solide
29.08.11,16:30
Velmi pekne by som poprosil o radu. Chcel by som v objekte zosilnit wi-fi signal. Povodne som mal LinkSys WRT54GL do ktoreho som nahral alternativny software DD-WRT a nastavil router ako repeater. Zariadenie vsak nefunguje spolahlivo a casto internet cez wi-fi nefunguje, pricom cez LAN ide internet vzdy. Zohnal som si preto este jeden LinkSys WRT54GL . Tieto by som chcel prepojit LAN kablom, jednym prijmat wi-fi signal , ten prepojit LAN kablom s druhym LinkSys WRT54GL a tym vysielat wi-fi signal po objekte. Neporadi prosim niekto konkretne ako a co nastavit na prijmacom a ako a co nastavit na vysielacom LinkSysu aby internet fungoval spolahlivo? V druhom LinkSyse mam originalny software, treba aj do toho druheho nahrat alternativny software? Dakujem za kazdu dobru radu.
Fero11
29.08.11,17:53
bohuzial nepoznam ddwrt (i ked je to velmi oblubeny os pre rozne routery).
Takze len teoreticky.
Najlepsia moznost je asi taka
Internet------hlavny router (AP)------wifi_1(bridge)---LAN_kabel-----wifi_2(AP)

Ak nahodou nevyuzivas hlavny router na pokritie wifi signalom, tak odporucam aj hlavny nastavit ako bridge. Najlepsie by bolo asi vsetko bridgovat a posledny, alebo prvi nastvit normalnym sposobom ako je dhcp, mac filter, firewal a pod.
Neviem vsak ci som ta dobre pochopil o co ti ide
solide
30.08.11,03:41
prosim nebudes taky laskavy a neporadis mi cez skype? Staci ked mi posles mailom svoje skype meno a hned sa prihlasim. Potrebujem zosilit signal ktory je pred objektom slaby. T.j. jednym LinkSysom so smerovou antenou signal prijmat, ten prepojit LAN kablom s druhym LinkSysom a tym sirit wifi po objekte
Fero11
30.08.11,07:04
ako som pisal, zbytocne davat do cesty vela routrov a ked uz tam musia byt (ked nie je ina moznost) tak ich len bridgovat a jeden z nich nakonfigurovat ako klasicky router
Jedna z moznosti je aj repeater ako si mal, ale s tym nemam skusenost, cital som o tom, ze to nieje najlepsie riesenie, mozno je lepsie 2 routre :)
solide
30.08.11,08:39
ano ten repaeter raz ide a raz nie
solide
15.09.11,10:21
tak som si musel poradit nakoniec sam a slape to ak bude mat niekto zaujem mailom mu poslem scany.
v skratke
u prveho ktorym sa pripajam na net treba:
1/Wan conection type dat Automatic configuration DHCP
2/nastavit zariadenie ako Client a v advance routing dat Gateway
3/LAN kabel strcit do WLAN

u druheho ktorym chcem sirit wi-fi po objekte treba:
1/Wan conection type dat "Static IP Adress" a tu si nastavit
2/zariadenie nastavit ako "AP" v advance routing dat Gateway
3/LAN kabel strcit do jedneho z ostatnych portov

ak bude mat niekto zaujem mailom mu poslem scany.


clovece pomoz si aj Boh ti pomoze :)