Janela
04.09.11,16:13
Dobrý deň,
dostala som vírus prostredníctvom facebooku. Počítač som hneď zaniesla môjmu známemu, ktorý mi preinštaloval antivírus a odstránil všetky vírusy. Všetko by bolo v poriadku, ale keď som sa neskôr pokúšala dostať na facebook nešlo to. Ako keby stránka vôbec neexistovala. Skúšala som aj iné prehliadače a stále nič. Ak viete ako by sa to dalo napraviť prosím poradte mi :(

Ďakujem..
Scot2
04.09.11,14:15
čo sa deje keď zadáš adresu a potvrdíš? napísže že neexistuje aleo len načitava a načitava a nakoniec nič?
220870
04.09.11,14:16
Asi zablokoval doménu faceboku.Lepšie keď to zanesiete odborníkom ako priateľom..Síce za to zaplatíte ale máte istotu .napr sevens.sk
Janela
04.09.11,14:18
Keď zadám a potvrdím adresu napíše mi že tento odkaz nefunguje. Neviem čo s tím mám robiť.
Scot2
04.09.11,14:24
Tak to vyzerá že to buď zablokoval on alebo čo... stačí keď si otvoríš antivír a v nastaveniach pohladáš de je to bloknuté a odblokuješ a nikde nemusíš chodiť... pri najhoršom odinštaluj a zase nainštaluj antivír...
Janela
04.09.11,14:36
Ale ja tam neviem nájsť žiadne blokovanie a ani ten známy ktorý sa dosť vyzná v počítačoch nič nenašiel. Antivírus preinštaloval hneď ako prvé a aj tak to nejde. Hovoril že s takýmto niečim sa ešte nestretol.
mzdarka renca
04.09.11,14:37
Tak to vyzerá že to buď zablokoval on alebo čo... stačí keď si otvoríš antivír a v nastaveniach pohladáš de je to bloknuté a odblokuješ a nikde nemusíš chodiť... pri najhoršom odinštaluj a zase nainštaluj antivír...

to sa stalo aj mne, tiež sa neviem dostať na facebook, mala som 2x ntb u odborníka. Eset mi ten vírus ani nezachytil, dokonca ten vírus odpálil Eset. Z Esetu mi poslali mail, ako sa zbaviť vírusu, ale on je neodbytný. Takže keď je tam vírus, nejde nainštalovať antivír.
mzdarka renca
04.09.11,14:38
vyhadzuje to toto:

Ale nie! Prehliadaču Google Chrome sa nepodarilo pripojiť k serveru sk-sk.facebook.com
Skúste znova načítať sk-*sk.*facebook.*com
Doplňujúce návrhy:
Pristúpte ku kópii tejto stránky vo vyrovnávacej pamäti: sk-*sk.*facebook.*com
Prejsť na stránku facebook.*com
Hľadať v službe Google:
Janela
04.09.11,14:40
A ako ste sa potom toho vírusu zbavili ?
Janela
04.09.11,14:40
Áno je to presne to čo mi tam vyhadzuje.
mzdarka renca
04.09.11,14:44
A ako ste sa potom toho vírusu zbavili ?

nezbavila som sa ho, robím si z ntb zálohy a ide celý na preinštalovanie, resp. všetko ide preč a znovu sa všetko nainštaluje. Som z toho na prášky, lebo tu mám aj mzdy a účto a dúfam, že ten vírus z kľúča (zálohy) neprenesiem zase späť.
Janela
04.09.11,14:47
To asi znamená že budem musieť preinštalovať a vymazať všetko aj ja...
mzdarka renca
04.09.11,14:50
a ešte otázočka, k tomu vírusu si prišla tak, že ti priateľ poslal toto do chatu:

hi .... potom zase niečo anglicky v tom zmysle, či sa chceš zasmiať a potom odkaz na video z youtube.....aby si ho mohla akože prehrať, tak ti tam dalo, že klik na najnovšiu verziu adobe reader a klikla si a to nebol adobe, ale ten šlaktrafený vírus.
Janela
04.09.11,14:53
Presne tak. Napísal mi niekto z bratrancovho nicku po anglicky. Ja som si myslela že si zo mňa robí srandu tak som to otvorila a stiahla adobe reader. O chvíľku si už počítač robil čo sa mu chcelo.
misoft
05.09.11,09:30
Bratrancov nick už bol napadnutý (vírus sa odosiela sám podľa kontaktov náhodne). Žiaľ Janela - teba vôbec nenapadlo, že ti bratranec posiela niečo písané anglicky (alebo komunikujete v angličtine?).
Dobrým riešením (nerobím reklamu!) je už Avast 6, ktorý dáva možnosť Sandboxu - otváranie podozrivých obsahov a programov oddelene - bez zásahu do hlavného programu. Ak je to hrozba, stačí Sandbox zrušiť a všetko zmizne. Je to oddelená časť pamäte.
Scot2
05.09.11,09:43
moja rada do budúca je že nešťahujte všetko možné do PC čo sa Vám naskytne, ak už Vám je treba ten program tak si ho nájdite na google a pozerajte linky ktoré poznáte prípadne stiahnutia aby ste videli že kolko ľudí to stiahlo väčšinou sú pod nimi komenty a netýka sa to len programov, kamarát chcel stiahnuť crack na windows a namiesto neho stiahol vírus takže treba si dať pozor čo sťahujete, či je Vám to treba a hlavne odkial to sťahujete....
MilanH
05.09.11,11:16
http://kb.eset.com/esetkb/index?page=content&id=SOLN146

tu si vyberiete nastroj na odstranenie vasho antivirusu. Naslednesi stiahnete
http://www.comodo.com/home/internet-security/free-internet-security.php

a http://www.comodo.com/business-security/network-protection/cleaning_essentials.php

COMODO je co sa tyka FB ovela uspesnejsi. A je zadara. Iked hardwarovo trosku narocnejsi ako ESET. A jedna hlavna poznamka. NIKDY NEKLIKAM NA ODKAZY V CHATE!!! Napisat 100x.
misoft
05.09.11,16:31
NIKDY NEKLIKAM NA ODKAZY V CHATE!!! Napisat 100x. a nalepiť na monitor! :D:D
mzdarka renca
05.09.11,16:35
booooooože, veď to viem, bola to blbá zhoda náhod, bola som po prebudení, pod vplyvom oblbujúcich liekov ........ a stalo sa, sa zabijem a či čo? :D
buchač
05.09.11,16:38
nezbavila som sa ho, robím si z ntb zálohy a ide celý na preinštalovanie, resp. všetko ide preč a znovu sa všetko nainštaluje. Som z toho na prášky, lebo tu mám aj mzdy a účto a dúfam, že ten vírus z kľúča (zálohy) neprenesiem zase späť.

...opačne malo byť ...

Ja osobne už mám tie svoje súbory súkromného rázu na externých HDD a keď už niečo robím v nich , tak len v nich to otváram ...

No jeden nikdy nevie , čo za bordel sa do mašiny votrie a môže byť , že aj tam sa zadrie nejaké to svinstvo ...


...ozaj , čo je to vlastne facebook .....????
misoft
05.09.11,16:59