petrus19711
03.09.11,09:28
Poradte mi ako zamrazit hranolky lebo mam vela narezanych trosku chytenych(hnile) ktore sa nedaju uskladnita chcel by som ich zachranit.moja otazka-treba ich predsmažit? ak ano ako dlho musi byt v oleji?alebo ako ich tak uskladnit aby zbytočne nepokazili.Za odpovede vopred dakujem
buchač
03.09.11,07:34
Poradte mi ako zamrazit hranolky lebo mam vela narezanych trosku chytenych(hnile) ktore sa nedaju uskladnita chcel by som ich zachranit.moja otazka-treba ich predsmažit? ak ano ako dlho musi byt v oleji?alebo ako ich tak uskladnit aby zbytočne nepokazili.Za odpovede vopred dakujem

...moja odpoveď - je potrebné ich vyhodiť ....

...aby zbytočne k určitým problémom nedošlo ...;)
Gina Er
03.09.11,07:35
fuj,hnilé zemiaky chceš jesť?
Slayer666
03.09.11,07:47
Vyhodit. Zemiaky nie su az take drahe ako zdravie. Tych par centov ti za to nestoji a zbytocne budu zaberat miesto v mraznicke.
petrus19711
03.09.11,09:10
Nie su hnile ale hlavne su nerezane pri vykopaní ale bojim sa ze ich teraz nepouzijem tak za tyzden mozem vyhodit do smeti.Takže teraz ešte nie su vadne ale za par dni sa pokazia a preto by som ich chcel ešte zužitkovať
buchač
03.09.11,09:16
Nie su hnile ale hlavne su nerezane pri vykopaní ale bojim sa ze ich teraz nepouzijem tak za tyzden mozem vyhodit do smeti.Takže teraz ešte nie su vadne ale za par dni sa pokazia a preto by som ich chcel ešte zužitkovať

........ale to je predsa úplne niečo iné , ako v prvej otázke ......:confused:
Odstrániš poškodené časti .....a


Zemiakové hranolčeky zmrazujeme tak, že nakrájané, osušené zemiaky najskôr mierne opražíme na oleji pri teplote 180-200 stupňov do svetložltej farby, a potom ich ochladené zmrazujeme. Pri použití mrazené hranolčeky znovu opečieme na oleji do zlatohneda a podávame. Hotové pokrmy mrazíme vo vrecúškach, kelímkoch, a pokiaľ vlastníme mikrovlnnú rúru, v nádobách, v ktorých ich môžeme bez obáv rozmraziť a ohriať.
Gina Er
03.09.11,09:20