mailita
30.08.11,15:09
Dobrý deň! Pred pár týždňami som sem prispela témou:Problém s PC :-( v ktorej som uviedla,že mi počítač neustále "vyhadzoval" čiernu obrazovku ... vtedy som ho dala známemu opraviť. Po viac ako týždni mi ho vrátil. Bolo to vraj spôsobené vírusom. Lenže,keď som ho zapla zistila som,že je úple prázny.Nieje na ňom dokonca ani zvukové zariadenie (čím sa dá napr.stlmiť zvuk) sú na ňom len základné veci od microsoftu ale inak nič. Nereaguje ani na internet,ktorý mám na USB.Myslím,že chýba program na spustenie... neviem si teda z internetu nič stiahnuť:(...
Neviem či sa to bude dať spraviť,alebo či mu pomôže už len sviečka...

Prosím vás o radu...

Ďakujem
mailita
30.08.11,13:36
Tak čo žiadny nápad?
Flinstone
30.08.11,13:38
daj si to spraviť niekomu serioznemu. Napíš mu aké zariadenie na pripojenie na net používaš, aby vedel nainštalovať ovládače a samozrejme bude potrebovať aj licenčné číslo od win ak náhodou nálepku nemáš na skrinke.
Timer3
30.08.11,13:42
Chybaju ti na vsetko ovladace, treba stiahnut z netu...
Flinstone
30.08.11,13:49
to spravi každý seriozny inštalatér... veď typ dosky a výrobca je napísaný priamo na doske... inak by chýbali ovládače len externých zariadení o ktorých nevedel čo sa bude pripájať.
mailita
30.08.11,13:50
A to je práve ten problém,že na net sa neviem ani len dostať... nedá sa mi totiž spustiť.Mám ho na USB a PC mi ho neberie...
A s opravou to bude tiež ťažké!Nepoznám nikoho kto by sa zaoberal s pc.Len môj známy,ktorý mi úspešne všetko odinštaloval. Dakujem vám ale za rady...
Flinstone
30.08.11,13:56
k tomu USB modemu by malo byť CD-čko. Po vložení do mechaniky by sa malo spustiť kde bude niečo ako inštalácia ovládačov... po nainštalovaní reset a vlož do USB modem.... čiste teoreticky by mohol ísť....
mailita
30.08.11,14:03
CD-nebolo aspoň mi ho nedali...
Mám len CD od počítača na preinštalovanie Windowsu ale inak nič
misoft
30.08.11,14:23
Jednoducho: maník len preinštaloval OS a nad***l tam veci (trial) od M$. Všetky ovládače (k zvukovke, modemu a stavím sa i ku GK) nemal ako nainštalovať, teda je tam len to základné + rozlíšenie monitora bude default.
Ovládače k ZK, GK (ak je integrovaná) budú na CD k základnej doske. Pokiaľ však nemáš, požiadaj známeho (po zistení typu dosky), aby ti to stiahol, dal na USB, potom stiahnuté jednoducho nainštaluješ z USB.
Keď to tak dod***l, nech sa činí - odborník jeden, mal by vedieť to dať do prevádzkyschopného stavu.
Chobot
30.08.11,20:58
Dobrý deň! Pred pár týždňami som sem prispela témou:Problém s PC :-( v ktorej som uviedla,že mi počítač neustále "vyhadzoval" čiernu obrazovku ... vtedy som ho dala známemu opraviť. Po viac ako týždni mi ho vrátil. Bolo to vraj spôsobené vírusom. Lenže,keď som ho zapla zistila som,že je úple prázny.Nieje na ňom dokonca ani zvukové zariadenie (čím sa dá napr.stlmiť zvuk) sú na ňom len základné veci od microsoftu ale inak nič. Nereaguje ani na internet,ktorý mám na USB.Myslím,že chýba program na spustenie... neviem si teda z internetu nič stiahnuť:(...
Neviem či sa to bude dať spraviť,alebo či mu pomôže už len sviečka...

Prosím vás o radu...

Ďakujem


k tomu USB modemu by malo byť CD-čko. Po vložení do mechaniky by sa malo spustiť kde bude niečo ako inštalácia ovládačov... po nainštalovaní reset a vlož do USB modem.... čiste teoreticky by mohol ísť....

Škoda, že si nenapísala, aký typ modemu to máš. Zvyčajne na USB modeme býva uložený inštalačný program na internet. Pripoj modem do USB a preskúmaj cez File Explorera obsah USB modemu. Verím, že tam nájdeš inštalačku internetu.
Timer3
31.08.11,09:57
Sadni si do kaviarne a stiahni si ovladac na internet odtial, chod domov nainstaluj ovladac od netu a potom uz ked mas internet tak vsetko z domu na zistenie typu hardwaru mas programy aj programy na vyhladanie a nainstalovanie ovldacov, no ked s tym nemas skusenosti tak najde nejakeho znameno ci z rodiny niekoho, kto to vie do servisu koli tomu ist rozhodne nemusis. A oni ked nemali cdecka s ovladacmi od pc tak jasne ze nemali z coho nainstalovat a hrat sa s stym a hladat urcite nebudu, len sa cudujem, ze names ziadne cdecka ked si ho kupila muesli byt ku vsetkemu, ale ako hovorim staci zavolat niekoho, kto to vie robit a vsetko ti najde.
Timer3
31.08.11,10:18
Alebo ak sa do toho chces pustit sama tak si stiahni tento program, nainstaluj :

http://www.slunecnice.cz/sw/astra32/

Ukaze ti vsetky komponenty, ktore mas v pocitaci, potom ku vsetkym treba nainstalovat ovladace, ak sa ti do toho chce pustit tak sa na to mozme pozret a vyhladat ti vsetky ovladace. Hlavne Lanko aby si vedela ist na net z domu a potom ostatne co bude chybat.
Timer3
31.08.11,10:21
respektive tu http://www.astra32.com/download.htm tam v tej tabulke modrej je ze 1746 KB a vedla je Download Now tak to, to co je pod tym je ina verzia.
dykeer
31.08.11,10:37
Kontaktoval by som poskytovatela internetu, predpokladam, ze modem mas od neho. Len dufam, ze to nie je T-COM, lebo tam je support ** **** :D