palec17
29.08.11,16:56
Dobrý deň,

chcel by som postaviť plechovú garáž o veľkosti 9x6m, výška cca 2,5 m. A chcel by som si tam spraviť aj betónovú podlahu. Niekde som čítal že garáž musí byť do 25m2 aby nebolo potrebné vybavovať stavebné povolenie a že musí byť 1m od hranice pozemku so susedom. Tak by som rád vedel či to platí aj teraz? A ak niekto vie či by si dali nejako obísť tieto predpisy nejakým "fíglom", pretože niekto mi hovoril že sa ináč berie garáž ktorá je ukotvená, ak by to bola pravda ja budem zvárať silnú konštrukciu takže kotviť do zeme ju nebudem len by som ju postavil na betónovú dosku. A ešte keby mi podpíše sused súhlas že môže byť garáž na hranici pozemku tak ju tam môžem dať? A pokiaľ by bol problém s takouto garážou tak keby spravím dve 25m2 a dám ich tesne vedla seba je to problém ?

vopred dakujem za rady
doktor01
29.08.11,15:12
Plechovú garáž nedoporučujem. Hlavne po zime zistíš, že aké má nevýhody. V zime sa mi rosí auto z vonku. Na jeseň som vymenil kotúče a na jar pri jarnej prehliadke sa ma automechanik opýtal, kedy mám v pláne meniť kotúče. Jednoducho povedané v plechovej garáži auto podlieha rýchlejšie korózii ako keby stálo von (vlastná skúsenosť).
palec17
29.08.11,16:34
no ja osobne mám s plechovou garážou dobré skúsenosti máme doma dve už asi 15 rokov a v živote sme s nimi nemali takýto problém .... ono je zas dosť doležité aby si mal tu garáž trošku aj vetranú, ak nemáš možno preto sa ti tam rosilo auto.