Into_SVK
31.08.11,16:08
Ak mam strhany zavit na velmi malej skrutke,kt. je mensia ako 1mm priemere, ake su moznosti jej ostranenia ? Skrutka drzi v mikro plechovom pliesku. Skusal som celou sadou malymi skrutkovacmi ale neda sa mi povolit skrutku.
Dakujem za poradenie.
lujza.j
31.08.11,14:18
ak je možné ja by som ju odvrtala
Into_SVK
31.08.11,15:11
Rad by som, ale skrutka drzi hlavnu dosku hracej konzoly takze tam nechcem nic ine pokazit.Proste podarilo sa mi dostat 19.malych skrutiek z dosk ale 20.ta najmensia v strede ee.Riesil som to silou s malymi skrutkovacmi a najskor je uz strhany zavit.
rudopp
31.08.11,15:15
Rad by som, ale skrutka drzi hlavnu dosku hracej konzoly takze tam nechcem nic ine pokazit.Proste podarilo sa mi dostat 19.malych skrutiek z dosk ale 20.ta najmensia v strede ee.Riesil som to silou s malymi skrutkovacmi a najskor je uz strhany zavit.

Keby bol strhaný , nedržal by.
Skús kvapnúť brzdovú kvapalinu.
lujza.j
31.08.11,15:21
a nedá sa hlavička podvihnúť a odštiknúť? alebo odštikni časť ktorá trčí a potom skús niečim vytlačiť.
rudopp
31.08.11,15:23
a nedá sa hlavička podvihnúť a odštiknúť? alebo odštikni časť ktorá trčí a potom skús niečim vytlačiť.

:---Závit ????????????????? (nie si ty "žena z domácnosti " ?? )
rudopp
31.08.11,15:26
Rad by som, ale skrutka drzi hlavnu dosku hracej konzoly takze tam nechcem nic ine pokazit.Proste podarilo sa mi dostat 19.malych skrutiek z dosk ale 20.ta najmensia v strede ee.Riesil som to silou s malymi skrutkovacmi a najskor je uz strhany zavit.

Brúsny nástavec do vŕtačky a odbrús hlavičku / stiahni dosku / dobrús telo skrutky na rovinu.

PS
Tých 19 sa bez 1 nezblázni :D:D:D.
lujza.j
31.08.11,15:26
:---Závit ????????????????? (nie si ty "žena z domácnosti " ?? )

akože čo????:eek::eek::eek: každá skrutka má závit po celej dĺžke????
zadávateľ témy nenapísal, že to je samorezka!!!
rudopp
31.08.11,15:35
a nedá sa hlavička podvihnúť a odštiknúť? alebo odštikni časť ktorá trčí a potom skús niečim vytlačiť.


:---Závit ????????????????? (nie si ty "žena z domácnosti " ?? )

Zavolaj ma.
Rád sa pozriem ako vytláčaš skrutku (aj keď bude bezhlavá )

PS
A keď prd rozumieš technike/strojárstvu , nedávaj :
blbé rady
neužitočné.

Lebo ÚPLNE neužitočnÁ bola tvoja rada.
rudopp
31.08.11,15:36
akože čo????:eek::eek::eek: každá skrutka má závit po celej dĺžke????
zadávateľ témy nenapísal, že to je samorezka!!!

Blbosť !!
(čo takto lícovaná skrutka :D:D:D:D:D )
rudopp
31.08.11,15:39
a nedá sa hlavička podvihnúť a odštiknúť? alebo odštikni časť ktorá trčí a potom skús niečim vytlačiť.

Vytlačiť môžeš tak nit/klinec/svorník - skrátka niečo pomerne hladké.

Veď vo fabrike tam ten závit režú/valcujú schválne:D:D:D, aby zaťaženie skrutku nevytlačilo/nevytiahlo.
marjankaj
31.08.11,15:40
Rad by som, ale skrutka drzi hlavnu dosku hracej konzoly takze tam nechcem nic ine pokazit.Proste podarilo sa mi dostat 19.malych skrutiek z dosk ale 20.ta najmensia v strede ee.Riesil som to silou s malymi skrutkovacmi a najskor je uz strhany zavit.

A čo nechceš pokaziť? Ak to funguje, tak načo to odskrutkovávaš?
A ak by mala skrutka strhaný závit, tak by nedržala, a voľne sa otáčala.:eek:
lujza.j
31.08.11,15:42
Blbosť !!
(čo takto lícovaná skrutka :D:D:D:D:D )

ja som sa pýtala či každá? sú skrutky ktoré majú záviť iba do určitej časti tela!!!!zvyknú sa tam dávať matice
misoft
31.08.11,15:45
Takéto prípady som riešil systémom vyskrutkuj a vypáč: tenká planžeta sa vloží pod hlavičku skrutky a páči ju von a zároveň skrutku vyskrutkujem - časom sa niekde závit buď chytí, alebo sa takto dostane skrutka von - bez poškodenia ostatných častí. Len ísť na to s citom a s trpezlivosťou.
BTW: tá skrutka iste drží základnú dosku (dosku elektroniky prichytenú k jednej časti krytu) - nie je síce dôležitá, ale zaručuje, aby to nejako "neklepalo" pri manipulácii.
lubko6394
31.08.11,15:48
Rad by som, ale skrutka drzi hlavnu dosku hracej konzoly takze tam nechcem nic ine pokazit.Proste podarilo sa mi dostat 19.malych skrutiek z dosk ale 20.ta najmensia v strede ee.Riesil som to silou s malymi skrutkovacmi a najskor je uz strhany zavit.

Chcelo by to fotku alebo presnejší popis. Otázne je, či tá skrutka je naozaj taká ako si myslíš - teda či používaš správne náradie. Výrobcovia neraz použijú niekde neštandard - napr. 6 hran a v strede valec, takže bez origoš nástroja je problém. Píšeš o mikroplechu - možno je problém, že tlačíš lepšie by bolo ťahať. Ak je závit skrutky v plaste a dá sa skrutkou otáčať, tak riešením by mohlo byť zaťahovanie - aby sa to úplne strhlo. Ešte ma napadla finta s lepidlom - polohovať odťahovák na skrutku, prásknuť tam napr.sekundové a po zaschnutí odťahovať.
rudopp
31.08.11,15:53
1,ja som sa pýtala či každá?

sú skrutky ktoré majú záviť iba do určitej časti tela!!!!

2, zvyknú sa tam dávať matice

1, keď píše, že mu nejde vyskrutkovať, tak tam asik má závit

2, ak myslíš závit, tak áno "zvyknú sa dávať" - len ich pri tom treba točiť (a niekedy sa tam dávajú také s., ktoré netreba točiť - - - napríklad podložky)
marjankaj
31.08.11,15:55
Neviem, či sekundové je najlepšie, ale dal by som na hlavičku zohnutého klinčeka kvapku epoxidového, priložil na šróbik a nechal zatvrdnúť. Potom iba odskrutkuješ.
A ktovie koľko stojí celý ten basmek, ktorý chceš zachrániť?
rudopp
31.08.11,18:22
Neviem, či sekundové je najlepšie, ale dal by som na hlavičku zohnutého klinčeka kvapku epoxidového, priložil na šróbik a nechal zatvrdnúť. Potom iba odskrutkuješ.
A ktovie koľko stojí celý ten basmek, ktorý chceš zachrániť?

Nie je konzola ako konzola


Rad by som, ale skrutka drzi hlavnu dosku hracej konzoly takze tam nechcem nic ine pokazit.Proste podarilo sa mi dostat 19.malych skrutiek z dosk ale 20.ta najmensia v strede ee.Riesil som to silou s malymi skrutkovacmi a najskor je uz strhany zavit.

PS
A nepoužívaj skomolené hungarizmy = originál "bazd meg"
rudopp
31.08.11,18:27
Ak mam strhany zavit na velmi malej skrutke,kt. je mensia ako 1mm priemere, ake su moznosti jej ostranenia ? Skrutka drzi v mikro plechovom pliesku. Skusal som celou sadou malymi skrutkovacmi ale neda sa mi povolit skrutku.
Dakujem za poradenie.

PS1
Strhaný môžeš byť ty (ale to by si musel akomak väčšie skrutky ..
závit na skrutke je strhnutý

PS2
Asi tam máš presa len ten "neplechový" pliešok.:D:D:D:D
Miroslav Porubiak
16.10.15,10:47
treba skúsiť s týmto prípravkom,,,,,,,,,,ten dramaticky zvýši trenie medzi skrutkou a skrutkovačom,http://www.webareal.sk/extraolej/eshop/0/3/5/870-povolovac-skrutiek-20g
buchač
16.10.15,11:02
Hm...že jaký "šikovníček"...:D :D :D

ALE predpokladám, že za 4 roky je už skrutka dávno vonku, alebo vyriešené inak.

Tá reklama tiež nemá chybu.
Inak, podľa mňa je to dobrá onačina...ale keď myslíš.;)

Normálni majstri používajú skôr niečo iné, ale v tomto prípade neriešim, nemá význam dávať riešenie problému.
sosak
16.10.15,11:26
Použitie: Na povoľovanie šraubov všetkých druhov s poškodenou hlavou. Sú to šrauby s rovnou a krížovou drážkou, šesťhrannou hlavou
Tie šrauby nemajú chybu, niekto nevie preklad do slovenčiny. :)
buchač
16.10.15,11:30
Napíš dotyčnému do Rimba Szombat...;) :D :D :D