zlatica.turisova
06.09.11,07:56
Ahojte poraďáci!
Urobila som s jednotlivých videí stiahnutých z fotoaparátu film v programe
Windows Movie Maker.Je to asi 23 minútový film , ale má 4,44GB. Je to asi veľké. Videa boli vo formáte MP4-aj tie boli veľké. V závislosti asi od dĺžky videa aj 120 MB. Chcela by som sa spýtať,
-či takýto film bude hrať po napálení na DVD vo všetkých PC
-či netreba previesť tento film do iného súboru- a ak áno do akého
(možno sa tým aj zmenší objem)
Pre mňa je veľmi dôležité aby film hral vo všetkých PC.
Ďakujem za rady. Zlata
Vlado40
06.09.11,13:13
Urob z toho DVD video.
zlatica.turisova
07.09.11,05:43
Urob z toho DVD video.
Díky za radu. Ale ako by som to mala urobiť? JA som už niečo urobila, ale neviem či to bude hrať aj v inom PC. Použila som Format
Factory a klikla som na video a dala som to do suboru "AVI"
misoft
07.09.11,12:23
*.AVI je len kontajner (obálka) - dôležité je, aby obsah bol vo formáte,prijateľnom pre ostatné počítače [a aj mnohé prehrávače] (obraz vo formáte mpeg4- divx, xvid, wmv, zvuk vo formáte ac52, mp3). Toto sa pri prevodoch do *.avi v konvertoroch dá nastaviť. Potom bude výsledný produkt *****.avi a ten bude mať napr. video vo formáte DivX a zvuk vo formáte mp3) - je to niečo ako papierová obálka a v nej fotka (obraz) a list (zvuk). :D:D
MilanH
07.09.11,13:11
23 min 4.4 giga? Sak to aj keby bolo vo Full Extra Mega HD by tolko nemalo. To si mohla nechat v tom mp4. Po nainstalovani kodekov alobo pouziti vhodneho prehravaca to prehra na kazdom PC. A dnes uz MP4 prehravaju aj niektore stolove prehravace.
Vlado40
07.09.11,15:44
Ja prerábam video cez NERO Vision do formátu DVD ,ktoré prehrá každý DVD prehrávač.Prehrávanie v inom PC by nemalo byť žiadný problém.