oliver1996
31.08.11,17:27
Dobrý deň,
Pred ôsmymi rokmi som si kúpil strešné okná velux aj zatemňovacie rolety velux - originálne. Predčasom sa mi jedna roleta zasekla. Skúšal som ju vytiahnuť aj násilím hore , ale nešlo to. Po celý čas som bol s roletami spokojný. Napísal som mail do veluxu, ale dva týždne už neodpisujú. Za tú sumu čo si za tie okná aj rolety pýtajú, by si ich zákazníci zaslúžili oveľa lepšie služby. Prikladám aj obrázok. Vedel by niekto poradiť, čo s tým robiť? Ako to vytiahnuť / odmontovať. Ďakujem za každú radu :)
lujza.j
31.08.11,15:29
oliver1996
31.08.11,15:40
ako načo dupluješ?????


Klídek :) Mám dva príspevky, neviem ako to tu funguje ;) Radšej poraďte ako buzerujte :)
lujza.j
31.08.11,15:45
Klídek :) Mám dva príspevky, neviem ako to tu funguje ;) Radšej poraďte ako buzerujte :)

no ja som v klude, ale nedočkavý tu je niekto iný.....
220870
31.08.11,15:50
Tie rolety sú poskladané ,len na zacvakávče.Lišty a krytky opatrne podpáčiť šrobovákom .Malo by to ísť.
Tu je návod na montáž opačne funguje demontáž
http://www.velux.sk/zakaznici/podpora/montaz/montazne-navody/rolety-a-zaluzie/
misoft
31.08.11,15:56
Podľa návodu (link od 220870) rozober, pozri, či nie je niečo zaseknuté, naprav, zacvakni, používaj.
oliver1996
01.09.11,08:00
no ja som v klude, ale nedočkavý tu je niekto iný.....

Dobrý deň,
nie som nedočkavý, ale príspevkom "radšej poraďte ako buzerujte" som Vám chcel nepriamo naznačiť, aby ste písali k TÉME a nie mimo nej. To by podľa mňa človek s viac ako 4100 príspevkami mal vedieť :)
Svoj prvý príspevok som napísal do témy "zatemnovacie rolety", ale po neskoršom "prešetrení" som zistil, že problém ktorý riešim je viac špecifický a zaslúžil by si vlastnú tému.
Ak ste ma chceli na moju chybu upozorniť, mohli ste použiť iný tón a napísať prečo by som nemal "duplovať", lebo takýmto prístupom len človeku pokazíte deň a sťažíte situáciu nováčikovi na portáli porada.sk. To môže mať za následok "zanevrenie" používateľa na túto stránku.
Je mi veľmi ľúto, že tento komentár sa ocitol v tejto téme, ale nedalo mi nevyjadriť sa :)
oliver1996
01.09.11,08:02
Ďakujem za reakcie :) Dnes sa na to pozriem a skúsim to opraviť...
palacinkaa
04.09.11,20:17
ahoj oliver, mal som presne ten isty problem, resp. stale mam. chyba je vo vodiacom lanku po stranach vodicich list. je to obycajna seda snurka, ktora sa casom prederie. mne sa to stalo tiez cca po osmych rokoch. volal som niekolko krat do veluxu, aby mi snurku poslali ako nahradny diel, co vsak odmietli, lebo ho ako nahr. diel neposkytuju. to ma uplne dopalilo dokonca "ochotny" pan na linke mi doporucil dat tam hociaku snurku co vsak nieje mozne lebo konce su zaliate do specifickeho tvaru z plastu. ja som to vyriesil po svojom, predraty kus som demontoval a zostala funkcna iba jedna strana. snurka sluzi iba na aretaciu rolety v roznej polohe, samozrejme aretacia uz nefunguje tak pouzivam iba dve polohy a dolnu polohu aretujem kuskom pliesku so srobikom. je to trapne riesenie ale este trapnejsi je pristup veluxu. moje resume velux uz nikdy viac a to nehovorim o kvalite laku, tesniacich plochach na vetracich klapkach a nechutnom vrzgani celeho ramu pri pohybe okna. mnoho zdaru
oliver1996
05.09.11,12:21
Ahoj palacinka :D K takémuto radikálnemu riešeniu som sa zatiaľ neuchýlil, ale vidím, že budem musieť :) V minulosti som mal normálne rolety - proste také pásiky... :D Tam som musel tiež meniť tú šnúrku.
Pozeral som návod od 220870, ale demontáž nie je možná lebo prvý krok demontáže je odstrániť 3 skrutky, k tým sa však nemôžem nijakým spôsobom dostať. Ostatné funkčné som v pohode demontoval.
S tou kvalitou laku máš pravdu, nič to nevydrží, tie okná už pomaly hnijú a to si nerobím srandu! Tie tesniace plochy sa už tiež odlepili, samozrejme si môžem kúpiť "originál" VELUX - jedna bude stáť 50 €, nie? :D :D :D
vicktor
16.04.12,09:29
Uz aj ja mam tuto skusenost.
Z Veluxu mi poslali navod na vymenu povrazku - dooost komplikovane!
Ale podstata problemu je, ze povrazok sa predral na zodratom plaste po ktorom sa smyka, takze novy dopadne rovnako zanedlho. Plastova koncovka odhadnuta na 10-20 centov sa da kupit na objednavku za 14 eur... Povrazok s koncovkami sa kupit neda!!!
Tak idem hladat ci niekto vyhadzuje taketo rolety pre inu poruchu, ale s funkcnymi castami co ja potrebujem...