Scot2
04.09.11,20:32
Zdravím,

pred nedávnom som si kúpil nový NTB ASUS N73SV-TZ543X a neviem či namerané teploty čo mám sú v poriadku, prípadne mám právo na reklamáciu?

Takže tie teploty sú okolo 50 stupňov keď na ňom nerobím nič čo ho zaťažuje (2-3 programy, prehliadač a tak..) ale ako náhle inštalujem alebo robím niečo čo ho zaťažuje tak sa mi teploty šplhajú ku 68 stupňom, neviem je to normálne alebo nie? ďakujem za rady a odpovede.... ešte podotýkam že NTB je na rovnom, hladok a tvrdom povrchu, vyzdvyhnutý + cm nad povrch aby bola cirkulacia vzduchu lepšia...
buchač
04.09.11,18:40
Zdravím,

pred nedávnom som si kúpil nový NTB ASUS N73SV-TZ543X a neviem či namerané teploty čo mám sú v poriadku, prípadne mám právo na reklamáciu?

Takže tie teploty sú okolo 50 stupňov keď na ňom nerobím nič čo ho zaťažuje (2-3 programy, prehliadač a tak..) ale ako náhle inštalujem alebo robím niečo čo ho zaťažuje tak sa mi teploty šplhajú ku 68 stupňom, neviem je to normálne alebo nie? ďakujem za rady a odpovede....
Príspevok číslo 14 ,strana 2....:rolleyes:
http://www.porada.sk/t175476-asus-or-dell.html


...takže si už kúpil ......a správne si sa rozhodol.....?????............či .....????;)
Scot2
04.09.11,18:41
s NTB som maximálne spokojný no len s teplotami u NTB nemám skúsenosti tak teraz neviem čo je v pohode a čo nie...
buchač
04.09.11,18:42
Zdravím,

pred nedávnom som si kúpil nový NTB ASUS N73SV-TZ543X a neviem či namerané teploty čo mám sú v poriadku, prípadne mám právo na reklamáciu?

Takže tie teploty sú okolo 50 stupňov keď na ňom nerobím nič čo ho zaťažuje (2-3 programy, prehliadač a tak..) ale ako náhle inštalujem alebo robím niečo čo ho zaťažuje tak sa mi teploty šplhajú ku 68 stupňom, neviem je to normálne alebo nie? ďakujem za rady a odpovede.... ešte podotýkam že NTB je na rovnom, hladok a tvrdom povrchu, vyzdvyhnutý + cm nad povrch aby bola cirkulacia vzduchu lepšia...


Scot2
Member

Členom od: 21-07-11
Príspevky: 71
Súhlasil: 4x
Získal 15 súhlasov
v 5 príspevkoch Re: ASUS or DELL
no len vieš ty si mal skúsenosti so starým šrotom a potom s pekným delom tak preto sa ti zdá že ASUS za vela nestojí....
....nemyslím si ...

Ale ako povieš , tak aj bude ......teda je ....:---:D
Scot2
04.09.11,18:46
pozri brat má asus a je s ním spokojný a aj ja som ta teplota nijak neovplivňuje ja len že či tomu neuškodí a či je to normálne aby mal takú teplotu ale zas si zober tú výbavu čo mám tak asi by nebolo normálne keby NTB mal 10 stupňov ja mu zapnem 5-6 programov 2 inštalácie, prehliadač nejakú tu aktualizáciu prípadne sken no a už je to, ja slovo čakanie nepoznám... takže tak.... inak už ide okolo 10 hodín a dostáva pekne do tela... chcel som radu nie výsmech.... viem že niekto spomínal že mal baterku v ňom a že sa hrial tak ju skúsim vybrať uvidíme či to pomôže....
buchač
04.09.11,18:52
pozri brat má asus a je s ním spokojný a aj ja som ta teplota nijak neovplivňuje ja len že či tomu neuškodí a či je to normálne aby mal takú teplotu ale zas si zober tú výbavu čo mám tak asi by nebolo normálne keby NTB mal 10 stupňov ja mu zapnem 5-6 programov 2 inštalácie, prehliadač nejakú tu aktualizáciu prípadne sken no a už je to, ja slovo čakanie nepoznám... takže tak.... inak už ide okolo 10 hodín a dostáva pekne do tela... chcel som radu nie výsmech....

...sorry ,nevysmievam sa ....proste moja skúsenosť s ASUSom je taká , aká bola ...poslúžil zopár rokov - fajn ...
Tiež som zo začiatku fachčil , no potom sa mi bohovo zahrieval ...aj chladiacu podložku som kúpil , nič nepomáhalo ...niekedy som boljak pohan ,nakoľko mi celý systém kľakol , keď som najmenej potreboval ...

Iba vravím , že by som ho ale už v živote nekúpil ........ale to je môj subjektívno - objektívny pohľad , nič iné ...

Nech Ti slúži k spokojnosti ...
Scot2
04.09.11,18:59
ďakujem za radu a skúsenosť ale zas vieš podla jedného nemôžeš súdiť všetkých... inak čo sa týka tých stupňov sú v pohode alebo nie???
buchač
04.09.11,19:04
ďakujem za radu a skúsenosť ale zas vieš podla jedného nemôžeš súdiť všetkých
....ale nie ...to sa ani nedá ...
... inak čo sa týka tých stupňov sú v pohode alebo nie???

...a poviem Ti ja ???

Ventilátor bežal maratón ...chladiaca podložka detto ...no niekedy som ruku nemohol položiť naň , taký bol festovne horúci ...nie teplý - ale horúci ...
...a potom sa porúčal na oddych , vychladnúť musel ...
Vlado40
04.09.11,19:10
Akým programom meraš teplotu a čo vlastne sa hreje. Procesor,grafika,HDD.
Fero11
05.09.11,04:02
pozri brat má asus a je s ním spokojný a aj ja som ta teplota nijak neovplivňuje ja len že či tomu neuškodí a či je to normálne aby mal takú teplotu ale zas si zober tú výbavu čo mám tak asi by nebolo normálne keby NTB mal 10 stupňov ja mu zapnem 5-6 programov 2 inštalácie, prehliadač nejakú tu aktualizáciu prípadne sken no a už je to, ja slovo čakanie nepoznám... takže tak.... inak už ide okolo 10 hodín a dostáva pekne do tela... chcel som radu nie výsmech.... viem že niekto spomínal že mal baterku v ňom a že sa hrial tak ju skúsim vybrať uvidíme či to pomôže....
tak si zvykni, lebo pri reklamacii budes 30 dni bez booku
Scot2
05.09.11,04:14
programom AIDA 64 je to vlastne everest.... a len CPU ide do vysokých teplôt teraz z rana je to cca 45 včera to mohlo byť tým že šiel 10 hodín alebo čo ako vravím záleží od zátaže....

Fero radšej 30 dní bez neho ako riešiť že sa prehrieva....
Gapo
05.09.11,15:22
Mal som tiež "Aušus" a pár dní po skončení záruky padol, teda odišla doska, enem tak.
Ale tým netvrdím nič. BTW vtedy stál ešte na Sk 40000.
TomyL1
06.09.11,11:54
Ahoj... Vidím, že každý ti odpovedal na otázku, či sú tie teploty, ktoré máš v NTB príliš vysoké. Sám som mal podobný pocit, keď som si kupoval svoj notebook... Nebudem ti teda odpovedať presne keďže mám iný a trošku starší druh notebooku... ale:

1. teploty si meraj radsej programom everest od lavasysu - je to presnejsie, AIDA mi ukazovala diametralne odlisne teploty a trosku dost velmi od veci...
2. moj notebook tahal asi pred rokom v lete 90 stupnov na procaku a nejakych 70 na grafickej karte - prezil to, nic sa mu nestalo ale mal som strach ci nezhori.
3. Ak mas Windows Vista (nepravdepodobne ale predsa), okamzite si tam daj 7-micku, znizis naroky na CPU, AGP atd., teda aj na vyslednu teplotou
4. Teploty do 70 - 80 stupnov su pre notebooky uplne normalne...keby si mal v rukach nejaky hraci notebook, az tam by si videl ako to dokaze piect...:)
5. Kazdy novsi pocitac ma v sebe zabudovanu ochranu proti prehriatiu, ktora sa da nastavit myslim v biose a defaultne je nastavena na x-stupnov...musel by som sa pozriet-nemam najmensiu tusku aka je defaultna...

apropo...pokial sa ti nevypina sam od seba, nepali ti ruky a pri beznom surfovani po internete mas teplotu 50 stupnov tak bud vysmiaty pretoze je to uplne idelna teplota na NTB.

Dufam, ze som ti aspon trosku poradil...;)
Scot2
06.09.11,15:05
no TomyL1 takže ďakujem ti a konečne dakto kto odpovedal k veci... za to máš u mňa velké pivo ale mega velké:)... inak mám WIN 7 profi, tak ako on pri bežnej práci ma DO 57 stupňov, vieš pri PC takéto teploty neboli ani vo sne tak teraz som nevedel či sa báť či nie... max čo som dosiahol bolo 70 ale to pri dosť veľkej záťaži... no skúsím to zmerať cez ten program... dík kámo za radu ako som vravel máš to u mňa....
čo sa týka toho everestu asi nevieš odkial by som to stiahol, ako pozerám na nete sú len nové verzie a tie sú už AIDA neviem či spoločnosť (everest) predala svoju značku abo čo... je ešte nejaký program na meranie teplôt?
inak rozmýšlam nad kúpou chladiacej podložky, našiel som jeden typ a väčšina ľudí ho odporúča, čo hovoríte na značku ZALMAN? alebo má niekto nejaké skúsenosti s hocijakou?
Vlado40
06.09.11,15:36
Ja tiež používam AIDA64 a oproti Everestu žiadný,alebo nepatrný rozdiel ,záleži v akých intervaloch sa meria teplota.Vľavo Everest ,vpravo AIDA64.
Scot2
06.09.11,16:00
tak to vyzerá že nebudem nič riskovať kúpim podložku a mám pokoj... no len rieším teraz že ktorú

http://www.alza.sk/zalman-zm-nc3000s-pro-notebook-d251751.htm

http://www.qcomp.sk/shopping/product_details.php?idp=as139978#popis-tab

parametrami je tá 2 lepšia aj cenovo no len veľa ľudí vraví že ZALMAN je kvalita a že sa osväčila a teplotu ozaj dala dole...

inak ako pozerám AIDA64 a speedfun sú teplotami viac menej rovnaké... takže vyzerá to tak že AIDA meria dobre...
TomyL1
06.09.11,18:58
Vlado: AIDU som pouzival strasne davno (par rokof do zadu), teda nehadam sa...everst sa mi osvedcil preto ho odporucam:)

Scot2: Nemas za co...Dakujem za Mega velke pivo (ani ma chalan nepozna a hned vie co ma rad - Plzen poprosim:D:D:D)...

Co sa tyka podlozky, ide hlavne o to, aby ti pod notebookom prudil vzduch...teda kluden moze byt aj z umelej hmoty za nejakych 10 €...pokial ale chces kvalitu nemusis hned siahat po "znackovych" vyrobcoch, kedze je velmi nepravdepodobne ze sa ventilator pokazi...a aj ked ved kupit si ventilatorik nie je velky peniaz:D... ale thumbs up pre hlinikovu podlozku...ta naozaj chladi...ja osobne mam AL podlozku s asi 25 cm ventilatorom, ktory sa ale velmi casto nezapina kedze ti je po case zima na ruky (ani ja som tomu neveril, ale robit na PC s rukavicami nie je sranda)... ale ako som povedal...cim viac vzduchu bude prudit tym lepsie a najlepsiejsie je AL podlozka...na znacku sa nepozeraj, vsetko je fajn pokial to nema dve skrutky a nerozpadne sa to skaredym pohladom:)
Vlado40
06.09.11,19:21
Ak sa nemýlim Everest skončil a jeho pokračovaním je AIDA.
http://www.lavalys.com/everest-discontinued/
Scot2
07.09.11,04:31
aha no ďakujem, viem že správny chlap má rád pivo:) veď kto by nemal.... máš sice pravdu ale zas umelú z číny s 50 db a vetrákom jedným malým nieje Boh vie čo, čo som pozeral recenzie tak ten ZALMAN dal teplotu dole... inak k tým dvom ktorý teda? ten druhý sa mi viac pozdáva....(3 vetráky, väčšie otáčky, hlučnosť minimálna, cena prijateľná, material rovnaký.... ťahá ma to ku 2 aj keď ako som vravel väčšina odprúča ZALMAN lebo v testoch fakt má úspech....
TomyL1
07.09.11,05:08
Zalman sa mi viac pozdava...je tam len jeden ventilator ak som spravne cital, 220 mm... a podla skusenosti cim vacsi tym tichsi a tym chladnejsie ti je:) a rozdiel v cene 8€ nie je take strasne... cize zalman:) ten druhy ma sice ventilatory 3 co sa mi uz z poctu nepaci, co sa tyka hlucnosti, bude to podla mna o dost hlucnejsie pri vyssich otackach...a bude sa na nich usadzat viac prachu...takze tolko..:)
Scot2
07.09.11,12:41
no len ja som si myslel že tie 3 budú mať väčší výkon....lebo čo mám na porovnanie doma malý a veľký vetrák tak ten veľký mám pocit že slabšie chladí... resp. viac chladu cítim z menšieho ale čo sa týka hlučnosti máš pravdu.... tie malé ričia jak o život...
sthruska
07.09.11,13:08
//viac chladu cítim z menšieho
Asi ťahá menej tepla ako veľký :D Takže je menej účinný.
Scot2
07.09.11,13:20
myslel som to tak že ked oba zapojim a nasmerujem si na ruku...