michaelito
03.09.11,18:48
Nazdar
potreboval by som v MS WORD 2010 vyrobit taky dokument ktory by obsahoval hlavicku a patu nasledovne:

hlavicka by bola na vsetkych stranach okrem prvej a pata na vsetkych stranach okrem poslednej. da sa to vobec?

> strany potrebuejm mat neobmedzene nakolko neviem kolko textu v konkretny den napisem takze horeuvedeny stav by sa vzdy prisposoboval poctu zapisanych stran automaticky .

thx
arion92
03.09.11,19:01
michaelito
03.09.11,20:39
hlavicku na prvej strane som uz odstranil, problem je ako odfajcit tu patu vzdy iba na poslednej strane. toto mi stale nejde do hlavy
Chobot
03.09.11,23:23
hlavicku na prvej strane som uz odstranil, problem je ako odfajcit tu patu vzdy iba na poslednej strane. toto mi stale nejde do hlavy

Základom všetkého je rozdeliť dokument na sekcie. Prečítaj si tieto témy, tam som to popisoval podrobne, ako sa delí dokument na sekcie a ako sa potom pracuje so sekciami:

http://www.porada.sk/t131570-cislovanie-stran-word-07-a.html

http://www.porada.sk/t41570-cislovanie-stran.html
michaelito
04.09.11,13:33
rozumiem principu sekciam ale aj tak mi to nejde spravit. nemam nato nervy
Chobot
04.09.11,19:16
rozumiem principu sekciam ale aj tak mi to nejde spravit. nemam nato nervy

Je to veľmi jednoduché - tak asi nevieš dobre robiť so sekciami. Prečítaj si tie moje príspevky, tam som to vysvetlil. Myslím, že si dokument zle rozdelil - podľa všetkého by si mal mať 3 sekcie, a na každej vlastnú hlavičku a pätu.
michaelito
04.09.11,22:08
jedna sa mi o to, ze ja nejdem editovat nejaky hotovy dokonceny dokument v ktorom je vsetko napisane.

Ja potrebujem vediet ci sa da nastavit aby sa ta tretia sekcia vztahovala vzdy iba na poslednu stranu dokumentu. To znamena ze ked ja budem pisat dalej a dalej, ci sa ta tretia sekcia bude aj sama dalej posuvat vzdy iba na tu poslednu stranu. v skratke povedane, ta tretia sekcia bude len posledna strana dokumentu ktora sa bude sama posuvat podla textu.
michaelito
04.09.11,22:17
poviem priklad: idem vyrobit cistu zapisnicu z porady bez textu.
na prvej strane dokumentu bude v hlavicke nazov nasej firmy-tuto hlavicku na prvej strane vsak odstranim lebo ju potom nahradim rucne odtlackom peciatky.
v pate bude vzdy datum a miesto porady /na kazdej strane/ okrem poslednej lebo tam dam rucne odtlacok peciatky s datumovnikom.
Pri porade neviem kolko toho textu napisem lebo neviem kolko veci sa bude preberat. Chcem aby sa to automaticky prisposobilo k dlzke textu bez toho aby som nieco dodatočne menil.
sthruska
05.09.11,07:03
Takto to nepôjde. Jedno z riešení je, že na samotný koniec formátovania dokumentu presunieš poslednú stranu do sekcie 3.

Ale Word má občas zaujímavé správanie. Viackrát sa mi stalo, že ten istý dokument, bez akejkoľvek zmeny začal tlačiť v inom rozložení textu (posunutý text).
michaelito
05.09.11,10:59
Takto to nepôjde. Jedno z riešení je, že na samotný koniec formátovania dokumentu presunieš poslednú stranu do sekcie 3.

Ale Word má občas zaujímavé správanie. Viackrát sa mi stalo, že ten istý dokument, bez akejkoľvek zmeny začal tlačiť v inom rozložení textu (posunutý text).

Myslel som si to. dakujem za info