beeeetko
01.09.11,15:57
takto mam delikventny problem a sam ho nedokazem vyriesit tak prosim o pomoc, mam na opravu jeden pc lebo vypina, ja som sa domnieval ze to bude tym ze sa ieco prehrieva, a tak som zapol pc zatazil pozapinal vselijake programy kopirovania a vsetko a najteplejsie, no nie teple ale ma to pomali spalilo bol chladic maticnej dosky, ale ked som vlozil pridavny ventilator dovnutra zase to iste pocitalc sa sam vypol a podotikam nie restartoval ale vypol..tak som rozmyslal dalej nic sa neprehrievalo pozeral som si aj teploty v biose napadlo ma ci su ramky kompatibilne aj ked som jednu vybral vonku opakovalo sa to dalej, teraz ma uz iba napada ze nieco je fakt zle alebo ze nieco je zo zdrojom ze mozno nestiha tak ho vypina, tak zostava je nasledovna.

Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4400+, 2Cpus, 2,3Ghz
Grafika : Gygabyte ati radeon HD 5450 512MB DDR3 (1600MHz), ATI Radeon HD 5450 (700Hz), PCIe x16, CrossFire, 64bit, DVI, HDMI
a zdroj: eurocase ATX-400W PFC
maticna doska je - asus M2NPV-VM

za dalsie vymenil som aj vsade chladiacu pastu povisavala precistil vsetko co treba, a pocitac bezi na Win 7 ultymate 64..vopred dakujem
mecky
01.09.11,14:22
pravdepodobne vadny zdroj
Fero11
01.09.11,16:19
alebo jednoducho odchadza MB
beeeetko
01.09.11,16:43
ale zdroj je stary cca pol roka, tak jedine ta maticna ale ta tiez neni stara neviem ciju nedvano tiez nemenili preto mi to pripadalo take neralne zeby to mohlo byt toto
misoft
01.09.11,17:03
takto mam delikventny problem a sam ho nedokazem vyriesit tak prosim o pomoc, mam na opravu jeden pc lebo vypina, ja som sa domnieval ze to bude tym ze sa ieco prehrieva, a tak som zapol pc zatazil pozapinal vselijake programy kopirovania a vsetko a najteplejsie, no nie teple ale ma to pomali spalilo bol chladic maticnej dosky, ale ked som vlozil pridavny ventilator dovnutra nestačí len pridať ventilátor - on len odsaje teplý vzduch, ale prach na chladičoch CPU aj naďalej bráni odvodu tepla - poriadne odstrániť VŠETOK prach (vyfúkať medzi rebrami, alebo povysávať)zase to iste pocitalc sa sam vypol a podotikam nie restartoval ale vypol.. ak však vypína, je to zaručene chyba zdroja - eurocase nie je bohvie čo - lowend výrobok tak som rozmyslal dalej nic sa neprehrievalo pozeral som si aj teploty v biose napadlo ma ci su ramky kompatibilne aj ked som jednu vybral vonku opakovalo sa to dalej, teraz ma uz iba napada ze nieco je fakt zle alebo ze nieco je zo zdrojom ze mozno nestiha buď reklamovať zdroj,alebo zohnať lepší - značkový tak ho vypina, tak zostava je nasledovna.

:cool:
mecky
01.09.11,17:10
ale zdroj je stary cca pol roka,
ale je to eurocase :)
beeeetko
01.09.11,17:24
tak skusim prehdit zo svoje pc moj 550 w low vyrobkovy eurocase zdroj :-D..potom dam vediet

a ak mozem mam jednu tazocku..budem si skladat pc no skor upgrade budem robit a mam tam procak itel core 2 quad q 6600 2,66Ghz- ktori pretaktujem na 3Ghz lebo sa da len tym ze v bise prestavim frekveciu z 1066 na 1333, ale chcem si tam dokupit 8gbram 1333mhz neaku fajnovu a aj grafiku
gyabyte 560Ti 1GB DDR5 (4580MHz), NVIDIA GeForce GTX560 Ti (950MHz), PCIe x16, SLi, 256bit, 2xDVI, mini HDMI
pise tam ze minimalny vykon zdroja je 500w ja mam 550 co mi ostal kim mi nezhorela grafika...tak sa pytam ci to staci alebo mam siahnut po silnejsiom
mecky
01.09.11,17:34
potrebujes minimalne 500w (idealne 600) kvalitny zdroj, tj ziadne eurocase, kme , LC Power a pod
beeeetko
01.09.11,17:34
takze zdroj to neni pocitac vypol aj ked tam bol moj isto dobry a aj silnejsi zdroj
beeeetko
01.09.11,17:37
moze to byt chipset na maticnej teda lebo zda sa mi ze toto dostavalo riadne zabrat lebo na tejto maticnej je tesne pod procesorom a bez pridavneho ventaku sa len teplota porcesoru dost vysoko splha v priemere prve jadro pri minimalnej zatazi to je neake vydeo a aj plus pesnicka a otvorena neaka stranka tak teplota stupa az na 115stupnov a druhe jadro 90stupnov
beeeetko
01.09.11,17:38
potrebujes minimalne 500w (idealne 600) kvalitny zdroj, tj ziadne eurocase, kme , LC Power a pod

chapem to ze prave tolko minimlane potrebujem preto sa pytam ci moj 550w teda postaci alebo ci urcite si mam radcej kupit nieco uz nad 600pre istotu
mecky
01.09.11,17:39
uved sem teploty procesora v zatazi
stiahni napr occt, spusti test a nechaj aspon 20min ist
http://www.ocbase.com/download.php?fileext=exe

tvoj by mozno postacil, ale je to eurocase, tj nevies aku zataz a ako dlho vydrzi, ta zostava ako ju predpokladas bude brat v zatazi tak 400w, ja by som ho nepouzil
beeeetko
01.09.11,18:59
pri prvom teste mi to vydrzalo asi tak dve minuty, dole co mam utilitu na teplotu mi ukazalo tesne pred vypnutim ze prve jadro malo teplotu 124stupnov a druhe jadro 96 stupnov a a cca ked to takto ukazovalo asi 20sekund vypol sa pc, ale ako som vravel uz vsetko je povysavane chladiace pasty vymenene,adokonca fuka ja pridavny ventilator na chladic, a v normale mi klesne teplota 62 1jadro a 55 2jadro
beeeetko
01.09.11,19:02
a corsair by bol inac dobry zdroj? to k tej predoslej teme diky za odpovd :-)
mecky
01.09.11,19:04
takze tepelna ochrana cpu funguje :D
v zatazi by mali byt teploty max 65C, takto si procesor znicis

pravdepodobne je spatne nasadeny chladic, takze ho daj dole a nasad znovu poriadne, alebo to daj niekomu kto sa lepsie vyzna v pc

corsair robi dobre (CX) a vyborne (TX,HX) zdroje
beeeetko
01.09.11,19:23
nie v tom problem neni vyznam sa dobre v pc len som chcel aj radu nesom ziadna lama a je osadeny tiez dobre ale ma to len taku plastovu zavlacku cize si myslim ze neprilnieva k procaku tak ako by mal lebo vlastne funguje taktoze musis silnejsie zatlacit a on zaskoci ale ked zaskoci vlastne trosicka sa povoli takze asi to bude urcite chyba v tom diky za radu a aj za ten zdroj :-) len neviem co je to cx tx :-D
mecky
01.09.11,19:30
aky je to chladic? dodavany s procesorom? nieje nic utrhnute z ramiku na doske?

cx, tx, hx, su oznacenia modelov corsair zdrojov
napr
http://www.alza.sk/corsair-cx600-v2-d237950.htm
http://www.alza.sk/corsair-tx650-v2-d222798.htm
beeeetko
01.09.11,20:09
chladic je smeisny stoji 6euro v alze arctic, s takou bielov vrtulov ked napises do googlu alpine 64gt hned ti ho najde :-D...uz viem kde je chyba teda a sa mi zda ze aj vraveli ze toto si davali menit :-D a ked pozries obrazok uvidis tie plastove uchytky si myslim v ziadnom pripade toto nemoze dobre sediet!!!
a ten 650 watovy soms i pozeral aj ja ale grafiku ktoru si objednavam ma 2x6pinovy konecktor a tento zdroj co si my posielal mal 2x8pin (6+2) a to som nevedel ci je to dobre..?
mecky
01.09.11,20:17
uz z popisu 6+2 sa da usudit ze ten konektor sa da pouzit aj ako 6pi aj ako 8pin http://www.playtool.com/pages/psuconnectors/pcie6plus2.jpg
beeeetko
01.09.11,20:19
a co vravis na ten chladic? na alze je to najlacneejsi :-) takze asi problem budem tam ano a vymenit ho urcite? teraz ked iba pouzivam google chrome a nic nemam ziadnu aplikaciu zapnutu mam teploty na 84 a 71 stupnov
beeeetko
01.09.11,20:22
XIGMATEK Loki SD963 Heatpipe tento by bol dobrysi pozri prosim na alze, sorry ze ti nedavam linky ale ja este nemozem ich posielat...za pochopenie dakujem
mecky
01.09.11,20:23
urcite ho vymen, to plastove uchytenie je katastrofalne uz na pohlad

mozno by sa zislo pouvazovat aj nad kupou kvalitnejsieho chladica, ked planujes ten buduci procesor taktovat

loki som v ruke este nemal, v recenziach dopadol celkom dobre, za tu cenu sa zda ako dobra kupa
beeeetko
01.09.11,20:46
nie taktovat neplanujjem len ho chcem opravit tak aby isiel ale na svoju peticu LGA775 s procesorom intel 2quad 2,66 q 6600, chcem tiez dat novy chladic ale uz o nieco lepsi, a moj procak sa da taktovat uz len tym ze zmenim zakladnu frevenciu na 1333z 1066Mhz a dostanem z neho 3Ghz takze dobra kupa to bola v minulosti, planujem zakupit chladic tento : CoolerMaster V8
aj ked zakladny od intelu je fajn ale uz mi zacina hucat loziska na ventilatori tak nechcem riskovat
a diky za rady vazim si toho
mecky
01.09.11,20:58
podla mna je V8 zbytocne drahy, na 3-3,3ghz to bez problemov zvladne aj lacnejsia ninja3

na to amd by mohol stacit aj alpine 64pro, uchytenie ma kovove