krnan
06.09.11,12:20
Dobrý deň,
chcel by som sa spýtať či sa niekto nestretol s podobným problémom ako ja.
Pred polrokom a teraz už 4 deň mám znovu problémy stým, že keď niečo zjem začne sa mi točiť hlava a strácam rovnováhu. Od zimy som prešiel všetkými možnými vyšetrniami...krv, moč,očné pozadie, hrubé črevo, sono brucha, meranie tlaku 24 hod, rtg hlavy, EEG, CT mozgu, sono ciev mozgu, bicykel, krčné, neurológia,mag.rezonancia...bez nejakého vysvetlenia, že čo to spôsobovalo. Závraty mi po pár dňoch ustúpili samé a vyšetrenia som absolvoval s tým, že je už všetko v poriadku. V sobotu sa mi to znovu vrátilo, vôbec neviem či má význam znovu behať od jedného dr. k druhému keď mi nevedeli ani v priebehu polroka povedať prečo som ten problém mal.

v sobotu sme opekali a grilovali...ale takých akcií som už absolvoval veľa. Závraty mám asi od každého jedla, stačí sa mi najesť a na nejaký čas som ako opitý...prechádza mi až ( zatial sa mi to tak javí) grgnutím, WC alebo vetry. Paradoxne, kým v zime som to mal spojené so zvýšeným tlakom, dnes zníženým. Minerály, celiakia, ani nič podobné vyšetrené nemám. Okrem hadičky do žalúdku som ale asi mal všetko už, pri sono brucha mi nenašla ani kamene, ani pankreas problémový...jednoducho kým sa nenajem, všetko je v poriadku. V zime to trvalo asi týždeň, potom to prešlo samé. V zime mi problémy začali po vyšetrení hrubého čreva, kde sa 5 litrami vody večer pred tým vyčistí obsah a dávali sme to za vinu "vypláchnutiu" črevnej flóry. Dnes ale toto už neplatí, preto som znepokojený.
Valcake
06.09.11,11:02
...závraty :confused: od jedla???
...akého jedla???
...minerály vyšetrené?
...čo sa stalo v sobotu:confused: stres?
...málo informácií:(
Nella_2
06.09.11,11:04
Dobrý deň,
chcel by som sa spýtať či sa niekto nestretol s podobným problémom ako ja.
Pred polrokom a teraz už 4 deň mám znovu problémy stým, že keď niečo zjem začne sa mi točiť hlava a strácam rovnováhu. Od zimy som prešiel všetkými možnými vyšetrniami...krv, moč,očné pozadie, hrubé črevo, sono brucha, meranie tlaku 24 hod, rtg hlavy, EEG, CT mozgu, sono ciev mozgu, bicykel, krčné, neurológia,mag.rezonancia...bez nejakého vysvetlenia, že čo to spôsobovalo. Závraty mi po pár dňoch ustúpili samé a vyšetrenia som absolvoval s tým, že je už všetko v poriadku. V sobotu sa mi to znovu vrátilo, vôbec neviem či má význam znovu behať od jedného dr. k druhému keď mi nevedeli ani v priebehu polroka povedať prečo som ten problém mal.
Je to určite vždy od jedla? Máš odsledované, že od akého konkrétne alebo je to jedno?

Ešte mi napadlo: u alergológa si bol? Možno by bolo vhodné vyšetriť alergie na potraviny (či to náhodou nebude napr. celiakia...)
ewita888
06.09.11,11:28
Prešla som si presne tým istým asi pred dvoma rokmi.. len rozdiel je v tom, že ja som to nemala len po jedle, ale hocikedy.. veľa vyšetrení, ale výsledky boli, že som zdravá.. prešlo mi to samo... a teraz sa mi to vrátilo.. myslím, že u mňa je to psychikou..
krnan
06.09.11,15:45
v sobotu sme opekali a grilovali...ale takých akcií som už absolvoval veľa. Závraty mám asi od každého jedla, stačí sa mi najesť a na nejaký čas som ako opitý...prechádza mi až ( zatial sa mi to tak javí) grgnutím, WC alebo vetry. Paradoxne, kým v zime som to mal spojené so zvýšeným tlakom, dnes zníženým. Minerály, celiakia, ani nič podobné vyšetrené nemám. Okrem hadičky do žalúdku som ale asi mal všetko už, pri sono brucha mi nenašla ani kamene, ani pankreas problémový...jednoducho kým sa nenajem, všetko je v poriadku. V zime to trvalo asi týždeň, potom to prešlo samé. V zime mi problémy začali po vyšetrení hrubého čreva, kde sa 5 litrami vody večer pred tým vyčistí obsah a dávali sme to za vinu "vypláchnutiu" črevnej flóry. Dnes ale toto už neplatí, preto som znepokojený.
Nella_2
06.09.11,15:47
Skús si pozrieť toto, či tam nenájdeš niečo podobné:

http://www.mojadiagnoza.szm.com/
krnan
06.09.11,15:47
neviem ako to tu funguje, či moje dolňjúce info dostane každý reagujúci...
pasuliatko
06.09.11,19:35
ORL navštív... najlepšie v BA ak môžeš na Antolskej
bonita
27.01.12,18:52
Vkladam sem otazku, za kazdy tip budem vdacna, kedze asi budem behat medzi lekarmi a neviem ci sa podari stanovit diagnozu. A kedze idem o dva tyzden zase do prace, mimo SR, mam obavy ist s tymito priznakmi.
Uz daky cas pozorujem, ze sa mi obcas zatoci hlava, akokeby mo mozog spravil koliecko, vzdy to trvalo max. minutu. Vcera vsak som sla domov z AT, vozia nas soferi a doslo mis tarsne zle, zavrat, zle od zaludka, horucava, az som si musela dat dle sveter a dokonca vyjst na studeny vzduch z auta. Som typ co neranajkuje a obcas mi pride zle od hladu, mdlo - vtedy mi staci si dat kusok jedla a prejde mi to, alebo sa normalne najest. Cukor som este v juli mala ok, aj cholesterol, to ze mi pride tak zle od prazdneho zakudka obcas, mam uz ale roky, takze to nesuvisi s potencionalnou cukrovkou.

Takze vcera mi bolo tak dlhsie a dost zle so zavratami. Dala som si kusok zemle a akurat som mala pocit, ze by som uz aj zvracala, ak by som si dala prst do krku. Potom som sa neskor viac najedla a bolo mi postupne lepsie. Dnes vsak, som najprv jedla, teda plny zaludok a zase sa mi vratili tie zavrate, no nie horucavy, ale zima. Trevali mi az doobeda, lahla som si na hodinku a ked som vstala, zase mi bolo uplne dobre. Obavam sa vsak uz teraz ze sa mi to bude zajtra opakovat. Pritom mam aj cudny pocit v hlave. Som migrenicka,ale migrenozna bolest to nie je.

Mam autoimunnu stitnu zlazu, pred dvoma rokmi mi este pridukovala hormonu dost, v juli 2011 stav TSH v krvi bol tiez este v normale a tiez pozeram, ze takymi zavratami sa nikde neopisuje priznak znizeneho tyroxinu. Kazdopadne mam termin na vysetrenie u endokrinologicky, ale akosi mam dojem, ze to nebude ono.

Som samoskumac - uz dva a pol roka beriem vit. C, 1 az 3 mg denne, nebola som ted achora cely cas, ak iba obcas mierne prechladnutie. Beriem koenzym Q 10, ziadne extra davky, omega 3 mastne kyseliny, 1-2 tobolky, selen v kobinacii so zinkom a jedine nove co som si dala kvoli zime je vit. D3. Ale nemyslim, ze by mi to sposobil D3, lebo okrem C cka neberiem vyssie davky nicoho. nejem uz rok bravcove a hovadzie maso, len obcas daku salamu. A len kuracie obcas a ryby.

Posledne dni som sa citila dokonca dobre, mala som dojem, ze D3 mi vyliecil to slabe prechadnutie, co som teraz mala.

Mam 48 rokov, v prechode este nie som, tak vobec netusim, ze co mi je a je to hlavne neprijemne. Kvoli St, zlaze mam zvysenu spodny krvny tlak, napr. 120 / 90, obcas mi budis srdce, ale to sa vraj pri st. zl. stava.

Viem, ze kezdy poviete , treba lekarovi a je mi to jasne, uz mam dohodnutu aj obvodnu, len problem je ten, ze mam rakusku poistovnu, vsetko si musim platit sama, teda odbornych lekarov a potom si to dat v AT preplatit. O peniaze nejde, aj ked to bude obtazovat, tie papierovacky, ale nemozem lietat odn lekara k lekarovi - ekg, neurolog a ja neviem co este vsetko a ani neviem ci to mam sancu stihnut za 10 dni, aby som vedela daky vysledok. A kedze je to taky fakt vseobecny symptom, tako sa mozno bude hladat diagniza, takze mat dake tipy a vylucovat ich vysetreniami, by asi viac pomohlo, nez uplne hadat. Plus ste mozno niekto z vas, ci vasi znami mali daco podobne.

PN ku nedostanem, nemam od koho, ked nenastupim ja, musi ist za mna daka nahrada, teda zase pridem o mesiac platenia poistky, skratka je to pre mna problem, ktory musim rychlo vyriesit. Lebo ist s tym opatrovat deda, ze sa mi to tam vrati, no neviem si to predstavit.


Este doplnam, ze sa mi ulavilo vcera az potom co som zo zaludka dostala prec vzduch, ktory neviem ako som tam dostala, pijem nebublinkove. A od tej chvile sa mi rapidne lepsilo.
korela
27.01.12,22:34
Krnan, sleduješ ešte túto tému? Ozvi sa, dám tip.
stiyhl
29.05.13,16:41
Moje priznaky sa zhoduju s Krnanovimi ,tak by som bol veľmi vďačný ak by ste tu niekto doplnili riešenie , alebo ak to krnan ešte sleduje tak možno by mi pomohlo jeho postup ,či sa vyliečil ...Ďakujem
krnan
20.06.13,05:08
poslal som ti správu
krnan
20.06.13,05:15
môj problém sa vyriešil sám, s odstupom dvoch rokov sa ale vrátil. Keď som rozmýšľal čo robím alebo jedávam rovnako, prišiel som na to, že jem rovnaké lieky Detralex (aspoň sa mi zdá, že som sa nepomýlil teraz, už je to niekoľko mesiacov). Presne vtedy aj teraz sa príznaky objavili po 2-3 týždňoch, prestal som ich užívať a problém je preč. Odvtedy som sa rozprával s iným lekárom, ktorý mi potvrdil, že tie lieky sú veľká záťaž na žalúdok. Nikto ma na to neupozornil, ani lekár ktorý ich predpisoval, ani tí ku ktorým som potom chodil. Ale už je to v poriadku.
lujza.j
20.06.13,07:15
Pribalove letaky necitas....mas to v neziaducich ucinkoch....