zabijak666
04.09.11,15:55
a vsade idem cez spravcu suborov a ked otvaram veci tak tento pocitac nema nakresleny ziaden odkaz ??
misoft
05.09.11,09:20
V prvom rade začať "liečbu" - spustiť antivírusový, anti ad-aware, antispyware programy a nechať dôkladne prehliadnuť PC, to čo nájde, vyhodiť.
Pokiaľ sa ti to nechce "robiť" skús bod obnovy v deň keď to ešte fungovalo.
BTW: ty nepoužívaš antivírusovú ochranu a surfuješ na sieti?
MilanH
05.09.11,11:23
Robi ti to aj v nudzovom rezime? Windows mas aktualizovany? Co si robil predtym ako sa ti to stalo?
allgreen
05.09.11,12:10
pekný deň,
Tiež som surfoval na PC bez antivirusu,a tiez som chytil virus, sposoboval to že internetovym prehliadacom som sa nevedel pripojit na stranky typu avast.c0m a eset.c0m a pod a
ani antivirus ked som ho neskor nainstaloval sa nevedel aktualizovat,tak som spustil scan bez aktualizacie, nasiel virus a vymazal.

Zatial vsetko funguje, len neviem este ake programy stiahnut na antispy a to dalsie,poradte ako dobre zabezpecit komp,Najradsej by som ho preinstaloval na novo ale mam tam soft oberon a instalovane ovladace pre kasu a fiskal
Antivirus pouzivam Avast free.
co dalsie instalovat? a odkial stiahnut,najlepsie free

Ďakujem
buchač
05.09.11,12:26
misoft Dnes, 12:20 PM
V prvom rade začať "liečbu" - spustiť antivírusový, anti ad-aware, antispyware programy a nechať dôkladne prehliadnuť PC, to čo nájde, vyhodiť.
Pokiaľ sa ti to nechce "robiť" skús bod obnovy v deň keď to ešte fungovalo.
BTW: ty nepoužívaš antivírusovú ochranu a surfuješ na sieti?

...he , žeby TTC ...??? ;)
MilanH
05.09.11,15:15
Antivirus pouzivam Avast free.

Avast je podla mna slaby. Z free tak Aviru ale to je len antivirus. Ked chces komplet najlepsia volba podla mna he Comodo Internet Security, Je zadara a po slovensky. Iked v predvolenom nastaveni je dost zavisly od uzivatela. Ale to sa da zmenit. A ked mas dost miesta na disku uvitas funkciu SandBoxie.
A co sa tyka takych srand ako antispyware Tak to si stiahni Advanced System Care 4 alebo 5 a raz za cas nim skontroluj pocitac. Rezidentny antispyware je podla mna zbytocnost.

Comodo:
http://www.comodo.com/home/internet-security/free-internet-security.php

Advanced system care 4:
http://www.iobit.com/advancedsystemcareper.html
allgreen
07.09.11,13:02
MilanH ďakujem za odpoveď, avast som si dal preto lebo ho používam už roky na osobnom PC ale tam keď mám problem,ide nanovo windovs. Ale na pokladnicnom PC to nieje take jednoduche. Skúsim preskenovat pocitac inym antivírom ci najde dáky virus
mecky
07.09.11,13:08
ak nehcete preinstalovavat win tak zavitat na forum stranky viry.cz , moze to zabrat trochu casu ale podla pokynov radcov je vycistenie v drvivej vecsine uspesne
allgreen
08.09.11,18:00
ak nehcete preinstalovavat win tak zavitat na forum stranky viry.cz , moze to zabrat trochu casu ale podla pokynov radcov je vycistenie v drvivej vecsine uspesne

Ano na tej stranke som nasiel podobny problem ako som mal ja (prehliadac nezobrazoval stranky typu avast.c0m eset.c0m a pod) ale ten navod bol poriadne zlozity a neviem ci by sedel aj na moj pripad.
Chapem tomu tak ze urcity program preskenuje PC a vytvori tzv. "log" ktory poslem na forum a niekto si ho prestuduje a napise postup ako sa zbavit "havede".
Toto sa udeje zadarmo? lebo v servise by som urcite zaplatil pare Eur.
mecky
08.09.11,19:40
ano ludia to tam robia zadarmo
navody sa mozno na prvy pohlad zdaju zlozitejsie, nie je to vsak nic nezvladnutelne