220870
04.09.11,16:46
Z mojich kedysi pekných 70kg som za 10rokov vyžierania pribral na súčasných 89,5kg/177výška,čo je moc .Tak som sa rozhodol nežrať a do konca roka schudnúť na 82 kg. Čo je asi 1,8 za mesiac.Túto tému som založil preto, aby som mal kotrolu a kritiku verejnosti.Priebežne budem, zadvať údaje,o tom , ako sa mi darí :D.Na narodky som si vyžiadal ,ako darček osobnú váhu .Bola mi kúpená taká čo odváži a aj zmeria množstvo tukov.Ja starý športovec som podľa tejto váhy skončil v udávanej tabuľke množstva tuku úplne mimo.26,4 % mňa tvorí tuk:mad:,pričom 15% je zdraviu prospešný tuk.Zo slušnosti k spotrebiteľom výrobca asi naschvál neudal do tabuľky poslednú kolonku pre vypapkané prasiatka(môj prípad).Tak NEŽEREM a verejne sľubujem do ježiška schudnem.Poprosím o vašu verejnú kontrolu.Môžete mi nadávať alebo povzbudzovať ,aj radiť ,ako na to.Robím to prvý krát ,tak sa mi vaše rady zídu.:cool:
avalik
04.09.11,14:48
mozem sa k tebe pripojit? tiez mi asi pomoze verejna kontrola :D
220870
04.09.11,14:54
samozrejme .
mzdarka renca
04.09.11,14:54
aj ja by som sa mala, lebo pri mojej výške 171 cm som zo 64 kg spred 3. rokov pribrala na ....... kg.

1. rada: vylúčiť všetky nízkotučné jedlá, maslo jesť len kravské, žiadne margaríny. v podstate je na schudnutie vhodná delená strava.

Možno by bolo dobré si tu napísať nejaký jedalníček na týždeň dopredu a riadiť sa ním.
avalik
04.09.11,15:02
aj ja by som sa mala, lebo pri mojej výške 171 cm som zo 64 kg spred 3. rokov pribrala na ....... kg.

1. rada: vylúčiť všetky nízkotučné jedlá, maslo jesť len kravské, žiadne margaríny. v podstate je na schudnutie vhodná delená strava.

Možno by bolo dobré si tu napísať nejaký jedalníček na týždeň dopredu a riadiť sa ním.

ja jedalnicek mam - a aj funguje - za 6 tyzdnov 10 kg dole! - len si znova budem musiet nastavit budik aby som pravidelne jedla ... u mna je ta nepravidelnost najvacsi problem :eek:
tetrisss
04.09.11,15:05
No tak daj jedalnicek, ked je fungujuci.
KEJKA
04.09.11,15:06
nízkotučné vylúčiť? ako to potom je? slaninu môžem do nemoty? alebo tá je tiež nízkotučná?
Podarilo sa mi schudnúť 5 kg a teraz sa viac-menej udržiavam na želanej hmotnosti. Našťastie jedlo nie je zmyslom môjho života, najem sa vtedy ked som hladná, nemusím ausgerechnet mať obed, či večeru, lebo je hodina obeda, či večere.
Samozrejme obedujem, ale ak sa cítim po polievke polonajedená, nepokračujem, druhý chod si dám na večeru o 17ej, večer už nejem.
Všeobecne obľúbené je večer sa prikrmiť jogurtami, či ovocím - hrubá chyba. Večer treba ak to človek do rána inak nevydrží, radšej si dať steak, samozrejme bez prílohy.
takto sa mi to osvedčilo.
Za jedlo považujem aj ovocie, syry, chuťovky, všetko je jedlo, všetko sa počíta.
Ozaj a tá delená strava je výborná, len pozor - treba deliť stravu a nie miesto.........delená strava nie je to, že polievku zješ v kuchyni, obed na terase, zákusky na balkóne, zmrzlinu v kresle pri telke...............
Držim palce.
mzdarka renca
04.09.11,15:06
ja jedalnicek mam - a aj funguje - za 6 tyzdnov 10 kg dole! - len si znova budem musiet nastavit budik aby som pravidelne jedla ... u mna je ta nepravidelnost najvacsi problem :eek:

tak sem s ním, lebo začínam byť už jak SUMO:D

PS: presne tak, pravidelnosť a raňajky sú dôležité ..... tiež robím tú chybu, neraňajkujem a jem nepravidelne a najlepšie v noci:D
maca.tt
04.09.11,15:07
dobré výsledky sa dajú dosiahnúť norbiho tajomstvo,v skratke do 12-tej ovocie cukry,muka,do 15-tej sacharidy,večer len zelenina a bielkoviny
mzdarka renca
04.09.11,15:11
nízkotučné vylúčiť? ako to potom je? slaninu môžem do nemoty? alebo tá je tiež nízkotučná? presne tak, lebo nízkotučné jesť, tak to je najhoršie, telo to nevie spracovať, tak ako potraviny, ktoré obsahujú viac % tuku. Dokonca by sme mali jesť potraviny nad 70% tuku, to telo v pohodičke strávi.,
Podarilo sa mi schudnúť 5 kg a teraz sa viac-menej udržiavam na želanej hmotnosti. Našťastie jedlo nie je zmyslom môjho života, najem sa vtedy ked som hladná, nemusím ausgerechnet mať obed, či večeru, lebo je hodina obeda, či večere. ty sa máš, ja rada papkám, zabijem sa, keď som aj v tomto pôžitkár?
Samozrejme obedujem, ale ak sa cítim po polievke polonajedená, nepokračujem, druhý chod si dám na večeru o 17ej, večer už nejem. závidím, závidím ;)
Všeobecne obľúbené je večer sa prikrmiť jogurtami, či ovocím - hrubá chyba. Večer treba ak to človek do rána inak nevydrží, radšej si dať steak, samozrejme bez prílohy. 100% súhlas
takto sa mi to osvedčilo.
Za jedlo považujem aj ovocie, syry, chuťovky, všetko je jedlo, všetko sa počíta. ja za jedlo považujem dobrý kus mäska :)
Ozaj a tá delená strava je výborná, len deliť stravu a nie miesto.........delená strava nie je to, že polievku zješ v kuchyni, obed na terase, zákusky na balkóne............... he he :D
Držim palce.

ďakujeme, to budeme potrebovať:)
Rozalka
04.09.11,15:12
Rozhodne spôsob "NEŽEREM" nie je to najlepšie riešenie. Ani oddelená strava nie je to pravé orechové, jedine ak si tento spôsob ponecháte na celý zostávajúci život, pretože po OS je jo-jo efekt obrrrrovský.
Aj ja by som potrebovala dať dole zopár kíl, ale recepty typu 10 kg za 6 týždňov sú (aspoň podľa mňa) nevhodné, výsledky nie sú trvalé.
Dajte sem dobré tipy.
avalik
04.09.11,15:13
Prísna varianta

Raňajky
* 2 vaječné bielka na tvrdo, káva bez cukru
* cottage syr
* nízko tučný tvaroh
* prazenica zo styroch bielok, k tomu dva racio chlebiky

Desiata
* 1 banán
* 2 kiwi
* grep
* pomaranč

Obed
* Polievka (kurací, hovädzí, alebo zeleninový vývar )
* 100 gr. kuracie prsia, 100 gr. ryža
* 100 gr morčacie prsia, 100 gr. varené zemiaky
* 150 gr rybie filé,100 gr ryža
* 150 gr hovädzí steak, zelenina

Olovrant
* 1 banán
* 2 kiwi
* grep
* pomaranč

Večera
* 180gr tuniak vo vlastnej šťave, 2 listy z čínskej kapusty
* nízkotučný tvaroh
* zeleninová misa ( brokolica, uhorka, paprika, paradajka)

z uvedeného si vybrať podľa chuti a dostupnosti


2. večera – aj je veľký hlad tak grep

Pitný režim
* voda
* minerálka
* cola light
* káva, čaj bez cukru
* suché víno

používať minimum soli a váha jedla je vo varenom stave
ak sa dá vydržať 6 týždňov
dôležitý je úbytok v cm, nie v kg!

- pozor tí ktorí majú problém s nejakou zložkou z uvedených potravín – poraďte sa s lekárom (hlavne grep a kombinácia liekov)

------------
este doplnim - varenie je len na vode bez tuku!
lujza.j
04.09.11,15:22
Tonko a šport si aký zvolil?
mzdarka renca
04.09.11,15:24
Rozhodne spôsob "NEŽEREM" nie je to najlepšie riešenie. Ani oddelená strava nie je to pravé orechové, jedine ak si tento spôsob ponecháte na celý zostávajúci život, pretože po OS je jo-jo efekt obrrrrovský.
Aj ja by som potrebovala dať dole zopár kíl, ale recepty typu 10 kg za 6 týždňov sú (aspoň podľa mňa) nevhodné, výsledky nie sú trvalé.
Dajte sem dobré tipy.

Rozálka, súhlasím s tebou, ale ako vieš, ja som najlepšie schudla práve tou delenou stravou, vydržalo mi to cca 3 roky (váha) a potom sa mi tie kilečká zákerne na mňa lepili, potvory:).

V mojom prípade delenej stravy bola jedna neoceniteľná zásada, že 1x v týždni obed, alebo večera nedelený. Ja som si zvolila nedeľný obed.
Jedla som každé 4 hod. a to napr. ráno som mala sacharidy (kravské maslo+chlebík a paprika, alebo paradajka), obed - bielkoviny (mäso na prírodno + zeleninový šalát), večera - sacharidy (varené zemiaky s kyslou smotanou) a pod.

Neutrálne potraviny ako napr. kravské 80% maslo, alebo kyslá smotana sa môžu kombinovať aj s bielkovinami, aj so sacharidmi.

Ovocie jesť zásadne len pred jedlom, 15 min. počkať a potom sa môže jesť.
tetrisss
04.09.11,15:25
To by sa aj celkom dalo, len sa do toho pustit.
avalik
04.09.11,15:26
miernejšia varianta

Raňajky
- Praženica z 5 vaječných bielkov + 1 žĺtok (na teflón. panvici bez tuku) + Racio chlebíčky ryžové (tzv. polystyrén) 3-4 ks, alebo cestoviny (100g vo varenom stave) alebo 1 celozrnný rožok, príp. 2 ks celozrnného chleba
- Konzerva tuniaka (kúsky) vo vlastnej šťave + Racio chlebíčky
- Nízkotučný jogurt biely príp. tvaroh + 1 ks ovocia a 30g neochutených ovsených vločiek
- Cottage-chease + Racio (cestoviny, pečivo)
Vyhýbať sa bielemu pečivu, sladkému pečivu, salámam, šunkám, tučným syrom, mastným jedlám

Desiata
- Zeleninový šalát s 3 kvapkami olivového oleja + Racio chlebíčky 3-4 ks
- Racio ochutené (čokoláda, škorica, karamel, jogurt)
- 1 ks ovocia
- 1 fit (alebo proteínovú) tyčinku (občas)
- nízkotuč. jogurt, tvaroh + hrsť orieškov
Vyhýbať sa sladkostiam

Obed
150 g kuracích pŕs (príp. morčacie, bravčová panenka, hovädzí steak) alebo rýb na prírodno (alebo stroganov, čína, sushi, jemné bylinkové a paradajkové omáčky) + 100 g varenej ryže (natural), zemiakov alebo cestovín (celozrnné) + zelenina (čerstvá aj varená)
Vyhýbať sa vyprážaným jedlám, rýchlemu občerstveniu, slovenským ľudovým, pizzi, polievkam, pečivu, omáčkam, sladkým jedlám

Olovrant
ako desiata

Večera
Ako obed ale už len so zeleninou – žiadne iné sacharidy
Uprednostňovať ryby a biele mäso.

Pred spaním
- 1 ks grapefruit
- BodyFit (alebo podobny) kokteil

Doplnky výživy
Ráno – vitamíny – postačí aj multivit.
S tučnejšími jedlami alebo s obedom a večerou Fat Burner alebo CLA
Pred cvičením L-carnitín, albo káva bez cukru

Veľa piť. 3-4 l denne. Najlepšie čistú vodu a čaj. Minerálky so zníženým sodíkom obmedzene.
Neochucovať kávu, čaj.
V prípade nedostatku času jedlo nahradiť aj proteínovým alebo BodyFit (alebo iným) kokteilom.
olga88
04.09.11,15:26
Je velmi dolezite, co clovek je.Ale najdolezitejsi je proste pohyb.Bud chodza,alebo cvicenie. Ja jem pomerne dost,avsak kazdy den si doprajem prechadzku 1,5 az 2 hodiny. Vahu mam stale rovnaku. Takze este raz hybat sa a hybat sa.Drzim vsetkym palce, ktori sa rozhodli znizit svoju vahu.
tetrisss
04.09.11,15:28
Suhlasim, aj mne delena strava pomohla, ale pozor, iba prvy krat. Druhy krat uz bolo telo mudrejsie ako ja, s...a jedna.:---Aj som sa lepsie citila, zdravotne. Podstatou je podla mna zvysene mnozstvo zeleniny, ktore normalne urcite neskonzumujem.
mzdarka renca
04.09.11,15:31
Je velmi dolezite, co clovek je.Ale najdolezitejsi je proste pohyb.Bud chodza,alebo cvicenie. Ja jem pomerne dost,avsak kazdy den si doprajem prechadzku 1,5 az 2 hodiny. Vahu mam stale rovnaku. Takze este raz hybat sa a hybat sa.Drzim vsetkym palce, ktori sa rozhodli znizit svoju vahu.

súhlasím, ale keď si zoberiem seba a sestru, tak tá zdedila štíhlosť po tatovi, ja rubensovské tvary po mame. Sestra sa môže pchať od rána do večera a stále je ako laňka a ja ak si nedám pozor, tak mi časom môžu vystaviť zakálací list:D.
avalik
04.09.11,15:32
Rozhodne spôsob "NEŽEREM" nie je to najlepšie riešenie. Ani oddelená strava nie je to pravé orechové, jedine ak si tento spôsob ponecháte na celý zostávajúci život, pretože po OS je jo-jo efekt obrrrrovský.
Aj ja by som potrebovala dať dole zopár kíl, ale recepty typu 10 kg za 6 týždňov sú (aspoň podľa mňa) nevhodné, výsledky nie sú trvalé.
Dajte sem dobré tipy.

mne to fungovalo rok som si vahu udrzala, potom som ale zase nepravidelne jedla a mozem sa trapit znova

najhorsie na tej mojej "diete" je to, ze cely den jem aj ked nie som hladna - takze preto mam ten budik 5x denne na jedlo :D
220870
04.09.11,15:41
Tonko a šport si aký zvolil?
Beh.Behám od počítača do chladničky na:D pivo.Ale kedysi som v pohode zabehol polmaratón,3km za 10 min,200 klikov no problem,60sec =60 sklapačiek,1500m za 4:58(osobný rekord),500 drepov ďalej som nerátal:D ,futbalové ihrisko som prešiel po zábradlí slabým poklusom. Hral som aktívne futbal rekreačne pinpong,karate.Teraz sa ledva ohnem .Kedysi som chodil za frajerkou 10 km peši.Teraz ledva prejdem pár sto metrov peši.Svojho času som prestal zo dňa na deň fajčiť.Všetko sa to začína prejavovať na zdraví.Odchádzajú mi kríže,pobolievajú kĺby.Niečo s tým musím robiť .Toto nieje môj image.Vrcholne ma tosere:mad::mad::mad:
avalik
04.09.11,15:53
Beh.Behám od počítača do chladničky na:D pivo.Ale kedysi som v pohode zabehol polmaratón,3km za 10 min,200 klikov no problem,60sec =60 sklapačiek,1500m za 4:58(osobný rekord),500 drepov ďalej som nerátal:D ,futbalové ihrisko som prešiel po zábradlí slabým poklusom. Hral som aktívne futbal rekreačne pinpong,karate.Teraz sa ledva ohnem .Kedysi som chodil za frajerkou 10 km peši.Teraz ledva prejdem pár sto metrov peši.Svojho času som prestal zo dňa na deň fajčiť.Všetko sa to začína prejavovať na zdraví.Odchádzajú mi kríže,pobolievajú kĺby.Niečo s tým musím robiť .Toto nieje môj image.Vrcholne ma tosere:mad::mad::mad:

ano pohyb je dolezity - ak mas ale problemy s klbami, behat by si nemal - radsej bicykel, rychla chodza + plavanie na chrbticu

no a na krize aj cielene setrne cviky - ja som bola na workshope Gyrokinesis. vyzera to ako jednoduche cvicenie ale da zabrat! :)

viem, ze sa to cvici v BA

http://www.youtube.com/watch?v=mSCE6bjEPKw&feature=related
pepsikova
04.09.11,15:58
Z mojich kedysi pekných 70kg som za 10rokov vyžierania pribral na súčasných 89,5kg,čo je moc .Tak som sa rozhodol nežrať a do konca roka schudnúť na 82 kg. Čo je asi 1,8 za mesiac.Túto tému som založil preto, aby som mal kotrolu a kritiku verejnosti.Priebežne budem, zadvať údaje,o tom , ako sa mi darí :D.Na narodky som si vyžiadal ,ako darček osobnú váhu .Bola mi kúpená taká čo odváži a aj zmeria množstvo tukov.Ja starý športovec som podľa tejto váhy skončil v udávanej tabuľke množstva tuku úplne mimo.26,4 % mňa tvorí tuk:mad:,pričom 15% je zdraviu prospešný tuk.Zo slušnosti k spotrebiteľom výrobca asi naschvál neudal do tabuľky poslednú kolonku pre vypapkané prasiatka(môj prípad).Tak NEŽEREM a verejne sľubujem do ježiška schudnem.Poprosím o vašu verejnú kontrolu.Môžete mi nadávať alebo povzbudzovať ,aj radiť ,ako na to.Robím to prvý krát ,tak sa mi vaše rady zídu.:cool:..

..nečítala som celú tému,(nebavia ma také),ale nepíšeš, koľko meriaš-teda výška...lebo pri takej 180cm výške je skoro 90kg u mňa taký dosť dobrý chlap...ale ak máš nejakých pod 170,tak chudni...držím palčáky...
220870
04.09.11,16:14
Som 177cm krpatý.
duves
04.09.11,16:20
Z mojich kedysi pekných 70kg som za 10rokov vyžierania pribral na súčasných 89,5kg/177výška,čo je moc .Tak som sa rozhodol nežrať a do konca roka schudnúť na 82 kg. Čo je asi 1,8 za mesiac.Túto tému som založil preto, aby som mal kotrolu a kritiku verejnosti.Priebežne budem, zadvať údaje,o tom , ako sa mi darí :D.Na narodky som si vyžiadal ,ako darček osobnú váhu .Bola mi kúpená taká čo odváži a aj zmeria množstvo tukov.Ja starý športovec som podľa tejto váhy skončil v udávanej tabuľke množstva tuku úplne mimo.26,4 % mňa tvorí tuk:mad:,pričom 15% je zdraviu prospešný tuk.Zo slušnosti k spotrebiteľom výrobca asi naschvál neudal do tabuľky poslednú kolonku pre vypapkané prasiatka(môj prípad).Tak NEŽEREM a verejne sľubujem do ježiška schudnem.Poprosím o vašu verejnú kontrolu.Môžete mi nadávať alebo povzbudzovať ,aj radiť ,ako na to.Robím to prvý krát ,tak sa mi vaše rady zídu.:cool:
No ja som na tom podobne. Tiež + 10 kil, ale za 7 rokov, vyška 178, z 76 na 86.:D
KEJKA
04.09.11,16:20
tak tých 82 a niečo schvaľujem. Ale skutočne stači o nič moc sa nesnažiť, akurát zmeniť zvyk a miesto ku chladničke vybehnúť von, nejsť výťahom, ale po schodoch, kde sa dá. Chodiť peši a nevyhovárať sa, že nemáš čas. Zaparkovať auto trochu ďalej a do cieľa dojsť peši. Viac fyzickej námahy, odpustiť si pivečko a chlieb, ani sa nenazdáš, váha pojde dole.
urobiť si radosť raz za čas - napr. odmeniť sa tým pivečkom, ale prijať nový spôsob života a stravovania za svoj, dodržiavať ho neustále, potom jojo efekt sa nedostaví.
truch
04.09.11,16:26
..

.....lebo pri takej 180cm výške je skoro 90kg u mňa taký dosť dobrý chlap...ale ak máš nejakých pod 170,tak chudni...držím palčáky...
Pepsi, ja by som tiež chcela schudnúť, lebo podľa teba, som dosť dobrý chlap:D
Začala som chodiť na dlhé prechádzky, denne by som mala prejsť 5 km, snažím sa aj keď sa často musím veľmi premáhať a tiež si hľadám dôvod prečo neísť:( Tiež som bola športovkyňa a pomaly s vekom pribúdali aj kilečká. Budem túto tému sledovať :) držím palce a dúfam, že na tie Vianoce budeme všetci štíhlejší, zdravší a jasné že aj krajší:)
buchač
04.09.11,16:26
Z mojich kedysi pekných 70kg som za 10rokov vyžierania pribral na súčasných 89,5kg/177výška,čo je moc .


...a vek ...????

Nože prihoď aj ten ...;)
pasuliatko
04.09.11,16:52
tie údaje z tej váhy.... no neverila by som tomu...
lujza.j
04.09.11,16:54
Pepsi, ja by som tiež chcela schudnúť, lebo podľa teba, som dosť dobrý chlap:D
Začala som chodiť na dlhé prechádzky, denne by som mala prejsť 5 km, snažím sa aj keď sa často musím veľmi premáhať a tiež si hľadám dôvod prečo neísť:( Tiež som bola športovkyňa a pomaly s vekom pribúdali aj kilečká. Budem túto tému sledovať :) držím palce a dúfam, že na tie Vianoce budeme všetci štíhlejší, zdravší a jasné že aj krajší:)

ja s váhou bojujem celý život;) ja na strave /podľa glykemického indexu/ a určitých zásadách podľa ktorých fungujem som spokojná, pretože sa tak dá fungovať stále.
to že pohyb je dôležitý vieme všetci, len nie je jednoduché asi nájsť taký aby sme sa na neho tešili, pretože toto je veľmi dôležité.hlavu neoklameme.:( mne by pri mojich zdravotných obmedzení zostával asi tak pilates:eek: tak pri tom akú slaninu človek vyskáče:D:D
lujza.j
04.09.11,17:24
Tonko a kedy začínaš, alebo ako si predstavuješ?
tetrisss
04.09.11,17:30
No s tym nesuhlasim, ja chodim na aerobik a raz nam prisla ako host pani z Kosic, nechcem ju urazit, ale mala dobre vyse 60 rokov a na druhy krat nam ponukla, ze nam jednu hodinu spravi Pilates, nevelmi sa to mne osobne pacilo, ze skoda casu, no ale host je host. Na zaciatku vravi, ze vy cvicite, tak vam dam taku mierne pokrocilu zataz. No poviem vam, ze ked spravne vam to niekto ukaze, ako dychat.ktore svaly zapojit, je to teda riadna drina. Akurat to bolo pre mna velmi staticke, ale na vyformovanie tela to musi byt super.
aktaK
04.09.11,17:31
Tonko a kedy začínaš, alebo ako si predstavuješ?

najlepsie az od zajtra :o)
pepsikova
04.09.11,17:39
..no 177cm neni málo,(rátam, že máš tak "19" veku)tak kúp kolieskové korčulky a 2x denne tak 2-3 -5 km hore-dolu a uvidíš, ako sa vypracuješ... k jedlu potrebuješ pevnú vôľu a to nemá každý..ja ti len palčoky budem držať...silno...




(a ak sa inak nebude dať, spomeň si, ako ja kričím na môjho Robina:.."Robo nežer to!!)
drobeceva
04.09.11,17:40
najlepsie az od zajtra :o)
Ja stále začínam od pondelka:) Viete, koľko tých pondelkov prešlo?;) Jednoducho, neviem sa prinútiť.
duves
04.09.11,17:44
tak tých 82 a niečo schvaľujem. Ale skutočne stači o nič moc sa nesnažiť, akurát zmeniť zvyk a miesto ku chladničke vybehnúť von, nejsť výťahom, ale po schodoch, kde sa dá. Chodiť peši a nevyhovárať sa, že nemáš čas. Zaparkovať auto trochu ďalej a do cieľa dojsť peši. Viac fyzickej námahy, odpustiť si pivečko a chlieb, ani sa nenazdáš, váha pojde dole.
urobiť si radosť raz za čas - napr. odmeniť sa tým pivečkom, ale prijať nový spôsob života a stravovania za svoj, dodržiavať ho neustále, potom jojo efekt sa nedostaví.
A čo kombinácia? Fyzicka namaha+pivečko+papaničko.
Dnes som ich urobil na biku 5 a vaha a nie a nie ist dolu.
45 km po malych karpatoch.
pepsikova
04.09.11,17:52
A čo kombinácia? Fyzicka namaha+pivečko+papaničko.
Dnes som ich urobil na biku 5 a vaha a nie a nie ist dolu.
45 km po malych karpatoch....

...fyzická námaha+ minerálka + trocha šunky a syra...bez chleba..črevo si zvykne a uvidíš..môžeš aj horkú čokoládu na energiu..a ovocie...
220870
04.09.11,18:02
tak tých 82 a niečo schvaľujem. Ale skutočne stači o nič moc sa nesnažiť, akurát zmeniť zvyk a miesto ku chladničke vybehnúť von, nejsť výťahom, ale po schodoch, kde sa dá. Chodiť peši a nevyhovárať sa, že nemáš čas. Zaparkovať auto trochu ďalej a do cieľa dojsť peši. Viac fyzickej námahy, odpustiť si pivečko a chlieb, ani sa nenazdáš, váha pojde dole.
urobiť si radosť raz za čas - napr. odmeniť sa tým pivečkom, ale prijať nový spôsob života a stravovania za svoj, dodržiavať ho neustále, potom jojo efekt sa nedostaví.
Veď viete ja som stavbár stále v pohybe.Aj keď tej hrubej driny akosi v poslednom čase zo stavebníctva ubúda.Mne tých pár metrov parkovania navyše nepomôže.Pes bude zakopaný niekde inde a poriadne hlboko.:mee:
duves
04.09.11,18:04
...

...fyzická námaha+ minerálka + trocha šunky a syra...bez chleba..črevo si zvykne a uvidíš..môžeš aj horkú čokoládu na energiu..a ovocie...
Iba skúšam.

Mal som 74 kg ked som prišiel z vojenčiny v 86-om. Začal som bicyklovať. V 91 -om bodybuilding, intenzivne 7 rokov do narodenia dcerky. V 92-om som mal 68 kil! Chodil som robiť druhu robotu do vinice. V lete škrabačka. Mineralka so sebou, na jedenie varena ryža, nejaka rajčina. Ako spravny kulturista. Doma sklapačky na brucho, radiator už sice nebol, ale vyzeralo to dobre. Funguje to. Samozrejme. Lenže dámy, počas leta som urobil 20 hodin športu v týždni. Dalo by sa aj dnes. Ak by bola 4 hodinova pracovna doba (žiadne budovatelske nadčasy!) a samozrejme aj chuť. Jedno aj druhe chýba!
220870
04.09.11,18:05
Tonko a kedy začínaš, alebo ako si predstavuješ?
Včera som dostal váhu .Odvčera Ne....;)
môj nick je dátum narodenia.
lujza.j
04.09.11,18:14
Včera som dostal váhu .Odvčera Ne....;)
môj nic je dátum narodenia.

ja som si do dnes váhu nekúpila, nechýba mi;) možno by ma zbytočne deprimovala, že očakávaš, že bude - a nie je:( mne stačilo to že som to cítila na oblečení a z konfekčnej veľkosti 46 som sa dostala na 40-38, teraz som tak 40-42/nemohla som chodiť cvičiť+pár mesiacov som bojovala s chutov na sladké/:(
lujza.j
04.09.11,18:18
No s tym nesuhlasim, ja chodim na aerobik a raz nam prisla ako host pani z Kosic, nechcem ju urazit, ale mala dobre vyse 60 rokov a na druhy krat nam ponukla, ze nam jednu hodinu spravi Pilates, nevelmi sa to mne osobne pacilo, ze skoda casu, no ale host je host. Na zaciatku vravi, ze vy cvicite, tak vam dam taku mierne pokrocilu zataz. No poviem vam, ze ked spravne vam to niekto ukaze, ako dychat.ktore svaly zapojit, je to teda riadna drina. Akurat to bolo pre mna velmi staticke, ale na vyformovanie tela to musi byt super.

ale ja som hovorila o vyskákaní slaniny:) najprv sa vyskáče potom sa tvaruje ;)
avalik
04.09.11,18:21
Včera som dostal váhu .Odvčera Ne....;)
môj nic je dátum narodenia.

vahu pekne schovaj - vazit sa maximalne 1x tyzdenne (najlepsie rano na lacno pokial mozno po vyprazdneni :D)

radsej si zmeraj brucho - centimetre su dolezitejsie ako vaha - ta moze kolisat, ci uz zadrziavanim vody alebo rastom svalov pri cviceni

lekari odporucaju mat v pase pod 80 cm ako prevenciu kardio... ochoreni

cim viac svalov, tym rychlejsie spaluje tuky
mzdarka renca
04.09.11,18:26
ja som si do dnes váhu nekúpila, nechýba mi;) možno by ma zbytočne deprimovala, že očakávaš, že bude - a nie je:( mne stačilo to že som to cítila na oblečení a z konfekčnej veľkosti 46 som sa dostala na 40-38, teraz som tak 40-42/nemohla som chodiť cvičiť+pár mesiacov som bojovala s chutov na sladké/:(

u mňa je to naopak:( .......... dolu ešte ok, ale hore...... som typické jablko:)
mzdarka renca
04.09.11,18:31
Včera som dostal váhu .Odvčera Ne....;)
môj nick je dátum narodenia.

aká provokácia ... he he :D:D
pepsikova
04.09.11,18:38
Iba skúšam.

Mal som 74 kg ked som prišiel z vojenčiny v 86-om. Začal som bicyklovať. V 91 -om bodybuilding, intenzivne 7 rokov do narodenia dcerky. V 92-om som mal 68 kil! Chodil som robiť druhu robotu do vinice. V lete škrabačka. Mineralka so sebou, na jedenie varena ryža, nejaka rajčina. Ako spravny kulturista. Doma sklapačky na brucho, radiator už sice nebol, ale vyzeralo to dobre. Funguje to. Samozrejme. Lenže dámy, počas leta som urobil 20 hodin športu v týždni. Dalo by sa aj dnes. Ak by bola 4 hodinova pracovna doba (žiadne budovatelske nadčasy!) a samozrejme aj chuť. Jedno aj druhe chýba!..

..ja aj tak nechápem, prečo chcete silou-mocou byť vychrtliny...však to je hrúza, taký drevený chlap, to môže akurát modriny narobiť...nehovorím, že pivné črevo,ale trocha kíl navyše u chlapa nie je katastrofa,šmarjá...niečo nejesť,také, čo ide na váhu a hotovo...a také ťažké záväzky- to je akurát na nervy,si myslím ja...
danushka
04.09.11,18:39
Môžem Vás tu jedným očkom sledovať?

Brala by som aj skúsenosti takých, čo pribrali po užívaní liekov na štítnu žľazu.
Mne sa darilo držať si váhu v norme do chvíle, kým som nezačala užívať Euthyrox. Za dva roky mám 15kg do plusu a neviem to zhodiť.
pepsikova
04.09.11,18:40
ja som si do dnes váhu nekúpila, nechýba mi;) možno by ma zbytočne deprimovala, že očakávaš, že bude - a nie je:( mne stačilo to že som to cítila na oblečení a z konfekčnej veľkosti 46 som sa dostala na 40-38, teraz som tak 40-42/nemohla som chodiť cvičiť+pár mesiacov som bojovala s chutov na sladké/:(..

..ja som nikdy nemala váhu a ani nechcem...a dobre mi je takej, aká som...
Gina Er
04.09.11,18:42
..

..ja som nikdy nemala váhu a ani nechcem...a dobre mi je takej, aká som...
no jo,keď máš 50kilo aj s botami :D
lujza.j
04.09.11,18:50
Môžem Vás tu jedným očkom sledovať?

Brala by som aj skúsenosti takých, čo pribrali po užívaní liekov na štítnu žľazu.
Mne sa darilo držať si váhu v norme do chvíle, kým som nezačala užívať Euthyrox. Za dva roky mám 15kg do plusu a neviem to zhodiť.

a papaš čo? to isté čo predtým, alebo....
pepsikova
04.09.11,18:54
no jo,keď máš 50kilo aj s botami :D..

..kdežeee...nie je pre mňa dôležité, koľko vážim, ale ako sa cítim fyzicky...a momentálne mám telocvok taký, že nič lepšie nemôže byť..:D:D
duves
04.09.11,18:56
..

..ja aj tak nechápem, prečo chcete silou-mocou byť vychrtliny...však to je hrúza, taký drevený chlap, to môže akurát modriny narobiť...nehovorím, že pivné črevo,ale trocha kíl navyše u chlapa nie je katastrofa,šmarjá...niečo nejesť,také, čo ide na váhu a hotovo...a také ťažké záväzky- to je akurát na nervy,si myslím ja...
Jasne, tolko už nie, ale aj na preventivke mi povedali, že 5 kil treba zhodiť.
Je to sranda, lebo v 94-om som potreboval pribrať a nešlo to. Tak som sa oženil.:D:---
jozka56
04.09.11,18:56
jeeeej, aj ja budem sledovať túto tému:) bez provokácie, ja by som dala rada dole 2kg:D
danushka
04.09.11,18:59
a papaš čo? to isté čo predtým, alebo....

No v podstate sa stravujem rovnako. Jednoznačne som vybehla s váhou po liekoch. Išlo to mesiac za mesiacom po kile.
Sama si uvedomujem, že dôležitá je pravidelnosť stravovania 5x denne, čo je v mojom prípade takmer nedosiahnuteľné. Celý deň sa neviem v práci dostať k jedlu. Domov dojdem z roboty 19.30 a to už vlastne by som jesť nemala.

To už nehovorím o nejakom pohybe. Takže asi treba začať rozmýšľať o všetkom. Nielen o stravovaní, ale aj o tom, čím sa živiť /myslím zamestnanie/, aby sa dala dosiahnuť pravidelnosť stravovania a čas na pohyb.
mzdarka renca
04.09.11,18:59
Jožkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!! šak ty si jak laňka :)

bežkaj kaderníčke a máš hneď 2 kg dolu :D
danushka
04.09.11,19:02
Jožkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!! šak ty si jak laňka :)

bežkaj kaderníčke a máš hneď 2 kg dolu :D

Jožka má takú hrivu, alebo býva na lazoch ? :eek:
pepsikova
04.09.11,19:02
...takže, antony, daj presne výšku, váhu,jedálniček si tu niekde mal...a tak obdeň by si mohol popísať, ako si pobehoval kvoli línii okolo baraku, bicykloval či bežkom bežkal,aby sme ťa vedeli oceniť...ja ti budem factom držať palčoky...naozaj...
..lebo také trepy-že idem,a potom nič, to by ťa veru nectilo..
katalóg
04.09.11,19:04
No s tym nesuhlasim, ja chodim na aerobik a raz nam prisla ako host pani z Kosic, nechcem ju urazit, ale mala dobre vyse 60 rokov a na druhy krat nam ponukla, ze nam jednu hodinu spravi Pilates, nevelmi sa to mne osobne pacilo, ze skoda casu, no ale host je host. Na zaciatku vravi, ze vy cvicite, tak vam dam taku mierne pokrocilu zataz. No poviem vam, ze ked spravne vam to niekto ukaze, ako dychat.ktore svaly zapojit, je to teda riadna drina. Akurat to bolo pre mna velmi staticke, ale na vyformovanie tela to musi byt super.
K poslednej vete - áno, je vynikajúce.
mzdarka renca
04.09.11,19:05
Jožka má takú hrivu, alebo býva na lazoch ? :eek:

nie, naša Jožka má krátke vlasy, ale aj tak sú na nej najťažšie:D ....... ona je fakt štíhlučká. Preto dopísala, že nechce provokovať:D.
katalóg
04.09.11,19:07
Ja stále začínam od pondelka:) Viete, koľko tých pondelkov prešlo?;) Jednoducho, neviem sa prinútiť.
Motivácia žiadna?
Nechceš byť krajšia, zdravšia, obdivovaná? A hlavne sa cítiť lepšie? Máš sa rada?
mzdarka renca
04.09.11,19:11
Motivácia žiadna?
Nechceš byť krajšia, zdravšia, obdivovaná? A hlavne sa cítiť lepšie? Máš sa rada?

je krásna a aj obdivovaná a má sa určite rada, Evka je kočka a tá jej bezchybná pleť.....
Dav
04.09.11,19:12
Pridám sa k vám, na svoju váhu som prinízka :D .
avalik
04.09.11,19:17
Pridám sa k vám, na svoju váhu som prinízka :D .

aj ja ... keby sa dalo narast 24 cm, tak som podla tabuliek :D
truch
04.09.11,19:20
Danushka, ty si poklad, ja som si myslela, že sa prežieram a že sa málo hýbem a ono je to tým, že užívam Euthyrox:D
katalóg
04.09.11,19:27
je krásna a aj obdivovaná a má sa určite rada, Evka je kočka a tá jej bezchybná pleť.....
Drobecova je Evka?
Tak kde je chyba?
Písala, že sa nevie prinútiť. Pod tlakom čohokoľvek to nie je jednoduché, ale radšej pri príjemnej motivácii. Kým sa telo neohlási samé. Kým si nesprávna životospráva nevyžiada svoju daň.
Je ľahšie schudnúť, horšie sa priberá a formuje postava do oblých kriviek, to býva ešte horšie ak sa nedá.
pepsikova
04.09.11,19:32
aj ja ... keby sa dalo narast 24 cm, tak som podla tabuliek :D..

..mne by stačilo 15 cm podrásť a som ideálna...ale to by ma nebavilo...nejakú neresť musím mať...celá krásna ja by som sa mi nepáčila:):rolleyes:
katalóg
04.09.11,19:33
aj ja ... keby sa dalo narast 24 cm, tak som podla tabuliek :D
Tabuľky sú neúprosné. Ešte aj v šesťdesiatke je diktát štíhlosti.
Dá sa aj tancom pre seniorov udržať kondíciu a krásne držanie tela.(V rodine príklad.)
O.i. ešte tu nikto nespomenul psychiku a vplyv na váhové výkyvy, priberanie.
duves
04.09.11,19:34
Ale ak chcete recept na schudnutie, tak poznam navod. No žiadne zázraky bez namahy to nie sú. Aerobny trening aspon 40-60 minut, 4x do tyždna, samosebou možete aj denne. To je tak, ak zacnete napr. behat/plavať, bicyklovať, tak asi po 20-30 minutach nabieha metabolizmus na spalovanie tukov. A treba byt v srdcovej frekvencii asi 55-70% vášho maxima.
buchač
04.09.11,19:37
Z mojich kedysi pekných

....holt , kedysi som bol tiež mladý a pekný .....:confused:

...teraz som už len pekný .....:---:D
Ivenka
04.09.11,19:40
ja už len A
Gina Er
04.09.11,19:42
Ale ak chcete recept na schudnutie, tak poznam navod. No žiadne zázraky bez namahy to nie sú. Aerobny trening aspon 40-60 minut, 4x do tyždna, samosebou možete aj denne. To je tak, ak zacnete napr. behat/plavať, bicyklovať, tak asi po 20-30 minutach nabieha metabolizmus na spalovanie tukov. A treba byt v srdcovej frekvencii asi 110-120% vášho maxima.
takto som chudla ja...ale jasné,že som aj jedálniček zmenila......absolútne žiadne cukry,večer posledné jedlo (jogurt alebo strúhaná mrkva s jablkom) okolo 17-18..... schudla som za pol roka asi 12 kilo.....začala som na jeseň a keď sa začalo chodiť bez kabátov,tak všetky známe kukali.....potom prišlo leto a ja som prvýkrát vo svojom živote začala nosiť obtiahnuté tričká zapravené do riflí a obzerala som sa v zrkadle,že tá prdel je konečne preč.....
jo,jo....to boli časy......
lujza.j
04.09.11,19:46
No v podstate sa stravujem rovnako. Jednoznačne som vybehla s váhou po liekoch. Išlo to mesiac za mesiacom po kile.
Sama si uvedomujem, že dôležitá je pravidelnosť stravovania 5x denne, čo je v mojom prípade takmer nedosiahnuteľné. Celý deň sa neviem v práci dostať k jedlu. Domov dojdem z roboty 19.30 a to už vlastne by som jesť nemala.

To už nehovorím o nejakom pohybe. Takže asi treba začať rozmýšľať o všetkom. Nielen o stravovaní, ale aj o tom, čím sa živiť /myslím zamestnanie/, aby sa dala dosiahnuť pravidelnosť stravovania a čas na pohyb.

danushka, je možné niečo z toho čo zjieš vymeniť a niečo menej kalorické? ano treba jesť 5x, ja si robím raňajkový lepeňák doma/celozrnný/, to by si ty nemohla?desiata: jogurt-biely nesladený ,1ks ovocia, obed nejakým spôsobom nemôžeš vyriešiť?olovrant by si si asi tiež musela nachystať doma.myslím že o 19.30h aj ked to je dosť neskoro by si mohla rybu, kuracinu, zeleninu. niečo málo by sa možno dalo;) aj málo niekedy poteší:)
avalik
04.09.11,19:48
Tabuľky sú neúprosné. Ešte aj v šesťdesiatke je diktát štíhlosti.
Dá sa aj tancom pre seniorov udržať kondíciu a krásne držanie tela.(V rodine príklad.)
O.i. ešte tu nikto nespomenul psychiku a vplyv na váhové výkyvy, priberanie.


tak to ano - ja ked mam stresy, tak ich zajedam ... aj v noci, ked nemozem spat!

no a hormony tiez robia svoje, ja mam tyzden pred zravu naladu :D
tictac7
04.09.11,19:51
tak sa k vám moja maličkosť pridáva. Som si to prečítala a po 35. dňoch mojej "novej stravy" si dovoľujem vysloviť nesúhlas s delenou stravou, s jedením len do 17,30 a s tu uvádzanými jedálničkami (raz len sacharidy, raz len tuky....). Som si prešla jednu stránku (trvalo mi to týždeň) - je fakt, že to nedodržujem na 100%, to sa nedá, bola by som otrokom váhy pri jedle, ale moje výsledky k dnešnému dňu - váha - 6 kg, pás - 3 cm. Prvé dva týždne išli rýchlejšie, 3. týždeň bol útlm, a teraz zatiaľ po 1 kilečku za týždeň. V minulosti som skúšala delenú stravu a ešte neviem aké diéty. Lenže vždy je to len diéta, ktorá raz skončí a potom.... Myslela som si, veď jem málo 1-2-krát denne (a ani som nebola nikdy hladná, ani teraz nie som) a to je asi tá najväčšia chyba. Teraz jem 5-6-krát denne, posledné jedlo cca 2 hodiny pred spánkom. Nenakladám si ako baník, ale niečo zjem. Aj keď nie som vôbec hladná. No a základ je voda - čistá z vodovodu alebo nebublinková minerálka (každú hodinu 2 dcl) - je fakt, že mám väčšiu spotrebu toaletného papiera, ale čo už :-)
Takže držím palčeky všetkým odhodlaným, a držte ich, prosím, aj mne :-)
Gina Er
04.09.11,19:51
tak to ano - ja ked mam stresy, tak ich zajedam ... aj v noci, ked nemozem spat!

no a hormony tiez robia svoje, ja mam tyzden pred zravu naladu :D
ja mám žravú náladu už furt :D:D:D :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
žeby som sa začala vyhovárať na prechod??
avalik
04.09.11,19:55
Ale ak chcete recept na schudnutie, tak poznam navod. No žiadne zázraky bez namahy to nie sú. Aerobny trening aspon 40-60 minut, 4x do tyždna, samosebou možete aj denne. To je tak, ak zacnete napr. behat/plavať, bicyklovať, tak asi po 20-30 minutach nabieha metabolizmus na spalovanie tukov. A treba byt v srdcovej frekvencii asi 110-120% vášho maxima.

ved to by uz bolo po mne!

http://www.chudnutie-ako.sk/sport-chudnutie/intenzita-pohybu-sledujte-si-tep/
buchač
04.09.11,20:12
... si dovoľujem vysloviť nesúhlas s delenou stravou...

...a prečo , pýtam sa ...????

...v jednej miestnosti rezeň , v druhej zemiakový šalát s majonézou a v tej tretej pivo ...

Si predstav ten pocit zadosťučinenia , že ako dobre sa diétne stravuješ ...a že sa pri tom nabeháš ...????....aj pohyb je potrebný .....:rolleyes:

...šak 2 in 1 ....;):---:D
lujza.j
04.09.11,20:15
Tabuľky sú neúprosné. Ešte aj v šesťdesiatke je diktát štíhlosti.
Dá sa aj tancom pre seniorov udržať kondíciu a krásne držanie tela.(V rodine príklad.)
O.i. ešte tu nikto nespomenul psychiku a vplyv na váhové výkyvy, priberanie.

ja áno;) hlavu neoklameš!! chudnutie začína v hlave!!! a stresy máme všetci..
tictac7
04.09.11,20:16
...a prečo , pýtam sa ...????

...v jednej miestnosti rezeň , v druhej zemiakový šalát s majonézou a v tej tretej pivo ...

Si predstav ten pocit zadosťučinenia , že ako dobre sa diétne stravuješ ...a že sa pri tom nabeháš ...????....aj pohyb je potrebný .....:rolleyes:

...šak 2 in 1 ....;):---:D

...veď som písala, že nedoržujem na 100%. Už som aj 2 rezne mala, aj šampíčko, aj vínečko .... no dokelu ten majonezák som akosi vynechala. Ale to neva....o dva týždne má kamoška okrúhliny, tak jej poviem, že chcem ten - určite mi ho rada spraví :-)
Gina Er
04.09.11,20:18
jaj,ľudia,keby sme miesto toho tliachania pekne vonku bežkali,už by bolo pol kila dolu :D
pepsikova
04.09.11,20:19
....holt , kedysi som bol tiež mladý a pekný .....:confused:

...teraz som už len pekný .....:---:D


Ivenka (http://www.porada.sk/member.php?u=4433) Dnes, 09:40 PM
ja už len A



...a ja som aj mladá, aj pekná, aj, aj...kde máte sebavedomie?...kilo hore-dole:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D


(a pokiaľ moje lavičkové susedy po mne hodia okec, že !do 3,14, tá je 15 rokov rovnaká,"tak aj aj budem ešte dobre dlho!)
lujza.j
04.09.11,20:19
Motivácia žiadna?
Nechceš byť krajšia, zdravšia, obdivovaná? A hlavne sa cítiť lepšie? Máš sa rada?

u mňa vtedy ked sa mi cestou do roboty v trolejbuse triasol podbradok:eek::eek:
jozka56
04.09.11,20:19
bežkať by sme bežkali, ale čo naše pajšle:)???
Gina Er
04.09.11,20:20
tak nebežkať,ale rýchlo chodiť :)
jozka56
04.09.11,20:22
radšej pomaly a dlhšie chodiť:)
tictac7
04.09.11,20:22
ja áno;) hlavu neoklameš!! chudnutie začína v hlave!!! a stresy máme všetci..

YESSS PRESNEEE
chudnutie začína v hlave!!!
podľa tej stránky (čo link na ňu tu je - ja som nedala - som nevedela, či sa to môže), je to tak. "Chudnutie začína v hlave. V hlave sú ústa. A aj mozog, ktorý to celé riadi" - citát autora tej stránky.
mzdarka renca
04.09.11,20:23
prichádza môj čas, idem si dať šnicle, dá si niekto? :D
Gina Er
04.09.11,20:25
jozka56 Dnes, 10:22 PM
radšej pomaly a dlhšie chodiť
nem dobréééé,nespáliš tuky.....
lujza.j
04.09.11,20:25
jaj,ľudia,keby sme miesto toho tliachania pekne vonku bežkali,už by bolo pol kila dolu :D

Gi;) ja nemusím? ja som včera 5,5h upratovala:D:D
danushka
04.09.11,20:26
prichádza môj čas, idem si dať šnicle, dá si niekto? :D

Akurát som sa vrátila od susedy. Bola som na kus reči a tá dala na stôl fajné, vyprážané fašírky... No urazíš susedu, keď Ťa núka ?:D

...ale delila som, jedla som bez chleba...
pepsikova
04.09.11,20:26
prichádza môj čas, idem si dať šnicle, dá si niekto? :D..

..šniceľ?..teraz???:D..by sa mi ťažilo okolo chladnice ísť na balkon na cigu, nieto ešte šnicel vybrať...ja tak kafu by som si dala..
tictac7
04.09.11,20:26
prichádza môj čas, idem si dať šnicle, dá si niekto? :D

...nehnevaj sa, ale dnes odmietnem :-(((
avalik
04.09.11,20:26
prichádza môj čas, idem si dať šnicle, dá si niekto? :D

ja si prave davam jablko - a predstavujem si ze je to snicel :rolleyes::D
jozka56
04.09.11,20:27
no šniceľ by som si dala, ale dnes nebol:)...tak len minerálka neochutená:)
Rozalka
04.09.11,20:28
u mňa je to naopak:( .......... dolu ešte ok, ale hore...... som typické jablko:)

...ale NO!
jozka56
04.09.11,20:28
a chudnúť sa dá aj tak, že ješ iba raz za deň, ak nezabudneš:D a kávy koľko môžeš aj vody..
Gina Er
04.09.11,20:28
Gi;) ja nemusím? ja som včera 5,5h upratovala:D:D
ak si sa pri tom riadne zadýchala a trvalo to aspoň hodinu.....tak...s privretím všetkých 4očí....;)
ale takto upratovať musíš min.5x do týždňa :---
mzdarka renca
04.09.11,20:29
Akurát som sa vrátila od susedy. Bola som na kus reči a tá dala na stôl fajné, vyprážané fašírky... No urazíš susedu, keď Ťa núka ?:D

...ale delila som, jedla som bez chleba...

božechráň:D .........aj ja sa tu tlačím šniclami bez chleba, zemiaky mám radšej:D:D:D
danushka
04.09.11,20:30
...nehnevaj sa, ale dnes odmietnem :-(((

...toto môže povedať len niekto, čo nevie, že večer chutí najviac :D
mzdarka renca
04.09.11,20:30
...ale NO!

veď uvidíš, čo so mnou porobili hormóny:(;):cool:
lujza.j
04.09.11,20:30
Akurát som sa vrátila od susedy. Bola som na kus reči a tá dala na stôl fajné, vyprážané fašírky... No urazíš susedu, keď Ťa núka ?:D

...ale delila som, jedla som bez chleba...

áno:D danushka si zabudla na disciplínu? mala si si pýtať uhorku do ruky;) bez toho chleba si to nevylepšila :)
pepsikova
04.09.11,20:30
..no ja myslím, že náš Toník schudne aj bez diety a športu...stačí, keď toto prečíta..urehoce sa a kilečká aj samy pôjdu dole natriasaním:)
jozka56
04.09.11,20:32
a veď fašírka bez ničoho je diétna, nie:)
lujza.j
04.09.11,20:33
ak si sa pri tom riadne zadýchala a trvalo to aspoň hodinu.....tak...s privretím všetkých 4očí....;)
ale takto upratovať musíš min.5x do týždňa :---

to si píš že som sa zadýchla;) žiadna pauzička:( 2x týždenne chodím hopsať totok tu: http://www.youtube.com/watch?v=ePghZBOCw-o&feature=related chcem prihodiť ešte 1x:)
danushka
04.09.11,20:35
áno:D danushka si zabudla na disciplínu? mala si si pýtať uhorku do ruky;) bez toho chleba si to nevylepšila :)

Ovládala som sa, aby suseda nepovedala, že som nenažratá :D.
Gina Er
04.09.11,20:43
to si píš že som sa zadýchla;) žiadna pauzička:( 2x týždenne chodím hopsať .chcem prihodiť ešte 1x:)
a predcvičujú tam mladí pekní chlapci? :---;)
lujza.j
04.09.11,20:46
Tonko:) podľa mňa žiadne: zemiaky, ryžu,
chleba iba na raňajky-celozrnný
cestovina iba doobeda, ale žiadna biela omáčka
ovocie iba doobeda okrem:banánov, hrozna
polievky žiadne zapražené
žiadne sladkosti
2-3l tekutín
pozor na kávu-odvodňuje
žiadnu kukuricu
jogurty nesladené pre chuť môžeš trochu nesky
ivantt
04.09.11,20:47
za tak kratku dobu tolko toho napisane o nežerem :-)) Ziadna dieta, ziadna delena strava. Jednoducho strava vyvazena, ku kazdemu jedlu vela zeleniny a hlavne pohyb, pohyb a pohyb. Jedni ci bike alebo pesi. Ja som za tyzden zhodil 5 kg a to som jedol vsetko doradu aj ked som cukrovkar. Ale preliezol som cele rohace. Vsetko sa odvija od toho, ako velmi clovek chce schudnut a co je ochotny obetovat. Dobre citate, obetovat, nie obedovat... dam si sladke, sup na bicykel. dam si mastne, sup okopavat kukuricu :))) nasi stary rodicia jedli vsetko doradu ale nesedeli pri TV ( to by sme tu mnohí asi neboli ) ale pracovali, manualne pracovali, nie za pocitacom. Aj preto je dolezite spravit si pauzu na cvicenie alebo zrychlenu chôdzu. Hi, aby som aj trosicku podpichol rencu, da sa schudnut aj bez nikotinu :D CIgaretky a spor nejdu dokopy.... hmmm... teraz nechcem pocut tvoje slova na moju adresu ;)
takze ludkovia, ziadne delene stravy ci diety, tam je jojo efekt zaruceny. vyvazena strava a pohyb, dostatok pohybu...
lujza.j
04.09.11,20:47
a predcvičujú tam mladí pekní chlapci? :---;)

áno, ale iba jeden:eek: ako si vedela;)
DanielaSL
04.09.11,20:49
Tak tak...šup od PC... a miesto toho športovať..... ;):rolleyes:.
Ale keď pri tej Porade sa tak dobre sedí...že? :)
adi11
04.09.11,20:52
no šniceľ by som si dala, ale dnes nebol...tak len minerálka neochutená
jeden pampusikovy opity reznik mi zostal od obeda..mnam boli fajnove makkuckeee..
ivantt
04.09.11,20:52
Tak tak...šup od PC... a miesto toho športovať..... ;):rolleyes:.
Ale keď pri tej Porade sa tak dobre sedí...že? :)

treba vymenit kreslo za fitloptu, myslim pri pisani na poradu. na fitlopte je clovek stale v pohybe a aspon chrbat tolko neboli. Alebo mobilny internet a pisat pri prechadzke malymi karpatmi ci tatrami :D
adi11
04.09.11,20:55
..to bolo pre jozku..
Gina Er
04.09.11,20:56
áno, ale iba jeden:eek: ako si vedela;)
nevedela,pýtala som sa ;)
adi11
04.09.11,20:57
Tak tak...šup od PC... a miesto toho športovať..... ;):rolleyes:.
Ale keď pri tej Porade sa tak dobre sedí...že? :)
..alebo si zadovazit havinka a on prinuti od PC..:)
Gina Er
04.09.11,20:58
vyvazena strava a pohyb, dostatok pohybu...
keby si vedel,ako sa ja napohybujem v robote,ledva sa dovlečem domov,ja nemám sedavé zamestnanie pri PC.....
jozka56
04.09.11,21:02
adi registrujem ten šniceľ, ale dávno som ho nemala, akosi mäsa jedávam menej, ani neviem prečo:) kde sú tie časy, keď rezeň bol každú nedeľu....
adi11
04.09.11,21:13
..ved aj ja som davno nejedla..lenze fakt snicle na pive su meksie a chutnejsie..dnes som robila 1x na skusku
Kvaka
04.09.11,21:53
No myslím, že sa zbytočne trápite, jedzte ako vám chutí, ale dávajte si menšie porcie. Je to všetko určite o génoch ale aj o kuchyni. Rozdiel medzi váhou mojou a môjho muža je 40kg. On je vyšší o 18cm. Ja som štíhla odjakživa, on je "pri sebe" viac ako 40 rokov. Akurát sa mu presúva hmotnosť zo svalov nôh a ramien do objemu bruška. Po jeho operácii žlčníka som varila s malým množstvom tuku, mäsko som len na vode dusila, pustilo si svoj tuk. Inak všetko ako predtým. Obaja sme však schudli rovnako po 5 kg. Keď som začala pridávať pri varení tuk, obaja sme zase úplne rovnako pribrali. Ja veľa zjem na raňajky, tie mi trvajú aj hodinu + dve kávy a čaj k tomu. Potom už cez deň necítim hlad, zjem, keď mám na niečo chuť, zabudnem občas obedovať, alebo večerať. Nejem veľké porcie ani na obed ani na večeru. Desiatu a olovrant nepoznám, ale naozaj mi ani nechýbajú. Sladkosti sa mi protivia, ale niekdy si dávam šľahačku do kávy, niekdy kompót. Delenú stravu môj muž jedol, schudol, ale potom zase pribral. Tiež začína chudnúť každý mesiac aspoň dva razy, najnovšie schudol 6 kg. Znížil množstvo chleba, má menšie porcie. My doma nič nevyprážame, všetko je to o tom, koľko oleja, resp. masti sa minie za mesiac. Jediným športom je u nás venčenie psov a prechádzky.
Téma, dobrá, zaujala ma, lebo túto vetu Nežerem počúvam doma dvakrát do mesiaca už vyše 40 rokov.
lujza.j
04.09.11,22:12
myslím, že to netreba brať ako trápenie,lebo to iné nikdy nebude, ani sa vyhovárať na genetiku áno má niečo sa svedomí, ale čo už?život nie je o jedle, ked niečo nejem, lebo to nie je na "mojom zozname" neberiem to ako tragédiu;)aj tak je to o metabolizme buď nespí a spaľuje, alebo spí a nespaľuje.
lujza.j
04.09.11,22:18
Kvaka
04.09.11,22:27
myslím, že to netreba brať ako trápenie,lebo to iné nikdy nebude, ani sa vyhovárať na genetiku áno má niečo sa svedomí, ale čo už?život nie je o jedle, ked niečo nejem, lebo to nie je na "mojom zozname" neberiem to ako tragédiu;)aj tak je to o metabolizme buď nespí a spaľuje, alebo spí a nespaľuje.
Treba kupovať to, čo chcem jesť, aj keď občas padne oko na niečo lákavé, ale dá sa aj lacno variť a zdravo jesť. Ten metabolizmus je práve to, čo dedíme. Ak idem do obchodu hladná, prejaví sa to na množstve nakúpených potravín. My si píšeme na lístok, čo kúpiť, ale ak je nejaká akcia, kúpime aj navyše. Ale ak ideme hladní, tak nakúpime oveľa viac.
ivantt
05.09.11,03:50
keby si vedel,ako sa ja napohybujem v robote,ledva sa dovlečem domov,ja nemám sedavé zamestnanie pri PC.....

tak soračik, aspon uz viem preco sa ti dobre sedi pri porade.
duves
05.09.11,04:13
http://www.kankan.sk/clanok/zdravie-a-fitness/dukanova-dieta/325 toto je tiež zaujímavé stravovanie
Bielkovinova dieta? Lekari-vyživari o tom vedia svoje. Fakt toto nie je sranda! Čítajte napr. Dr.Fořta (http://www.drfort.cz/o_mne.php ), čo bol vyživar pre športovcov.
alebo
http://www.medilife.sk/pdf/medidiet.pdf
http://hubnuti.abecedazdravi.cz/jak-zhubnout-radi-dr-petr-fort
pepsikova
05.09.11,04:15
...decko odkazuje,že toto logo s veľkými písmenami by sa malo dať stabilne na titulku porady...aby sme si vraj uvedomili, kde a s kým "žereme"...a že dobré ráno-na*erie ma hneď v pondelok!
duves
05.09.11,04:28
Ale ak chcete recept na schudnutie, tak poznam navod. No žiadne zázraky bez namahy to nie sú. Aerobny trening aspon 40-60 minut, 4x do tyždna, samosebou možete aj denne. To je tak, ak zacnete napr. behat/plavať, bicyklovať, tak asi po 20-30 minutach nabieha metabolizmus na spalovanie tukov. A treba byt v srdcovej frekvencii asi 110-120% vášho maxima.
Tak včera som bol dost unaveny po tej etape.
Nie, ten udaj je blbost.
takže
1. Regeneračný tréning, metabolický tréning
Tréningová zóna: zhruba 55 – 70 % HR max.
Pri miernom tréningu s dlhším trvaním dochádza k percentuálne vyššiemu spaľovaiu tukov ako uhľohydrátov. Doporučuje sa dĺžka trvania minimálne 45-90 min.
Tento typ tréningu je vhodný aj pre začiatočníkov a ľudí, ktorý dlhšiu dobu aktívne nešportovali.
http://www.radsvetla.inky.sk/novic/aerobnavytrvalost.htm
http://www.sloger.sk/index.php?page=pulzmeter
Ešte doporučujem napr. okrem pulzmetrov na indoor športové aktivity (vela značiek na trhu) aj pulzmetre pre outdoor s GPS signalom zn.Garmin (samozrejme stačí iba jeden), potom si môžete pozrieť záznam trasy kade ste behali, či bicyklovali napr. takto: http://utrack.crempa.net/report/saved_report.php?ident=ccf141dd4f8df51b0fc561ba88e 7d68f
( to je moja trasa z 23.augusta t.r. Ta včerajsia mi tam nejde vygenerovať koli velkosti zaznamu nad 1MB).
duves
05.09.11,04:31
...decko odkazuje,že toto logo s veľkými písmenami by sa malo dať stabilne na titulku porady...aby sme si vraj uvedomili, kde a s kým "žereme"...a že dobré ráno-na*erie ma hneď v pondelok!
Pepsikova, ake logo? :confused:
pepsikova
05.09.11,04:52
Pepsikova, ake logo? :confused:

..no však názov témy...NEŽEREM...
ivantt
05.09.11,05:51
[QUOTE=duves;1841775]Tak včera som bol dost unaveny po tej etape.
Nie, ten udaj je blbost.
takže
1. Regeneračný tréning, metabolický tréning
Tréningová zóna: zhruba 55 – 70 % HR max.
Pri miernom tréningu s dlhším trvaním dochádza k percentuálne vyššiemu spaľovaiu tukov ako uhľohydrátov. Doporučuje sa dĺžka trvania minimálne 45-90 min.

Ešte doporučujem napr. okrem pulzmetrov na indoor športové aktivity (vela značiek na trhu) aj pulzmetre pre outdoor

a naco mi je pulzomer ked hned, ako si ho nasadim tak mi ukaze 92 uderov a do pol hodiny tam mam ciiac ako 180 a moje pulz by nemal byt viac ako 170...
ivantt
05.09.11,05:53
..no však názov témy...NEŽEREM...

Vidis, hned ako som si ta precital tak som sa pobavil a zbavila si ma pondelnajsieho stresu :) Dakujem :)
truch
05.09.11,06:48
[QUOTE=duves;1841775]Tak včera som bol dost unaveny po tej etape.
Nie, ten udaj je blbost.
takže
1. Regeneračný tréning, metabolický tréning
Tréningová zóna: zhruba 55 – 70 % HR max.
Pri miernom tréningu s dlhším trvaním dochádza k percentuálne vyššiemu spaľovaiu tukov ako uhľohydrátov. Doporučuje sa dĺžka trvania minimálne 45-90 min.

Ešte doporučujem napr. okrem pulzmetrov na indoor športové aktivity (vela značiek na trhu) aj pulzmetre pre outdoor

a naco mi je pulzomer ked hned, ako si ho nasadim tak mi ukaze 92 uderov a do pol hodiny tam mam ciiac ako 180 a moje pulz by nemal byt viac ako 170...
Ešte na narodky som dostala špeci krokomer, s meraním tepu, vyhodnotením koľko som spálila kalórii a pod. Zo začiatku som sa merala všade, keď som zistila, že odporúčaných 10000 krokov denne neprejdem, vzdala som to a nosím tento špeci prístroj ako hodinky , keď som športovo oblečená. Ten pás na meranie tepu je doma v šuflíku:(. V príručke písali, že tepová frekvencia pri mojom veku, by sa mala pohybovať maximálne do 130 tepov za min., vtedy by som mala chudnúť, nad 130 sa vraj spaľujú cukry a človek nechudne.
Ono to chce zaťať sa, či už s prístrojom, alebo bez:D
Presne viem, čo mám robiť, upraviť stravu a viac sa hýbať a pôjde to. Teraz čakám na vhodný okamih a keď príde začnem:D
Gina Er
05.09.11,07:07
nemusíte si merať tep.....dá sa to odhadnúť podľa toho,ako ste zadýchaní....ak ešte vládzete hovoriť v pohode,tak to je presne ten stav,kedy sa spaľujú tuky...ak ste takí zadýchaní,že už sa Vám hovoriť nedá,treba spomaliť....
duves
05.09.11,07:12
a naco mi je pulzomer ked hned, ako si ho nasadim tak mi ukaze 92 uderov a do pol hodiny tam mam ciiac ako 180 a moje pulz by nemal byt viac ako 170...
Pulzmeter je na to, aby si vedel sledovať svoj tep. A podla toho, ake ma hodnoty bud ubrat na výkone, alebo přidat. Existuju rozne tepove pasma: na chudnutie – tzv.aerobny rozvoj, potom ten vyšší je už silova vytrvalost, tam už sa začínaju spalovať aj dosť cukry (svalovy glyken) a uplne najvyššie je anaerobny prah v rozmedzí 90% až 100% maxima. Inak je doležite povedať aj to, že dvaja rozdielny ludia maju vždy rozdielne prahy-aerobny a anaerobny. Hlavne ten anaerobny je tak špecificky, že netrenovany ho ma nizko, a trenovany vysoko. Inak povedane, ak je cyklista amater a šlape na bicyklo do kopca vedla profika, tak ten netrenovany, alebo malo trenovany už lapa po dychu, už je v anaerobnom pasme, kdežto profik je v aerobnom pasme, spaluje tuky a v tom rytme dokaže makať cele hodiny.
nika.sum
05.09.11,07:25
Este predtym ako som nasla tuto temu som sa dnes rano rozhodla upravit stravu a tiez schudnut, lebo je to katastrofa so mnou. Necitala som si zatial ine prispevky len prvu stranu, tak mozno to tu niekto spomenul. Mne sa dost osvedcila upravena strava podla 90 diety, ale nie tak striktne dodrziavana. Postahovala som si viac receptov na internete, len sa neviem donutit nabehnut na ten rezim. Prave pri dojedani ranajok - ovocia som nasla tuto temu, co ma nabudilo este viac na to, ze musim nieco s tou svojou vahou robit...tak dufam, ze sa nam to podari vsetkym.
Barbara
05.09.11,07:49
ani ja nežerem, za 3 týždne som zhodila 4 kg:). doobeda nejem, až okolo 12 ej začnem, celozrné rohlíky a nízkotučné veci, a čo varím tak na olivovom oleji
chcela by som schudnúť aspoň tých 20 , ale ešte aj tak budem objemná:D
Gina Er
05.09.11,07:51
ani ja nežerem, za 3 týždne som zhodila 4 kg:). doobeda nejem, až okolo 12 ej začnem, celozrné rohlíky a nízkotučné veci, a čo varím tak na olivovom oleji
chcela by som schudnúť aspoň tých 20 , ale ešte aj tak budem objemná:D
keby som sa ráno nenajedla,tak zomriem.....ja makám ako fredka,okolo desiatej už musím ísť znovu jesť...
Katarina
05.09.11,07:57
Všetkým odhodlaným schúdnúť držím palce. Len by som chcela poprosiť, či by sa téma nedala premenovať napr. chudnem, začnem držať dietu, chudnime spoločne....
Mne názov témy pripadá trochu nevhodný, sme predsa ľudia.:) mimotemyMožno preto, že mám opačný problém, zo zdravotných problémov neviem pribrať, diagnoza podvížívená. :( Doporučujem s tých chudnutím opatrne, pekne pomaličky a postupne a pozor na jojo efekt.
Gina Er
05.09.11,08:07
Všetkým odhodlaným schúdnúť držím palce. Len by som chcela poprosiť, či by sa téma nedala premenovať napr. chudnem, začnem držať dietu, chudnime spoločne....
Mne názov témy pripadá trochu nevhodný, sme predsa ľudia.:) mimotemyMožno preto, že mám opačný problém, zo zdravotných problémov neviem pribrať, diagnoza podvížívená. :( Doporučujem s tých chudnutím opatrne, pekne pomaličky a postupne a pozor na jojo efekt.
ale,nooo...trocha humoru nezaškodí....to nepoznáš,že : cica,nežer?:D
TomasHC
05.09.11,08:21
doobeda nejem, až okolo 12 ej začnem

No to je zásadná chyba, o 12:00 už máš mať za sebou 2 jedlá!!! Treba jesť zdravo, pestro, pravidelne, málo a často. Ak ješ 3x za deň, telo má sklony ukladať energiu do zásob (do slaniny), lebo vie že zase 6 hodín nič nedostane...
Kvaka
05.09.11,08:22
Ešte na narodky som dostala špeci krokomer, ...

Presne viem, čo mám robiť, upraviť stravu a viac sa hýbať a pôjde to. Teraz čakám na vhodný okamih a keď príde začnem:D
Vidíš, Dáška, tak toto je na tom najúžasnejšie, to čakanie na vhodný okamih. Nepríde veru sám, ten škaredý vhodný okamih, lebo rád chodí aj k iným. A veruže aj k nám, a to nespočetne krát, len škoda, že uletí skôr, ako ho môj muž stihne poriadne chytiť. :D. Skús ho rýchlo vystriehnuť a chytiť, za chvíľu od nás odíde. http://www.celysvet.cz/skin/smile/s8039.gif
nika.sum
05.09.11,08:38
ani ja nežerem, za 3 týždne som zhodila 4 kg:). doobeda nejem, až okolo 12 ej začnem, celozrné rohlíky a nízkotučné veci, a čo varím tak na olivovom oleji
chcela by som schudnúť aspoň tých 20 , ale ešte aj tak budem objemná:D

ja ked som pred vyse rokom zacala tu 90 dnovu dietu, za 2 tyzdne som schudla 5 kg, len potom sme mali nejake rodinne problemy a prestala som dodrziavat. Tych 5 kg sa mi vsak drzalo velmi dlho, kym som sa nerozjedla (som zavisla na sladkom). Pri 90 dnovej je doobeda ovocie. Urcite treba doobeda jest. A hlavne upravit celkovo jedalnicek nie len na nejaky kratky cas a urcite sa hybat (bicykel, plavanie a podobne...)
lujza.j
05.09.11,08:40
Treba kupovať to, čo chcem jesť, aj keď občas padne oko na niečo lákavé, ale dá sa aj lacno variť a zdravo jesť. Ten metabolizmus je práve to, čo dedíme. Ak idem do obchodu hladná, prejaví sa to na množstve nakúpených potravín. My si píšeme na lístok, čo kúpiť, ale ak je nejaká akcia, kúpime aj navyše. Ale ak ideme hladní, tak nakúpime oveľa viac.

tak ho treba naštartovať pravidelným cvičením a pravidelným stravovaním a pitným režimom.ak je naštartovaný a spaľuje, tak ak cvičko z nejakého dôvodu-vážneho musíme vynechať tak telo vie už ako funguje a + na váhe nie je, ale u mňa nútený výpadok je pre prácu max 1 týždeň.horšie je to ak je to zo zdrav. dôvodu.
niekto sa tu niekoho pýtal "Máš sa rada?" ja áno;) pre mňa je najprv moje cvičenie, podľa toho plánujem všetko, potom moja keramika a potom moja kozmetika a potom ostatné:)
Barbara
05.09.11,08:46
ja ked som pred vyse rokom zacala tu 90 dnovu dietu, za 2 tyzdne som schudla 5 kg, len potom sme mali nejake rodinne problemy a prestala som dodrziavat. Tych 5 kg sa mi vsak drzalo velmi dlho, kym som sa nerozjedla (som zavisla na sladkom). Pri 90 dnovej je doobeda ovocie. Urcite treba doobeda jest. A hlavne upravit celkovo jedalnicek nie len na nejaky kratky cas a urcite sa hybat (bicykel, plavanie a podobne...)



no že vraj preto netreba jesť doobeda, že vtedy telo len vylučuje, do obeda piť ovocné šťavy. aj ja som závislá na sladkom. bicyklovať sa bicyklujem z domu na stanicu a spátky, je to asik tak 3 km. ale moc to nempomáha:D
lujza.j
05.09.11,08:46
ani ja nežerem, za 3 týždne som zhodila 4 kg:). doobeda nejem, až okolo 12 ej začnem, celozrné rohlíky a nízkotučné veci, a čo varím tak na olivovom oleji
chcela by som schudnúť aspoň tých 20 , ale ešte aj tak budem objemná:D

ak sme si "zdedili" boj s kg, tak si treba nájsť také stravovanie na ktorom sa dám fungovať stále. takže toto podľa mňa určite nie.;) nejesť doobeda je podľa mňa blbosť, ale ty vieš.....:rolleyes:;)
slovo dieta nepoužívam!!!!:D
lujza.j
05.09.11,08:52
[QUOTE=ivantt;1841792]
Ešte na narodky som dostala špeci krokomer, s meraním tepu, vyhodnotením koľko som spálila kalórii a pod. Zo začiatku som sa merala všade, keď som zistila, že odporúčaných 10000 krokov denne neprejdem, vzdala som to a nosím tento špeci prístroj ako hodinky , keď som športovo oblečená. Ten pás na meranie tepu je doma v šuflíku:(. V príručke písali, že tepová frekvencia pri mojom veku, by sa mala pohybovať maximálne do 130 tepov za min., vtedy by som mala chudnúť, nad 130 sa vraj spaľujú cukry a človek nechudne.
Ono to chce zaťať sa, či už s prístrojom, alebo bez:D
Presne viem, čo mám robiť, upraviť stravu a viac sa hýbať a pôjde to. Teraz čakám na vhodný okamih a keď príde začnem:D

.....nečakaj a začni!!!!!:D:D ;)
pepsikova
05.09.11,09:16
..už sme sa posunuli s chudnutím?..mne stačia dve neprespaté noci a dve kilá sú dole..ale to nedoporučujem,to vtedy trpí celý človek viac, než pri telocviku...neschudne len to, čo sa uložilo po "znesení" mojich hadov...
ivantt
05.09.11,09:50
Pulzmeter je na to, aby si vedel sledovať svoj tep. A podla toho, ake ma hodnoty bud ubrat na výkone, alebo přidat. Existuju rozne tepove pasma: na chudnutie – tzv.aerobny rozvoj, potom ten vyšší je už silova vytrvalost, tam už sa začínaju spalovať aj dosť cukry (svalovy glyken) a uplne najvyššie je anaerobny prah v rozmedzí 90% až 100% maxima. Inak je doležite povedať aj to, že dvaja rozdielny ludia maju vždy rozdielne prahy-aerobny a anaerobny. Hlavne ten anaerobny je tak špecificky, že netrenovany ho ma nizko, a trenovany vysoko. Inak povedane, ak je cyklista amater a šlape na bicyklo do kopca vedla profika, tak ten netrenovany, alebo malo trenovany už lapa po dychu, už je v anaerobnom pasme, kdežto profik je v aerobnom pasme, spaluje tuky a v tom rytme dokaže makať cele hodiny.

Ved to ja vsetko viem... kedysi som behaval bezu problemov.. teraz uz len chôdza ale tep mam stale vyskoky, dokonca cez 90 bez zataze. Mam pri sportovani, ci uz bicykli alebo lezeni do kopcov tepmeter. Len preto ze som cukrovkar a vzdy idem do maxima a to je velmi rychlo. Takze po polhodine n bicykli viem ze mam tep niekde okolo 180 a nemusim si ho ani merat. a to som uz prekrocil preto ze podla veku mam mat maximum 170. lekarka mi dokonca zakazala behat, vraj mam volit rychlu chôdtu.. hmmm,.,.
ivantt
05.09.11,09:53
ani ja nežerem, za 3 týždne som zhodila 4 kg:). doobeda nejem, až okolo 12 ej začnem, celozrné rohlíky a nízkotučné veci, a čo varím tak na olivovom oleji
chcela by som schudnúť aspoň tých 20 , ale ešte aj tak budem objemná:D

olivovy olej je na studenu kuchynu, na nom sa nevari. Je aj na varenie olej ale to uz je jedno ci je olivovy alebo iny. Olivovy je prave preto panensky ze je lisovany za studena a nie su v nom tepelne znicene vsetky dobroty. Takze na olivovom oleji nevysmazat, nedusit.. jednoducho studena kuchyna a dost. ja ho pouzivam aj namiesto masla. pokapkam si celozrnne pecivo alebo chlieb, posypem bazalkou a na to si potom mozem dat rozne prilohy. ziadne maslo, ani rastlinne ani zivocisne.
Katarina
05.09.11,09:55
ale,nooo...trocha humoru nezaškodí....to nepoznáš,že : cica,nežer?:D

No tak dobre, zmierim sa s názvom témy:), hlavne aby ste všetci schudli a cítili sa dobre.
ivantt
05.09.11,10:02
[QUOTE=truch;1841836]

.....nečakaj a začni!!!!!:D:D ;)

uuf, ale to nebol môj prispevok takze ani odpoved by nemala patrit mne...zlezaradil
lujza.j
05.09.11,10:21
Tonóó!!!!!:D akože kde si????? okamžite všetkým nahlás čo si dnes jedol-alebo ŽRAL????:D:D:D.....no nazval si tak tému, tak som použila toto slovko ;)
lujza.j
05.09.11,10:22
[QUOTE=lujza.j;1841999]

uuf, ale to nebol môj prispevok takze ani odpoved by nemala patrit mne...zlezaradil

fúha:eek: prepáč, ale neviem ako sa to..... spravilo sa to samo:rolleyes:
duves
05.09.11,10:27
Ved to ja vsetko viem... kedysi som behaval bezu problemov.. teraz uz len chôdza ale tep mam stale vyskoky, dokonca cez 90 bez zataze. Mam pri sportovani, ci uz bicykli alebo lezeni do kopcov tepmeter. Len preto ze som cukrovkar a vzdy idem do maxima a to je velmi rychlo. Takze po polhodine n bicykli viem ze mam tep niekde okolo 180 a nemusim si ho ani merat. a to som uz prekrocil preto ze podla veku mam mat maximum 170. lekarka mi dokonca zakazala behat, vraj mam volit rychlu chôdtu.. hmmm,.,.
Tie tepy: je to velmi individualne. Ja som napr. rano v klude mal ešte ako 42 ročny tep pod 50 pulzov, čo mavaju napr. športovci dobre trenovaný. Neviem, či ste videli relaciu s Golonkom, on mal taku kondičku, že nechcel striedať. Jemu stačilo, že sa 10 sekund prerušila hra a pulz mu klesol zo 180 na 80. Aj to je napr. jeden z testov.
Ak by niekho zaujimali jeho individualne zony, da sa to pomocou Conconiho testu. Conconi bol taliansky lekar, ktory zistil určitu zavislost medzi rastom zaťaženia a rastom pulzu. Jedna sa o tzv.laktátovú krivku.
http://www.top-trend.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=74%3Apolar&catid=35%3Auvod-polar&Itemid=131&limitstart=8

Conconiho test
Conconiho test pozostáva v realizácii pohybovej činnosti na rovnakých úsekoch (napríklad pri behu sa doporučuje úsek 200 m, pri cyklistike 500 m) neprerušovanou činnosťou postupne sa zvyšujúcou intenzitou do maxima (na bicykli sa zvyšuje rýchlosť každých 500 m o 2 km/h). SF sa registruje nepretržite v 5 sekundovom intervale. Dôležité je presné zaznamenanie časových údajov (medzičasov) jednotlivých úsekov a dodržanie podmienky zvyšovania tempa od začiatku testu, kedy by mala byť SF asi 120 úderov za minútu. Pri následnom grafickom znázornení nameraných hodnôt sa objavuje tzv. deflexný bod, kedy krivka SF začína odklon od lineárnej závislosti intenzitou zaťaženia a veľkosťou SF. Hodnota SF v mieste odklonu sa vyskytuje v tesnom okolí anaeróbneho prahu. Na základe zistenej hodnoty anaeróbneho prahu sa potom riadi tréningový proces a posudzujú sa zmeny trénovanosti. Vyššia trénovanosť sa prejavuje vyššou hodnotou anaeróbneho prahu alebo vyššou dosiahnutou rýchlosťou pri rovnakej hodnote anaeróbneho prahu.
Ak to niekho zaujima, mam doma este nejake tabulky v exceli, kde sa to zapisuje. Ja som sa začal s pulzmetrom zaoberat asi v roku 2001.
V profi športe sa vykonava meranie laktatovej krivky o moc profesionalnejšie: http://www.sportujbn.com/index.php/laktatovakrivka
duves
05.09.11,10:30
Tonóó!!!!!:D akože kde si????? okamžite všetkým nahlás čo si dnes jedol-alebo ŽRAL????:D:D:D.....no nazval si tak tému, tak som použila toto slovko ;)
tak veru! A túto temu: http://www.porada.sk/t113919-co-dnes-na-obed.html
treba okamžite premenovať na: čo dnes NEŽRAŤ!:D:D:D
Barbara
05.09.11,10:31
olivovy olej je na studenu kuchynu, na nom sa nevari. Je aj na varenie olej ale to uz je jedno ci je olivovy alebo iny. Olivovy je prave preto panensky ze je lisovany za studena a nie su v nom tepelne znicene vsetky dobroty. Takze na olivovom oleji nevysmazat, nedusit.. jednoducho studena kuchyna a dost. ja ho pouzivam aj namiesto masla. pokapkam si celozrnne pecivo alebo chlieb, posypem bazalkou a na to si potom mozem dat rozne prilohy. ziadne maslo, ani rastlinne ani zivocisne.


no veru že aj v telke v tých raláciách kde varia, stále len olivový olej používajú. no vysmážať určite nie, ale variť to hej, napr. som si spravila volské okále na olivovom oleji a bolo to mňňňammm. dôležité aby som nepripravovala na masti.:eek:
buchač
05.09.11,10:34
Tonóó!!!!!:D akože kde si????? okamžite všetkým nahlás čo si dnes jedol-alebo ŽRAL????:D:D:D.....no nazval si tak tému, tak som použila toto slovko ;)

...aj keď mňa sa to netýka , no môžem dať ...;)

Ráno - 1 šleha do brucha + 4 tabletky ..........neskôr presso
Obed - 1 šleha detto + zo 10 guličiek hrozna ...
Večer - 1 šleha detto + ....šak sa uvidí ...:rolleyes:
ivantt
05.09.11,10:36
[QUOTE=ivantt;1842113]

fúha:eek: prepáč, ale neviem ako sa to..... spravilo sa to samo:rolleyes:

Vlastne to ani nevadi, ved aj ja obcas nie len ze zeriem ale sa aj prezieram a potom toho tyzden lutujem :D
ivantt
05.09.11,10:41
no veru že aj v telke v tých raláciách kde varia, stále len olivový olej používajú. no vysmážať určite nie, ale variť to hej, napr. som si spravila volské okále na olivovom oleji a bolo to mňňňammm. dôležité aby som nepripravovala na masti.:eek:


no ved ja sa nehadam, ,
moze byt mnam ale tepelnym spracovanim olivovy olej straca na hodnote, dokonca viac ako trebars slnecnicovy. Ked chce clovek chudnut nemal by jest ani vysmazane veci, ani volske oka,. skôr dusenu stravu, surovu stravu... a hlavne pohyb, pohyb a pohyb. Inak aj prechadzka je pohyb.
ivantt
05.09.11,10:43
...aj keď mňa sa to netýka , no môžem dať ...;)

Ráno - 1 šleha do brucha + 4 tabletky ..........neskôr presso
Obed - 1 šleha detto + zo 10 guličiek hrozna ...
Večer - 1 šleha detto + ....šak sa uvidí ...:rolleyes:

vela ludi si teraz predstavilo ako si dstal nakladacku od manzelky a to rovno do brucha... to ako ked povies ze si pichnes kazde rano a potom aj vecer... hned sa ti ozve vela zien :D

Mimochodom, od tej slehy do brucha u mna nastane nekonecne dlha pol hodina... aj slinu stratim :D
lujza.j
05.09.11,10:46
mimotemy ivantt, pozri reagoval si moj príspevok a je tam tvoj nik:eek:
ivantt
05.09.11,10:52
mimotemy ivantt, pozri reagoval si moj príspevok a je tam tvoj nik:eek:

No nejako sme sa zaplietli ;-) alebo nas zaplietli :)
lujza.j
05.09.11,10:52
no veru že aj v telke v tých raláciách kde varia, stále len olivový olej používajú. no vysmážať určite nie, ale variť to hej, napr. som si spravila volské okále na olivovom oleji a bolo to mňňňammm. dôležité aby som nepripravovala na masti.:eek:


tak to teda neviem či si to až tak vylepšila-zdietnila:eek::D to je ako keby som urobila zápražku do polievky na olivovom oleji:D, vyzerá to zdravo,ale dietne to určite nie je ;)
Barbara
05.09.11,11:00
tak to teda neviem či si to až tak vylepšila-zdietnila:eek::D to je ako keby som urobila zápražku do polievky na olivovom oleji:D, vyzerá to zdravo,ale dietne to určite nie je ;)


no v tej zápražke máš múku:D, vajíčko je dietne, len som sa zacholesterovala:D
ivantt
05.09.11,11:07
no v tej zápražke máš múku:D, vajíčko je dietne, len som sa zacholesterovala:D

vajicko je dietne ??? hi... kedysi davno som mal drzat dietu kôli zaludku a tam boli dve vajicka za mesiac ale nie samotne ale ako sucast nejakeho jedla. Sportovci si davaju vajicka ale nie preto ze by boli dietne. A naposledy sa hovorilo o tom, ze ten cholesterol vo vajicku je prave ten dobtry a nie ten zly. Neviem co na tom je. ja jem vsetko na co mam chut a k tomu si dam vzdy zeleninu. A ked ma byt vajicko dietne, tak potom skôr varene ako volske oko. volske oko je nie len ze nedietne ale drazdi zlcnik.
lujza.j
05.09.11,11:20
no v tej zápražke máš múku:D, vajíčko je dietne, len som sa zacholesterovala:D

to áno, ale uvarenééééé:D;) múka sa dá dať, aj celozrnná;)
ja tiež milujem volské okááá;) preložené plátkom syra, alebo kúskami švarcvalskej šunky, mňáááám:D
ivantt
05.09.11,11:24
no... este som len doobedoval a uz ma chytaju hlady.. nemozete uz skoncit s tymi volskymi ocami ??? bo si budem musiet ist kupit slaninu a spravit hemendex :D
Barbara
05.09.11,11:26
mimotemyja skôr mám radši hemen.ex:D je to výdaj energie:D:D
Zuzka 335
05.09.11,12:54
Podľa mojich skúseností je najlepšou diétou (nie bez trápenia) l á s k a .
buchač
05.09.11,13:23
...kua , radšej ani nečítam ..........šak sa to zvrháva ...a ako sa poznám , reakcie by nedali na seba dlho čakať ....zle by to skončilo ....:rolleyes:
rudopp
05.09.11,13:41
Podľa mojich skúseností je najlepšou diétou (nie bez trápenia) l á s k a .

Ani taký fajný žlčníkový záchvat nie je na zahodenie :)
(len treba vydtžať = za 5 dní 3 kg a ani hladný som nebol :D:D:D )
petermikuláš
05.09.11,14:29
Z mojich kedysi pekných 70kg som za 10rokov vyžierania pribral na súčasných 89,5kg/177výška,čo je moc .Tak som sa rozhodol nežrať a do konca roka schudnúť na 82 kg. Čo je asi 1,8 za mesiac.Túto tému som založil preto, aby som mal kotrolu a kritiku verejnosti.Priebežne budem, zadvať údaje,o tom , ako sa mi darí :D.Na narodky som si vyžiadal ,ako darček osobnú váhu .Bola mi kúpená taká čo odváži a aj zmeria množstvo tukov.Ja starý športovec som podľa tejto váhy skončil v udávanej tabuľke množstva tuku úplne mimo.26,4 % mňa tvorí tuk:mad:,pričom 15% je zdraviu prospešný tuk.Zo slušnosti k spotrebiteľom výrobca asi naschvál neudal do tabuľky poslednú kolonku pre vypapkané prasiatka(môj prípad).Tak NEŽEREM a verejne sľubujem do ježiška schudnem.Poprosím o vašu verejnú kontrolu.Môžete mi nadávať alebo povzbudzovať ,aj radiť ,ako na to.Robím to prvý krát ,tak sa mi vaše rady zídu.:cool:
to podstatné čo Vám chcem povedať je to, že pri problematike schudnutia nie je vôbec dôležité (a ani dobré) nejesť. Najdôležitejšie je "čo jesť".
rudopp
05.09.11,14:41
to podstatné čo Vám chcem povedať je to, že pri problematike schudnutia nie je vôbec dôležité (a ani dobré) nejesť. Najdôležitejšie je "čo jesť".

A koľko :D:D

Najlepšie je o 1-10 % menej, ako je výdaj energie = celá veda o diétach :---
truch
05.09.11,14:49
Indeed
05.09.11,14:58
Z mojich kedysi pekných 70kg som za 10rokov vyžierania pribral na súčasných 89,5kg/177výška,čo je moc .Tak som sa rozhodol nežrať a do konca roka schudnúť na 82 kg. Čo je asi 1,8 za mesiac.Túto tému som založil preto, aby som mal kotrolu a kritiku verejnosti.Priebežne budem, zadvať údaje,o tom , ako sa mi darí :D.Na narodky som si vyžiadal ,ako darček osobnú váhu .Bola mi kúpená taká čo odváži a aj zmeria množstvo tukov.Ja starý športovec som podľa tejto váhy skončil v udávanej tabuľke množstva tuku úplne mimo.26,4 % mňa tvorí tuk:mad:,pričom 15% je zdraviu prospešný tuk.Zo slušnosti k spotrebiteľom výrobca asi naschvál neudal do tabuľky poslednú kolonku pre vypapkané prasiatka(môj prípad).Tak NEŽEREM a verejne sľubujem do ježiška schudnem.Poprosím o vašu verejnú kontrolu.Môžete mi nadávať alebo povzbudzovať ,aj radiť ,ako na to.Robím to prvý krát ,tak sa mi vaše rady zídu.:cool:

Asi slabo makáš ako živnostník-samoživiteĺ....:(

ja ked som chcel dokončit zakázky pre ľudí, tak som sa nezastavil 18 hodín denne

a opasok na nohaviciach som musel pritiahnuť o 4 dierky...:eek:
avalik
05.09.11,15:24
no tak ja dnes este normalna strava, bo v chladnicke je fajnova plnena paprika ... a zostalo aj na zajtra :D
ivantt
05.09.11,15:32
...kua , radšej ani nečítam ..........šak sa to zvrháva ...a ako sa poznám , reakcie by nedali na seba dlho čakať ....zle by to skončilo ....:rolleyes:

no ved skus :)
220870
05.09.11,16:20
Tonko:) podľa mňa žiadne: zemiaky, ryžu,
chleba iba na raňajky-celozrnný
cestovina iba doobeda, ale žiadna biela omáčka
ovocie iba doobeda okrem:banánov, hrozna
polievky žiadne zapražené
žiadne sladkosti
2-3l tekutín
pozor na kávu-odvodňuje
žiadnu kukuricu
jogurty nesladené pre chuť môžeš trochu nesky

R 2 pagáče +káva bez cukru nevipijem.
O 1L polotučné levimilk + 1ks pletenka sezamova+
0,5 L pivo
V 1ks káva +pivko a ešte uvidím:confused:
88,2 kg predchvíľou:D
môže byť?
Ale za celý deň som mal pohyblivú prácičku naskákal som sa po lešení ,ako malá koza.:D
pepsikova
05.09.11,16:22
..kozliatko, vynechaj to pivo a radšej si daj kúštik čokoládky na energiu...
220870
05.09.11,16:23
za tak kratku dobu tolko toho napisane o nežerem :-)) Ziadna dieta, ziadna delena strava. Jednoducho strava vyvazena, ku kazdemu jedlu vela zeleniny a hlavne pohyb, pohyb a pohyb. Jedni ci bike alebo pesi. Ja som za tyzden zhodil 5 kg a to som jedol vsetko doradu aj ked som cukrovkar. Ale preliezol som cele rohace. Vsetko sa odvija od toho, ako velmi clovek chce schudnut a co je ochotny obetovat. Dobre citate, obetovat, nie obedovat... dam si sladke, sup na bicykel. dam si mastne, sup okopavat kukuricu :))) nasi stary rodicia jedli vsetko doradu ale nesedeli pri TV ( to by sme tu mnohí asi neboli ) ale pracovali, manualne pracovali, nie za pocitacom. Aj preto je dolezite spravit si pauzu na cvicenie alebo zrychlenu chôdzu. Hi, aby som aj trosicku podpichol rencu, da sa schudnut aj bez nikotinu :D CIgaretky a spor nejdu dokopy.... hmmm... teraz nechcem pocut tvoje slova na moju adresu ;)
takze ludkovia, ziadne delene stravy ci diety, tam je jojo efekt zaruceny. vyvazena strava a pohyb, dostatok pohybu...
Svätá pravda.Ja som začal priberať hneď ,ako som prestal huliť.keď mi vrzlo v hlave tak padlo aj 60 za deň.:mad:
veronikasad
05.09.11,16:25
R 2 pagáče +káva bez cukru nevipijem.
O 1L polotučné levimilk + 1ks pletenka sezamova+
0,5 L pivo
V 1ks káva +pivko a ešte uvidím:confused:
88,2 kg predchvíľou:D
môže byť?
Ale za celý deň som mal pohyblivú prácičku naskákal som sa po lešení ,ako malá koza.:D
Ten obed sa mi vôbec nepáči. Takto dlho po lešení skákať nebudeš ...

(a mlieko sa ani nepočíta do množstva vypitých tekutín)
Indeed
05.09.11,16:43
Vtip je v tom, že organizmus je užasne prisposobivý,

jesť len 3 ľahké jedlá denne, znamená signalizovať organizmu, že sú časy biedy a preto, by si mal nazhromaždiť, čo najviac tukov pre ešte horšie
obdobia, ktoré možu prísť.

Najlepšie sa dá schudnúť tak, ked si zahryzneš niečo malé každé 3 hodiny, napr. 2 okružteky chleba s nejakou nátierkou a zeleninou

takto signalizuješ organizmu, sa nemusí ničoho obávať a nemusí si ukladať tukové zásoby.

Ostatné tak ako v predchádzajúcich príspevkoch, žiadné čokoládky pivo alkohol a mastné jedla, a ak tak len v nedeľu,

vtedy si možeš dať čo chceš.

Viem o čom hovoríš, ja mám 185 cm výšky a od 105 do 115 kg váhy.
lujza.j
05.09.11,17:25
R 2 pagáče +káva bez cukru nevipijem.
O 1L polotučné levimilk + 1ks pletenka sezamova+
0,5 L pivo
V 1ks káva +pivko a ešte uvidím:confused:
88,2 kg predchvíľou:D
môže byť?
Ale za celý deň som mal pohyblivú prácičku naskákal som sa po lešení ,ako malá koza.:D

niééééé, ale čo ťa mám zabiť!!!:D:D to čo sú za raňajky že pagáče, zabudni!!! čo je to sezamová pletenka?akože biela a na nej sezam? zabudni!!!
káva maxi z hnedým cukrom!!!
vody koľko si vypil?
a ty kludne piješ pivčisko?:eek::eek: vieš aký má pivo veľký cukor??
kde je zelenina, mäsko alebo ryba, teda nejaké normálne jedlo:eek: Tonóó..:D:D
duves
05.09.11,17:35
Inak, kedysi som čítal, že jedine jedlo, ktore ma menej kalorii ako je použitych pri jeho konzumácii je vraj zeler. No ale vydržte cely den na tom koreni!
Indeed
05.09.11,17:37
nedobre,

zeler vo väčšom množstve škodí na obličky
duves
05.09.11,17:43
Alebo čo tak toto?
Má skvělé odmašťovací schopnosti.....:---.....
http://www.atet.cz/media/catalog/product/cache/1/image/148x148/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/f/i/file_109.jpg
Stačí par kapek a mastnota je pryč.
misoft
05.09.11,17:48
I tak še da!
lujza.j
05.09.11,17:48
Alebo čo tak toto?
Má skvělé odmašťovací schopnosti.....:---.....
http://www.atet.cz/media/catalog/product/cache/1/image/148x148/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/f/i/file_109.jpg
Stačí par kapek a mastnota je pryč.

máš to overené?:D je to garantovanééééé????:D:D:D
duves
05.09.11,17:54
máš to overené?:D je to garantovanééééé????:D:D:D
Jasan, len deti za mnou pobehovali a kričali, že jééj aky velky bublifúúúúk?
220870
05.09.11,17:58
Asi slabo makáš ako živnostník-samoživiteĺ....:(

ja ked som chcel dokončit zakázky pre ľudí, tak som sa nezastavil 18 hodín denne

a opasok na nohaviciach som musel pritiahnuť o 4 dierky...:eek:
Kedysi sme tiež válali 12-14 hodín.Ale od toho človek akurát tak zodraté ruky a vykrútené kríže.:mee:.
220870
05.09.11,18:00
Ten obed sa mi vôbec nepáči. Takto dlho po lešení skákať nebudeš ...

(a mlieko sa ani nepočíta do množstva vypitých tekutín)
Prečo nieje mlieko tekutina?
buchač
05.09.11,18:12
Inak, kedysi som čítal, že jedine jedlo, ktore ma menej kalorii ako je použitych pri jeho konzumácii je vraj zeler. No ale vydržte cely den na tom koreni!
...he , čo tam po korení ...keď ...:rolleyes:

Indeed Dnes, 07:37 PM
nedobre,

zeler vo väčšom množstve škodí na obličky
...he , ale na niečo iné je dobrý ...;)
Rozalka
05.09.11,18:13
Prečo nieje mlieko tekutina?

... lebo sa považuje za potravinu (pôvodne som chcela napísať "... lebo medveď")
220870
05.09.11,18:16
niééééé, ale čo ťa mám zabiť!!!:D:D to čo sú za raňajky že pagáče, zabudni!!! čo je to sezamová pletenka?akože biela a na nej sezam? zabudni!!!
káva maxi z hnedým cukrom!!!
vody koľko si vypil?
a ty kludne piješ pivčisko?:eek::eek: vieš aký má pivo veľký cukor??
kde je zelenina, mäsko alebo ryba, teda nejaké normálne jedlo:eek: Tonóó..:D:D
Dobre zajtra ráno si kúpim čerstvý ešte teplý voňavý koláčik v pekárni.V Chlebanoch majú vynikajúce .:D
vodu,čo som žaba,neviem bolo teplúčko asi dosť 2-4L

Na pivo mi nešahaj!!!:)
Bohužiaľ v Prievidzi sa nedá kúpiť jedlá zelenina ani ryba na počkanie a čakať dve hodiny v reštaurácii kým nejakú zoženú nemôžem.Ako tak poznám prievidzu a jej reštaurácie určite by upiekly nejakú zdochnutú.Oni tam asi konzumujú len ..... z Tesca a Kauflandu.Čo sa týka potravín a stravovania v reštauráciach je to bezkonkurenčne najhoršie mesto v akom som sa, kedy bol nútený stravovať.Ak chcete akú takú kvalitu nedá sa tam kúpiť.Nechcem týmto urážať Prievidžanov ,ale je to tak.Po vyskúšaní všetkých dostupných "reštaurácií" v okolí som bol nútený prejsť na surovú stravu ,alebo to čo si prinesiem z domu.:mee: a to som nikdy predtým nerobil.
lujza.j
05.09.11,18:43
Dobre zajtra ráno si kúpim čerstvý ešte teplý voňavý koláčik v pekárni.V Chlebanoch majú vynikajúce .:D
vodu,čo som žaba,neviem bolo teplúčko asi dosť 2-4L

Na pivo mi nešahaj!!!:)
Bohužiaľ v Prievidzi sa nedá kúpiť jedlá zelenina ani ryba na počkanie a čakať dve hodiny v reštaurácii kým nejakú zoženú nemôžem.Ako tak poznám prievidzu a jej reštaurácie určite by upiekly nejakú zdochnutú.Oni tam asi konzumujú len ..... z Tesca a Kauflandu.Čo sa týka potravín a stravovania v reštauráciach je to bezkonkurenčne najhoršie mesto v akom som sa, kedy bol nútený stravovať.Ak chcete akú takú kvalitu nedá sa tam kúpiť.Nechcem týmto urážať Prievidžanov ,ale je to tak.Po vyskúšaní všetkých dostupných "reštaurácií" v okolí som bol nútený prejsť na surovú stravu ,alebo to čo si prinesiem z domu.:mee: a to som nikdy predtým nerobil.

no tam určite majú dobrý celozrnný rožtek + jedno mini máslo+ 4plátky šunky+ rajčice+ paprika!!!!-to si zaobstaráš inde:)
desiata:jedno jablko
obed: v reštike nevedia ani zapekanú brokolicu, alebo nejaké maso na prírodno?+ zeleninový šalát??
olovrant: kalerábik
večera: už asi doma, nie? tuniakový šalát alebo niečo čo ťa napadne, napríklad ja milujem grilovaný hermelín-camembert + rajčice
tiež si nerada nosím jesť do roboty, vždy som raňajkovala v bufete, ale ceny sú:eek: tak si robím lepeňák doma:)
avalik
05.09.11,18:48
az na to minimaslo suhlasim :)
220870
05.09.11,19:11
Nebola si ešte v PD v reštauráciach.najlepšie tam asi varí Ku-mo log -ču. V čínskej rýchlo reštike kung pao.PD je veľmi chudobné mesto tam do reštaurácií chodí málo ľudí preto aj tie reštaurácie ponúkajú také jedlá ako ponúkajú.A ak je tam dobrá reštika tak ma zas nepustia v monterkach.:mee:Ak by som si tam niekde pýtal rybu na obed by na mňa čumely ako na malého tučného marťana.:D
šunku niééééé .dá sa kúpiť aj lacnejšia voda.
lujza.j
05.09.11,19:12
mini je v poho:)konzultované s mojim stravovacím konzultantom:)
lujza.j
05.09.11,19:14
Nebola si ešte v PD v reštauráciach.najlepšie tam asi varí Ku-mo log -ču. V čínskej rýchlo reštike kung pao.PD je veľmi chudobné mesto tam do reštaurácií chodí málo ľudí preto aj tie reštaurácie ponúkajú také jedlá ako ponúkajú.A ak je tam dobrá reštika tak ma zas nepustia v monterkach.:mee:Ak by som si tam niekde pýtal rybu na obed by na mňa čumely ako na malého tučného marťana.:D

OK, tak dobrá čína može byť:) ale bez ryže maxi tak tenké slíže;) daj si takú kde je kopec zeleniny.
220870
05.09.11,19:51
Oni tam nič zo zeleninou nemajú .Len Grécky šalát ,ale keď som videl akú starú zelinu tam do toho dávajú.......Ale tie pečené "slíže" sú u čiňana ok. V NR pri nemocnici je super reštaurácia kde robili nenormálne dobré jedlá zo všetkej možnej aj nemožnej zeleniny a ovocia.Len tam bol furt nátresk.
Ja zeleninu strašne moc lúbim ,vždy si dám ak je možnosť.Hlavne tú z chmelu a jačmeňa.
duves
05.09.11,19:58
rudopp
05.09.11,20:02
Dobre zajtra ráno si kúpim čerstvý ešte teplý voňavý koláčik v pekárni.V Chlebanoch majú vynikajúce .:D
vodu,čo som žaba,neviem bolo teplúčko asi dosť 2-4L

Na pivo mi nešahaj!!!:)
Bohužiaľ v Prievidzi sa nedá kúpiť jedlá zelenina ani ryba na počkanie a čakať dve hodiny v reštaurácii kým nejakú zoženú nemôžem.Ako tak poznám prievidzu a jej reštaurácie určite by upiekly nejakú zdochnutú.Oni tam asi konzumujú len ..... z Tesca a Kauflandu.Čo sa týka potravín a stravovania v reštauráciach je to bezkonkurenčne najhoršie mesto v akom som sa, kedy bol nútený stravovať.Ak chcete akú takú kvalitu nedá sa tam kúpiť.Nechcem týmto urážať Prievidžanov ,ale je to tak.Po vyskúšaní všetkých dostupných "reštaurácií" v okolí som bol nútený prejsť na surovú stravu ,alebo to čo si prinesiem z domu.:mee: a to som nikdy predtým nerobil.

Sadista !
Živú by ti mali upiecť ???
osky
05.09.11,20:29
Prísna varianta

Raňajky
* 2 vaječné bielka na tvrdo, káva bez cukru
* cottage syr
* nízko tučný tvaroh
* prazenica zo styroch bielok, k tomu dva racio chlebiky

Desiata
* 1 banán
* 2 kiwi
* grep
* pomaranč

Obed
* Polievka (kurací, hovädzí, alebo zeleninový vývar )
* 100 gr. kuracie prsia, 100 gr. ryža
* 100 gr morčacie prsia, 100 gr. varené zemiaky
* 150 gr rybie filé,100 gr ryža
* 150 gr hovädzí steak, zelenina

Olovrant
* 1 banán
* 2 kiwi
* grep
* pomaranč

Večera
* 180gr tuniak vo vlastnej šťave, 2 listy z čínskej kapusty
* nízkotučný tvaroh
* zeleninová misa ( brokolica, uhorka, paprika, paradajka)

z uvedeného si vybrať podľa chuti a dostupnosti


2. večera – aj je veľký hlad tak grep

Pitný režim
* voda
* minerálka
* cola light
* káva, čaj bez cukru
* suché víno

používať minimum soli a váha jedla je vo varenom stave
ak sa dá vydržať 6 týždňov
dôležitý je úbytok v cm, nie v kg!

- pozor tí ktorí majú problém s nejakou zložkou z uvedených potravín – poraďte sa s lekárom (hlavne grep a kombinácia liekov)

------------
este doplnim - varenie je len na vode bez tuku!

6 tyzdnov?????toto by som nevydrzala ani 2 cele dni.....
a k je hlad tak grep????vsak po grepe som este viac hladna.
je to normalna hladovka.
veronikasad
05.09.11,20:37
Dobre zajtra ráno si kúpim čerstvý ešte teplý voňavý koláčik v pekárni.V Chlebanoch majú vynikajúce .:D
vodu,čo som žaba,neviem bolo teplúčko asi dosť 2-4L

Na pivo mi nešahaj!!!:)
Bohužiaľ v Prievidzi sa nedá kúpiť jedlá zelenina ani ryba na počkanie a čakať dve hodiny v reštaurácii kým nejakú zoženú nemôžem.Ako tak poznám prievidzu a jej reštaurácie určite by upiekly nejakú zdochnutú.Oni tam asi konzumujú len ..... z Tesca a Kauflandu.Čo sa týka potravín a stravovania v reštauráciach je to bezkonkurenčne najhoršie mesto v akom som sa, kedy bol nútený stravovať.Ak chcete akú takú kvalitu nedá sa tam kúpiť.Nechcem týmto urážať Prievidžanov ,ale je to tak.Po vyskúšaní všetkých dostupných "reštaurácií" v okolí som bol nútený prejsť na surovú stravu ,alebo to čo si prinesiem z domu.:mee: a to som nikdy predtým nerobil.
A prečo si si zobral na mušku práve PD ? Po reštikách moc nechodím, "čínu nemusím", ale dá sa dobre najesť aj tu .. Ak ryby - tak vodný svet v Sebedraží ...
avalik
05.09.11,20:43
6 tyzdnov?????toto by som nevydrzala ani 2 cele dni.....
a k je hlad tak grep????vsak po grepe som este viac hladna.
je to normalna hladovka.

toto a hladovka? ked 5x denne jes? :D
Melnick
05.09.11,20:50
Obed
* Polievka (kurací, hovädzí, alebo zeleninový vývar )
* 100 gr. kuracie prsia, 100 gr. ryža
* 100 gr morčacie prsia, 100 gr. varené zemiaky
* 150 gr rybie filé,100 gr ryža
* 150 gr hovädzí steak, zelenina

Dúfam, že to nie je jedlo na jeden obed, lebo ináč sa na tú superdietu určite dám nahovoriť. :D:D:D
220870
05.09.11,20:52
A prečo si si zobral na mušku práve PD ? Po reštikách moc nechodím, "čínu nemusím", ale dá sa dobre najesť aj tu .. Ak ryby - tak vodný svet v Sebedraží ...
Lebo tam mám už trištvrte roka stavbu.A v porovnaní s inými okolitými mestami Trenčín,NovéMesto,Nitra Topoľčany,Partizánske,Bánovce,Piešťany sú stravovacie podmienky najmä reštaurácie hotovou katastrofou.Nehodnotím tie do ktorých ma nepustia a sú príliš nóbl na stavbárov v monterkach.Jednoduch reštaurácie jedálne v PD sú veľmi nízkej úrovne ako kvalitou ponúkaného jedla tak aj obsluhou.Ako som písal je to zrejme dané nížšou kúpischopnosťou tamojšieho obyvateľstva,ktorá nieje zvyknutá stravovať sa v reštauráciach..
veronikasad
05.09.11,20:53
Lebo tam mám už trištvrte roka stavbu.A v porovnaní s inými okolitými mestami Trenčín,NovéMesto,Nitra Topoľčany,Partizánske,Bánovce,Piešťany sú stravovacie podmienky najmä reštaurácie hotovou katastrofou.Nehodnotím tie do ktorých ma nepustia a sú príliš nóbl na stavbárov v monterkach.Jednoduch reštaurácie jedálne v PD sú veľmi nízkej úrovne ako kvalitou tak aj obsluhou.Ako som písal je to zrejme dané nížšou kúpischopnosťou tamojšieho obyvateľstva.
A ktoré si hodnotil ? V ktorej časti mesta máš stavbu ?
avalik
05.09.11,20:54
Dúfam, že to nie je jedlo na jeden obed, lebo ináč sa na tú superdietu určite dám nahovoriť. :D:D:D

nie, ved nizsie je napisane, ze si treba vybrat :)
lujza.j
05.09.11,21:11
Lebo tam mám už trištvrte roka stavbu.A v porovnaní s inými okolitými mestami Trenčín,NovéMesto,Nitra Topoľčany,Partizánske,Bánovce,Piešťany sú stravovacie podmienky najmä reštaurácie hotovou katastrofou.Nehodnotím tie do ktorých ma nepustia a sú príliš nóbl na stavbárov v monterkach.Jednoduch reštaurácie jedálne v PD sú veľmi nízkej úrovne ako kvalitou ponúkaného jedla tak aj obsluhou.Ako som písal je to zrejme dané nížšou kúpischopnosťou tamojšieho obyvateľstva,ktorá nieje zvyknutá stravovať sa v reštauráciach..

tak si pohni a nabudúce tam už nestavaj.....:D:D:D
duves
06.09.11,04:42
Kto sa nevie vzdať večerneho a nočneho vyjedavania, tak si ešte užime/te. Čoskoro vás chuť prejde, žiadne šunky, žiadne syry či nedojedený guláš, alebo segedín.

EU chce, aby Evropané začali jíst hmyz. Čím dříve, tím lépe
http://www.novinky.cz/ekonomika/243689-eu-chce-aby-evropane-zacali-jist-hmyz-cim-drive-tim-lepe.html
http://media.novinky.cz/553/285533-top_foto1-rizsl.jpg
220870
06.09.11,04:42
A ktoré si hodnotil ? V ktorej časti mesta máš stavbu ?
TESCO.:mee:
rudopp
06.09.11,05:11
TESCO.:mee:

Staviaš ?
osky
06.09.11,05:19
toto a hladovka? ked 5x denne jes? :D

ved hej,5x denne ale co a kolko,to si si pozrela?
pred casom som tu prilepila taliansku dietu a ta bola ozaj super a ludia sa ozyvali ze to je hladovka.divne,ze na toto nikto neohovri nic.
DanielaSL
06.09.11,13:33
Ja som sa rozhodla hýbať...a tak som hneď dnes začala... tri stroje....cítila som sa tam príjemne...a k tomu som upravila stravovanie v zmysle 90- dňovej diéty, lebo také stravovanie mne vyhovuje. No a koncom roka poviem výsledok úbytku.....;):)
ivuliatko
06.09.11,14:30
..

..kdežeee...nie je pre mňa dôležité, koľko vážim, ale ako sa cítim fyzicky...a momentálne mám telocvok taký, že nič lepšie nemôže byť..:D:D
Telocvok - krásne slovo si vymyslela :D :D :D
avalik
06.09.11,14:38
ved hej,5x denne ale co a kolko,to si si pozrela?
pred casom som tu prilepila taliansku dietu a ta bola ozaj super a ludia sa ozyvali ze to je hladovka.divne,ze na toto nikto neohovri nic.

nielen pozrela, ale aj 6 tyzdnov dodrziavala :)
tetrisss
06.09.11,17:59
Ja som v nedelu ochorela na nejaku besnu virozu, teploty vyse 38 a dnes mam o dva kila menej :D Dieta ako vysita.
pavol54
06.09.11,18:33
Dúfam, že to nie je jedlo na jeden obed, lebo ináč sa na tú superdietu určite dám nahovoriť. :D:D:D
Ja tiež len kto to zatiahne.
katalóg
07.09.11,11:20
To 220870
Napísal si niekde, aký budeš mať systém? Alebo si len zmenšíš porcie jedla?
Dnes bol v rannej šou na Fun rádiu lekár obezitológ. Dobré rady.
Napr. najprv odkysliť organizmus a následne začať chudnúť.

Inak ja by som odporučila spojiť príjemné s užitočným.
Najlepšie pod dohľadom lekára. A potom po vložení značných investícií si dobre rozmyslíš, či nadobudnutý efekt svojím ďalším stravovaním zničíš.
Ale výsledok stojí zato.

Ak chceš niečo urobiť pre svoje zdravie a vizáž, odporúčam celkovú očistu organizmu.
Ak sa na to dáš, pôjde to ako po masle.
A počas očisty nebudeš riešiť reštaurácie. Tadiaľ cesta nevedie.
rudopp
07.09.11,11:26
To 220870
Napísal si niekde, aký budeš mať systém? Alebo si len zmenšíš porcie jedla?
Dnes bol v rannej šou na Fun rádiu lekár obezitológ. Dobré rady.
Napr. najprv odkysliť organizmus a následne začať chudnúť.

Inak ja by som odporučila spojiť príjemné s užitočným.
Najlepšie pod dohľadom lekára. A potom po vložení značných investícií si dobre rozmyslíš, či nadobudnutý efekt svojím ďalším stravovaním zničíš.
Ale výsledok stojí zato.

Ak chceš niečo urobiť pre svoje zdravie a vizáž, odporúčam celkovú očistu organizmu.
Ak sa na to dáš, pôjde to ako po masle.
A počas očisty nebudeš riešiť reštaurácie. Tadiaľ cesta nevedie.


Ale fuj.

Vyhadzovať prachy :D:D:D .
katalóg
07.09.11,11:44
Ale fuj.

Vyhadzovať prachy :D:D:D .
Je každého osobná vec, čo zo svojho života vyhodí. Buď zdravie, alebo peniaze.
A otázka či peniaze je svojím spôsobom otázna. Prakticky iba zámena. Namiesto zaužívaných potravín ich človek nahradí zdravými produktmi. Pre mňa mňam. A ten efekt...
rudopp
07.09.11,13:11
Je každého osobná vec, čo zo svojho života vyhodí. Buď zdravie, alebo peniaze.
A otázka či peniaze je svojím spôsobom otázna. Prakticky iba zámena. Namiesto zaužívaných potravín ich človek nahradí zdravými produktmi. Pre mňa mňam. A ten efekt...

OK

Skôr som myslel očistu - napr ako črevnú sprchu.
220870
07.09.11,16:23
Nejdem umrieť od hladu.Robím to pomaličky len si zatiaľ trošičku dávam pozor na to ,koľko a čo do seba nahádžem.Ja som neni z tých čo sa vrhmú na nejakú mrkvovú diétu.Ale to odkyselenie by ma zaujímalo.
Škoda ,že zatiaľ nikto nevymyslel pivnú diétu.:D
kukučka
07.09.11,16:40
Telo si na ukladanie prebytočnej kyseliny vytvára ďalšie väzivo a tuk. Pri nedostatku minerálov v prijímanej potrave si ich odčerpáva z kostí, výsledkom je väčšina civilizačných chorôb, preto je odkyselenie organizmu veľmi dôležité.

Kurt Tapperwein Odkyselenie organizmu.

A pivo patrí medzi kyselinotvorné potraviny, aj cigarety ;):---
220870
07.09.11,16:52
Čo je antikyselina?
otázka
07.09.11,16:54
To 220870
Dnes bol v rannej šou na Fun rádiu lekár obezitológ. Dobré rady.
Napr. najprv odkysliť organizmus a následne začať chudnúť.


A okrem iného povedal aj, že liter piva obsahuje 10 kociek cukru...takže " tudy cesta nevede "....:---
220870
07.09.11,17:02
Práve som si dal 10 kociek cukru.Musí sa nejaká cestička nájsť.
220870
07.09.11,17:13
Neni náhodou domáca slivovica odkyselovadlo?Tým by sa problémik okamžite vyriešil.1 pivo + 1 slivovica = ľahší človek.:D
katalóg
07.09.11,17:28
Nejdem umrieť od hladu.Robím to pomaličky len si zatiaľ trošičku dávam pozor na to ,koľko a čo do seba nahádžem.Ja som neni z tých čo sa vrhmú na nejakú mrkvovú diétu.Ale to odkyselenie by ma zaujímalo.
Škoda ,že zatiaľ nikto nevymyslel pivnú diétu.:D
Podľa dnešného hosťa - lekára obezitológa v denšnej šou na Fun radiu, je v jednom pive veľa cukru. Tieto ranné šouvky bývajú v archíve.

Google - zakyslenie, odkyslenie organizmu.
Ale je dobré sa nechať niekým odborne viesť, i keď na nete je dosť informácií. Ako i knižnej litaratúry. Osobne z kníh odporúčam Malachov - Dokonalá očista organizmu http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:p-zXRHz61aUJ:lifebibles-zivotnibible.blogspot.com/2011/02/dokonala-ocista-tela-gpmalachov.html+malachov+dokonala+ocista+tela&cd=7&hl=sk&ct=clnk&gl=sk&client=firefox-a
Z príspevkov na Porade veľmi oceňujem najmä jeden príspevok od lofr. Ale žiaľ skúsenosť je neprenosná. :-(
(Neviem ho nájsť momentálne, ale všetky jeho príspevky pokladám za dobré. Priložím ho neskôr.)
Totiž, každý si myslí, že sa ho táto téma nemôže za nijakých okolností týkať. Kiežby. Ale je to hlboký omyl.
rudopp
07.09.11,17:35
Čo je antikyselina?

Zásady :D:D:D
katalóg
07.09.11,17:45
duves
07.09.11,18:04
Podľa dnešného hosťa - lekára obezitológa v denšnej šou na Fun radiu, je v jednom pive veľa cukru. Tieto ranné šouvky bývajú v archíve.

Ja som to rano tiež na pol ucha počul a som sa usmieval. Žiadne kocky cukru sa do piva nedavaju, kludne si vygugluj postup vyroby piva. Mam dojem, že dnes je tak sku..ná doba, že niekto niečo povie do rádia, hocijaky amater, alebo debil a počúvajú to tisicky poslucháčov. Zrejme mysleli alikvotne množstvo energie v sacharidoch a alkohole. To ano, pivo je vyborny zdroj energie pri hektickych vykonoch (a samozrejme je jasne, prečo z neho rastie pupok :D) - malostupnove, resp. nealkoholicke. Pivo ako tekutina je dokonca vhodne piť aj z ineho dovodu. Piť čistu vodu pri extremnom vykone nie je vhodne. Pivo je velmi blizko izotonickemu napoji. Čo to je?

IONTOVÉ NÁPOJE – jaká známe?

Tak jako všechny produkty i iontové nápoje můžeme rozdělit do několika skupin. Dělíme je podle toho, jaký mají obsah osmoticky aktivních látek (tedy především iontů). To se taky někdy nazývá tonicita. Tyto koncentrace potom porovnáváme s krevní plazmou (přesněji s tonicitou krevní plazmy). Pokud mají stejný obsah osmotických látek jako plazma, a tedy stejnou tonicitu, nazýváme je nápoje IZOTONICKÉ. Mají-li nižší tonicitu, říkáme jim nápoje HYPOTONICKÉ. No a ve třetím případě (s vyšší tonicitou) se jedná o nápoje HYPERTONICKÉ. Tak, jako se liší jejich složení a koncentrace, tak se liší i jejich použití.

http://www.iontove-napoje.cz/


Nealkoholické pivo jako izotonický nápoj
http://pivni.info/news/8401-nealkoholicke-pivo-jako-izotonicky-napoj.html
Rozalka
07.09.11,18:51
Z piva síce rastie pupok, ale asi je zdravšie, ako tie presladené nápoje, počnúc colou a končiac minerálkami ochutenými kadejakými sirupmi.
Nakoniec aj urológ povie, že lepší liek ako Plzeň na ľadvinové problémy ešte nevymysleli ...
lujza.j
07.09.11,19:01
220870
07.09.11,19:15
Celkom s tým pupkom nesúhlasím.Aj keď to je práve ten dôvod prečo nežerem.
Mám známeho, ktorý scucne 30 pív za deň nemá bachor ako sud.Nikto nevie pochopiť , ako sa to do neho môže zmestiť.
duves
07.09.11,19:21
lujza.j
07.09.11,20:10
...inak ja milujem Mortadellu:)
http://www.google.sk/search?q=mortadella&hl=sk&biw=997&bih=623&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch&ei=R85nTpeIGOjj4QSD6LjnDA&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CBgQ_AUoAQ

ten úžasný voňavý salámik s tou nenormálnou vôňou, len mi bliká v hlave jedna info, že jedno kolesko-koleso:D mojeho salámiku má tokľko kal. ako 10 plátkov šunky:eek: to je také nespravodlivé:mee::mee:
220870
07.09.11,20:21
A to keby si vedela akú fantastickú robí u nás v TO mäsiarstvo Humaj.jojój to je dobrota
travina
07.09.11,20:29
Z piva síce rastie pupok, ale asi je zdravšie, ako tie presladené nápoje, počnúc colou a končiac minerálkami ochutenými kadejakými sirupmi.
Nakoniec aj urológ povie, že lepší liek ako Plzeň na ľadvinové problémy ešte nevymysleli ...

Dokonca som čítala, že Plzenské je jediné pivo ktoré nie je kyselinotvorné.
lujza.j
07.09.11,20:32
220870 Dnes, 10:21 PM
A to keby si vedela akú fantastickú robí u nás v TO mäsiarstvo Humaj.jojój to je dobrota

Tonko, ja mám v chladnici pravú italiansku s pistačiámi:D:D:D
kukučka
07.09.11,20:52
Čo je antikyselina?

bylinkové čaje
banán, citrusy, jablká, hrušky, cibuľa, cesnak, brokolica, fazuľka, kapusta - aj kyslá!, kukurica, koreňová zelenina
hovädzie plátky, husacie prsia, kuracina
kvasnice, orechy, mlieko
- dôležité je aj správne dýchanie
autor veľmi odporúča piť sódu bicarbonu s vodou, ale aj teplé kúpele so sódou aspoň 1-2 hod, užívať vitamín C a veľmi chváli zemiaky
- zmeniť nielen stravovanie, ale aj životné postoje a návyky
treba si tú knihu prečítať, ja som ju len sem tam kuk na dovolenke
220870
08.09.11,04:46
220870 Dnes, 10:21 PM
A to keby si vedela akú fantastickú robí u nás v TO mäsiarstvo Humaj.jojój to je dobrota

Tonko, ja mám v chladnici pravú italiansku s pistačiámi:D:D:D
A mne zakazuješ pivo.:)
ErinErin
08.09.11,11:47
Milý Nežravec 220870,

držím palce s kilami dole. Moje skúsenosti s chudnutím sú, že to vyžaduje určitý priestor - psychický, časový, na úsilie. Totižto človek je tvor lenivý a rád sa necháva unášať pohodlnosťou zaužívaných zvykov. Veľmi mi pomohla stránka www.sparkpeople.com (vrelo odporúčam, ak nie je problém angličtina) kde sa venujú všetkým aspektom života pri zmene na zdravší život. Každý vie, že pre zdravie a štíhlu líniu musí správne jesť, ale kumšt je práve poradiť si v situáciách ako opisuješ, keď napr. nevieš nájsť kvalitnú reštauráciu.

A práve tu je potrebné určité úsilie a plánovanie:
1.) Naštudovať si, čo je zdravá strava a vytvoriť si konkrétnu predstavu, ako by mal vyzerať denný jedálniček. Dobré tipy sú aj na http://www.chudnutie-ako.sk/
(Príklad, môžeš si kľudne vytvoriť iný:)
R sacharidy + bielkoviny (pečivo + napr. vajce - namäkko, natvrdo, syr...)
D ovocie + jogurt (resp. niečo mliečne) + sacharidy (krekry, chlieb)
O bielkoviny (kvalitné mäso) + sacharidy (zemiaky, ryža, chlieb...) + zelenina - šalát
Ol ovocie + jogurt (+prípadne sacharidy)
V - podobne ako Obed, ľahśia varianta
Konkrétne položky si premysli, spíš...
2.) Stratégia, plán:
Zásobiť sa vhodnými potravinami - nakúpiť základ. Zoberieš si so sebou, ćo plánuješ jesť.
Keďže problematický je kvalitný obed, dobrá prevázka: Dobre by bolo, ak by sa dalo zohnať napr. kvalitné mäsko - napr. prírodný rezeň. Niekedy zvyknú variť rôzne śpeciality - práve pre ľudí v montérkach v mäsiarstve, tesco by niečo nemalo? Občas sa dá improvizovať - zoberieš si z domu zostatky podľa situácie - hoci údené mäso + syr +vajce na tvrdo.
Ryža či zemiaky bývajú k tomu v pohode, dá sa improvizovať i s chlebom, pečivom.
Šalát, zeleninku zimproviyuješ aj na kolene, ak máš know-how. :) Stačia 2 paradajky a trocha syru Feta/balkánskeho typu. Alebo iné druhy zeleniny - podľa chuti a zdrojov - napr. šalátová uhorka + biely jogurt (+ prípadne korenie).
domixkova
08.09.11,16:05
v 19 rokoch som mala 52-53 kg, výška 158cm. V 20-tke som zistila, že som alergická na laktozu - všetko čo je z mlieka. A tak som prestala jesť všetko čo je z mlieka. Mlieko, syry, maslá, jogurty, všetky plnene sušienky - horalka, mila, disco..., kysnuté koláče a tisícku dalších jedál. V priebehu 2 rokov som schudla - vďaka nedostatočnému prísunu mliečnych tukov na váhu 47 kg. V novembri mám 23 a moja váha je - 46,5 kg. Môžem jesť všetko okrem mliečnych výrobkov - akýchkoľvek. Jem kedykolvek aj po 23.00 a nepriberiem ani keby čo. A to by som chcela aspon 4 kg.
Musím však poznamenať, že denne som mimo domova a dosť sa pohybujem.
Tým som vám chcela poradiť, aby ste skúsili obmedziť mliečne jedlá napr. na mesiac. Ale bacha ide o veľkú zmenu. A nezabudnite si kúpiť v lekárni doplnok calcium aby ste mali prísun do kostí. Inak by sme mohli mať zdravotné problémi s kostami - neskôr.
mixal1
08.09.11,19:04
nooo taktiez riesim podobny problem. zo 70 kg na 84 som siel v priebehu 2 rokov, a nie a nie to dat dole.

Asi pred mesiacom som sa dal na radikalnu dietu, tj denne 3 tegliky cottage cheese, biely. Vydrzal som sa takto stravovat 7 dni, a na moje prekvapenie vaha ukazala 80kg. Cize. 4kg dole za 7dni. A pritom, vobec som sa necitil hladny, ale naopak, plny energie.

Kedze som milovnik pizze, zabudol som sa , a namiesto cottage cheese v poslednych dnoch bola len pizza a mcdonald;) vaha je opat na 84.
katalóg
09.09.11,13:47
v 19 rokoch som mala 52-53 kg, výška 158cm. V 20-tke som zistila, že som alergická na laktozu - všetko čo je z mlieka. A tak som prestala jesť všetko čo je z mlieka. Mlieko, syry, maslá, jogurty, všetky plnene sušienky - horalka, mila, disco..., kysnuté koláče a tisícku dalších jedál. V priebehu 2 rokov som schudla - vďaka nedostatočnému prísunu mliečnych tukov na váhu 47 kg. V novembri mám 23 a moja váha je - 46,5 kg. Môžem jesť všetko okrem mliečnych výrobkov - akýchkoľvek. Jem kedykolvek aj po 23.00 a nepriberiem ani keby čo. A to by som chcela aspon 4 kg.
Musím však poznamenať, že denne som mimo domova a dosť sa pohybujem.
Tým som vám chcela poradiť, aby ste skúsili obmedziť mliečne jedlá napr. na mesiac. Ale bacha ide o veľkú zmenu. A nezabudnite si kúpiť v lekárni doplnok calcium aby ste mali prísun do kostí. Inak by sme mohli mať zdravotné problémi s kostami - neskôr.

Vynechala si mliečne výrobky. Si alergická na laktózu - všetko čo je z mlieka. Tak na laktózu, alebo aj mliečne bielkoviny? Pretože ak iba na laktózu, tak mliečne bielkoviny môžeš, zbytočne sa ochudobňuješ.
Ešte sa spýtam, ak si povynechávala predovšetkým sladké pokrmy z múky a teda aj značného množstva cukru, kde prijímaš teraz múku, resp. lepok? Pretože to je tiež potom u teba hlavný dôvod zníženia hmotnosti.
Iba čistý vápnik nestačí, treba ho vhodne kombinovať. A najmä nahradiť inými potravinami s vápnikom. Poraď sa odborníkom.
Prekyslenie organizmu odoberá vápnik z tela.
buchač
09.09.11,16:41
v 19 rokoch som mala 52-53 kg, výška 158cm. V 20-tke som zistila, že som alergická na laktozu - všetko čo je z mlieka. A tak som prestala jesť všetko čo je z mlieka. Mlieko, syry, maslá, jogurty, všetky plnene sušienky - horalka, mila, disco..., kysnuté koláče a tisícku dalších jedál. V priebehu 2 rokov som schudla - vďaka nedostatočnému prísunu mliečnych tukov na váhu 47 kg. V novembri mám 23 a moja váha je - 46,5 kg. Môžem jesť všetko okrem mliečnych výrobkov - akýchkoľvek. Jem kedykolvek aj po 23.00 a nepriberiem ani keby čo. A to by som chcela aspon 4 kg.
Musím však poznamenať, že denne som mimo domova a dosť sa pohybujem.
Tým som vám chcela poradiť, aby ste skúsili obmedziť mliečne jedlá napr. na mesiac. Ale bacha ide o veľkú zmenu. A nezabudnite si kúpiť v lekárni doplnok calcium aby ste mali prísun do kostí. Inak by sme mohli mať zdravotné problémi s kostami - neskôr.
....čítam pravidlene túto tému ...zatiaľ nič nové pod slnkom a ani nič , čo by ma zaujalo , respektíve podnietilo k mojej reakcii ...

ALE

tieto bludy ( a to sa ešte slušne vyjadrujem ) by ešte aj mŕtveho z hrobu vytiahli ...

....éééj , radšej sa idem mlieka napiť ,lebo veľká zmena by sa tu udiala ....že , alebo či ...????
jozka56
09.09.11,20:07
Tonko, schudnúť naozaj znamená nežrať, respektíve sa neprejedať, nebiť pažravý:) je to veľká sebadisciplína, dokonca celoživotná...vždy sa treba rozhodnúť sám:)Ja tie moje nadbytočné 2 kilá tiež musím zhodiť, tj jedla som obed( kurací rezeň s chlebom), večer musli s mliekom, medzitým voda alebo minerálka, 3 kávy, cigy nerátam:D
220870
09.09.11,20:22
11.09 2011 bude celotýždenný sumár.:D Cigy sa rátajú ,ako klince do rakvy.Dnes som bol v Šali na výbornú pečenú rybu.Tak toto by som mohol každý deň.
jozka56
09.09.11,20:23
....tak počkám do nedele, potom ti to natriem:D...budeš mať, čo zdôvodňovať:)