor do toho Asusu, zarucene ti po HW stranke nejaku dobu vydrzi.
buchač
29.08.11,13:05
caff,
neviem o tom ze by Asus mal taku sluzbu ako DELL (Next bussines day). Neviem otvorit ten link na DELL ale nasiel som taky isty :) rozdiel tam mas napriklad aj vo WIN 7 (Asus-profi , DELL -Home premium), zalezi na tom co chces. DELL ma nizssie rozlisenie displeja, slabsiu grafiku, 50% ramky a mensi HDD ... ale myslim ze tieto rozdiely vidis...a za 100E navyse je u asusu podla mna podstatne viac muziky :) siel by som skor do toho Asusu, zarucene ti po HW stranke nejaku dobu vydrzi.

ASUS som už mal ....;)......aj Trabanta ...:---:D


Servis Dell

Spolčnosť Dell rieši servisuje produkty priamo u zákaznika najbližší pracovný deň od nahlásenia chyby t.j. servis Next Bussines Day. Zákazník nahlási svoju servisnú požiadavku telefonický na čísle 02 57508303. Servisný technik Dellu bude riešiť opravu po dodhode priamo u zákaznika. V prípade oprávnenej záručnej chyby všetky náklady na opravu zariadenia hradí spoločnosť Dell.


Servis Dell poskytuje priamu podporu pre koncových zákaznikov pre notebooky, LCD, počítače a iné zariadenia.

Prípade riešenie chyby je potrebné konzultovať telefonicky na nižšie uvedených kontaktoch. Pre rýchlejšie vyriešenie je potrebné uviesť sériové číslo resp. servisný TAG uvedený na zariadení. Servis nezodpovedá za uložené dáta preto odporúčame systém pravidelne zálohovať. Podľa možnosti odporúčame notebooky alebo počítače pred servisovaním preinštalovať do pôvodného stavu.



V prípade ak je problém spôsobený softwaerovým problémom, vírusom alebo inou mimo záručnou chybou, servis môže účtovať adekvátnu čiastku za reinštaláciu systému alebo servisnú cenu za diagnostiku a opravu v zmysle záručných podmienok. V prípade oprávnenej záručnej chyby všetky náklady na dopravu a opravu zariadenia hradí spoločnosť Dell.



Postup nahlásenia opravy:

Zariednie Dell nie je potrebné posielať do servisu. Reklamáciu stačí nahlásiť telefonicky na dole uvedenom čísle. Po nahlásení chyby pripadne telefonickej konzultácií možnosti riešenia problému bude dohodnutá oprava priamo u zákaznika nasledujúci pracovný deň.





Autorizovaný servis pre SR:



Kontakt:

00421 02 57508303

00420 225 772 711



Servis a podpora online:

http://www.qcomp.sk/art.php?doc_id=46
sthruska
29.08.11,13:12
Nemá Asus autorizovaný záručný servis v Brne?
buchač
29.08.11,13:20
Nemá Asus autorizovaný záručný servis v Brne?

...Ostrava ...

Autorizovaný ASUS pozáručný servis pre Slovenskú republiku:

SIL Eastern Europe a.s.
Ostrava: Těšínská 1970/56, 710 00 Ostrava - Slezská Ostrava,
Tel.: +420 596 253 677, 596 253 670
arizona
29.08.11,13:30
Nemá Asus autorizovaný záručný servis v Brne?
V Ostrave...ale to je jedno.

V pripade reklamacie si na ich stranke stiahnes tlacivo, vypises.
NB ti pridu zobrat domov,aj dovezu zdarma.
Jednanie je bezproblemove,akurat to trva trochu viac dni ako Dell-u.:rolleyes:
Scot2
29.08.11,13:54
viem že ASUS má lepšie parametre no len či to nieje na úkor prehrievania alebo kvality spracovania, takto ide mi o kvalitu NTB ASUS neviem či má niekto od nich NTB a kolko ho má lebo sa mi dostalo do uší že material nestojí za vela...
inak torchu O.T. ktorý win7 je lepší? profi či home? a mám 100% garanciu že na alza.sk píšu pravdivo o výrobku?
Vlado40
29.08.11,14:07
Mám doma 5-ročný ASUS a žiadný problém.Mám doma aj ročný ASUS a na tom bol pre mňa malý problém ,a to že občas zvykol na 30 sekúnd zamrznúť a potom išiel akoby nič.Problém bol v HDD ,tak som ho vymenil za iný a ten pôvodný používam ako externý,pretože nemá žiadnú vadu .Reklamovať takúto závadu nemá význam ,pretože to v servise nemusí robiť a môžu sa vyhovoriť na chybu softvéru...
Čo sa môže pokaziť sa aj pokazí ,záleži kedy.
Rozdiely Win7 :
http://windows.microsoft.com/sk-SK/windows7/products/compare
Scot2
29.08.11,14:15
aha no ďakujem, takže značka je to dobrá a odfláknutej roboty sa báť nemusím či? inak tú stránku poznám a tam tlačia kaleráby do hlavy ako všade, zaujímal by ma názor bežných používateľov....
sthruska
29.08.11,14:19
Ak budeš vykonávať bežnú prácu a nepotrebuješ extra veci v sieti, tak Ti úplne stačí home. Mám oba v práci a žiaden rozdiel.
Obe mašiny sú pracovné. Žiadne hry.

Ešte jedna vec. Na home nespustíš virtuálny PC pre wXP či ako sa to presne volá.

Ak chceš programovať a experimentovať tak vyššiu verziu.
Scot2
29.08.11,14:24
aha takže ten profi ma navrh hej? hádam som sa dobre rozhodol a budem spokojný aj s kvalitou...
buchač
29.08.11,14:32
viem že ASUS má lepšie parametre no len či to nieje na úkor prehrievania alebo kvality spracovania, takto ide mi o kvalitu NTB ASUS neviem či má niekto od nich NTB a kolko ho má lebo sa mi dostalo do uší že material nestojí za vela...
inak torchu O.T. ktorý win7 je lepší? profi či home? a mám 100% garanciu že na alza.sk píšu pravdivo o výrobku?

Ako vravím ...mal som ASUSa...
Teraz mám DELLko ...

Ak mám porovnávať , tak čo sa týka toho prehrievania , ASUS mi mohol zároveň slúžiť aj ako ohrievač :---...neskutočne išiel ventilátor do otáčok , vždy bežal ...:confused:
Čo som sa sa informoval , vraj to bolo zapríčinené procesorom AMD .
RAM som mal sprvoti 1 GB , samozrejme sprvoti mi vtedy stačilo , no potom som to zdvihol na 4 GB , aj to bolo málo ...nestíhala mašina niekedy ..
Nakoniec už ani nereagoval na zapnutie , na diagnostike bolo zistené , že základová doska skončila ...
Ešte dobre , že HHD mi ostal celý ...teraz ho používam ako externý a zároveň slúži ako záloha . Z neho aj otváram tie svoje súbory ...

Môj DELL má INTEL , RAM 4 GB s možnosťou na dvojnásobok ...
HDD mám len na potrebné programy , zvyšok viď vyššie ...externé 2ks

Celkový dojem z porovnávania je ten , že už len ten DELL by som aj v budúcnosti ...
Scot2
29.08.11,14:38
no len vieš ty si mal skúsenosti so starým šrotom a potom s pekným delom tak preto sa ti zdá že ASUS za vela nestojí....
buchač
29.08.11,14:57
no len vieš ty si mal skúsenosti so starým šrotom a potom s pekným delom tak preto sa ti zdá že ASUS za vela nestojí....

...tak Ti poviem .....
Čo je to ???...ten šrot ???

Dnes , zajtra pôjdeš do obchodu ...kúpiš ASUS , DELL , HP , TOSHIBA .....atď ...
Prídeš domov , zapneš mašinu a predsa len trochu sa do múdrej knižôčky pozrieš ...
Nabehne operačný zatiaľ , nahodíš tam to niečo svoje ...

Na druhý deň bude už mašina stará ...;):rolleyes::---:D

Pokiaľ mašinku používaš ako bežnú vec , nefachčíš na vývojoch toho alebo onoho , tak aj ten starý šrot postačuje ...
Keby mne ten ASUS nekľakol , tiež by som do novej mašiny nešiel , nakoľko len tá základovka by ma vyšla na cca 300 € ...nemalo význam , radšej som novú mašinu kúpil ...
misstka
29.08.11,15:23
No čo som čítala diskusie, kde prispievali aj ľudia robiaci v pc servisoch, tak notebooky Asus sú dosť kazové.
Ale na druhej strane, väčšinou si značku Asus kupujú ľudia preto, že potrebujú čo najlacnejší notebook, teda tie skúsenosti sú hlavne s najlacnejšími modelmi, toto vyzerá byť vyšší model, tak ťažko povedať.
Napríklad netbooky má Asus dobré, na tie sú všade len pozitívne reakcie a takisto mám jeden už rok a pol a nemám sa na čo sťažovať.
Takže ťažko poradiť, ja by som si na tvojom mieste vybrala niečo medzi týmito dvomi modelmi, teda aby to malo trochu lepšie parametre ako Dell, ale nemusel by byť až tak výkonný ako ten Asus.
Timer3
29.08.11,15:38
Ja mam Asus uz 4 roky a jedine som mal problemy s USB portmi, par krat aj padol, bateriu som malo vyuzival, ale furt vydrzi hodinu, je robustny, jediny problem po par rokoch mam ked, dam napojit 2-3 veci na USB naraz tak to nejak mrzne, inak som spokojny, co sa tyka referencii, tak ten ASUS ma lepsiu grafiku, hardisk a celkovo je to lepsi notebook, no miesto porovnavania znaciek by som si precital recenzie priamo na dany model, lebo kazdy znacka ma slabsie a silnejsie modely.
Scot2
29.08.11,15:50
dobre vravíte a k veci a hodne záleží aj od správania sa k produktu od užívateľa

misstka vravíš nájsť niečo medzi, vieš aké je to ťažké? a ja značkám ako HP, ACER, TOSHIBA moc neverím....tento aj tak zlacnili z 1200 takže tak.... a dobre vravíš pri nižších modeloch to je nanič ale pri týchto novinkách by to malo byť asi dobre...brat má tiež i7 ASUS kúpil pred 3 rokami a dnes v pohode ide ako nič stačí aj na dobu a nebol ani pokazený, to on si moc veci neváži ešte k tomu:).... no tak to vyzerá že som sa rozhodol pre ten ASUS už len si prečítam nejaké zmluvy, podmienky a tak... viete poradiť na aké chytáky si dať pozor?
Timer3
29.08.11,16:25
Ten Dell :

http://www.notebookcheck.net/Review-Dell-Inspiron-17R-N7110-Notebook.52324.0.html

Rating

Dell Inspiron 17R (N7110)
04/27/2011 v2
Workmanship 82%
Keyboard 78%
Mouse 88%
Connectivity 76%
Weight 67%
Battery 79%
Display 68%
Games Performance 82%
Application Performance 89%
Temperature 86%
Noise 80%
Impression 80%
Average 80%
80%

Multimedia *
Weighted Average
* Weighted Average Multimedia Notebook:
Workmanship 8%, Keyboard 8%, Mouse 6%, Connectivity 8%, Weight 6%, Battery 8%, Display 10%, Games Performance 10%, Application Performance 10%, Temperature 8%, Noise 8%, Impression 10%


Asus :http://www.notebookcheck.net/Review-Asus-N73SV-Notebook.54248.0.html

Asus N73SV-V1G-TY282V
05/20/2011 v2
Workmanship 94%
Keyboard 72%
Mouse 80%
Connectivity 76%
Weight 64%
Battery 78%
Display 68%
Games Performance 84%
Application Performance 89%
Temperature 95%
Noise 92%
Impression 85%
Average 81%
82%

Multimedia *
Weighted Average
* Weighted Average Multimedia Notebook:
Workmanship 8%, Keyboard 8%, Mouse 6%, Connectivity 8%, Weight 6%, Battery 8%, Display 10%, Games Performance 10%, Application Performance 10%, Temperature 8%, Noise 8%, Impression 10%
Timer3
29.08.11,16:26
Ten Dell :

http://www.notebookcheck.net/Review-Dell-Inspiron-17R-N7110-Notebook.52324.0.html

Rating

Dell Inspiron 17R (N7110)
04/27/2011 v2
Workmanship 82%
Keyboard 78%
Mouse 88%
Connectivity 76%
Weight 67%
Battery 79%
Display 68%
Games Performance 82%
Application Performance 89%
Temperature 86%
Noise 80%
Impression 80%
Average 80%
80%

Multimedia *
Weighted Average
* Weighted Average Multimedia Notebook:
Workmanship 8%, Keyboard 8%, Mouse 6%, Connectivity 8%, Weight 6%, Battery 8%, Display 10%, Games Performance 10%, Application Performance 10%, Temperature 8%, Noise 8%, Impression 10%


Asus :http://www.notebookcheck.net/Review-Asus-N73SV-Notebook.54248.0.html

Asus N73SV-V1G-TY282V
05/20/2011 v2
Workmanship 94%
Keyboard 72%
Mouse 80%
Connectivity 76%
Weight 64%
Battery 78%
Display 68%
Games Performance 84%
Application Performance 89%
Temperature 95%
Noise 92%
Impression 85%
Average 81%
82%

Multimedia *
Weighted Average
* Weighted Average Multimedia Notebook:
Workmanship 8%, Keyboard 8%, Mouse 6%, Connectivity 8%, Weight 6%, Battery 8%, Display 10%, Games Performance 10%, Application Performance 10%, Temperature 8%, Noise 8%, Impression 10%
Timer3
29.08.11,16:43
Este dodam plusi a minusi aj prelozim ak nevies anglicky :
Asus
Plusy :
-velmi dobry zvuk
-dobry vykon
-dobry 3D vykon
-kvalitny dizajn, alebo build
-nizky hluk
-Blue ray
-dva hardisk sloty
-USB 3.0
-Lan+USB (inac vela usb portov moze casom haprovat s napajanim ako som uz pisal v prispevku)

Minusi:
-velmi tazky
-zle klavesy (klavesnicu kritizovali)
-nizky kontrast
-nevhodny na pouzitie "vonku"
-nema expres kartu

Dell:
plusy :
-dobra cena/vykon
-dlho vydrzi baterka
-priemerna teplota, alebo nejak tak som to pochopil proste emisie, vydaj tepla alebo tak
-dobre sa s nim pracuje
-velky touchpad (myska na nb)
-Nvidia Optimus

Minusi:
-nema exprescard a firewire
-CPU je hlucne pri vysokom vykone
-citlivi povrch(asi sa doskriabe, alebo praskne ak ho hodis o zem XD)
-rychle Lan iba (inac neviem naco je pomale)
-zla klavesnica
-stredy display.

K tym klavesniciam, ono kym nie si spisovatel, tak ta to moc nemusi zaujimat, ale tiez ak hras hry tak to moze vadit trebalo by ich vyskusat na zivo, lebo hovorim bud to moze byt jedno, alebo velky rozdiel.

Necital som recenzie, ale osobne by som si dal poskladat, alebo poskladal sam stolny pocitac a co sa tyka znacky, tak ak raz budem kupovat, tak kupim Toshibu XD



-
Scot2
29.08.11,17:14
aha no tak v prvom rade ti ďakujem no a teraz k tomu...
čo sa týka mínusov ASUSU tak váha nevadí cvičím :) ohladom vonku tak 80% času bude doma, čo sa týka tých kláves tak to môže byť problem a nemám si ho de popozerať kedže objednávam z e-shopu no veď uvidím ked dojde domov.... inak ten ASUS sa mi zdal že tam bola i5 a ja mám i7 treba si dať pozor na typ ja chcem N73SV-TZ543X nie N73SV-V1G-TY282V aj keď sa líšia len v 2-3 veciach....
pri + DELL tak píšeš cena je GOOD, ten ASUS je "len" o 100€ drahší a ma 2x väčšiu RAM-ku, HDD, aj grafika je kus lepšia + rozlíšenie takže si myslím že ked si priplatim "len" 100 tak sa oplatí... píšeš aj dobrá výdrž baterky tak zase "len" o cca 30 min... nad 3 hodky je pekná výdrž a v pohode stačí no a na záver zkomentujem ten stolný PC ja nechcem deskop kôli 1 veci a to je jeho veľkosť preto si hladam výkonný NTB aby sa vyrovnal deskopu a aby som najbližšich 5 rokov nemusel upgratovať HW.
Nad Toshibou som rozmýšlal a aj mi ju odporúčajú ľudia no po nedobrej skúsenosti už v nej nemám dôveru a neverím že ju v budúcnosti nadobudnem...
Fero11
29.08.11,18:27
dobre vravíte a k veci a hodne záleží aj od správania sa k produktu od užívateľa

misstka vravíš nájsť niečo medzi, vieš aké je to ťažké? a ja značkám ako HP, ACER, TOSHIBA moc neverím....tento aj tak zlacnili z 1200 takže tak.... a dobre vravíš pri nižších modeloch to je nanič ale pri týchto novinkách by to malo byť asi dobre...brat má tiež i7 ASUS kúpil pred 3 rokami a dnes v pohode ide ako nič stačí aj na dobu a nebol ani pokazený, to on si moc veci neváži ešte k tomu:).... no tak to vyzerá že som sa rozhodol pre ten ASUS už len si prečítam nejaké zmluvy, podmienky a tak... viete poradiť na aké chytáky si dať pozor?
http://en.wikipedia.org/wiki/Intel_Core_i7#Core_i7
Timer3
29.08.11,19:30
Inac klavesnicu si mozes kludne dokupit externu, su pohodlnejsie a samozrejme aj viac vydrzia ako tie na notebookoch. Naco ho budes pouzivat ?
Scot2
29.08.11,21:51
aj tak by ma zaujímalo že prečo ju skritizovali že čo tam bolo zlé... načo ho budem používať? tak ako bežný používateľ (chat, práce, zábava, multimedia, hry, prosto všetko, viem žeby stačil slabší ale viem prečo som si tento vyabral a riešiť to nechcem...)
deeda
30.08.11,11:53
Pridám len jednu skúsenosť s reklamáciou. ASUS reklamovaný ako skoro nový, 2x neodstránená závada, tretí krát osobne v Ostrave, až potom uznané a vrátené peniaze. DELL reklamovaný skoro po dvoch rokoch, servis prišiel do 12 hodín, chyba odstránená okamžite.
Timer3
30.08.11,12:00
Ak budes hrat hry, tak urcite externu klavesnicu. Idem si to cele precitat a spravim ti sem taky vicuc z toho.
Scot2
30.08.11,12:08
deeda ďakujem za skúsenosť ale ja sa riadim heslom že podla 1 nemôžeš súdiť celok, ako som už vravel môj brat má asus 2 roky a kúpil z tých novších modelov a ani raz nebol v oprave a ako som pozeral ten NTB bol vystavený hrozným podmienkam ale šlape ako hodinky... a teraz nechcem povedať že je super značka ASUS, pri každej značke a pri každom NTB sa môže nemusí dačo nájsť... moja sestra si kúpila TOSHIBU a NIKDY viac odišla baterka, základná presne po 2 rokoch ale zase som počul od 14 ľudí že TOSHIBA je kvalitný namakaný stroj čo dačo znesie takže o5 tvrdím že podla 1 nemožno súdiť celok....
Timer3 ďakujem ale aj tak som už objednal ten ASUS tak hádam budem spokojný ale kľudne hoď sem info...
Timer3
30.08.11,13:06
Asus
Je robustny, pevny ale aj dost tazky, cize nevhodny na cestovanie a prenasanie, mas tam 2x sloty na Ramku a 2x sloty na hardisk inac ak ho budes niekedy rozoberat tak musis odstranit aj skrutky pod klavesnicou co je dost nemotorne.

Mas tam 1x USB 3.0 a 3x USB 2.0 sloty, nemas tam podporu na expres kartu a ani na eSata. HDMI a VGA porty na telku a pod. Wlanko a integrovane Bluetooth. Webkamera 1600x1200 pixelov kamera dobre foti a robi videa na strednom rozliseni, ale chyba jej dostatocny jas a preto fotky v tmavom prostredi nevyzeraju dobre.

Klavesnica je "spongiovita" a maka, okolo sipok je vela klaves a ziadne prazdne miesto, co moze vadit.

Touchpad je velmi citlivy, neni na nom scroll hore dole len cez kombinaciu klaves a tlacitka su vraj dost hlucne az to casom moze vadit.

K montoru si pozri tie obrazky, tam je pekne odfoteny s uhlou ako vyzera na slnku, je v celku "normalny" s dobrym rozlisenim a 17.3..
Avsak nevhodny na editovanie a profesionalnu pracu s obrazkami a pod.

Procesor tu je slabsi pisany ako je v tom cize i7, technologia sandy bridge nema konkurenciu v nicom u AMD, procesory tejto serie su najlepsie co je na trhu. Samozrejme si treba uvedomit, ze pri hrach, ktore nepodporuju 4 jadra bude napriklad 2 jadro s3,2 frenkveciou o dost rychlejsie.

Hardisk je tiez rychly 7200 rpm co tiez napomaha vykonu a celkovemu Boostu

Co sa tyka grafiky, pokial budes hrat na 1366x768 nemal by si mat problemy so ziadnou novsou hrou.
Inac tuto mas pekne ukazane FPS (cim viac tym lepsie) na tuto kartu testovanu v hrach zidi uplne dole a tam mas GAME BENCHMARKS, tam mas hry a hodnotu FPS na danych nastaveniach. Low nizke, Medium stredne, High Vysoke, Ultra a zelen je dobre, zlte hratelne, cervene je malo. http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-540M.41715.0.html samozrejme moze to byt o neco insie v kombinacii s tvojim procesorom, no ak ti pojde hra len na dvoch jadrach po 2 giga to neni bohvie co, ale napriklad taky Crysis, kde ti pojdu vsetky 4 jadra po 2giga je trosku ine cafe, co sa tyka toho Booste na 2,8 o tom tu pisane nic nie je, ale to preto, lebo to nie je prave tento model.

Hluk - nepresiahne 35,2 decibelou aj pri hrach a vysokom vykone.

Telpota - okolo 24 stupnov pri hrach vystupi na 31 stupnov pri stres-teste namerali najviac 38 stupnov.

Zvuk a repraky su kvalitne, ale pre nejake lepsie zazitky a priestorovy zvuk by som siahol po externych urcite, pripadne kvalitnych sluchatkach samozrejme, ale nic zle tu o nich pisane nie je len dobre co sa tyka vysok, stredov a pod.

Baterka vydrzi 281 minut, ked je NB v pokoji, ale co sa tyka tochto tak si myslim, ze si max na baterke pozres jeden dlhsi 2hodinovy film a hotovo, hry co su narocne ti to zozeru raz dva.

Tot vsjo. Dam aj Dell ked docitam.
Scot2
30.08.11,13:22
ĎAKUJEM že si si dal takú námahu a rozpísal to tu... DELL nemusíš pozerať lebo som už ten ASUS objednal... aj keď sa to dá vratiť do 7 dní ale pochybujem že sa ho vzdám...
ja to berem tak že NTB nemôže byť dokonalý a dade sa to musí odzrkladliť tuna je to klavesnica, touchpad a tak... ale som rád že baterka, výkon, teplota, grafika, display niesu na hovno a to som rád lebo klávesnicu, repraky a myš si môžem kedykoľvek pridať kedže 77% času bude doma a tým pádom nebude vadiť ani hmotnosť kedže sa prenášať často nebude....
Timer3
30.08.11,14:09
Dell

Celkovo makky povrch, ktory sa prehiba a lahko poskriabe cize asus je v tomto lepsi, vaha ani o moc mensia nie je tiez. Inac aj moj Asus co sa tyka tychto veci je velmi robustny, par krat padol a aj povrch celkovo je neposkriabany na to co zazil, v tomto je urcite Asus lepsi, az na to rozoberanie cez klavesnicu.

Mas tam 2xUSB 3.0 a 1x USB 2.0 co si myslim staci, 4 USB su dost a to je co mi zacalo casom haprovat na Asuse. Trosku blbe je na tomto delku to rozmiestnenie len na bokoch, lebo budes mat vela kablov na kope, na Asuse mas aj vzadu za monitorom co je ovela praktickejsie. Tu mas aj eSata v tom USB 2 porte hybridne zabudovany, tiez HDMI a citacku na kartu, ktora v Asuse nie je.

Klavesnica - narozdiel od Asusu tu mas priestor okolo sipok, klavesy su hlucne a "pukajuce".

Touchpad je velky co je plus a tiez zoom, scrol cez kombinacie, ale inac je to aj lepsie, lebo ked mas ten scroll na tom tak je to take nemotorne, lepsie cez klavesy. Aspon podla mna. Tlacitak tiez "pukaju" jak na klavesnici.

Monitor ma vatsi kontrast ako Asus 206:1, Asus ma 163:1 tiez si pozri tie fotecky, ale ak needitujes, pripadne nerobis nejaku pracu s videom, tak ti to bude stacit. No monitor je o nieco lepsi ako Asus v niektorych smeroch.

Procesor mas rovnaky.

Grafika je nizsia, ale ma rovnaky chip a 2 GB pamet, cize ovela horsia nebude a zrejme v niecom aj lepsia, no na to by trebalo urobit konkretny test a co pozeram tak tu prave nic tak nenachadzam, len to, ze sa neoplati kupovat gt 540m ako upgrade za 525m, inac povedane, tato karta v tomto Dellku nebude zaostavat a koli 2gig pamete bude asi aj lepsia...
A tiez tu mas funkciu Optimus, ktora ti bude prepinat medzi kartami podla potreby pri hrach na tu 525m a pri filmoch a podobne na tu integrovanu. A pri tejto karte tiez neist vyssie ako
1360x768 rozliseni pri vysokych nastaveniach.

Hardisk je pomalsi 5400rpm.

Hluk max je tam okol 38-39 decibelov.

Teplota okolo 25 stupnov maximalne 42 co je dost, ale to pri velkom zatazeni. A problem pri Dell laptopoch s procesormi je "pretacanie" neviem to prelozit, ale chapem tomu, proste ako ked preradujes v aute rychlosti tak aj procesor si upravuje frekvenciu na rozne aplikacie no a proste to nejak "vrzga" ak to chapem spravne. CPU Trothling.

Zvuk horsi ako na Asuse...

Baterka o nieco lepsie, vyse 3 hodiny robili test a pozerali film trvajuci 2hod a 40 min.

Takze tento Dell by som povedal je za tu cenu vyhodnejsia kupa az na tu robustnost, inac vykonom o vela nezaostava, dokonca ta grafika vdaka vatsej pameti moze byt v niektorych hrach asi aj lepsia, ale ziadny porovnavaci test som nenasiel, inak chip je v obidvoch kartach rovnaky. Ten Asus je z kvalitnejsieho materialu, ale velmi "natlacene" klavesy na seba a o nieco horsi monitor, no zase ma dobry zvuk, hardisk. Tazko je to no, ale asi by som bral skor ten Dell a inac za 1000 eur kamarat by si poskladal take delo, ze by sa ani jedne na to nechytal, nehovoriac o tom ze za par rokov s nimi aj tak budes mat problemy pri hrach a na stolnom pc vies vsetko vymenit. Inac v tejto nizsej a stredenj kategorii su graficke karty od Amd/ATi lepsie a kvalitnejsie. Na tvojom mieste by som si dal vyskladat zostavu do 700 ecok a kupil si nejaky notebook za 200 - 300 ecok na filmy. Nejaky s vatsim displayom a 2 jadrami na Blue-ray. Proste je to vela za tie notebooky, par rokov a budes pozadu hlavne v hrach.
Timer3
30.08.11,14:15
Este k tomu procesoru ak mas dvojadro povedzme 3 giga a hras hru ktore drvivou vatsinou podporuju iba dvojjadro tak to mas 6 giga, ak mas stvorjadro 2 giga tak ti pojdu aj tak len dve cize 4 giga, takze aby si nebol sklamany... Ten TurboBoost ti to sice da na 2,8/jadro ale bohvie ake to je... Ak ides tolko penazi vrazat, trosku by som sa este viac popozeral.
Scot2
30.08.11,14:39
aha no ďakujem za rady a info čo sa týka grafiky si ťažkú hlavu nerobím niesom gambler a do teraz fičím na nividia GeForce4 MX 4000 64 MB takže si viete predstaviť aký je to šrot takže tak, ja si nepotrpím na najvyšie rozlíšenie a na hry nemám moc času takže len rekreačne a z nudy preto to nieje moja priorita....
ja som si NTB vyberal podľa výkonu, baterky, spracovania, displayu, hlučnosťi, teploty a tak...
písal si postaviť si PC a NTB len za 200, nieje zlý napad ale zas to miesto zaberá a máš na niečom dačo rozrobené a teraz zapínať dačo inšie lebo tam ti zas treba, ja som človek čo má cca 10 aplikácií spustených naraz a medzi každou sa pohybujem preto potrebujem dačo flexibilné, výkoné, malé, pohodlné a rozhodne prenosné a si myslím že ten NTB to spĺňa aj keď sa obávam tej klávesnice lebo s ňou dosť často robím no veď pri najhoršom pridám externú a mám pokoj. Touchpadu sa nebojím lebo s ním robiť nebudem (nedokážem si zvyknúť ale v prípade núdze sa prispôsobím) takže akurát rozmýšlam nad myškou či bezdrôtová alebo nie optická alebo laserová.... a som rád tomu zvuku že je lepší lebo pracujem s multimediami.... inak by ma zaujímalo čo to je tá Blu-Ray Combo mechanika resp. ake vylepšenia to prináša...
Timer3
30.08.11,14:49
Tak hej na multitasking je stvorjadro robene, cize viac aplikacii naraz. Inac co sa tyka aplikacii od Asusu, tak tam budes mat asi Net4Svitch co som v zviote nepouzival na profily na internet, Splendid na nastavenie monitora, co je jednoducha a prehladna vecicaka a esete Power Manager, to si nastav na High Performance, ked si napojeny do siete. A inac ked si napojeny doma, tak vyber baterku a tak ho maj, menej sa nici a menej sa zahrieva stroj o dost menej.
Scot2
30.08.11,14:55
aha no thx za rady, inak baterku dať do siete len keď ju vybijem alebo aj keď bude mať 40-60-80 %?
Vlado40
30.08.11,22:00
Ak je možnosť mať NTB pripojený na sieť ,tak ho pripoj ,len už ho konečne kup.
Scot2
31.08.11,06:58
a čo ked som na sieti 1-2 hodky? oplatí sa aj vtedy? vybrať ju von alebo nechať ju tam (na baterke nemôžem byť nebude stačiť) čo sa týka kúpi už som ho objednal a len čakmám na kuriera...
Vlado40
31.08.11,07:23
Chcel by som vedieť ,koľko ľudí denno denne vyberá baterku z NTB.Ja som nevyberal nikdy ani nebudem.
Scot2
31.08.11,07:36
a to je taký problém stisnúť 2 tlačitka? tak jasne že ked budem na ntb 5 min nebudem ju vyberať no ale ked niekolko hodín tak áno mna zaujíma že ked bduem len 1-2 hoďky čo v tedy vybrať von alebo ju nechať alebo dať do siete aj s baterkou keď nebude na 100% nabitá....
Timer3
31.08.11,10:17
Chcel by som vedieť ,koľko ľudí denno denne vyberá baterku z NTB.Ja som nevyberal nikdy ani nebudem.

Baterku nabijes, vyberes a das do suflika a notebook mas napojeny normalne len do zastrcky, pokial ho neprenasas samozrejme, ked ides na chatu ci niekde baterku vyberes s suflika a vuala. Baterky dost zahrievaju ved to chyt ake to je horuce.
Timer3
31.08.11,10:21
Potom daj vediet ze aky je ten notebook.
janci
31.08.11,10:44
Si sa dobre rozhodol. Sice som neporovnaval tie dva konkretne modely, ale my sme mali vo firme uz 10 rokov len Dell (posledne boli/su Inspiron 9400) vzdy skoro max. konfiguracia za 2200-2500 euro a vzdy boli nejake problemy. Od zleho display-u po nenabijacie kable, hucanie atd., nastastie vzdy s 4 rokmi zarukou, takze stale niekto ku nam chodil to opravovat. Este sa aj stalo, ze ked bol kvoli oprave chyby x, tak nasiel chybu y, ale museli sme urobit novy termin, lebo nemal suciastky so sebou.

Takze v buducnosti uz kupime nieco ine. Aj cenovo nesiel Dell az tak nadol ako konkurencia.
Scot2
31.08.11,10:56
aha no dobre vedieť... hádam som sa dobre rozhodol a bude to kvalita.. aj tak moc recenziam neverím lebo Boh vie akí maniaci to skúmajú a aké majú oni nároky... veď dojde vyskúšam čo sa bude dať (cpu, zvuk, grafika atď.) a dám vedieť... už nech príde, neviem sa dočkať:)
Vlado40
31.08.11,11:24
Píše sa aj niekde v návode k NTB ,že baterku treba vyberať?
Fero11
31.08.11,12:43
baterka by sa mala spravne vybit az do konca a potom dobit do plna. Ak bude stale dobijat baterku ktora ma 60-80%, tak sa zrejme skor znehodnoti
Bud maj NB v 230V bez baterky, alebo z baterkou bez 230V (samozrejme ak ju chces nabit, tak both :) )
Fero11
31.08.11,12:51
Píše sa aj niekde v návode k NTB ,že baterku treba vyberať?
Ono zase nemusi sa to pisat (nepise sa v navode ani to, ze ci mozes dat NB do mikrovlnky alebo nie (i ked do mikrovnky ho mozes dat, ale nemal by si ju zapinat))
Prave ma napadlo, jak jeden american zavrel macku do mikrovlnky a zapol ju. Vyrobcu mikrovlnky dal k sudu, ze mu zabil macku, pretoze v navode nebolo napisane, ze ci tam moze davat macku, alebo nie.
Sud mu dal za pravdu a vysudil celkom pekne $$
Alebo napr. v navode na auto (resp. na pneu) nemas napisane ci mozes trhat asfalt, alebo robit za sebou 30m flek, alebo sa na mieste otacat 10x, ak to vsak budes robit, tak budes menit pneu castejsie :)
Scot2
31.08.11,12:57
lol Fero si ty ale pacient (v dobrom) :)
no takto to chcem aj robiť ako si napísal, ale mňa zaujíma krátky čas od 5 minút po 1-2 hoďky že či sa ju oplatí nechať alebo ísť na 230V lebo som tu čital diskusiu že ako šetriť baterku a tam aj písali že stálym vyberaním sa mechanicky ničí NTB...
sthruska
31.08.11,13:20
Trošku k baterke. Batérie v kozmických sondách vydržia tak dlho preto, lebo ich nenechajú vybiť sa pod 80%. To platí o aj batarke NB. Je tu však jeden háčik. Pokiaľ je baterka v NB, tak sa dobíja v kuse v krátky intervaloch. A to je pre ňu zle.
Timer3
31.08.11,16:39
Ja neviem ludia mozno to nie je na kazdom notebooku tak, ale na mojom zvykavala byt horuca, tak som ju vyberal a o DOST to pomohlo celkovej teplote, neviem si predstavit ako mozes mechanicky nicit notebook tym, ze odopnes klipsy, nic odtial nesrobujes, alebo nieco, len ju proste vyberes a setris teplo aj veciam co su pri nej, napriklad hardisk a pod...ALE zo zaciatky kym sa trochu ta baterka "nerzobeha" ju nechaj vnutri. Nech sa par krat poriadne vybije a nabije.
Fero11
31.08.11,17:31
lol Fero si ty ale pacient (v dobrom) :)
no takto to chcem aj robiť ako si napísal, ale mňa zaujíma krátky čas od 5 minút po 1-2 hoďky že či sa ju oplatí nechať alebo ísť na 230V lebo som tu čital diskusiu že ako šetriť baterku a tam aj písali že stálym vyberaním sa mechanicky ničí NTB...
NB nebudes vyuzivat viac ako 5-6 rokov .... do tej doby "V UVODZOVKACH" budu mat ludia pod kozou implantovane cipy aj s mikrocpu a pamatou a ako zobrazovac budu mat hologram pred ocami, ale ten hologram az o 10 rokov :D
Na slovensku sa to posuva o 5 rokov :D

Ked ti book dojde, tak podla vyuzivania booku uvidis ako dlho trva baterke kym sa vybije.
Ak budes mat baterku z booku vybratu, tak tym nic nepokazis ...
Scot2
01.09.11,07:04
No takže ja si dovolím povedať môj názor aj s príkladom.

Ja si nemyslím že to tak bude lebo technika už nebude napredovať tak rýchlo ako to bolo za posledných 10 rokov. Pred 5-6 rokami by si mal pravdu vtedy vznikali i3 a podobné inteligentné technológie a technika napredovala krásne rýchlo, platil ten príklad ako si uviedol ty že za 5 rokov to už je nič, ale to platilo podla mňa už dávno..
A teraz uvediem ten príklad. Brat si kúpil NTB za 1000€ cca pred 2-3 rokmi a je skoro presne o polovicu horší či už parametrami ale aj technológiu v ňom ako môj (skoro) (6GB DDR, i7 slabšia jak moja, grafika, HDD atď.) skrátka to má horšie ako ja no prešli tie 2-3 roky a na prekvapenie vôbec to nieje slabší podpriemer, robil som s ním a všetko šlape ako má a aj v testoch nepatrí medzi tie posledné (treba si však dávať pozor na tie recenzie a neveriť všetkému...), ide ako hodinky no a teraz neverim že keď prejdu 2 roky bude to totálny šrot ako ty tvrdíš že o 5 rokov už nič z toho... dnes stále patrí medzi tie lepšie mašiny a neverím že o 2 roky sa to zmení a to bolo pred 3 rokmi keď ešte technika šla pekne rýchlo hore...
máš pravdu bude to šrot ale si myslím že za tých 5 rokov nie a ako si vravel na Slovensku sa to ešte posúva:) každý máme svoj názor a sa teším keď prejde tých 5 rokov že či to bude šrot, viem že to nebude super mašina ale žeby patril ku priemeru no neviem...

čo sa týka NTB tak dnes som ho videl v obchode a klobúk dole, môžem potvrdiť že klávesnica nestojí za vela ale s touchpadom som nemal žiadny problém, zajtra na 100% príde tak ho otestujem a dám vedieť... thx za rady ľudia a rozhodne sa vidíme v ďalšom príspevku ak nie v tomto:)
sthruska
01.09.11,07:15
Trocha iný pohľad.
Menil som Athlon x64. Beží asi na 2100 GHz. Mám Intel i3-2100.
Samozrejme, že je výkonnejší. Vidieť to hlavne pri štarte OS a programov. Ale pri práci to je v podstate jedno. Word, Smart Sketch (2D CAD systém), Excel...
Načo mi je nákladiak, keď chcem odviesť jeden mech cementu? Z tohto pohľadu AMD nie je zastaralé :D
Scot2
01.09.11,07:34
:D tak je, no len časom bude cesta horšia, benzín drahší, vzdialenosť väčšia a mechov cementu bude len a len pribúdať a ty budeš musieť nakoniec kúpiť ten nákladiak..:D
preto som myslel do budúcna a kúpil som mašinu aby som o pár rokov neriešil to že nestíha, nevládze a je zastaralá... viem že ten čas raz nastane ale si myslím že je to ešte pekne ďaleko...
sthruska
01.09.11,07:50
Chceš vedieť prečo (na 90 %) kúpiš nový stroj? Nechceš. Ale aj tak Ti to napíšem.
Lebo bude výkonnejšie CPU, lepší monitor, väčší rýchlejší a tichý disk... Skutočným dovodom bude, že my muži sme vždy deťmi a potrebujeme (chceme) vždy novú hračku. Ja som tak niekoľko krát meniĺ HW i OS. A to som sa zaprisáhaval, že to je naposledy.
To, že sme deťmi má viacero výhod. Napríklad sa vieme hrať s deťmi, čo ženy majú problém. Ony to jednoducho nevedia.
Scot2
01.09.11,08:06
:D:D:D:D:D
no a ja ti poviem moje dôvody prečo ho chcem kúpiť, lebo doma máme 1 PC sme tu 4, ten PC bol kúpený 2003 takže ma 8 rokov hodím sem aj parametre

CPU- AMD Athlon XP 2500+ 1.7 GHz
RAM- 256 MB DDR1 kedže to bolo na porážku DOSLOVA dokúpil som 1.5 GB DDR1
HDD- 80 GB
Grafika- Nividia GE force4 MX 4000 64 MB

neviem či si vieš predstaviť aké je to mať ten PC ale doprial by som každému
další dôvod prečo som sa rozhodol pre NTB tak rozhodne velkosť, kedže nemáme dom sme v byte málo kto má súkromie takže treba chodiť s izby do izby aby človek mohol mať to súkromie takže z toho vyplíva velkosť kôli ktorej som sa tak rozhodol.... ako som spomínal sme 4 každý chce si dačo vybaviť na tom PC a si predstav že ty máš rozrobenú prácu a dojde dakto kto si ju potrebuje tiež urobiť a oboch súri termín odovzdania o5 další dôvod prečo NTB, škola- štúdium je ďalší dôvod prečo ten NTB, jednak v škole totálne šroty na ktorých by si aj stíhal urobiť čo treba ale mašiny ťa nepustia, učiteľa to netrápi veď má i3 a keď neodovzdáš máš smolu.... a doma to isté zase šrot:) toto sú moje dôvody a je ich ešte viac, vybral som tie hlavné.

Ak niekomu napadlo slovo predvádzanie sa tak je na omyle ja nemám problém ísť do obchodu v teplákoch a starom tričku skrátka mam v PI iných a teraz by som kôli nim kupoval dačo? ee.... nepopieram toto čo si napísal, možno je to pravda ale u mňa to 90% rozhodnie nieje ...
sthruska
01.09.11,10:31
Veď ja som sa o Tvojom výbere a dôvode vôbec nebavil. Som rád ak niekto niečo kupuje a nie je z tých 90 %. Ale som presvedčený, že aj k tomu dôjde. ;)

//neviem či si vieš predstaviť aké je to mať ten PC
Viem :mad:, vážne som začínal pracovať na 386. Potom som pracoval na dele 486 so špeciálnou grafikou pre AutoCAD 9. Celé za 250 tisíc Kčs. :D
Pamätám si ako som zo zvedavosti chcel nakresliť podrobne odliatok v 3D (neviem či to bolo plnohodnotné 3D). Jednalo sa o predné/zadné čelo el. motora z hliníka do automatickej pračky. Nakreslil som 1/8 a dal som vytvoriť celý kus. Po 1,5 hodine som to vzdal. :eek:
Potom bola akože revolúcia a odvtedy kreslím len jednoduché pôdorysy stavieb - matrice (múry. priečky. otvory a nič viac). :o
Timer3
01.09.11,10:32
Ono uz teraz co su 6 jadrove procaky, tak sa da povedat, ze su zbytocne, vatsina aplikacii to nepodporuje, ani hier, ale urcite sa budu tieto procesory zlepsovat v rychlosti, spotrebe ci velkosti, no nejak rychlost a viac jadier podla mna tiez nebude moc napredovat a to sa tyka aj grafickych kart, ale tam je vzdy co vylepsovat ako priepustnost a pod. Hardisky mas teraz tie s SSID technologiou, co su super rychle, ale aj super drahe, tu sa to podla mna zlacni casom. Inac kupovat najnovsi a najvykonejsi pocitac sa ti NIKDY neoplati, lebo tam su najvatsie cenove poklesy casom... A este k tomu teplu ma napadlo :

http://www.alza.sk/chladenie/pre-notebooky/18848622.htm

A inac cenovo by si kupil vykonejsi a lepsi, ale len 15ku ako pozeram, tiez 17ky su fakt nejak moc predrazene a extremny rozdiel tam neni podla mna, keby to bolo 19 tak to hej, ale dva palce co ja viem... Ale ked ho chces tak nie je co riesit :D
Timer3
01.09.11,10:33
S tych podloziek je jedno ktoru zoberes, ci aka znacka, hlavne nech je z hliniku, ten odvadza teplo a potom nemusis baterku vyberat vobec.
Fero11
01.09.11,10:36
Zbytocne vyhodene peniaze
Samozrejme pokial nas neoje****s a notebook chces vyuzivat hlavne na hry.
Ak ho nechces na hry, tak mas tam zbytocne naddimenzovane parametre na ukor ceny
Ja mam 4GB pamate (XP pozna 3,5GB) a nad 1,5GB som sa nikdy nedostal.
Nemam moc skusenosti so software, ale podla mna najviac (okrem dementnych hier) vytazuje cpu a ram,
1. encodovanie (cize zmena rozlisenia videa ... reendering a podobne blbosti co sa tykaju editacie videa) a aj keby si robil s videom, tak tyzden sa budes hrajkat s editaciou tytulky, efekty .... a potom to bude 3-4 hod enkodovat (samozrejme cim rychlejsi CPU tym rychlesie encodovanie v striznach kde robia so surovim videom, maju viac procesorove masiny, ale obycajny clovek si nebude kupovat dvojproc. stroj, ked robi 1x do mesiaca s videom)
2. CAD 3D hlavne pri reenderovani (a vseobecne graficke aplikacie)
3. virtualizacia napr. vmware, oracle virt. box a pod. systemi, na ktorych beziadalsie virt. stroje
4. mozno este niekto prida nejake softy, ktore hodne zatazuju system (este som si spomenul napr. Full HD video s BR dajme tomu 20Mbps tiez dokaze system pekne zatazit, ale uz dlhsiu dobu dokazu zobrazovat HD video aj lacne GPU (ja mam dokonca ATI HD radeon 4550 s pasivnym chladenim (cena cca 20€ a bez problemov taketo video zobrazuje plynule)))
Ak ides na VS a myslis si ze ucitelia budu po studentoch vyzadovat aby mali silne a nadupane pocitace, tak sa mylis, do skoly ti uplne staci Intel PIII 1GHz 512MB ram s integrovanou grafikou. AK ides na normalnu techniku, tak v prvom rocniku sa programuje v linuxe v jazyku C, C# ... a zvyknes si rychlo na taketo riadky
#vi /home/scot2/moj_prvy_program.c
a ide sa na vec
Timer3
01.09.11,10:47
Zbytocne vyhodene peniaze
Samozrejme pokial nas neoje****s a notebook chces vyuzivat hlavne na hry.
Ak ho nechces na hry, tak mas tam zbytocne naddimenzovane parametre na ukor ceny
Ja mam 4GB pamate (XP pozna 3,5GB) a nad 1,5GB som sa nikdy nedostal.
Nemam moc skusenosti so software, ale podla mna najviac (okrem dementnych hier) vytazuje cpu a ram,
1. encodovanie (cize zmena rozlisenia videa ... reendering a podobne blbosti co sa tykaju editacie videa) a aj keby si robil s videom, tak tyzden sa budes hrajkat s editaciou tytulky, efekty .... a potom to bude 3-4 hod enkodovat (samozrejme cim rychlejsi CPU tym rychlesie encodovanie v striznach kde robia so surovim videom, maju viac procesorove masiny, ale obycajny clovek si nebude kupovat dvojproc. stroj, ked robi 1x do mesiaca s videom)
2. CAD 3D hlavne pri reenderovani (a vseobecne graficke aplikacie)
3. virtualizacia napr. vmware, oracle virt. box a pod. systemi, na ktorych beziadalsie virt. stroje
4. mozno este niekto prida nejake softy, ktore hodne zatazuju system (este som si spomenul napr. Full HD video s BR dajme tomu 20Mbps tiez dokaze system pekne zatazit, ale uz dlhsiu dobu dokazu zobrazovat HD video aj lacne GPU (ja mam dokonca ATI HD radeon 4550 s pasivnym chladenim (cena cca 20€ a bez problemov taketo video zobrazuje plynule)))
Ak ides na VS a myslis si ze ucitelia budu po studentoch vyzadovat aby mali silne a nadupane pocitace, tak sa mylis, do skoly ti uplne staci Intel PIII 1GHz 512MB ram s integrovanou grafikou. AK ides na normalnu techniku, tak v prvom rocniku sa programuje v linuxe v jazyku C, C# ... a zvyknes si rychlo na taketo riadky
#vi /home/scot2/moj_prvy_program.c
a ide sa na vec

Presne, ak nehras hry, tak vybrat nejake kvalitne dvojjadro s hocijakou grafikou co zvladne Blue-ray ci niektore 3d programy ak treba, bez operacneho systemu, dal by som jednoznacne Xpcka, ci nejaky linux a par stovak mam vo vacku... Za co by som kupil Ipad :) ci nejake dobre Pda
Fero11
01.09.11,12:15
ale uz mmu ten book do konca tyzdna dojde, ale stale ma 7 dni na vratenie, bez udania dovodu, ale tazko ho prehovorit, uz v inom topicu (zhodou okolnosti taky isty nadpis ma ako tento) som mu pisal, ze je to uplne zbytocne, ale ze je to book do buducnosti, aj som mu dohovaral, ze tu cenu moze mat v buducnosti 2 take booky, ale neda sa, neda sa ......
Scot2
01.09.11,12:34
:) no ďakujem chlapci a som rád za Vaše názory a rady, čo sa týka tej chladiacej podložky neviem či to bude treba ASUSy dobre odvádzajú teplo, no keby nie tak najprv urobím malé opatrenia (otvorím okno, zdvyhnem ntb z vrchnákov z petfliaš a podobné somarinky aj v oblasti SW mám pár fínt...) inak má niekto skúsenosti s tými podložkami? počul som že je to len taký oblbovák...
no a teraz k tým hrám, Fero tebe konkrétne som už napísal môj postoj k nim ale napíšem ho ešte raz. Hry hrám rekreačne a zabíjam nimi nudu. Nepotrpím si na max. rozlíšenie... pri výbere NTB som pozeral na grafiku v poslednom rade takže tak. Inak keby som Vás ojebá*al tak čo by som mal z toho? ani ma nefinancujete ani nič len radu som chcel:)
keby mi stačil Pentium tak by do školy nezakúpili i3 pre učiteľov a štvrtákov...
písali ste že kúpiť slabší NTB prípadne silnejší PC, ipad, pda a načo keď to všetko môžem mať v jednom? čo sa týka toho NTB behom týždňa sa vypredal keď mali likvidačnú cenu... ten NTB ide okolo 1150€ takže predať v blízkej budúcnosti by nemal byť problem... ako som vravel, myslím aj do budúcna tak preto som si vybral takú mašinu..... ja viem som tvrdohlavý no čo už...:)
P.S.- nechce dakto kúpiť motorku, slúchadka alebo striebornú retiazku? vše za dobrú cenu :P
Ad88amko
01.09.11,21:05
No ja som jednoznacne za dell .
Mam 2 delly .
Nedaju sa vynachvalit .
Jeden ma 8 rokov a stale super slape pricom mi tam ide v strednych detailoch GTA IV neviem ako je to mozne :)
A druhy ma 1 rok a slape taktiez super .
Asus moc nepoznam teraz ma sestra netbuk asus a slape tiez dobre akurat si myslim ze procesor nestiha .
A kedze je dell lacnejsi kup si ten ;)
Scot2
04.09.11,12:08
No takže Vám oznamujem že NTB došiel je v poriadku a šlape ako hodinky:)

čo sa týka klávesnice ujde, trochu natlačené klávesy ale nič hrozné... vidno že je "špongiovitá" ale nijak to neovplivňuje písanie, podľa mňa je to nato aby to tlmilo nárazy a tým predchádzalo zbytočným poškodeniam, ale dá sa v pohode písať...

touchpad je v poriadku, niekde som čítal že "prirýchli" čo mne sa vôbec nezdá a aj keby bol tak existujú nastavenia vo wine kde sa dá citlivosť regulovať... prípadne pridať myšku a je po probléme...

CPU- no mali ste pravdu že by mi stačilo v pohode i3, i5 a aj dačo slabšie ale ako som povedal myslím do budúcna som si istý že toto bude šlapať ešte pekne dlho, čo sa týka turbo boostera tak je to vecička na nezaplatenie a ešte dodám že s touto mašinou nehrozí čakanie čo sa vyplatí keď máte málo času.... inak investíciu neľutujem...

ZVUK- tak zvuk je parádny, praskanie ani nič zkreslené nehrozí aj keď sa mi zdá že ten zvuk ide ako keby z dačoho uzatvoreného (taký tlmený príde) možno bude treba dačo nastaviť nevim... ale inak palec hore a mo%zno m=am len veľké nároky...

zvyšok môžem len chváliť aj keď sa WIN nejak dlho načítava ale dnes som vypol nepotrebné programy po spustení takže možno to bolo tým...

inak teploty ma trochu znepokojujú... vyzerá to tak že pre istotu kúpim nejakú chladiacu podložku, nemá niekto s niečím skúsenosti?
Evkake
06.09.11,05:57
Ahoj, kupili sme chladiace podlozky ku dvom NTB, nam ich odporucali, udajne sa zvysuje zivotnost komonentov pocitaca. Nemame ich zapnute stale, v lete sa vsak podlozka ozaj zide, pocitac je prehriaty v byte samotnym prostredim, ked spustim svoje programy, ozaj je potrebne ju zapnut. Teda nie zeby pocitac klakol, ale huci ventilator, vidiet, ze sa trapi. Mne vyhovuje aj to, ze NTB na nej je mierne nakloneny. Ked sa syn hra, ma podlozku zapnutu vzdy. Na sluzobky ju nikdy neberiem so sebou, zavadzia, nechce sa mi ju vlacit. Tym chcem povedat, ze nie je nevyhnutna, ale su situacie, ze sa skutocne zide.
AlbHert
21.12.11,14:54
sorry, ale horsiu diskusiu som este na porade necital. Ako handrkovanie 15rocnych deti, ktore sa prakticky nerozumeju teme : (