dobrava
29.08.11,15:35
Viete poradiť, alebo len podiskutovať, ako by sa dal využiť pozemok?
Nedávno som zdedil pozemok - lúku, ktorá bola dlhé roky nevyužívaná. Je to pozemok, na ktorom sú všetky IS, ponad ide však VVN a VN. Nehodlám ho predať. Ako ho čo najlepšie využiť? Čítal som niečo o fotovoltaických elektrárňach, ale údajne sa to už neoplatí, keďže to platí už len pre strechy domov. Je to južný svah. Privítal by som normálne názory, nie názory typu - "kúp si osem baranov a štyri kravy, uviaž ich a nech sa pasú ...
Ďakujem za názory.
Andy Kralik
29.08.11,14:06
Dal si tak málo informácií, že ten nápad o baranoch a kravách je asi najlepší aký tu dostaneš.. :)

- kde je pozemok (aké mesto, v uintravilane, v extravilane, vedľa dialnice, blízko vinohradov, ....)
- aký je pozemok (velkosť, svahovitý, úzky, široký, kamenistý, ...)
- bývaš v blízkosti, máš čas sa o neho starať, alebo bývaš ďalej a chceš mať hlavne od neho pokoj. O pozemok sa treba starať, čo môže byť otravné.

Tip 1: Ak nechceš pozemok predať, prenajmi ho..
Tip 2: Keby som mal pozemok, niekde na juhu, na južnom svahu, a keby som súčasne mal čas, založil by som na ňom vinohrad, chodil by som sa o neho každý týždeň starať, do svahu by som vyvŕtal pivnicu a na jeseň by som točil víno, posedával by som pred pivničkou, a občas tam vodil turistov na okoštovku..
Tip 3: Prenajmi ho nejakému včelárovi, nech si tam postaví úle. Alebo sa začni ty venovať včelárstvu.
dobrava
29.08.11,19:50
Ďakujem za odpoveď. Takže:
Druh pozemku: trvalý trávny porast, cca 2200 m2, pozemok je umiestnený v zastavanom území obce, je to vlastne mestská časť, mierne svahovitý južne položený, IS na pozemku. Bývam pár metrov od uvedeného pozemku. Raz do roka ho treba skosiť, na čo nemám čas, pretože je rozľahlý. Je to na Liptove, takže nejaký vinohrad nehrozí. Nechcem ho predať.