babychris
30.08.11,13:45
Dobrý deň,
dá sa zriadiť internetbanking aj z domu cez net? Ďakujem
ada.gustafik@gmail.com
30.08.11,11:48
Ahoj, väčšinou je treba ísť do banky... ale ZUNO má produkt, že zmluvu Ti prinesie kuriér, takže sa z domu pohnúť nemusíš.
babychris
30.08.11,11:49
Hm, ja mám SLSP, a riešim internetbanking a paypal... resp. platbu cez net obyčajnou kartou... ale nejak mi to nejde... :(
duves
30.08.11,12:13
Hm, ja mám SLSP, a riešim internetbanking a paypal... resp. platbu cez net obyčajnou kartou... ale nejak mi to nejde... :(
Čo je to obyčajná karta? Napíš typ.
babychris
30.08.11,12:14
SLSP bankomatová karta...
avalik
30.08.11,12:18
SLSP bankomatová karta...

karta nie je internet banking

internet banking je ze robis platby priamo z uctu nie cez kartu


a ako pisu na stranke slsp - treba ist do pobocky ak si chces zriadit internetbanking
willma
30.08.11,12:20
platby za tovar pokiaľ viem sa riešia cez kreditnú kartu a na účely využívania IB je vydaná GRID karta
duves
30.08.11,14:03
SLSP bankomatová karta...
visa, MAESTRO? aKA?
misoft
30.08.11,14:13
Jednoducho: pre zriadenie IB (internetbanking) je potrebné navštíviť pobočku banky (banku), podpíše sa dodatok na zriadenie IB k zmluve o účte, dostaneš (doručia ti poštou - niektoré dajú na pobočke ihneď) prístupové meno a prístupové heslo k IB + tretí overovací prvok (jedine tak sa prihlásiš do IB - prípadne v niektorých bankách to dostaneš ihneď), potom sa pre vstup ešte overuje niekoľkými spôsobmi (GRID karta, SMS kód, token a pod.). Je to trojstupňová kontrola: meno, heslo, kód.
Prístup na IB v prehliadači je šifrovaný (poznať to podľa adresného riadku, kde je https://..........).
Niektoré banky okrem toho v záujme bezpečnosti zavádzajú tzv. dobu nečinnosti (približne 10 min.) - ak sa v tej dobe "nečinnosti" na stránke IB nič nedeje (nevykonáva sa nejaká akcia), stránka (IB) sa automaticky odpojí.
ada.gustafik@gmail.com
30.08.11,17:01
Hm, ja mám SLSP, a riešim internetbanking a paypal... resp. platbu cez net obyčajnou kartou... ale nejak mi to nejde... :(
Potrebuješ kreditnú kartu na tieto účely - platbu za tovar cez kartu online alebo na platbu cez paypal.
bodliak
30.08.11,17:06
Potrebuješ kreditnú kartu na tieto účely - platbu za tovar cez kartu online alebo na platbu cez paypal.

nie je pravda

aj debetna karta moze mat povolene internetove platby
ada.gustafik@gmail.com
30.08.11,17:17
nie je pravda

aj debetna karta moze mat povolene internetove platby

Áno vybrané stránky môžu podporovať aj debetné karty, ale konkrétne na paypale som mala s debetkou ten istý problém a kreditku mi to zobralo v pohode...
myara
30.08.11,17:29
Áno vybrané stránky môžu podporovať aj debetné karty, ale konkrétne na paypale som mala s debetkou ten istý problém a kreditku mi to zobralo v pohode...
myslim, ze ide skor o embosovanu kartu (VISA, Mastercard), ako kreditnu, kreditna karta je vlastne uver, ja mam debetnu embosovanu, a platim s nou cez net stale
ada.gustafik@gmail.com
30.08.11,17:33
myslim, ze ide skor o embosovanu kartu (VISA, Mastercard), ako kreditnu, kreditna karta je vlastne uver, ja mam debetnu embosovanu, a platim s nou cez net stale
môže byť, priznám sa, že som neriešila aký bol reálne rozdiel medzi kartami, ale viem, že obe boli Visa... iba jedna debetná a druhá kreditná... ale určite tam nejaký rozdiel musel byť... možno tá debetná bola Visa Elektron... už si to nepamätám na 100%... viem iba, že kreditka vyriešila môj problém.