kozlíček
04.09.11,12:54
Dobrý deň prajem!
Chcel by som poprosiť niekoho,kto by mi poradil kde by som kúpil Raclette syr.
Len nerád by som bol aby to boli odpovede napr. v železiarstve apod. Viem ,že je to švajčiarsky syr z kravského mlieka.V Ružomberku je nie k dostaniu,preto tento dotaz.
Ďakujem!!!
Slayer666
04.09.11,12:06
V KE som videl v Tescu. U vas Tesco nemate? Alebo nieco podobne?
My tu potom mame obchod, ktory sa na syry specializuje a ma raclette v sortimente, ale neviem, ako casto ho mavaju.
kozlíček
04.09.11,14:14
V KE som videl v Tescu. U vas Tesco nemate? Alebo nieco podobne?
My tu potom mame obchod, ktory sa na syry specializuje a ma raclette v sortimente, ale neviem, ako casto ho mavaju.
Veľmi pekne ďakujem!
V RK Tesco máme,ale stojí za fajku dymu.To je Tesco ako za korunu kastról.Susedova dcéra študuje v KE,tak ju poprosím.
Ešte raz ďakujem!!!
BXLmiami
04.09.11,14:20
Používam Goudu a vyhovuje mi.Doporučujem.
orlica
04.09.11,14:26
Raclette vynikajuci je možné kúpiť vo veľkoobchode METRO, predávajú k tomu aj originál Raclette korenie a aj " panvičky 6 resp. 8 ks v jednej sade. Je to vynikajúci spôsob ako pohostiť priatelov na záhradnej terase alebo aj cez zimu v obyvačke pri väčšom stole , každý si sám môže na"minipanvičku"pod plátok Raclette dať buď nadrobno posekané uvarené zemiačiky alebo krevetky alebo vegetarianske panvičky s cuketou a pod.a čakať než sa syr roztopí na uložený podklad dobrotky :-) Ehm, a na vianočných trhoch vo Vienna sa predáva na každom kroku (najmä na Rathaus-e) z obrovského kotúča steka n amnamkový chlebík :-)
lujza.j
04.09.11,14:30
ja len aby sa vedelo o čo kráča;)
http://sk.wikipedia.org/wiki/Raclette
Slayer666
04.09.11,15:40
Používam Goudu a vyhovuje mi.Doporučujem.

Ale pouzivas ju na ten ucel, na ktory sa pouziva raclette???
Slayer666
04.09.11,15:57
Veľmi pekne ďakujem!
V RK Tesco máme,ale stojí za fajku dymu.To je Tesco ako za korunu kastról.Susedova dcéra študuje v KE,tak ju poprosím.
Ešte raz ďakujem!!!

www.cheeseke.sk

Pozri aj tu. Je to ten specializovany obchod. To skor pre buducnost, ak by si chcel aj ine syry. No nikdy nemaju cely sortiment, napr. manchego, najznamejsi spanielsky syr, som tam este nevidel, na stranke vsak je uvedeny. Vzdy tam je vsak roquefort (to je celkom ina sila ako niva), gorgonzola nejaka zvykne byt a tusim aj bleu d'Auvergne, nejake tie edamy, goudy, pecorino, kozie syry (nejaky crotin sa vzdy najde), brie aspon nejaky (urcite lepsie ako tie smejdy zo supermarketov, aj ked v sortimente maju aj slavny brie de meaux, akurat som nan este nemal stastie), z grana syrov je tam len Padano, pravy parmezan tam nemaju. Gruyere tiez zvyknu mat. Neviem, ako je na tom ten raclette. Ceny sa mi zdaju vacsinou lepsie ako v supermarketoch, a je tu ta vyhoda, ze vacsinu predavaju na vahu (niektore veci, ako mozzarella di buffalla, idu po kusoch).