barancik
29.08.11,15:24
Na ľavej strane obrazovky sa mi urobil čierny pás široký asi 10 cm, rozdelený zvislou bielou čiarou na dve časti "jedna široká asi 3 cm a druhá asi 7 cm. Problém je v tom, že tento čierny pás posunul celý obraz doprava o svoju šírku, takže všetko čo je na pravej strane je nedostupné. Ak otvorím súbor, dá sa ho kurzorom za vrchnú lištu "podsunúť" pod čierny pás a dostať sa aspoň k značkam na hornej lište pre zhodenie na spodnú lištu, zmenšenie formátu a zatvorenie súboru. Skúšal som chybu napraviť cez nastavovacie prvky na monitore, posúvať doprava, doľava, nahor, nadol, vrátane Auto Config, ale pás zostáva. Ak PC vypnem a znova zapnem, obrazovka je počas "nábehu" plná, ale akonáhle sa zobrazí pracovná plocha, tá je už s tým čiernym pásom. Budem veľmi povďačný za každú radu, lebo práca na PC pri takomto stave je ako z "praveku"
misoft
29.08.11,14:40
Nový monitor - tento to už má za sebou. Predpokladám že je to CRT monitor -v tom prípade vychyľovacie cievky sú v háji.
PotPalo
29.08.11,15:45
Možno tu budem za hlúpeho, ale: čo je to ECG monitor? Poznám LCD (Liquid Crystal Display), potom klasický CRT (Cathode Ray Tube), ešte možno PDP (Plazma Display Panel), ale ECG? To máš snáď ako monitor napojený Elektro Cardio Graf?!:confused::eek::D:D
barancik
29.08.11,16:15
Možno tu budem za hlúpeho, ale: čo je to ECG monitor? Poznám LCD (Liquid Crystal Display), potom klasický CRT (Cathode Ray Tube), ešte možno PDP (Plazma Display Panel), ale ECG? To máš snáď ako monitor napojený Elektro Cardio Graf?!:confused::eek::D:D

Nie - nie je to EKG. Je to:
LCD MONITOR "19" ECG 1906
PotPalo
29.08.11,18:28
Áha. Takže LCD monitor značky ECG. S touto značkou som sa ešte nestretol.

Keď nepomáha ani to Autoconfig... na 80% zlá elektronika v monitore, na 20% grafická karta v PC (mal som taký prípad).

Máš tieto možnosti: skús nastaviť iné rozlíšenie, alebo inú obnovovaciu frekvenciu. Tiež skús v OSD monitoru nájsť niečo ako "Reset to factory settings". Ak to nepomôže, môžeš monitor predať na náhradné diely, displej je zrejme dobrý.
misoft
29.08.11,21:10
Poznámka pod čiaru pre barancika: Je vhodné uvádzať buď úplné údaje o zariadení, alebo aspoň popis zariadenia - neúplný, nič nehovoriaci popis (názov) potom dáva aj takéto nesprávne odpovede a diagnózy.
barancik
30.08.11,10:07
ODKAZY:
- pre misoft - beriem na vedomie, neuvedomil som si to keď som vytváral novú tému, totiž tá značka "ECG" je priamo na monitore pri ovládacích prvkoch, tak som ju jednoducho použil.
- pre PotPalo - vďaka za tipy - problém vyriešený
misoft
31.08.11,15:33
Odkaz prijatý - prepáčené, nabudúce už budeš chytrejší. :D:D Veď každá rada je dobrá rada.
PotPalo
31.08.11,16:56
Odkaz tiež prijatý - a čo z toho všetkého nakoniec pomohlo?
barancik
31.08.11,17:58
Pre PotPalo:
Autoconfig - ešte raz som ho skúsil zo zúfalstva z možných katastrofických scenárov a ak nie hádam po desiatykrát po reštarte aj celkovom vypnutí PC. Pod katastrofickým scenárom nemyslím na nákup nového monitora, ale mal som terminovanú zákazku a od najbližšej predajne som dobrých 45 km. A zúfalstvo bolo z toho, že náhradný monitor mi nadobro odišiel pred 2 týždňami a krátko predtým aj náhradný PC, ale to boli už "dedkovia", skoro 6-roční a s tým som viac-menej počítal.
PotPalo
31.08.11,19:31
Ešte otázočka: nemáš náhodou čierne pozadie na ploche? Autoconfig to nevie chytiť, treba dať text na bielom pozadí na celú obrazovku (napr. Word), potom dať autoconfig.